contact Verbouwing brandweerkazerne HEILOO Werkzaamheden spoorwegovergangen 15 GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Welzijn Afval en milieu Raad en raadscommissies Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 5 OKTOBER 2005 De brandweerkazerne aan het Rosendaal wordt verbouwd, omdat de kazerne niet meer volledig aan de huidige Arbo eisen voldoet. Deze verbouwing start op 2 april en duurt onge veer drie maanden. Gedurende deze periode rukt de brand weer uiteraard gewoon uit bij calamiteiten. De Arbo Unie heeft onderzocht of de omkleed- en douche voorzieningen in de brandweerkazerne voldoen aan de Arbo eisen. Hieruit is gebleken dat er nog een aantal zaken verbe terd kunnen worden. Binnen de huidige muren van het gebouw is geen ruimte voor de benodigde aanpassingen, waardoor er een aanbouw aan de voorzijde nodig is. Architectenbureau Mühren Bode heeft het ontwerp hiervoor gemaakt. De firma Kops is de aannemer die de werkzaamhe den uitvoert. Vanaf 2 april wordt de aanbouw gerealiseerd. Dit houdt in dat de voorgevel van de kazerne, inclusief uitrukdeuren, drie meter naar voren geplaatst wordt. Na ongeveer twee maanden zijn deze werkzaamheden afgerond. Tijdens deze periode rukt de brandweer uit via de deuren aan de achter kant van de kazerne. De brandweer rijdt dan via het terrein van de afdeling Beheer Openbare Ruimte het Rosendaal op. Eind mei zijn de werkzaamheden aan de buitenzijde afgerond en worden de aanpassingen aan de binnenkant van de kazer ne doorgevoerd. Vanaf dan rukt de brandweer zoals gebruike lijk weer uit via de deuren aan de voorzijde aan het Rosendaal. r Voor wie zijn die voorzieningen? Op dit moment mag de brandweer uit maximaal 40 vrijwilligers bestaan. Op dit moment zijn er 33 mannen en 7 vrouwen als vrijwilliger werkzaam voor brandweer Heiloo. Er wordt gestreefd naar een percentage vrouwen van 20%, dus op dit moment voldoet het korps van Heiloo daar aan. Uiteraard wordt er bij de verbouwing van de kazerne ook rekening gehouden met de toekomstige ontwikkelingen en samenstelling van het vrijwilligerskorps. Zo zullen de voorzie ningen na de verbouwing geschikt zijn voor 25 vrouwen en 45 mannen. Rekening houden met deze aantallen is nodig omdat de omvang van de vrijwilligerskorpsen in de toekomst mogelijk groter wordt. De grotere korpsen zijn nodig om er zeker van te zijn dat er voldoende brandweerlieden beschikbaar zijn bij een oproep. De beschikbaarheid van de vrijwilligers wordt namelijk vooral overdag steeds lastiger. Voor Heiloo betekent dit mogelijk dat het korps in de komende jaren wordt uitgebreid met een aantal vrijwilligers. Verder is in januari 2006 de jeugd brandweer gestart met 16 jongeren (meisjes en jongens). Zij maken ook gebruik van de kazerne. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een mede werker van brandweer Heiloo, telefoonnummer 072 535 68 52. GEMEENTEHUIS RAADHUISPLEIN 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE (AFVAL) Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 16.00 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Wet kinderopvang De gemeente is vanaf 1 januari 2005 verantwoordelijk voor toezicht op de kwaliteit in de geregistreerde kinder centra. Artikel 45 en 46 van de Wet kinderopvang bepalen dat nieuwe kin dercentra opgenomen dienen te wor den in het gemeentelijk register. Na opname in het gemeentelijk register, start de GGD een eenmalig onderzoek naar de kwaliteit van de nieuwe accommodatie. Binnen 8 weken na opname in het gemeentelijk register bepaalt het college van burgemeester on wethouders of gestart mag worden met de exploitatie. Register Heiloo Kits Oonlie is per 23 maart 2007 opge nomen in het register. Op de Hucht 4 gaat Kits Oonlie, behoudens de uit komsten van het inspectierapport, plaats bieden aan 20 buitenschoolse opvangplaatsen. Het register ligt ter inzage in het Informatiecentrum. Tevens kunt u hier tijdens openingtijden terecht voor een verklaring van registratie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw E. de Graaff van de afdeling Welzijn, telefoonnum mer 072 535 66 84. Voorkom stofontwikkeling bij legen van grijze rolemmer Bij het legen van de grijze rolemmer veroorzaken onder andere klein puin (gruis), zaagsel en kattenbakkorrels (ook biologisch afbreekbare) stofont wikkeling. Dit gebeurt bij het omkeren van de grijze bak in de vuilniswagen. Het lichte afval stuift en wordt door onze medewerkers die hier dichtbij staan ingeademd. Dit is slecht voor hun gezondheid. Wij verzoeken u voortaan dit soort afval te verpakken in (vuilnis)zakken, voordat u het in de grijze bak gooit. Het verpakken van dit losse lichte afval heeft nog een voordeel: het komt niet op straat terecht. Zo werkt u ook mee aan een schoner straatbeeld. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68 Gemeenteraadsvergadering De gemeenteraad vergadert maandag 2 april a.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toe gankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3. a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie sprekers over hamerstukken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5. Vaststelling notulen raadsvergade ring van 5 maart 2007 6. Ingekomen stukken Behandelde en verzonden stukken 7. Instemmen met de financiering van energiebesparende maatregelen zwembad Het Baafje 8. Vaststellen van de aangepaste gemeenschappelijke regeling GGD Hollands Noorden en instemmen met de aangepaste gemeentelijke bijdrage voor 2007 9. Vaststellen van de Verordening Wet Inburgering 2007 en instemmen met de kadernotitie Wet Inburgering gemeente Heiloo 10.Verslag van de controle op verant woording financiële bijdrage 2006 11 .Afscheid vertrekkend raadslid de heer H.W.J. Peperkamp 12.Verslag onderzoekscommissie geloofsbrieven, beëdiging enafleg- gen belofte nieuw te benoemen raadslid de heer I.T. Hemminga. In de nacht van dinsdag 3 april 00.00 uur op woensdag 4 april 05.45 uur a.s. werkt ProRail aan de spoorwegovergangen van de Stationsweg en Zeeweg. Hierdoor zijn de overgangen tussen genoemde tijden afgesloten voor doorgaand verkeer. Dit wordt met borden aangegeven. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Bakker van het Ingenieursbureau, telefoonnummer 072 535 67 63.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 15