Expositie van Gerard Habraken Rascha Peper in het literair jazz-café Geert Mak De eeuw van mijn vader Center Disc H E I L O O De eeuw van mijn vader kfSjjrj DEUTEKOM Alles waar ik nooit aan begon 11 Corso Bioscoop The Holiday BOEK VAN DE WEEK De eeuw van mijn vader door Geert Mak CD VAN DE WEEK Tot mei bij Heilooër dierenartsenpraktijk Expositie schilderijen Ans Lensen Alles waar ik nooit aan begon door Van Dik Hout UITKIJKPOST 14 MAART 2007 Amanda Woods, eigenaresse van een goedlopend reclamebureau, woont in Zuid-Californie. Iris Simpkins schrijft in de Londense Daily Telegraph een huwelijksru briek en ze woont op het Engelse platteland. Hoewel Iris en Amanda 10.000 km van elkaar wonen bevinden ze zich in dezelfde situa tie: Vlak voor kerst besluiten Iris en Amanda dat ze hun mannen even voor gezien willen houden. Amanda komt toevallig op een internetsite voor woningruil terecht en besluit dat het Engelse huisje van Iris de oplossing is voor haar problemen. Amanda en Iris besluiten de halve wereld over te reizen en voor twee weken in eikaars huis te trekken. Iris landt op een prachtige heldere dag in LA waar de Santa Ana-win den net lekker warm waaien. Ze raakt in Brentwood onder andere bevriend met Arthur een beroemde scenarioschrijver uit de gouden tijd van Hollywood. In Engeland is Amanda zich net aan het installeren in het besneeuwde Rose Hill Cottage als er wordt aangeklopt door "de knappe broer van Iris, Graham. Het verhaal neemt een onverwachte wending... Met Cameron Diaz, Kate Winslet, Jack Black en Jude Law Met de eeuw van mijn vader schreef Geert Mak een biografie van Nederland in de Twintigste eeuw in de vorm van een familiege schiedenis. Aan de hand van inter views, oude krantenberichten en vele honderen bewaard gebleven brieven vertelt hij over landelijk Nederland aan het begin van de eeuw; over de opkomst van de katholieke, protestantse en rode zuilen, over de crisis en het anti semitisme in de jaren dertig, de andere wereld van 'ons Indië', de oorlog in Europa en Azië, de men taliteit van de wederopbouw, de dromerijen van de jaren zestig, de zakelijkheid daarna. Deze geïllustreerde editie van De eeuw van mijn vader vertel in woord en beeld de verhalen van de gewone Nederlanders van deze eeuw, met hun geschiedenis, hun beperkthe den, hun wanhoop en geloof. Het unieke fotomateriaal is deels afkomstig uit het familiearchief van Geert Mak. door Geert Mak voor 26,90 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo BS&l WëËSÈk naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Uécd. xAdfe vAnUdo" Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl door Van Dik Hout van 21,95 voor 17,95 HEILOO - Op zondag 25 maart zal de schrijfster Rascha Peper de laatste lezing in dit winter seizoen verzorgen in het Literair Jazz-Café Heiloo, Open Huis, boven 't Loo. Rascha Peper (1949) studeerde Nederlands in Amsterdam en gaf enige jaren les in dit vak. Ze ver huisde in 1983 naar Wenen, waar ze vier jaar woonde, en begon daar te schrijven. In Nederland terugge keerd debuteerde ze in Hollands Maandblad met het verhaal De Waterdame, titelverhaal van de Het liefst fotografeerde Habraken de handen van de 'zwarte' mensen op Curasao en dat alles op een zeer respectvolle wijze. Foto: Gerard Habraken gelijknamige bundel die in 1990 uitkwam. Inmiddels is Rascha Peper auteur van tien boeken die door zowel recensenten als lezers zeer gewaardeerd worden. De romans en verhalen van haar worden geprezen om hun verbeeldingskracht en de karaktertekening van de persona ges. Ze