1 Cabaret abc-tje in theater de Beun Argentijnse hartstocht klinkt in Slotkapel Uniek passieconcert met Henk van Ulsen H E I L O O Center Disc Vogelgids Dorrestijns Vogelgids 24,90 kfjjWJ DEUTEKOM Stadium Arcadium Corso Bioscoop Flandres BOEK VAN DE WEEK DORRESTIJNS Dorrestijns Vogelgids Door Hans Dorrestijn CD VAN DE WEEK Red Hot Chili Peppers "Stadium Arcadium" Boek van de week:|CD van de week: voor STUNT 14,95 Finale Big Buk Buk Band Battle UITKIJKPOST 28 MAART 2007 Regie: Bruno Dumont, Frankrijk 2006, kleur, 91 minuten Grand Prix du Jury Festival de Cannes 2006 Frans-Vlaanderen in de winter. Demester heeft niet veel te doen op zijn boerderij en wan delt door de omgeving met zijn jeugdvriendin Barbe voor korte vrijpartijen. Hij houdt van haar maar kan het niet zeggen. Samen met andere jongens van zijn leeftijd vertrekt hij als soldaat naar een buitenlandse oorlog. Barbaarsheid, kameraadschap en angst verande ren Demester in een strijder. De seizoenen verstrijken en Barbe wacht eenzaam en depressief op de terugkeer van de soldaten. Zal Demester's intense liefde voor Barbe hen redden? Bruno Dumont is een van de meest krachtige Europese cineasten. Hij maakte eerder La vie de Jésus (1997), rHumanité (1999, Grand Prix Cannes) en Twentynine Palms (2003). Zijn geboortegrond Frans- Vlaanderen is voor hem een blij vend mysterie en daardoor een bron van inspiratie. Dumont: "Ik heb het landschap nodig om mensen te filmen. Het landschap laat hun innerlijke wereld zien." NU** vaa Bitmar Dorrestijns vogelgids is het boek van een bekeerling. Op zijn eigen sardonische wijze schrijft Dorrestijn over zijn ontmoetingen in Nederland en in den vreemde met een nieuw mensentype dat hand over hand toeneemt: de voge laar. In passende kledij en immer goed geluimd tuurt hij de bossen en de vennen af naar zelden geziene vogelsoorten als de Cirlgors en de Grote Trap. Elke nieuwe ontdek king brengt orgastische vreugde teweeg; niet voor niets spreekt Dorrestijn over de ornithologie als plaatsvervangende seksualiteit. Dorrestijns vogelgids is ook een autobiografisch boek: 'Want ik ben zelf een soort zangvogel. Met meer cd's op mijn naam dan zelfs de Nachtegaal. Hans Dorrestijn heeft zich dankzij zijn depressies ontwik keld tot een van Neerlands succes volste hedtekstschrijvers en cabara- tiers. Zijn mooiste liedteksten werden in 2005 verzameld in de Pluchereeks: Nu de liefde me zo tegenzit. HEILOO - Op dinsdag 3 april zijn er op een avond maar liefst drie cabaretvoorstellingen te zien in theater de Beun. Met het Cabaret abc-tje krijgt u drie nieuwe cabarettalenten voor de prijs van één. U kunt kennismaken met Ted Griffioen, het duo Olaf Jasper en Amar. En, aan het eind van dit avondje drieluik cabaret wordt het publiek gevraagd welk programma favoriet is! Ted Griffioen won de publieks- De Red Hot Chili Peppers is een band die rock en funk als geen ander weet te combineren. Stadium Arcadium is de titel van de dubbel cd waarop bijna alle num mers een bovengemiddeld niveau halen. Dat mag gezien de kwalitei ten van de legendarische producer Rick Rubin en de werkelijk gewel dige gitarist John Frusciante ook wel worden verwacht. Wie de cd start op nummer 9 van deel 2 en stopt op track 14, 'Death of a Martian', krijgt klassieke Red Hot Chili Peppers funk-rock. Het kenmerkende samenspel tus sen bassist (Flea), drums en gita rist is met regelmaat prima, roc kend en swingend tegelijkertijd. Kortom, de Peppers blijven met deze cd aan de top van het rocku- niversum staan. Dit jaar won Stadium Arcadium de Grammy Awards voor Best Rock Album en Best Boxed Set or Special Limited Edition Package. De single Dani California werd verkozen als Best Rock Song. door Hans Dorrestijn voor Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBn wÊêÊÊ! naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Red Hot Chili Peppers Dubbel CD van 24,95 dié cd «uifc v^nkedco Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl prijs op Cameretten 2004. Hij is op het podium volledig in zijn ele ment. De eenvoud van zijn stand- upachtige verhalen en taalvaardige liedjes, omlijst met een prachtige zangstem, imponeren. Bij Olaf en Jasper draait het om de hilarische herkenbaarheid van het alledaag se. Conference-sketches worden afgewisseld met prachtige liedjes. Twee geweldig harmoniërende zangstemmen, pakkende arrange menten en toegankelijke teksten zorgen dat dit duo je meesleept en vasthoudt. Amar kruipt in de huid van hilarische en levensechte per sonages uit een Marokkaans gezin, waarvan ieder lid een eigen ant woord zoekt op de integratie. Met zijn krachtige theaterpersoonlijk heid en subtiele acteervermogen houdt