Monnikenwerk wint Landschapsprijs Open repetitie bij Sea Sight Singers Cre-Art Kunstzinnig Akersloot Nieuw initiatief voor singles Lezingen rond de waterput REGIO 21 CONQUISTA JOC Conquista Agenda heiloü+regiomi WWW. Tiende Baby Boel Beurs Kennismaking nieuwe brandweercommandant UITKIJKPOST 7 MAART 2007 De Sea Sight Singers houden een open repetitie-avond. Eigen foto REGIO - Op dinsdagavond 20 maart houden The Sea^ Sight Singers in Bergen een open repetitieavond, waarvoor ieder een met belangstelling om te zingen is uitgenodigd. Vóór de pauze mag u plaatsnemen in het koor bij een voor u geschikte stemsoort en repeteert u mee als onder andere 'Goodnight sweetheart' van Carter Hudson en 'Close to you' van Burt Bacharach onder han den genomen wordt. Na de pauze mag u luisteren, want dan treedt het koor met een aantal nummers voor u op. Het repertoire wisselt van folk song tot jazz en van ballad tot musi cal. Het koor onder leiding van Martin van Opstal heeft een frisse kijk op zingen. De open repetitie is op dinsdag 20 maart om 20.00 uur in het vaste repetitielokaal in het T&O- gebouw aan de Kogendijk 42 A in Bergen (ga op het pleintje rechts ach ter in de hoek het grote hek door). Voor meer info:www.seasightsin- gers.nl of bel met de secretaris, Anny Verhoeven, tel. 06-20983476. Mailadres: info@seasightsingers.nl. EGMOND - Op 1 maart reikte Patrick Poelmann, gedeputeer de Water en Landschap van de provincie Noord-Holland, de landschapsprijs uit. Winnaar werd Monnikenwerk van de Stichting De Wielenmaker uit Egmond. Ze ontvangt 10.000,- ten behoe ve van het project. De Stichting wil cultuur en landschappelijke waarden in het landschap rond Egmond Binnen behouden ontwik kelen en versterken. Een jury van deskundigen heeft uit de ruim tachtig inzendingen een keuze gemaakt. De winnaar, Monniken werk, kreeg 10.000,- en een aqua rel van Jan Groenhart. Met name de cultuurhistorische benadering van dit project en een combinatie van AKERSLOOT - Op zaterdag 10 en zondag 11 maart gonst het van 12.00 tot 17.00 uur in Sport en Cultureel centrum De Lelie van de kunstzinnige activiteiten. Dat weekend organiseert de werkgroep Cre-Art de gratis toe gankelijke tentoonstelling Cre- Art Kunstzinnig Akersloot. Een groot aantal amateur-kunste naars uit de regio zullen op de ten toonstelling hun werk exposeren. Vaste deelnemer schildersclub HUIB opent ook dan weer haar deuren om het publiek kennis te laten maken met hun werk. Tevens is er ruimte gereserveerd voor hobbyisten. Op CREatief kan het publiek messing sfeerverlichting, tiffany, sieraden en cadeauboeketjes, kitschdozen, vilt- creaties, venetiaanse maskers en figuurzaagwerk bekijken. Op ARTistiek is het volgende te bewon deren: viltkunst, fotografie, glas kunst, verschillende tekentechnie ken, etsen, verschillende schilder technieken, iconen, steenhouwwer- ken in abstracte- en figuratieve vorm, raku-keramiek, beeldwerken van verschillende materialen en technieken, pretex-art en lapjesschil derkunst. Cre-Art Kunstzinnig Akersloot wil aan een brede groep kunstenaars, die met verschillende materialen werken, gelegenheid bie den hun kunstvoorwerpen aan het publiek te tonen. Het unieke van Cre-Art is dat de kunstenaars de twee dagen van de tentoonstelling zelf aanwezig zijn om het pubhek uit leg te geven over hun kunst, het gebruikte materiaal, en dergelijke. Een aantal van hen zal demonstra ties verzorgen. U vindt de Lelie aan de Rembrandtsingel 3 te Akersloot. REGIO - Met datingsites en georganiseerde activiteiten clubs is iets grappigs aan de hand. Het zijn de mannen die zich massaal op de datingsites storten terwijl vrouwen zich voornamelijk aanmelden bij clubs die activiteiten organise ren. Laten ze elkaar op deze manier nu nét mislopen. Wat jammer! Single Mingle zocht hier een verklaring voor en kwam tot de conclusie dat vrouwen echte net werkers zijn. De mannen daarente gen zijn jagers en voelen zich meer tot muis en pijl van de pc aange trokken om him contacten uit te breiden. Single Mingle combin eert beide. Single Mingle is van uit een particulier initiatief ont staan en wil in de regio Heiloo en omstreken een plek bieden waar singles elkaar kunnen ontmoeten en zelf activiteiten in hun eigen regio kunnen organiseren. Het is volledig gratis: zonder kosten kun je üd worden, een activiteit organi seren of hieraan deelnemen. De activiteit zelf is naar kostprijs en daar word niets extra's voor gevraagd. Single Mingle is