Peuterspeelzaalbeleid in plan van aanpak Bosman Hairfashion Themamiddag Gezelschapsbank Workshop Groei en Bloei H E I LOO BEDRIJF BELICHT 5 gelezen worden m a WINKELHOF kortom Hoofdcollecte haalt verheugend resultaat Theatercursus Stichting Jeugdtheater Bibliotheek zaterdag 31 maart gesloten Fotoclub Heiloo exposeert in Bibliotheek Heiloo ra ra UITKIJKPOST 14 MAART 2007 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Bosman Hairfashion, Stationsweg 98, 1852 LN Heiloo, tel. 072-5336003, Internet: www.bosmanhairfashion.nl HEILOO - U heeft het al diverse keren kunnen lezen in de Uitkijkpost: Bosman Hairfashion aan de Stationsweg heeft op maandag 5 maart haar deuren geopend. Achter die deuren vindt u een strak gestylde en over zichtelijke salon, waar zwart/wit en fris limegroene accenten overheersen, twee enthousiaste medewerksters, een jonge ondernemer en al heel wat tevreden klanten. Bas Bosman heeft ondanks zijn jonge leeftijd, 26, al heel wat ervaring opgedaan in het kappersvak. Hij stamt uit een echte kappersfamilie. ,,Mijn ouders hebben een kapsalon in Beverwijk, maar ook mijn broers, zus, neven en nichten, je kunt het zo gek niet bedenken, zitten allemaal in het vak. Van jongs af aan werkte ik al mee in de zaak van mijn ouders, al was het in het begin om de koffie rond te brengen." Met die 'roots' volgde Bas met succes de kappersopleiding en een aanvullende studie in Engeland bij haarexpert Vidal Sassoon. Vervolgens deed hij in de praktijk een schat aan ervaring op bij diverse kapperszaken. Uiteindelijk ook in Heüoo waar hij met veel plezier samen werkte met Ingrid Beelen en Karin Dekker. Die mag hij nu ook tot zijn team rekenen. „Ik wilde voor mezelf te beginnen, maar dan wel met een bepaalde gedachte. Mijn filosofie is: persoonlijke aandacht, tijd en een op maat gemaakt advies. Daarbij staan innerlijk en uiterlijk van de klant voorop. Wij streven er naar om met de klant samen te kijken naar een kapsel wat bij die klant past. Als een klant met een plaatje komt geven we altijd advies. Niet elk kapsel past bij iedere klant. Zo komen we tot een mooi resultaat." De creativiteit van dit kappersteam vormt hier zeker een belangrijk aandeel in! Massage tijdens het wassen En dat resultaat kan van modern tot klassiek zijn. Bas en zijn team vol gen de trendgerichte nieuwigheden op de voet, ook wat haarstylingpro- ducten betreft. Bent u op zoek naar een perfecte haarkleuring? U hebt bij Bosman Hairfashion de keuze uit hoogwaardige verfproducten waarbij de kleur aanmerkelijk langer houdt. Daarnaast werkt Bosman met kleurpro- ducten op natuurlijke basis opgebouwd uit proteïnen. Een bezoek aan de kapper kan heel ontspannend zijn en al helemaal bij Bosman. Ook daar is op gelet, want zo meent Bas: „Die uren die je hier zit moeten wel aange naam zijn. Vandaar dat we bij de wastafels speciale stoelen hebben aange schaft met een massagesysteem in de rugleuning. Zo kan de klant genie ten van een heerlijke massage, dat stelt een klant op het gemak en het ontspant." En waar vindt je nou zelfs tijdens het wassen zoveel persoon lijke aandacht? Openingstijden: maandag van 09.00 tot 18.00 uur, dins dag tot en met donderdag van 08.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 08.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 08.00 tot 14.00 uur. HEILOO - Hoewel het peuter- speelzaalwerk al tientallen jaren bestaat in Heiloo, ont brak het tot nu toe aan beleid en kwaliteitseisen. Naast de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo, bieden ook Pino (zelfstandig) en Pom- Pom (particulier, tevens kinderop vang) peuterspeelzaalwerk aan. Onder invloed van WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) en Notal (jeugdbeleid) stelt de gemeente zich ten doel: uitvoering te geven aan integraal jeugdbeleid door de basis vast te stellen van het (inhoudelijke) peuterspeel zaalwerk, helderheid te verschaf fen over de financiële relatie tus sen aanbieders van peuterspeelzaalwerk en de gemeente en eenduidige kwali teitseisen vast te stellen. In april wordt een conceptbeleid en plan van aanpak verwacht. HEILOO - Donderdag 22 maart houdt de Gezelschapsbank een Thema-ontmoetingsmiddag vanaf 14.00 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Dromen is het thema van deze middag. Nel Dekker (zelf senior en van oorsprong onderwijzeres/ the rapeute) zal iets vertellen over de betekenis van dromen en wat er allemaal mee samenhangt. Na haar bijdrage is er gelegen heid om van gedachten te wisse len. Geïnteresseerde dames én heren vanaf vijftig jaar die het leuk vinden om nieuwe mensen te leren kennen zijn hierbij welkom. (Entree leden 2,-, niet-leden 3,- (inclusief consumptiebon) De Gezelschapsbank is een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en bestaat nu bijna vier jaar. Op andere donderdagen is er van 10.30 tot 11.30 uur een inloopuur voor vragen of inschrijvingen bij de Gezelschapsbank. Het is ook mogelijk