WWW H E I L O 0 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 9 OUD PAPIER DIERENBESCHERMING KERK DIENSTEN U ITKIJ KPOST 7 MAART 2007 Elke maand is er een vergadering van de gemeenteraad van Heiloo. Hierbij doet Roelof Bos verslag van de vergadering van maandagavond 5 maart. De schrijver heeft een bureau voor redactionele en journalistieke producties en is oud-wethouder van Heiloo. Na bijna anderhalf uur discussie ging de raad unaniem akkoord met een belangrijke nieuwe beleidsnota, de Woonvisie Heiloo 2007- 2012. Met dien verstande dat drie leden met bericht van ver hindering afwezig waren: Sjoerd de Jager van het CDA, Aris de Wit van Heiloo-2000 en Willem Gomes van de NCPN. Van alle kanten was er lof voor de Woonvisie, voor de heldere analyse van de woningmarkt die daarin is verwoord, evenals voor de daarin opgenomen gemeen telijke doelstellingen. Maar ook werd door alle politieke partijen zorg geuit over het tempo van de daadwer kelijke woningbouw. Het byzondere van deze avond was dat de wet houder, Rob Opdam (WD), deze zorg volop bleek te delen. Hij zat op één lijn met fractievoorzit ter Cees Rootjes van de PvdA, die aandrong op een aparte discussie over de oorzaken waarom er stagnatie in de woningbouw is opgetreden. De wet houder zegde deze discussie niet alleen toe, hij bleek er zelf ook grote behoefte aan te hebben. Want hoewel hij niet ontevreden is over de voortgang van woningbouw op inbreilocaties in het dorp (denk aan de Westerweg en aan de Zeskant), is hy vol zorg over de Zandzoom. Dat heeft te maken met de samenwerking die hier aan de orde is met de gemeente Castricum en met de provincie. Wat er in dit verband precies speelt, werd maandagavond (nog) niet op tafel gelegd, maar het klonk wel onheilspellend. Nu heeft de wet houder op 6 november in deze zelfde gemeenteraad gezegd dat de eerste paal voor de Zandzoom in het najaar van 2007 de grond in gaat. Toen fractievoorzitter John Daas van Heiloo-2000 hem aan deze uitspraak herinnerde, gaf Opdam aan dat deze eerste paal nog wel gaat lukken, maar dat de vraag is welke aantallen woningen er daarna gerealiseerd kunnen gaan worden. Afspraak is nu dat de wethouder zich verstaat met de voorzitter van de raadscommissie Maatschap pelijke zaken om te bezien in welke vorm de discussie over stagnatie in de woningbouw het beste gegoten kan worden. Deze voorzitter is overi gens - wederom - Cees Rootjes van de PvdA. Koopwoning moeilijk bereikbaar De Woonvisie Heiloo 2007-2012 verwoordt het woonbeleid van de gemeente Heiloo voor de komende vijf jaar. De belangrijkste thema's zijn het huisvesten van starters, jonge gezinnen en senioren. Daarbij zijn de kwaliteit van de woning en van de woonomgeving speerpunten van beleid. Behalve hoofdstukken over woningtoewijzing, woonbehoef ten en uitgangspunten voor de woningbouw bevat de Woonvisie een hoofdstuk over de woningmarkt, waarin onder meer het volgende is te lezen. Minder dan de helft van de wonin gen die in. Heiloo vrijkomen worden weer door inwoners van Heiloo betrokken. Bijna zestig procent van de mensen die zich in Heiloo vesti gen komt van buiten de regio Noord- Kennemerland. Vanaf 1995 zijn de prijzen van koopwoningen sterk gestegen. Voor huishoudens met een modaal inkomen die nog niet in een koopwoning wonen is een koopwo ning moeilyk bereikbaar geworden. Een deel van de verhuisgeneigde huurders kan de stap naar een koop woning moeilijk maken. Hierdoor is de druk op de sociale huurwoning markt toegenomen en komen er minder huurwoningen voor starters beschikbaar. Daarnaast is de woningbouwproductie in Heiloo (en ook landelijk) de laatste jaren laag geweest. Voor de komende tien jaar heeft Heiloo ongeveer 2000 woningen in de planning. Daarvan zijn er 750 op inbreilocaties in de bebouwde kom en 1250 in de Zandzoom. Het totale plan voor de Zandzoom gaat uit van maximaal 2400 woningen tot het jaar 2020, waarvan 1800 in Heiloo en 600 in de gemeente Castricum, lees Limmen. Verkoop onder Voorwaarden (VOV) liever dan starterslening Om starters - en ook doorstromers uit een huurwoning - te helpen om de financiële drempel van een nieuwbouwkoopwoning te nemen, zet Heiloo stevig in op de zogenaam de Verkoop Onder Voorwaarden (VOV). Deze is al eens toegepast, bij de nieuwbouw aan de Driestal. Bij Verkoop onder Voorwaarden, ook wel Koopgarant of Kanswoning genoemd, verstrekt de gemeente een subsidie op de koopprijs. Deze subsi die is gebonden aan de woning en wordt dus niet aan de koper zelf uit gekeerd. Als de koper de woning verkoopt, vervalt de subsidie weer aan de ontwikkelaar (stichting, woningcorporatie) en wordt deze gebruikt voor een volgende koper, enzovoort. In de Woonvisie Heiloo wordt niet gekozen voor de zoge naamde starterslening, waarbij de subsidie naar de koper gaat en deze subsidie ook kan worden ingezet voor het kopen van een bestaande woning. Het laten vallen van de startersle ning, die nota bene is opgenomen in het collegeprogramma, werd maan dagavond door een aantal partijen betreurd. Fractievoorzitter Elly Beens van het CDA kwam hierover zelfs met een motie en kruiste de degens met wethouder Opdam. Volgens Beens zou de starterslening kunnen helpen om aan een leuk Heilooër punthuisje te komen. Maar volgens Opdam zouden de voorwaarden van een starterslening