schreef onder andere de roman Oesters (1991) en Russisch blauw waarvoor ze in 1995 de Multatuliprijs van de gemeente Amsterdam ontving. Naast deze schrijfster zal OPUS 4 Kwartet voor de muzikale omlijsting zorgen. Entree 7,50 euro, inclusief een kop koffie. Zaal open 10.30 uur en de lezing vangt aan om 11.00 uur. Kaarten zijn vanaf vrijdag 16 maart bij Boekhandel Deutekom verkrijg baar. Telefonische inlichtingen en ook voor kaartverkoop, tel. 072- 5115511. Sinds 26 februari ligt het nieuwe Van Dik Hout studio-album in de winkel. De band heeft er de tijd voor genomen (het laatste studio album, Vier Weken, dateert alweer uit 2002!) en dat is te horen. Alles Waar ik nooit aan begon bewijst opnieuw hoeveel kracht er schuilt in eenvoud. Het geluid van deze cd wordt bepaald door zang, gitaar, toetsen, bas en drums. Voor franje is geen plaats. De band lijkt daar mee terug te grijpen op de pure, onbevangen aanpak van de eerste platen. Die directe, pure benadering werkt echt prima. Muzikaal klinkt het album als een klok en benadert het bij vlagen zelfs de opzwepende energie van een concert. Keuzes maken, leven in het moment en jezelf zijn: het zijn bekende thema's en Buitenhuis laat er weer gretig zijn poëzie op los. Terug naar hun roots, onvervalste rock, mooie tek sten, 'catchy' melodie-lijnen...kort om, een heerlijke Nederlandstalige0 rockplaat. HEILOO - Ans Lensen schildert voor haar plezier, maar wil haar kunst wel graag een extra dimensie meegeven. Om het plezier en hulp met elkaar te combineren, zal een gedeelte van het verkoop bedrag besteed worden aan kankeronderzoek. Maar het is vooral het schilderen wat voor haar die binding legt met de medemens, daaruit put zij zoveel inspiratie dat elk onderwerp haar weer op een" vorm brengt die door velen gewaardeerd worden. Ans van der Hoorn - Lensen exposeert tot en met eind mei in het Trefpunt aan het Abraham du Boishof 2 in Heiloo. een intrigerende manier weergege ven. Aan de handen is te zien, hoe de tijd zijn sporen heeft achtergela ten, waardoor wij een indruk krij gen van het vaak harde bestaan van deze mensen. Habraken had daar een goed oog voor en weet met zijn kwalitatief hoogstaande werk te raken. Zijn motivatie was om ons kennis te laten maken met de Antilliaanse bevolking, waar hij zo van was gaan houden, iets wat je in de getoonde foto's direct terug ziet. Gerard Habraken is overleden in december 2005, maar zijn werk is niet vergeten en kan mede door deze expositie nog eens onder onze aandacht worden gebracht. Over zijn fotografische kwaliteiten was hij heel bescheiden, hij schreef daarover onder andere het volgen de: 'Het moet een ernstige vorm van tropenkolder zijn geweest, dat ik ben doorgegaan met fotografe ren; ik beschouw het fotograferen als een motief om met mensen aan de praat te komen. Een echte foto graaf ben ik dus nooit geworden.' Wie de foto's bekijkt, weet wel beter. Te bezichtigen op werkda gen van 09.00 uur tot 19.00 uur aan de Commandeurslaan 1 te Heiloo. HEILOO - Van 5 maart tot de eerste week van mei is bij de dierenartsenpraktijk Schaap/de Jong een expositie te zien van het werk van de fotograaf Gerard Habraken. Deze hobbyfotograaf heeft gedu rende twintig jaar geleefd en gewerkt op Curasao als onderwij zer. In die periode is hij gefasci neerd geraakt door vooral de oude re inwoners van de Antillen. Het liefst fotografeerde hij de handen van de 'zwarte' mensen en dat alles op een zeer respectvolle wijze. In deze foto's is het leven op

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11