er voor iedere single vanaf 25 jaar, ongeacht uw opleiding, seksuele geaardheid, religie en culturele achtergrond. Er zijn drie leeftijds categorieën (25-40, 40-60 en 60+). Op de website vindt u handi ge links om een leuke activiteit uit te zoeken en te organiseren. Ook als niet-single kunt u hier natuurlijk gebruik van maken. Kijk voor meer informatie op www.singleenmingle.nl. concrete uitvoering en nieuwe plan nen maken sprak de jury erg aan. De Stichting De Wielenmaker heeft in het verleden een wandelpad en een heemtuin aangelegd. Daarnaast wil de stichting een oude laan naar de Egmondse Abdij in oude luister herstellen. Klinkers en lindebomen moeten het verleden weer doen her leven. Het prijzengeld zal hieraan besteed worden. LIMMEN - Het programma voor woensdag 6, vrijdag 9, zaterdag 10 én zondag 11 maart van Conquista is: Conquista Kids: Zaterdag 10 maart: Vliegende vogel knutse len. Versier je kamer door deze 'vreemde vogel' aan je plafond te hangen. Geopend van 10.30 tot 12.00 uur. Kosten: 1,- per kind. Voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar. Club: Woensdag 6 maart: Open inloop, met alle bekende activiteiten zoals poolbiljart, tafelvoetbal, pc's, game-cube op groot scherm enz. Geopend van 14.00 tot 17.00 uur en gra tis entree! 9 tot en met 12 jaar. Club X-tra: Vrijdag 9 maart: Open inloop. Geopend van 19.00 tot 23.00 uur en gratis entree! Zaterdag 10 maart: Open inloop. Geopend van 19.00 tot 22.00 uur en gratis entree! 12 tot 16 jaar. Café: Elke vrijdagavond: Geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Ook élke zondagmiddag geopend vanaf 15.00 uur. Vanaf 16 jaar. REGIO - Het Oecumenisch Leerhuis 'rond de waterput', een initiatief van de kerken van Heiloo, Akersloot, Limmen en Egmond, verzorgt tal van cursus sen, lezingen en andere activitei ten voor inwoners van de hele regio. Onder de titel 'Landschap van de ziel' zijn er deze maand twee veelbelovende lezingen. Op donderdag 8 maart om 20.00 uur is in het Willibrordushuis Westerweg 267 te Heiloo de eerste lezing, getiteld: 'Landschap van de ziel'. De verkenning van het land schap. Schilders geven het weer, alsof het een portret is, zangers bezingen het, alsof het over het leven gaat, dichters geven er woorden aan, alsof het onszelf betreft. Jan Tulp, geestelijk verzorger in Duin Bosch te Castricum, laat schilderijen zien, liederen horen en leest gedichten. Op donderdag 22 maart om 20.00 uur is in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 te Heiloo de tweede lezing getiteld: 'Het Noord-Hollands Landschap'. Voor deze avond is als spreker op het gebied van landschap- beheer de heer Jan Kuiper, directeur van het Noord-Hollands Landschap uitgenodigd. De kosten bedragen 2,- inclusief een kopje koffie of thee. Nadere inlichtingen: secretariaat@ willibrorduskerk-heiloo.nl, tel. 072 5330906. CASTRICUM - In Sportcentrum De Bloemen te Castricum wordt zon dag 15 april van 10.00 tot 13.00 uur voor de tiende keer de tweede hands Baby Boel Beurs gehouden. Deze beurs is speciaal voor mensen die van hun baby-, peuter-, kleuter en kinderspullen af willen en voor mensen die op zoek zijn naar betaalbare kinderspulletjes. Kinder wagens kunnen dit keer niet wor den ingebracht. Van de opbrengst is zestig procent voor de inbrenger van de spullen en veertig procent voor de organisatie. De entree is gratis. Wilt u meer weten over de beurs of een verkoopnummer aan vragen (inschrijven is ook gratis), kunt u een e-mail sturen naar Mascha de Jager: mascha@deja- ger.org of u kunt bellen 06- 40092822 of Yvonne Beerse 06- 24141220 REGIO - Op dinsdag 27 februari werd door de gemeente Castricum afscheid genomen van brandweercom mandant Robin Burgering. Tijdens de receptie in de brandweerkazerne aan de Rijksweg in Limmen, werd men tevens in de gelegenheid gebracht kennis te maken met de nieuwe brandweercommandant, Petra Abma. Abma volgt daarmee per 1 maart Burgering op, die op zijn beurt benoemd is tot regionaal comman dant van Noord-Holland Noord. Met het aanstellen van Petra Abma krijgt gemeente Castricum haar eerste vrouwelijke brandweercommandant. Zij is de tweede in de regio, naast Esther Piet van Brandweer Drechterland. Het totale aantal vrouwelijke brandweer-commandanten in Nederland is op één hand te tel len. Ook regio Amsterdam en de gemeente Pijnacker Nootdorp hebben een vrouw op de hoogste positie binnen het brandweerkorps. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21