zodanig zijn dat je daarmee niet ver der komt dan een appartementje op een bedrijventerrein. Aan het eind van de discussie trok Elly Beens, 'gezien de warrige discussie', haar motie in. Eveneens werd een motie van Heiloo-2000 ingetrokken. Hierin werden doelstellingen voor de woningbouwproductie, met name de verdeling in prijsklassen, aange scherpt. De Woonvisie Heiloo 2007-2012 komt dezer dagen op de website van de gemeente, www.heiloo.nl, bij de beleidsnota's. Burgerjaarverslag van de burgemeester verschenen Verder vermeld ik nog: - dat het Burgerjaarverslag, jaarver slag van de burgemeester, is ver schenen. Dit heeft als titel 'Bouwen aan vertrouwen' - dat Robert Bosman namens GroenLinks zitting neemt in de raadscommissie Maatschappe-lyke zaken en dat als zijn plaatsvervan ger Ans van Opzeeland is benoemd - dat de gemeenteraad unaniem instemde met een motie van de collegepartijen, toegelicht door André Czeyki van de PvdA, waarin wordt besloten dat de buitensport verenigingen in Heiloo de gelegen heid moeten krijgen om vooraf in te spreken op de nota sportaccom modaties die in de maak is en dat hiervoor een hoorzitting wordt georganiseerd en - dat de raadsvergadering, die om 8 uur 's avonds begon, om half 10 werd besloten. Zaterdag Muziekvereniging Eensgezindheid, huis- aan-huis-actie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamëlplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Dinsdag Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huis-actie tussen Spoorlijn-Zeeweg- Pastoor van Muijenweg-Het Maievoort (incl. Harrelaers en De Rietvink)-De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bun dels gereed zetten op de rolemmer-ver- zamelplaatsen langs de weg vóór 19.00 Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of by de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluysweydt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container by club gebouw - De Bolder, hoek Kerkelaan/ Westerweg. - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalk- maar. nlwww. dierenbeschermingalk- maar.pl. Vogel-/ egelopvang: 072-5814889 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00- 16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uurs- dienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Witte poes, donkere plekken op kop en staart, na verhuizing naar Heerhugowaard misschien op zoek naar oude adres: Rondelaan in Heiloo. Grijze poes, witte bef, buik en poten, klein en slank, 15 jaar, Remy, Butterlaan/Heerenweg Heiloo. Witte kater met rode vlekken op rug en kop, gec. beetje schuw, 1 jaar, Fikkie, Kleijn Barlaken Heiloo. Gevonden Wit met zwarte kat, veel wit, zwarte vlek op kop tussen ogen en oren, enke le grote zwarte vlekken op lijf, zwarte staart, Pres. Kennedylaan Akersloot. Roodcyperse kater, gec. witte poten en bef, wit streepje op neus, groot, hoog op de poten, Haesackerlaan Heiloo. Roodcyperse kater, beetje schuw, Haesackerlaan Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds H. van het Maalpad uit Bergen op Zoom. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds. G. van Reeuwyk uit Alkmaar. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Dienst van Schrift en Tafel met Zanggroep. Voorganger: ds. M. Braamse. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Herenkoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: Woord- en Communieviering met Dameskoor, voorganger J. Oiling. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Vrydag 08.30 üur: eucharistieviering, 15.00 uur: kruisweg, 16.00 uur: aan bidding/vespers. Zaterdag 12.00 uur: eucharistieviering, 16.00 uur: aanbid ding/vespers. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, voorganger Rector Wagemaker, 15.00 uur: Lof met vastenmeditatie. Maandag 12.00 uur: eucharistieviering, 16.00 uur: aanbid ding/vespers. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Woord- en Communieviering met liturgisch koor, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: Woord- en Communieviering met Gemengd koor, voorgegaan pastor B. van Schie. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinde ren is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwijde organisa tie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand bijeen komst om 09.15 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kinderopvang tijdelijk niet aanwezig Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: Communieviering. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met Hoeverture. Zondag 10.00 uur: Communieviering met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met St. Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Vrydag 19.00 uur: Taizé avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: Stille mis. Zondag 10.00 uur: Hoogmis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S. H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger P Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Zondag 10.00 uur: dienst in Akersloot, voorganger mw. J. A. Hamers. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: Communieviering met Aquariuskoor. Voorganger Pastor W van Schie. Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met met Dameskoor, voorganger pastor H. Helsloot.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 9