Goedbezochte ledenvergadering Hengelsportvereniging Limmen Maureen en Corina promotie naar regioklasse af scoren op NK Judo Akersloters en Limmers slaan slag tijdens eerste openingswedstrijd Basisscholen strijden in Effect volleybaltoernooi Dames Meervogels'60 dwingen SPORT U ITKIJ KPOST 14 MAART 2007 uit het midden haalde. Castricummer Gert Lute op het staartnummer wist met de stok vooral kleine vis te haken. Naarmate de wedstrijd vorderde en het zonnetje meer ging schijnen wisten ook de vissers aan de over zijde hun visje te vangen. In vak A wist Akersloter Hendrik Delbrugge met een licht pickertje zyn vis te halen vanaf zijn stokplek. In het B- vak was Limmer Nico Schouws in het laatste kwartier gestart met een slotoffensief waarin hij vier mooie brasems wist te vangen, dit naast veel kleine vis in de eerste uren. In vak A wist Akersloter Sjaak Veldt zyn kopstek te vergulden met vak winst en een eerste plaats overall, al zat Cor Martens hem op de hielen. Het verschil tussen beide was slechts een ons. De derde plek in Vak A was voor Dirk Alders. In het andere vak was de overwinning overduidelijk voor Limmer Dolf Rijs. Een tweede plaats was er voor Limmer Nico Schouws en een derde voor Hendrik Moolevliet. Opvallend was de zeer goede uitslag van de vissers uit Akersloot, Limmen en Castrricum waarvan er liefst vijf te vinden waren bij de eesrte acht. De volgende wedstrijd is op zondag 25 maart. VISSEN REGIO - De eerste openings wedstrijd werd gevist in de Graftervaart te West-Graftdijk. Er werd gestart onder mistige en koude omstandigheden maar langzaamaan kwam het zonne tje en was het heerlijk weer. In vak A zat Akersloter Sjaak Veldt die na het eerste uur vrijwel aan de lopende band vis ving met de vaste stok. In het midden van het vak zat Cor Martens die zijn vis vooral van de overkant haalde. In het ander vak was het Limmer Dolf Rijs die zijn vis met enige regelmaat JUDO HEILOO - Twee weken geleden wist Corina Henselmans (trai nend bij Dojo 't Loo) zich te plaatsen voor het Nederlands Kampioenschap Judo tot 17 jaar in Drachten door Noord- Hollands Kampioen te worden. Plaatsgenote Maureen Groefsema (trainend bij Tom van der Kolk) was direct geplaatst, omdat ze vorig jaar Nederlands kampioen was gewor den in de gwichtsklasse tot 52 kilo gram. Zaterdag ging Corina goed van start en won haar eerste wedstrijd binnen de twintig seconden door met een Harai-Goshi een ippon te scoren. De volgende partij was tegen Maureen. Deze party werd gewonnen door de ervaren Maureen Groefsema met een armklem. Voor Corina was er alleen nu nog kans op een derde plaats. In de wedstrijd om de derde plaats deed de tegenstand ster precies wat verwacht was. Corina nam haar direct over en scoorde binnen tien seconden een Ippon. Maureen Groefsema won al haar wedstrijden met Ippon (vol punt) en haalde hiermee haar elfde nationale titel binnen. Voor Corina is dit haar eerste medaille op een Nederlands kampioenschap. Een zeer knappe prestatie om dat ze -in tegenstelling tot haar opponenten pas drie jaar op judo zit. V Voor Dojo 't Loo is dit de tweede medaille dit jaar op een NK na het Brons van Karen Stevenson op het NK -20 jaar. HANDBAL AKERSLOOT - Met nog twee wedstrijden te spelen kon Meervogels'60 alleen door zelf te winnen en een verlies van Schagen al dit weekend promo tie veilig stellen. Doordat de handbaldames van Meervogels'60 hun eigen wedstrijd tegen Aalsmeer 2 met 21-14 won nen en concurrent Schagen verloor is promotie naar de regioklasse een feit. Nadat vorig jaar promotie naar de overgangsklasse werd afgedwon gen, is de dit jaar verworven tweede plek een uitstekende prestatie voor de dorpsclub uit Akersloot. Eerder dit seizoen werd in de uit wedstrijd nog verloren van de reser ves van Aalsmeer. Ondanks vier blessures wisten de dames uit Akersloot uitstekend te beginnen aan de belangrijkste wedstryd van dit seizoen. Jeanette Kerssens was vanaf het begin van de wedstrijd messcherp en wist totaal maar liefst zes keer te scoren. Meervogels'60 had eigenlijk de hele eerste helft een voorsprong en kon met een 10- 5 voorsprong gaan rusten. Het feit dat iedereen binnen de ploeg kan scoren is eigenlijk al het hele sei zoen een belangryk wapenfeit van de Akersloter dames. Wanneer iemand een iets mindere vorm heeft wordt dit opgepakt door de andere speelsters. Ook zondag was dit weer het geval en was iedereen bly om een ander tot scoren te laten komen. Doordat de defensie van de Akerslootse dames prima dicht zat was het voor Aalsmeer bijna niet meer mogelijk om tot scoren te komen. Aan de andere kant kwam Meervogels'60 wel via goed samen spel, individuele acties