Ondernemer neemt heft in eigen hand Avond rond opera Madama Butterfly Informatie-avond Freinetschool Elckerlyc Voetbalmeiden Foresters en Stokreef bij BeatFM Gezelschapsbank geniet steeds meer bekendheid Fietsshow in 't Loo H E I L O O UITKIJKPOST 7 MAART 2007 HEILOO - Op dinsdag 27 maart kunt u uitgebreide informatie krij gen over de manier van denken en werken op Elckerlyc, basisschool voor Freinetonder-wij s. U kunt op deze avond kennisma ken met de uitgangspunten van Freinet en hoe men die op deze school uitwerkt tot prachtig onder wijs voor de kinderen, de ouders en de leerkrachten. Tijdens deze avond kunt u natuurlijk een kijkje in de lokalen nemen en kunnen al uw vra gen worden beantwoord. Regelmatig bereikt de school de boodschap van ouders, 'wisten we maar eerder wat het Freinetonderwijs voor onze kin deren had kunnen betekenen!' Om een goede schoolkeuze te maken is het natuurlijk belangrijk goed geïn formeerd te zijn over het soort onderwijs dat past bij uw visie over opvoeden en begeleiden van uw kind. Individueel onderwijs, uitgaand van de belangstelling van het kind, een school vol leven en betrokken heid, maar hoe krijgt dit gestalte? Nieuwsgierig geworden? Het team verwelkomt u op dinsdag 27 maart om 19.45 uur bij Elckerlyc, basis school voor Freinetonderwijs, Boekenstein 45, Heiloo. Tel. 072- 5321585. Ter oriëntatie kunt u ook de website bezoeken, www.elckerlyc- heiloo.nl. HEILOO - Sinds de start in 2002 is dit initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo steeds meer een begrip in Heiloo en omstreken gewor den. Het doel van de Gezelschapsbank is om dames en heren vanaf 50 jaar met elkaar in contact te brengen om samen op vriendschappe lijke basis wat leuks met elkaar te ondernemen. Dit onder het motto: 'Samen genietje meer'. Volgens coördina tor Monique van Ling weten steeds meer mensen de weg naar de Gezelschapsbank te vinden. Mensen kunnen na een inschrijfge- sprek kiezen om anoniem (onder nummer) een advertentietekst te zetten in een krantje dat drie keer per jaar uitkomt. Men kan op de advertenties rea geren en zij brengt de mensen met elkaar in contact. Ook kunnen leden haar vragen actief iemand voor hen te zoeken. Het is alsmede mogelijk alleen als belangstellende te worden ingeschreven. Iedere maand is er ook gelegenheid om mensen te ontmoeten tijdens inloop-koffieuurtjes of ontmoe tingsmiddagen. Tijdens deze uurtjes kunnen mensen tevens persoonlijk of via haar oproepen/mededelingen aan de andere gasten. Dit jaar worden er regelmatig thema-middagen georganiseerd. Monique zoekt een onderwerp dat de doelgroep aan spreekt. Mensen die het leuk vin den om mee te denken zijn van harte welkom. Leden betalen sinds 1 januari 2007 per jaar 7.50 voor de diensten van de Gezelschapsbank. Men neemt heel gemotiveerd en met veel plezier deel aan de Gezelschapsbank. Er zijn in de loop van de tijd leuke contacten ontstaan. Mensen (Nordic)wande len samen, fietsen, gaan dagjes uit, winkelen samen, drinken koffie bij elkaar, gaan naar het theater, soms een weekend weg et cetera. Er zijn ook nog genoeg mensen die op zoek zijn naar mensen met wie het echt klikt. Overweegt u ook al langer om de stap te zetten, komt u dan eens langs op donderdagmorgen tussen 10.30 en 11.30 uur tijdens het inloopuurtje van de Gezelschaps bank en vraagt u naar Monique van Ling. In een persoonlijk gesprek kunt u uw wensen uiten en wellicht leert u ook leuke nieuwe mensen kennen via de Gezelschapsbank. Samen geniet u echt meer! Bellen is mogelijk via tel. 072- 5331297. Kijkt u ook eens op de website www.stichtingouderen- werkheiloo.nl. HEILOO - Omdat na zes keer gevraagd te hebben om de blauwe zone opnieuw aan te brengen en dit nog steeds niet gebeurd was, heeft Jef Letschert besloten om met een roller en verf (beschikbaar gesteld door Henk Ursem van de plaatselijke verfspeciaal- zaak) zelf deze streep maar te trekken. In deze blauwe zone die, op het verkeersbord