Jongeren spelen spel over voorzieningen H E I L O O 13 6 :i>- ECENSIE TERVIEW Volgende maand: interview met wethouder Veger ÖEK- ÜCENSIE UITKIJKPOST 7 MAART 2007 i&\ Sieraden maand' Het is weer maart; ook wel" de lente maand genoemd. Ik roep maart uit tot 'sieraden- maand'. Welke nieuwe trends zijn er op sieradengebied dit seizoen? Je ziet veel sieraden niet ver schillende materialen zoals: goud gecombineerd met leer en staal, titanium samen met leer en hout, maar ook de parels zijn weer terug. Parels zijn dit keer zelfs versierd met lintjes, strikjes, leren bandjes en bedeltjes om het geheel een nieuwe uitstraling te geven! Ook zie je dit seizoen 'bloemenringen': dit seizoen bloeien de bloemen niet alleen tussen het gras, maar aan je vin ger doen ze het ook goed! Doen: Één eye-catcher dragen en de rest sober laten. Gekleurde sieraden dragen bij een zwarte of witte outfit. Bij een lange hals, korte kettin gen dragen. Verschillende materialen mixen, dit geeft een moderne uitstraling. Één grote ring dragen en geen andere sieraden. En als je grote sieraden draagt die erg opvallend zijn, trek dan geen truitje aan met een drukke print maar maak er een rustige combi van en laat je sieraad eruit blinken! Heb je tips voor of opmerkin gen over deze rubriek? Mail naar jeugdredactie@uitkijkpost.nl. Loose- Nelly Furtado In de zomer van 2006 leverde Nelly Furtado eindelijk weer een nieuw album af. Op dit nieuwe album mixt Nelly Furtado weer moeiteloos verschil lende muziekstijlen door elkaar. Haar Portugese afkomst is duidelijk op het album terug te horen. Toch kiest ze dit keer meer voor het hip hop genre. De singles 'Maneater' en 'Promiscuous' waren eerder al een enorme hit, ook de rest van het album knalt uitje speakers. Ze heeft voor het album samen gewerkt met Goldplay-zanger Chris Martin (All good things), Juanes ('Te Busque) en Timbaland. De laatste zorgt ervoor dat het album vol staat met potentiële hits zoals 'Nothing at all' en 'Say it right'. Vooral voor de zomer is 'Loose' gewoon een enorme aanrader! Nelly Furtado geeft dinsdag 13 maart en donderdag 15 maart in de Heineken Musical Hall twee spetterende concerten. De 'Denktank' van Heiloo heeft maandag 19 februari samen met de gemeente een spel gespeeld over de sociale voorzieningen in Heiloo. De Denktank geeft de gemeente advies over alle onderwerpen die met vrijetijdsbesteding van jongeren te maken hebben. De Denktankjongeren die meespeelden waren Adriaan, Floris, Guus, Jurgen, Mick, Yarima en Mellissa. Doel van het spel was om te kyken waar er in Heiloo voor de jongeren Sociale voorzieningen missen, waar er wat bij kan, en om 'in de toekomst' te kijken. Uit het spel is gebleken dat jongeren graag meerdere sociale voorzieningen bij elkaar zien, dat jongeren geen plekje voor zich zelf willen dat afgezonderd is en er veel belangstelling is voor graffiti plaatsen. Tips of ideeën? Mail: jeugdredactie@uitkijkpost.nl Adres: Redactie Uitkijkpost, jeugdpagina, De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel.: 072-5330175 junior kampioenschappen twee keer tweede geworden. Ik speelde daar ook een categorie hoger. Op de Nederlands kampioenschappen ben ik derde geworden." Tim: Heb je al wel eens iemand verwond of ben je zelf wel eens gewond geraakt? Milja: „Nee, niet echt, maar soms loopt de tegenstander wel een blauwe plek op. We dragen allemaal goede bescherming." Tim: Wat doe je als je ver liest? Milja: „Dat ligt eraan, als je tegen een hele goede tegenstander moet spelen weet je soms al dat je verliest, maar als je tegen een tegenstander moet spelen die min der goed is dan jou en je verliest, is Milja Mondt is zestien