GoodBookers beste reisbureau Noord-Holland Villeroy Boch geopend in Alkmaar Mantelzorgcafé weer open Vooijaarswijnproeverij Anno-NU Geslaagde gezamenlijke brandweeroefening Voorbereiding jaarlijkse kerkenveiling weer van start REGIO 23 INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Praten over opvoeden Bezoek de Doornduijn IVN wandeling UITKIJKPOST 28 MAART 2007 REGIO - In de verkiezing beste reisbureau van het jaar 2007 is GoodBookers verkozen tot beste reisbureau van Noord-Holland en genomi neerd voor het Beste Reisbureau van Nederland van 2007. De verkiezing is een initiatief van de ANVR en vakblad Reisrevue. In de finale stryden de finalisten voor de titel beste reisbureau van 2007. GoodBookers is twee keer eerder genomineerd voor beste reisbureau van Nederland, en behaalde toen de tweede plaats. GoodBookers is een unieke reisformule die 12 jaar geleden in Alkmaar met een pilotstore startte. Inmiddels zijn er 17 reiswin- kels in Nederland, waarvan 12 in Noord-Holland. Bij GoodBookers werken reisadviseurs die zelf fervente reizigers zijn met een brede wereldreiserva ring. Het kenmerkende van GoodBookers is de enorme keuze in bestemmin gen en reisprogramma's van Nederlandse en buitenlandse touroperators. GoodBookers maakt reizen op maat naar alle bestemmingen in de wereld, maar ook in Europa of Nederland. GoodBookers organiseert regelmatig infovonden en presentaties over allerlei bestemmingen. Elke klant die de reiswinkel bezoekt ontvangt een reischeque van 15,-. Bij boeking krijgt de klant bovendien een fles wijn kado. Deze actie loopt tot 15 april. ALKMAAR - Op maandag 19 maart openden de uit Heiloo afkomstige Jeanette Zijp, Ingrid Groot en Angeline Thoolen hun Villeroy Boch winkel aan het Ritsevoort in Alkmaar. De franchise shop is uitgerust volgens het 'House of Villeroy Boch' concept, waarbij thema's, levenstijlen en produc ten op een geheel nieuwe manier worden gepresenteerd. Een complete tafelcultuur wordt gecreeërd met serviezen, bijpassend bestek, glaswerk en tafeldecoratie zoals kandelaars, vazen en schalen in glas, aardewerk en hout. Duidelijk herkenbaar zijn de vier verschillende stijlen: Country, Classic, Metropolitan en Easy. Daarnaast is de winkel ingericht met een spe ciale kookafdeling in samenwerking met WMF die het assortiment aanvult en versterkt. The House of Villéroy Boch, Ritsevoort 7 te Alkmaar, tel. 072-51229932. Foto: Mario Sacksioni REGIO - Op zaterdag 24 maart konden de echte wijnliefhebbers genieten van een breed en gevarieerd assortiment vooijaars- en zomerwynen. Eric Biesterveld van Noordkust Wijnkoperij en zijn team van wijnkenners presen teerden deze middag by Anno-NU in Egmond Binnen een ruime selectie zorgvuldig gekozen Noordkust-wynen, waarbij een zuivere en hoge kwaliteit tegen een scherpe prys voorop staat. Dit alles werd gecombineerd met heer lijke hapjes uit de keuken van het sfeervolle en prachtig aan de duinen gele gen Anno-NU en kon men 's avonds een passend Wijnkopersmenu nuttigen. Noordkust Wijnkoperij, binnenkort gevestigd in de nieuwe winkel in het sta tionscentrum te Heiloo, tel. 072-5321306 en Anno-NU, Oude Schulpweg 18, Egmond Binnen, tel. 072-5062688. Foto: Mario Sacksioni REGIO - De maandelijkse bij eenkomst van het mantelzorg café Castricum vindt plaats op woensdag 4 april in het Rode Kruisgebouw te Castricum. Deze avond zal in het teken staan van ontspannen en bewegen voor de mantelzorger en verzorgende. Els Tiers, yogalerares zal de gast zijn, aanvang 19.30 uur. Iedere eer ste woensdag, van de maand organi seren de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de mantelzorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum. De bijeenkomsten van het café zyn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblij ver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg Umond, tel. 0251- 287733. De kinderen speelden hun rol voortreffelijk. Eigen foto AKERSLOOT - Het brandweer korps van Akersloot heeft afge lopen maandag 19 maart een oefening gehouden in samen werking met de plaatselijke