en snelle tegenaanvallen tot scoren. De eind stand was met 21-14 dan ook ver diend voor de dames van Handbalvereniging Meervogels'60. De doelpunten werden gescoord door: Gitta Lute (7), Jeanette Kerssens (6), Dorien van Baar (2), Bo Schouten (2), Arya Krom (1), Miijam Stuifbergen (1), Marit Blokker (1), Annick de Beurs (1). Maureen Groefsema en Corina Henselmans deden goede zaken op het NK judo. Eigen foto Er hadden zich maar liefst 39 teams aangemeld voor het Effect schoolvolleybaltoernooi. Eigen foto VOLLEYBAL HEILOO - Woensdag 7 maart werd het jaarlijkse scholenvol leybaltoernooi van Effect gehouden. Zes minivelden waren uitgezet in Sporthal 't Vennewater. Daar mochten scholieren van de basisscholen in Heiloo om de hoogste eer in een circulatie-minivolleybal- toernooi strijden. Ze hadden soms al dagen geoe fend om het spel onder de knie te krijgen. Want het lijkt zo eenvoudig: je speelt vier tegen vier, je serveert de bal naar de andere kant van het net, waar de bal door de tegenpartij moet worden opgevangen en draait als team een plaats door. Als een speler de bal laat vallen, de bal uit gooit, in het net gooit of de bal aan raakt voordat deze uit is, moet deze speler het veld verlaten en aan de zykant plaatsnemen. Als het veld van de tegenstander 'leeg' is, krygt het team één punt. Het is mogelijk dat een speler het veld weer inkomt door een kunststukje uit te halen: de bal met twee armen opspelen, waarna een teamlid de bal vangt. Alle basisscholen in Heiloo waren aangeschreven en er hadden zich 39 teams gemeld, totaal zo'n 200 deelnemers! De mooiste teamna men waren verzonnen: De Orkaantjes, Girls forever, Volleyvissen, de Dragons, de Vraagtekens enzovoorts. De teams waren verdeeld over vyf poules. Er is gestreden voor wat men waard was. Als eersten in hun poule wer den een team van de Paulusschool, de Zuidwester en Elckerlyc en twee teams van de Duif. Doordat de Duif twee keer als eerste eindigde mocht deze school de Effect-wisselbeker 2007 in ontvangst nemen! LIMMEN - De hengelsportvere niging Limmen heeft afgelopen donderdag de jaarlijkse leden vergadering gehouden. De opkomst was goed te noemen. Een aantal lopende zaken werd besproken, de plannen voor het nieuw jaar werden toege licht en de ontwikkelingen in de hengelsportorganisatie kwa men ter sprake. De witviscompetitie is een samen smelting van activiteiten van de HSV Limmen in samenwerking met HV Castricum en de Sander uit Akersloot. Er worden vyf klasse menten opgemaakt, namelijk het algemeen kampioenschap van Limmen, de Limmerpoldercup, het stuksklassement, combinatieklasse ment en een gewichtsklassement. In al deze klassementen zijn een A- en een B-groep ingedeeld. Er worden twaalf witviswedstry- den georganiseerd. De wedstrijden die gevist worden in wateren gele gen in de gemeente Castricum, tel len mee voor de Limmerpoldercup. De vijf beste uitslagen tellen. Inleg is 2,50 per wedstryd. Er zijn drie dagpryzen per groep, en een prys op steknummer. De vangst moet ty- dens de wedstryd worden bewaard in een ruim leefnet en wordt na afloop op de stek gewogen en geteld, waarna de vis wordt terug gezet. Aan de witviscompetities kunnen leden van HSV Limmen en HV Castricum deelnemen, evenals jeugdleden vanaf 12 jaar van Samen Beet. De eerste wedstrijd van het sei zoen is op zondag 18 maart in het Stet te Limmen. Er wordt dan gevist op combinatietelling, dat wil zeggen naast het totale vangstgewicht krijgt de visser per gevangen vis 25 gram opgeteld. In de combiwedstryden mag er met de vrije hengel worden gevist en met de aangewezen aass oorten. Plaatsloting is om 08.30 uur bij Albert Heyn in Limmen. De wed strijd begint rond 09.00 uur en duurt 2,5 uur. Daarna is er prysuit- reiking met verloting en een kop koffie in café Het Pontje te Akersloot. Deze wedstrijd telt mee voor de Limmerpoldercup. Opgeven by Peter van der Heydt, tel. 072-5051056, tot vrydag 21.00 uur, of voor leden van Castricum bij Co Duinmeijer, tel. 0251-658999. Lid worden? U kunt zich aanmelden bij Rob Jak, 072-5053858 of Peter van der Heydt, 072-5051056, of via per e- mail op info@hsvlimmen.nl. Indien u lid bent van de HSV Limmen, kunt u, naast het vissen in de meeste ver pachte en alle vrye viswateren in Noord- en Zuid-Holland, Flevoland en Utrecht, deelnemen aan alle acti viteiten van de HSV Limmen. Leden tot 15 jaar kunnen meedoen aan activiteiten van jeugdvisclub Samen Beet. Meer info vindt u op www.hsvlimmen.nl en de site www.pos-sportvisserij .nl. Regelmatig worden er flinke vangsten gehaald door de leden van de HSV Limmen, zoals deze enorme snoek. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 29