jaar en ze komt uit Heiloo. Milja zit al vijf M Ijaar op scher- f^^#^men bij de Alkmaarse Scherm vereniging Ludus et Gladius. Ze heeft al diverse grote prijzen op haar naam staan en speelt ook internationale toernooien. Tijd voor een interview dus, want schermen is een sport waar je weinig van hoort. Wat is er nou zo leuk aan schermen? Tim: Wat zijn de spelregels bij het schermen? Milja: „De spelregels zijn best wel ingewikkeld. De wedstrijden zijn één tegen één en om punten te scoren moet een speler het 'recht van aanval' hebben. Die punten kan een speler alleen scoren als hij het geldig trefvlak (de romp) raakt. De bedoeling is om zoveel mogelijk punten te scoren." Tim: Hoe scherm je? Milja: „Ik scherm floret. Een flo ret is het 'zwaard' waarmee je steekt. Je mag by floret alleen iemand by de romp raken (dus het geldig trefvlak). Een floret is een zwaard met een dopje aan het uit einde. Als je het zwaard tegen de romp van de tegenstander drukt, buigt het. By het schermen kan je ook met een degen of een sabel spelen." Tim: Wat voor outfit draag je bij het schermen? Milja: „Je hebt heel veel aan, om te beginnen beschermde sokken en een speciale broek tot op de knie. Je hebt een ondervest aan en daar over nog een vest, een elektrisch vest. Een vrouwelijke schermer heeft ook nog een borstbeschermer aan. Al de kleding die je bij schermen aan hebt is van keflar gemaakt, waar ook kogelvrije vesten van worden gemaakt, alleen dan soepe ler. Ook draag je handschoenen en een masker. Een redelijk warme outfit dus." Tim: Wat voor grote prijzen heb je gewonnen? Milja: „Ik ben bij de Nederlands Tim: Is je floret gevaarlijk? Milja: „Je moet natuurlijk altijd voorzichtig zijn, maar heel gevaar lijk is hij niet. Je mag byvoorbeeld niet de hele tijd met de punt omhoog rondlopen. En je mag nooit steken als iemand zijn mas ker niet op heeft. Een floret heeft ook geen scherpe punt dus daar kan je ook niemand echt mee ver wonden." Tim: Waarom ging je op schermen, het is toch best een bijzondere sport. Milja: „Mijn vader schermde vroeger toen hy jong was maar is later gestopt. Toen we naar Heiloo verhuisden begon hij weer met schermen. Ik ging een keer naar een wedstrijd kijken en toen wilde ik er ook erg graag op." See you in Timboektoe door Carry Slee. Deel 1 De ouders van Isa en Kars kopen een oude camping. Wat moeten ze nou op de camping zonder hun vrien den? Ze noemen de cam ping: 'Timboek-toe'. Isa en Kars worden gebracht door hun oma en worden door al hun vrienden uitgezwaaid. Uiteindelijk blijken het dorp en de camping hartstikke gezel lig te zijn. Als ze er een tijdje zijn, worden ze vrienden met Brian en Nona van de camping het natuurlijk jammer. Op internationale toernooien probeer ik gewoon zo ver mogelyk te komen door zover mogelyk pun ten te scoren. Maar het hoort erbij; soms win je en soms verlies je. en met Jules uit het dorp. Jules' vader is aan de drank en daar om slaapt Jules in een grot op de camping. Nona's ouders maken heel vaak ruzie, waar Nona niet tegen kan. Gelukkig kan ze bij haar vrienden terecht. Als het weer vakantie is komen al hun vrienden om de camping op te knappen. Ze bouwen de keet om tot disco en het ziet er geweldig uit. Het discofeest is een groot succes geworden en ze bedenken nog meer plannen op de camping helemaal top te maken. De Timboektoe-reeks van Carry Slee zal verfilmd wor den. De film zal eind 2007 in de bioscopen verschijnen. Volgende maand deel 2 van de Timboektoereeks. 25 februari kwam de Alkmaarse Schermvereniging Ludus et Gladius op televisie bij het kinderprogramma 'Zapp-sport'.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13