Caecilia goes Dutch op Vooijaarsconcert Falkland toneel speelt van Warmerdams 'Kaatje is verdronken' Toneelvoorstelling voor MS research in de Beun H E I L O O De lachers op je hand? fcfUVJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop La Tourneuse de Pages BOEK VAN DE WEEK De lachers opje hand? De lachers op je hand? De kunst van het kletsen door Piet van Sterkenburg Er blijkt sprake te zijn van een groot familiegeheim... Oranje en Memphis in de Storey Club Concert 'El Desamor' in de Slotkapel 'Ik word hier niet ongelukkig van, want dat was ik al' UITKIJKPOST 21 MAART 2007 Het verhaal van La Tourneuse de Pages is simpel, maar krachtig. De tienjarige Mélanie, een slagers dochter, zit vol talent om piano te spelen. Wanneer ze een auditie doet om een beurs te bemachtigen, wordt ze onheus behandeld door de juryvoorzitster en beroepspia niste Ariane. Dit zorgt ervoor dat Mélanie slecht speelt en wordt afgewezen. Alles maakt zo'n grote indruk op het meisje dat ze besluit nooit meer piano te spelen. Jaren later blijkt Mélanie, nu een volwas sen vrouw, dit voorval niet vergeten te zijn. Ze doet een stage in het kantoor van de man van.de pianiste en raakt zo aan een baantje als oppas voor zijn zoontje. Mélanie trekt tijdelijk in bij het gezin en wint steeds meer het vertrouwen van Ariane, die psychisch heel onstabiel blijkt te zijn. Maar het meisje blijkt heel andere plannen te hebben met het gezin. Ze ontpopt zich tot een koele, berekende wraakengel die blijkbaar niet zal rusten voordat ze haar vendetta heeft gehad. La Tourneuse de Pages draait de komende week op donderdag 22, zondag 25, maandag 26, dinsdag 27 en woensdag 28 maart om 20.00 uur. Piet van Sterkenburg 11^ v% r 9 De kunst van het kletsen gJm f( Humor, wat is het en wat doet het? De redenaar die het absoluut niet heeft en nooit zal krijgen, biedt dit boek de kans om er per toespraak een of twee kolderverhalen uit te kiezen, waardoor hij de trouwste lachers minstens een keer op zijn hand krijgt en daardoor bevorderd wordt van de profeet van de saai heid tot opmerkelijk exponent van de vooruitgang. Speechen? Daar hoeft vanaf nu geen koud zweet meer aan te pas te komen. Met dit boek treedt u de meest kritische toehoorders zelfbewust tegemoet. De lachers op je hand? grossiert in anekdotes, fabels en volksverhalen die van de saaiste toespraak een spetterende conference maken. Dankzij de adviezen in dit boek kan geen persconferentie, productpre sentatie, pleidooi of afscheidrede nog mislukken. Piet van Sterkenburg (1942) is hoogleraar Lexicologie te Leiden en hoofdredacteur van Van Dale Groot Woordenboek Hedendaagse Nederlands. door Piet van Sterkenburg voor l6,- HEILOO - Op 24 maart zal het jaarlijks terugkerende voor jaarsconcert van Caecilia weer plaatsvinden in het Ontmoet ingscentrum van GGZ Noord- Holland aan de Kennemer- straatweg, om 20.00 uur. HEILOO - Een eigentijdse stukkeuze van Falkland, van een schrijver die volop in de belangstelling staat, zowel als schrijver en als speler maar ook als regisseur. 'Kaatje is verdronken' is wellicht één van de meest gespeelde stuk ken van Alex van Warmerdam. Het stuk speelt zich eind 50'er, begin 60'er jaren af. Een tijd van burgerlijkheid; de vuile was niet buiten hangen; de buren hebben oren.... Een oer-Hollandse sfeer in het plaatsje IJmuiden, waar van Warmerdam gewoond heeft en waar ook films als 'De Noorderlingen' gesitueerd zijn. We zien een vader, een moeder en het 15-jarige tienermeisje Kaatje. Het stuk begint met het conflict dat de vader een tuinman wil en zijn vrouw absoluut niet. In rap tempo volgen de gebeurtenissen elkaar op. Er blijkt sprake te zijn van een groot familiegeheim. Regisseuse Aukje van Huijzen is voor de tweede maal bij Falkland te gast, na in 2004 al 'Familie' van Maria Goos op de planken te heb ben gebracht. Deze voorstelling is te zien op vrijdag 30 en zaterdag 31 maart in theater De Beun. Aanvang 20.15 uur. Entree: 7,-, donateurs 3,50. CJP en 65 5,-. Kaartverkoop start zaterdag bij de volgende voorverkoop adressen: Boekhandel Deutekom ('t Loo), Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum), Sigarenmagazijn "t Hoekje (win kelcentrum 't Hoekstuk), C 1000 (Ypestein) en Theater De Beun (nabij winkelhof 't Loo, maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur). Voor informatie