hij u een meedogenloze lachspiegel voor. Amar confron teert en opent ogen. Een ijzersterk cabaretdebuut over integratie, dis criminatie, vooroordelen, keuzes maken en het verliezen van je identiteit. Aanvang dinsdag 3 april om 20.15 uur. Prijs: 12,50. Voor meer infor matie en reserveringen: www.vriendenvandebeun.nl of tel. 072-5333156. HEILOO - De voorrondes zijn voorbij en op zaterdag 31 maart strijden de vier finalisten om de Big Buk Buk Band Battle Bokaal. Afgelopen maand zijn er in totaal drie voorrondes gèweest, met drie winnende bands en één gelukkige band met een wild card. Daarvandaan (pop), Three Kings (Rock), Elementric (Reggae) en Race to Galamax (Funk) gaan het komende zaterdag tegen elkaar opnemen in de finale. De winnende band gaat door naar Noord-Hollands Glorie, welke weer een finale is van alle gehou den wedstrijden. Noord-Hollands Glorie heeft als doel beginnende muzikanten een kans te geven meer podiumervaring op te doen, en zichzelf te promoten. De win naar van Noord-Hollands Glorie krijgt een 'prijzenpakket' met onder andere een cursus PR voor muzikanten, studio opnames, fotosessies, videoregistraties en promotietours. Bovendien zijn er plannen om elk jaar een cd uit te brengen waaraan alle finalisten een bijdrage leveren. Reden genoeg dus voor de bands om zich zaterdag helemaal het apela- zarus te spelen, want dit kunnen ze natuurlijk niet aan hun neus voorbij laten gaan. Nadat alle bands hebben gespeeld zal de jury een overleg plegen, en daarna wordt bekend gemaakt wie door gaat naar Noord-Hollands Glorie. Komende zaterdag, 31 maart, gaan de deuren van Buk Buk open om 21.00 uur en de entree bedraagt 5,-. Kom ook, en sup port je band! Want niets is leuker dan als beginnende band voor een volle zaal te spelen. EGMOND - Op zondag 25 maart klonken in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef de hemel se melodieën van Bellini, kon men genieten van de passie in Argentijnse liederen en werd gelachen om de opera buffa. Twee Argentijnen van Italiaanse afkomst delen samen de liefde voor het belcanto, dat al vroeg een belangrijke invloed heeft gehad op de Argentijnse muziek. Sopraan Fernanda Martino en pianist Marcelo Bussi gaven tijdens hun concert een goed beeld van wat er zich in de ryke historie van Argentinië heeft afge speeld. Tegelijkertijd willen zij laten zien hoe belangrijk de Italiaanse cul tuur is geweest in de ontwikkeling van de Argentijnse muziek, en hoe de Argentijnse ziel zich kon spiegelen aan de hartstocht van de Italiaanse, muziek. ÜSiiMtf De twee Argentijnen delen samen dezelfde liefde Foto: Mario Sacksioni HEILOO - In deze weken staat op vele podia de passiemuziek centraal. Vooral de Passionen van Johann Sebastian Bach zijn geliefd. De Matthaus en de Johannes Passion zijn de meest beluisterde werken. Ook in de Witte Kerk van Heiloo zal passiemuziek van Bach te horen zijn, maar dan wel op een heel bijzondere manier. Onder de titel 'Gethsemané' is een passieproject samengesteld, in de vorm van een compilatie van recitatieven, aria's en koralen van uit de diverse door Bach geschre ven Passionen. Het concert is inge deeld in thema's: Verraad, Angst, Verlatenheid, Overgave en Verlossing. In de diverse Passionen is het gebruikelijk om delen te laten verbinden door een verteller, de evangelist. Ook in dit passieconcert is er een verteller, maar dan niet een evange list als zanger, doch er zal verbin dende tekst worden voorgedragen door niemand minder dan de beken de acteur Henk van Ulsen. Vertellingen zijn onder meer ont leend aan geschriften van de inmiddels overleden pater Jan den Ouden en hebben veelal betrekking op hedendaagse maatschappelijke verhoudingen. De recitatieven en aria's worden vertolkt door: Sabine Kirsten, sopraan, Stephanie Gericke, alt, Stefan Berghammer, tenor en Coert van den Berg, bas. De koralen wor den gezongen door het kleinkoor 'Capella Alkmaar'. Orkestrale mede werking wordt verleend door het 'Bach Collegium Kennemerland'. De algehele leiding is in handen van dirigent Enrique Lopez. Dit bijzondere passieconcert vindt plaats op zondag 1 april in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32); aanvang 20.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt 12,- (een heidsprijs). Kaarten zijn te reserve ren via de tel. 072-5334804, 072-5335852 en 072-5335747 of zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij boekhandel Deutekom en kantoor boekhandel de Schrijverij te Heiloo, alsmede bij muziekhandel Spanjaard te Alkmaar. Acteur Henk van Ulsen draagt verbindende teksten voor tijdens het passieconcert met werken van Bach. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11