Voorronde Nationale Voorleeswedstrijd Van Gaaien presenteert Zuidelijk Afrika bij DEFA CORSO De Wal organiseert Meidenavond Haarwerk en sjaaltjes Nordic Walking B|OSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 8 maart t/m 14 maart 2007 "The Holiday" www.corsobioscoop.nl "The Queen" 'La Tourneuse de Pages" "Night at the Museum" "Beestenboel" (NL) "Ernst, Bobbie en de geslepen Onix" Petra Abma neemt commando brandweer over regio 21 Danielle en Pamela gaan door! Workshop Creatief schrijven Postzegel Ruilbeursdag EGMOND - Op maandag 12 maart van 19.00 uur tot 20.30 uur is er een Meidenavond in Jongerencentrum De Wal. Voor de leeftijd 10 tot en met 14 jaar. Er wordt deze woensdag een gezellige beautyavond gehouden. Kosten: l,-.Meer info: Michelle van de Wateringen, tel.072- 5063793/06- 40179352 of www. welzijnbergen.nl/jongerenwerk. REGIO - Op donderdag 8 maart is er van 13.00 tot 15.00 in 't Praethuys, een workshop Haarwerken. Heeft u uw haren ver loren als gevolg van de chemo- of radiotherapie? Heeft u vragen over uw pruik of haarwerk? Wilt u zien wat er nog meer mogelijk is? Haarwerker André Nuijens vertelt u er alles over en voert indien nodig kleine reparaties uit. Natuurlijk zijn er ook sjaaltjes, oftewel zeer fraaie gekleurde hoofd- en halsdoeken. Loop op 8 maart gewoon even bij 't Praethuys binnen. U kunt 't Praethuys vinden op Wilhelminalaan 8 in Alkmaar AKERSLOOT - Wie wil er op woensdag mee doen met Nordic Walking? Zo maar, voor de gezel ligheid. Zij die hiervoor belangstel ling hebben, kunnen woensdag 14 maart om 09.30 uur naar 't Kruispunt (Mozartlaan IA in Akersloot) komen om verder elke woensdag vanaf 09.30 uur heerlijk met elkaar te gaan 'wandelen op z'n 'Noors'. Er zijn geen kosten aan verbonden. Wel moet men zijn eigen stokken (of 'poles' voor de kenners) meebrengen. ADVERTENTIE vrijdag zaterdag 21.30 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 vrijdag zaterdag 18.30 uur zondag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur 15.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur EGMOND - v Het publiek luistert geboeid, evenals de jury. Acht heldere stemmen lezen voor. Het is 22 februari 2007. In de Bibliotheek Egmond vonden op donderdag 22 februari dé lokale voor rondes van de Nationale Voorleeswedstrijd 2007 plaats. Het is spannend. Wie mogen er naar de volgende ronde? De Nationale Voorleeswedstrijd is een leesbevorderingsproject voor kinderen uit de twee hoogste groe pen van de basisschool. Alle basis scholen kunnen er in principe aan meedoen. Acht leerlingen van scho len uit Bergen, Heiloo en Egmond aan Zee deden mee aan de lokale voorronde. Het was best spannend voor de kandidaten. Bij voorlezen komt heel wat kijken: niet haperen, niet te snel, goed op toon lezen... gelukkig konden de deelnemers voor een fragment uit hun favoriete kinder- of jeugdboek kiezen. De jury bestond uit wethouder Else Trap, Aryan Groot van de bibli otheek en Annemarie Dragt van Uitgeverij Kluitman. Zij kozen uit eindelijk Daniëlle Admiraal van de Willibrordschool in Heiloo en Pamela Capendale van de Bosschool uit Bergen als beste voorlezers. Zij mogen naar de regio nale ronde, met kandidaten uit Alkmaar en omgeving. 3 Daarna volgen de provinciale ron den. De landelijke finale is op woensdag 23 mei in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Daar strij den twaalf provinciale winnaars dan om de titel van Nationale Voorleeskampioen. REGIO - Op 9 maart is er in 't Praethuys weer een workshop Creatief schrijven voor mensen met kanker, naasten en nabe staanden. Een bijzonder prettige en ontspannen workshop waarin u op een andere manier leert kij ken naar wat u allemaal met woorden kunt doen. Creatief schrijven is een manièr om opnieuw bewust contact te maken met wat er in je leeft, met wat gehoord en verwoord wil worden. Start om 10.00 uur en afronding om 12.00 uur. U kunt 't Praethuys, vinden op Wilhelminalaan 8 Alkmaar, tel. 072-5113644. REGIO - Op 18 maart organiseert de Postzegelvereniging Noord- Holland een Postzegel Ruilbeursdag in de grote zaal van het wijkcentrum De Vang, Oudorperplein 1 in Oudorp. Aanvang 10.00 uur tot 17.00 uur. Op deze dag is het mogelijk dat leden, maar ook niet-leden onder ling hun dubbele postzegels rui len, kopen of verkopen. Voor vei- linglijst, zegelgalerij en route beschrijving, zie www.postzegel- verenigingnoordholland.nl. Acht basisschoolleerlingen lazen een fragment voor uit hun favoriete boek. Eigen foto EGMOND - Wederom heeft DEFA de beroemde natuurfoto graaf Paul van Gaaien uitgeno digd. Dit keer zal hij op vrijdag 16 maart een dia-presentatie over 'Zuidelijk Afrika' laten zien. Voor degenen die Paul van Gaaien nog niet kennen, even een korte introductie... De drijvende kracht achter Panthera Photo is Paul van Gaaien. Al meer dan twintig jaar is hij beroepsmatig werkzaam in de natuurfotografie. De hele wereld is zijn werkterrein. Hij beschouwt het -als zijn taak zijn toehoorders en lezers al dit moois te laten zien, maar hen ook bewust te maken van het feit dat het noodzakelijk is 'wilde plaatsen' te beschermen. Als natuur uitsterft, bedreigen we ook ons eigen bestaan. Daarnaast is hij ook bekend om zyn fotografie van tui nen en oude ambachten. Het leve ren van complete reportages aan (inter)nationaal toonaangevende tijdschriften, de productie van kalenders en ansichtkaarten, en uiteraard het op verzoek leveren van illustratiemateriaal: dat is zijn stiel. De kroon op zijn werk zijn de gepubliceerde - inmiddels negen boeken, waarvan er vier in samen werking met het Wereld Natuur Fonds zijn uitgebracht en echt best sellers bleken te zyn. Paul woont aan de rand van één van de mooiste gebieden van Europa: De Wieden, een uitgestrekt laagveenmoeras. Het uitzicht vanuit zijn kantoor is adembenemend. Een inspirerende plek om expedities, reizen en publi caties voor te bereiden! Bent u geïn teresseerd en wilt u deze dia-pre sentatie bijwonen dan kimt u zich per email opgeven: info@fotoclu-, begmond.nl. Locatie: Het Gebouw, Trompstraat 2, Egmond aan Zee. Aanvang: 20.00 uur. Entree: 4,- per persoon (voor niet-DEFA leden). Paul van Gaaien tijdens de DEFA-lezing van vorig jaar. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19