om via een anonieme advertentie tekst nieuwe mensen te leren kennen. U kunt telefonisch contact opnemen (072- 5331297) en vragen naar coördi nator Monique van Ling. Voor meer informatie: www.ouderen- werkheiloo.nl. HEILOO - Op zaterdag 7 april geeft Groei en Bloei Heiloo en omstreken de workshop Snoeien in de praktijk. De eerste kievitseieren zijn gevonden, dus het is de hoogste tijd om te snoeien! Tijdens de workshop vertelt de heer Pé van der Gracht u over verschillende soorten snoei- scharen en hoe u zelf deskundig kunt snoeien. Daarna brengt men gezamenlijk de theorie in de prak tijk. Tijd: Groep 1 van 09.30 tot 12.00 uur Groep 2 van 13.00 tot 15.30 uur. Per groep is er plaats voor tien personen. Aanmelden: U kunt zich tot 2 april aanmelden bij mevrouw Van Ladesteijn, tel. 0251- 654177. In 1977 startten een aantal ondernemers in het nieuw gebouwde Winkelhof 't Loo. Nog geen tien jaar later lag er bij de gemeente Heiloo een verzoek van de Dela, eigenaar van het winkelcentrum, om het centrum uit te mogen breiden van 6.000 naar 8.200 m2. Het duurde echter nog tot 1994 voordat de uiteindelijke bouwver gunning werd afgegeven. Het oude winkelcentrum had zes entrees en was zeer naar binnen gericht. Geen winkels aan de bui tenzijde en weinig etalagemoge lijkheden. Daarbij waren ook de hoofdzakelijk bruine tinten waarin het was uitgevoerd debet aan de wat sombere uitstraling. Architectenburo van der Goes uit Hilversum is verantwoordelijk voor het centrum zoals het er nu uitziet. 'Slechts' vier entrees, win kels aan de buitenzijde, prachtige grote etalages, kortom een zeer naar buiten gericht geheel. Aan de binnenzijde heeft men gewerkt met prachtige duurzame materia len en warme tinten die nog geheel voldoen aan de eisen van deze tijd. Direct na de renovatie werd 't Loo uitgeroepen tot het mooiste winkelcentrum van Noord Holland door het Hoofdbedrijfschap voor Detailhandel. Niet onterecht, Winkelhof 't Loo was en is een eigentijds, stijl- en sfeervol win kelcentrum met een heel divers en compleet aanbod van winkels. Vele van de ondernemers zijn in 't Loo gestart en drijven hun zaak nog altijd met veel plezier. Er is weinig of geen verloop, dit tot groot verdriet van ondernemers die staan te trappelen om een win kel te beginnen in 't Loo. Anno 2007 worden voorzichtig ballonnetjes opgelaten over uit breiding. Een aantal ondernemers in het winkelcentrum hebben te kampen met ruimtegebrek en ook onze grootgrutter zou er heel graag wat metertjes bij krijgen. De ervaring heeft geleerd dat dit niet zonder slag of stoot zal gaan, de vorige renovatie liet immers meer dan acht jaar op zich wachten! HEILOO - De gezamenlijke col lecte van het Fonds Psychische Gezondheid en de Hersenstichting Nederland is dit jaar -in februari - landelijk voor de elfde keer gehouden. In Heiloo werd 2833,- opge haald. Geen collectant aan de deur gehad? Uw gift is nog altijd welkom op giro 950 ten name van Hoofdcollecte van Nederland, Den Haag. Meer informatie: www.hoofdcollecte.nl HEILOO - Op 17 maart start Jeugdtheater Heiloo weer haar theatercursus voor kinderen uit groep 7 en 8 van de basisschool. In deze cursus wordt aandacht besteed aan drama/improvisa ties, het maken van typetjes, het spelen op en met muziek. De cursus bestaat uit tien lessen, waarna aan het einde van de cursus een presentatie voor de ouders zal worden gehouden. H iervoor kun je je opgegeven bij Maija Schoonheijm of per e-mail op: info@sjth.nlVoor meer informatie over het Jeugdtheater: www.sjth.nl HEILOO - In het weekend van 31 maart en 1 april gaat Bibliotheek Heiloo over op een nieuw catalogussysteem. In ver band hiermee is de bibüotheek op zaterdag 31 maart gesloten. De buitenbrievenbus voor het inleveren van materialen is wel het hele weekend geopend. Boeken en andere materialen, die eigenlijk op zaterdag 31 maart ingeleverd zouden moeten worden, kunnen in de buitenbrievenbus ingeleverd worden of - zonder kosten - op dinsdag 3 april in de bibliotheek. HEILOO - Fotoclub Heiloo (HAF) verzorgt tot 7 mei een foto-expositie in Bibüotheek Heüoo. Gedurende de maand maart zal de werkgroep Seriefotografie van de HAF een aantal fotoseries laten zien. Een serie bestaat meestal uit vijf foto's en moet een duideüjke samen hang vertonen. Het is een ideaal middel om een onderwerp verder uit te diepen. De keuze aan onderwer pen is in feite onbeperkt: journa listiek, abstract, portret, natuur. Vaak is het zo dat by een serie foto's het geheel meer is dan de som der delen. Er zijn series te zien in kiem en zwart wit. In de maand april wordt er gewisseld en komt er fotowerk van de werkgroep Natuur en Landschap in Bibüotheek Heüoo te hangen. Veel mooie natuuropnames, waaron der ook macrofotografie. De natuur in al haar facetten is altijd een dank baar onderwerp om te fotograferen. Vooral de werking van het ücht speelt hierin een belangrijke rol.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5