en reserverin gen kunt u zich wenden tot Edith Otto, tel. 072-5334355, of bezoek de website www.falklandtoneel.nl. Het thema is dit jaar 'Hollandse Avond met Engelse uitstapjes' en daarom is als speciale gast, naast het A-orkest die het optreden ver zorgt en een minioptreden van het Jeugdorkest, het Berger Veerhuiskoor uit Bergen uitgeno digd. Het koor bestaat uit zo'n 45 enthousiaste zangers en zangeres sen en ze worden begeleid door een accordeoniste en een dirigente. Aan het roer van dit koor staat Diny van den Akker. Nadat zij eerst jaren piano heeft gespeeld, maar dit haar lichamelijk parten begon te spelen, heeft zij een dirigentencursus gevolgd en deze met glans voltooid. Het A-orkest speelt Nederlandse muziek met enkele Engelse uitstap jes en doet natuurlijk een aantal stukken samen met het koor. Het belooft een afwisselend en vrolijk programma te worden. De toegangsprijs is 5,- voor vol wassen, kinderen tot en met 12 jaar betalen de helft. Voor donateurs van Caecilia is de toegang gratis. Kaarten zyn te reserveren via marijedenneman@hotmail.com en jessicahoetjes@hotmail.com. Van Warmerdam: soms hilarisch.... met de tragiek van het leven als ondertoon. Foto: A de Graaf EGMOND - 'El Desamor' bestaat uit liederen en instrumentale muziek van Juan Pedro Esnaola, liederen van Vincenzo Bellini, een gedramatiseerde aria van G.Donizetti en een vleugje folklo ristische Argentynse muziek. Met deze verrassende mix zult u de magie voelen van de Argentynse salon aan het begin van de negen tiende eeuw. Zang: Fernanda Martino en Fortepiano: Marcelo Bussi. Zondag 25 maart om 15.00 uur in de Slotkapel, Egmond aan den Hoef. Toegangsprijs (inclu sief koffie en koek): 10,-. HEILOO - Cox Habhema speelt 'Nee heb je' van Renate Rubinstein op zaterdag 24 maart in theater de Beun in Heiloo. Er zijn mensen waarvan je je afvraagt hoe zij het leven dat ze hebben geleefd daadwerkeüjk over leefd hebben. Meestal ontdek je dan dat dat enerzijds een diepgewortel de en onwrikbare morele integriteit is, anderzijds een gezonde dosis afstandelijkheid, zich vaak uitend in humor. Een duidelijk voorbeeld van zo iemand is de schrijfster Renate Rubinstein. Geboren in Berlijn, gevlucht met haar joodse ouders naar Amsterdam, naar Londen en weer terug naar Amsterdam. En dan wordt tóch haar vader opgepakt en vermoord in Auschwitz. Een leven met vele uitdagingen, nieuwe wegen en betrekkingen. Veel gezichten, vastgehouden in artikelen, colomns, essays en boe ken. Vele liefdes, sommige open, maar zeker één verborgen, pas naar buiten gekomen door haar boek 'Mijn betere ik' over haar relatie met Simon Carmiggelt. Een veelzijdig mens, maatschappelijk bevlogen schyfster, columniste Tamar in Vrij Nederland, chroniqueur van de tweede helft van de twintigste eeuw in Nederland. Toen zij te horen kreeg dat zij multiple sclerose had en de rest van haar leven zou moe ten doorbrengen in de wetenschap, en de confrontatie met het feit dat zij fysiek meer en meer aftakelde 'tot de dood er op volgt', was haar commentaar: ,,Ik word hier niet ongelukkig van, want dat was ik al!" In de zin van: 'dat is dan één zorg minder'. Cox Habbema speelt een bewer king van het boek 'Nee heb je' dat Renate Rubinstein schreef naar aan leiding van haar ziekte. Niet zieüg, maar zelfkritisch en vol spot. De donkere diepten van de wanhoop opgevangen en goedgemaakt door briljante momenten met observaties die het eigen leven en lijden in het licht van elke dag plaatsen en daar mee aanvaardbaar en een beetje begrijpelijk. Een stuk met een 'grimlach'. De opbrengst van de voorstelling komt ten goede aan de Stichting Vrienden van MS Research. Aanvang 24 maart om 20.15 uur. Prijs: 10,-. Voor meer informatie en reserve ringen: www.vriendenvandebeun.nl of tel. 072-5333156. AKERSLOOT - Zaterdag 24 maart staat Memphis op de bühne in de Storey Club te Akersloot. De band heeft haar sporen ruimschoots verdiend in het Noord-Hollandse circuit. Het repertoire gaat van de Rolling Stones tot U2 en van de Beatles tot Queen. Vóór het optreden wordt de bêlangrijke wedstrijd Nederland - Roemenië vertoond. De Storey Club, aan het Wilhelminaplein 1 te Akersloot, is open vanaf 20.00 uur en de entree is gratis. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM RHH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11