na, met het verwij deren van de oude bestrating ver dwenen was, mag men na het leg gen van de parkeerschijf twee uur gratis parkeren. ,,De omzetten van de winkels in het stationscentrum staan al jaren onder druk, mede omdat men de auto niet kwijt kan", aldus Jef Letschert. ,,Wij zitten dan ook met smart te wachten tot het centrum klaar is. Met deze blauwe zone, die wij bij aanvang van de bouw van de gemeente voor onze klanten heb ben gekregen, kan de politie optreden tegen automobilisten en bouwverkeer die er de hele dag geparkeerd staan. ,,Na voor de zesde keer om de blauwe streep gevraagd te hebben aan een gemeente-ambtenaar, wiens naam ik niet noem, zei deze 'dan doe je het toch zelf', waar van akte (èh aktie)," aldus de strijdbare drogist. HEILOO - Op 9 en 10 maart laten de drie gezamenlijke fietsenzaken uit Heiloo, Boersen, Vlaar en Bosman Tweewielers, al het nieuws te zien wat er te verkrijgen is op fietsgebied. De nieuwste modellen stads-, tour- en hybri- defietsen worden hier tentoongesteld. Ook op het gebied van elektrische fiet sen is hier veel te zien. Bij de ontwikkeling van dit product is veel aandacht besteed aan comfort, gebruiksgemak en een lange levensduur. De elektroni sche trapbekrachtiging garandeert een superieur fietsen. De fietstweedaagse is 't Loo is een unieke samenwerking tussen de drie Heilooër fietsenzaken. Zij laten u een scala aan fietstopmerken zien. De fietsshow is dan ook zeer de moeite waard om een bezoek te brengen. Voor de kleintjes is er een leuke kleurplatenwedstrijd met kans op een nieuwe fiets! HEILOO - Jaarlijks organiseren Bibliotheek Heiloo en Muziek Dansschool Heiloo in het voor jaar een avond rond een opera, welke in dezelfde periode door De Nederlandse Opera wordt uitgevoerd. Docenten (en vaak ook leerlin gen) van de muziekschool laten op deze avonden ook muziek van de betreffende componist horen. Op maandag 19 maart staat de opera Madama Butterfly van Giacomo Puccini centraal. Kees de Bruijn, docent bij de Muziek Dansschool Heiloo en zanger bij De Nederlandse Opera, verzorgt deze avond een inleiding over deze - bijzondere opera. Hij zal daarbij gebruik maken van fragmenten op cd en dvd. Gedurende de avond vinden ook korte optredens plaats door docen ten en leerlingen van de Muziek- en Dansschool Heiloo. Deze jaarlijkse 'opera-avond- wordt gehouden in Bibliotheek Heiloo. Aanvang 20.00 uur, einde- circa 22.30 uur. Toegangskaarten zijn voor 5,- voor bibliotheekleden en leerlingen van de muziekschool 7,50 voor overigen) verkrijgbaar bij de klan tenservice van Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250. Reserveren kan ook via tel. 072-5330670 en e-mail: bibliotheek@bibliotheekheiloonl. Drogist Jef Letscher neemt zelf de verfroller ter hand om de "blauwe" parkeerzone aan te geven. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Donderdag 8 maart kunt u in het programma Heiloo Centraal luisteren naar Maud van Gijssel die haar licht opsteekt bij het kortgeleden opgerichte meidenteam van de Foresters. Zij zal hierover op locatie tijdens een training in gesprek gaan met Gert-Jan van Steenis (trainer en coach), Martin Dunnewind (trai ner) en Ineke van Steenis (coorrdi- nator) en de meiden van het team. Deze uitzending kunt u beluisteren van 20.00 tot 21.00 uur Aansluitend hierop, van 21.00 tot 22.00 uur, is de heer Stokreef te gast bij Bob van Unnik. Hij zal ingaan op zijn beschouwing .van vrijwilligheid in een samenleving, ook in Heiloo. Het vrijwilligers werk waarbij het aankomt op goede samenwerking en communi catie. Als voorzitter van de wijkver- eniging Ypestein is hij betrokken samen met talrijke vrijwilligers en de daarbij behorende taken. Tot slot kunt u van 22.00 tot 23.00 uur naar klassieke muziek luisteren. U kunt BeatFM ontvangen op de kabel op 96.5 en via de ether op 106.3. Freinet biedt prachtig onderwijs voor kinderen, ouders én leerkrachten. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7