EHBO afdeling. Er werd geoefend in de kleedka mers van sporthal de Lelie. Acht kinderen uit groep 8 van de naast gelegen Johannesschool, waren in de kleedkamers door de 'brand' ingesloten en door de hevige rook ontwikkeling bewusteloos geraakt. Vakkundig en snel werden zij door de vrijwilligers van brandweer Akersloot uit hun benarde positie gehaald. De 'toevallig' aanwezige leden van EHBO konden voor som mige nu na 25 jaar van oefenen laten zien dat dit niet voor niets was geweest. Met speciale verbanden geschikt voor het behandelen van brandwonden, werden de slachtof fers, door ervaren grimeurs geschminkt, met brandwonden aan ledematen en hoofd verbonden. Op het hoogtepunt waren er tien slacht offers waarvan er een gereanimeerd diende te worden. Deze zo genoem de 'Annie' werd al laatst uit de vuur zee gehaald. De kinderen speelden hun rol voortreffelijk. Ton Dekker, een van de leidinggevenden binnen het korps vond het een geslaagde oefening, deze zullen in de toekomst dan ook vaker gaan plaatsvinden. ,,Voor de EHBO is dit een unieke ervaring, je hoopt dat je het eigen lijk niet nodig hebt, maar mocht zich een situatie voordoen heb je met een EHBO-diploma een grote voorsprong", aldus tijdelijk voorzit ter Rob Dekker. Begin volgend jaar start er weer een beginnerscursus binnen de EHBO vereniging Akersloot. Voor informatie: Ad Obdam, tel. 06-13402504. EGMOND - Op dinsdag 3 april wordt van 09.30 tot 11.00 uur in de bibliotheek van Egmond gesproken over opvoeden van kinderen. Deelname is gratis en aanmelden kan aan de balie van de biblio theek of per tel. 072-5062146. Binnenlopen op de dag zelf is ook mogelijk. Samen met een medewerker van het Steunpunt Opvoeding worden ervaringen uitgewisseld met andere ouders en verzorgers. De nadruk ligt op een positieve bena dering ten aanzien van hoe om te gaan met zelfbeeld en zelfvertrou wen. BAKKUM - Op zondag 1 april tussen 13.00 en 16.00 uur kunt u de Doornduijn van Tineke van der Velden bezoeken en een kleurige, geurige oase ontdekken in een vlakte van weilanden. Dit stiltege- bied is een twee hectare tellend landschap van heuvels en vyvers, van zanderige bulten en smalle waterloopjes. De twee bunkers de in de Tweede Wereldoorlog zijn gebouwd, lyken er door de natuur te zijn neerge kwakt. Dit prachtige 'buiten' waarvan de glooiende rieten kap letterlijk naadloos overgaat in het stekelige duingras vormt samen met de tuin een onverbrekelijke eenheid met de directe omgeving. Desgewenst worden op de Doornduijn rondleidingen gege ven. Tineke van der Velden, Duinweg 2 te Bakkum-Noord. REGIO - Zondag 1 april kunt u weer op stap met de IVN natuur- gids door de duinen ten noorden van Egmond aan Zee. De wande ling voert door het zogenaamde 'zeedorpenlandschap' Dit is een belangrijk gebied in de Noord-Hollandse duinen. Het landschap is ontstaan door men selijk gebruik van de duinen. Veel Egmonders hebben hier een tuintje of lan(fie. De gids kan u van alles vertellen over de bezig heden in het duin van zowel mens als dier. De wandeling begint om 10.00 uur bij het Sportcentrum in Egmond aan Zee. De duur is ongeveer twee uur en de bijdrage 2,- per volwassene. Een duin- kaart is verplicht! Informatie: tel. 072-5071885. EGMOND - De voorbereidingen voor de jaarlijkse kerkenveiling te Egmond aan den Hoef zijn deze week van start gegaan. Medewerkers van de veiling komen langs de deuren om te inventariseren wat er dit jaar op de veiling allemaal te koop zal zijn. Men rekent op een grote variëteit aan koopwaar. Deze veiling ten bate van de kerk en van de jeugdvereni gingen in Egmond aan den Hoef zal dit jaar plaatsvinden op zaterdag 12 mei in dorpshuis Hanswyk. De vei lingmeesters Cees Baay, Gerard Belleman en Gerard Scholten zijn hun stembanden alvast aan het trai nen om goed bij stem te zijn op de avond van de veiling. Maar eerst dient nog de catalogus samenge steld te worden, daarmee is de start gemaakt. De drie veilingmeesters: Cees Baaij, Gerard Belleman en Gerard Scholten. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 23