Sprankelende sponsoravond dankzij aanwezigheid Johan Derksen Succesvol weekend voor GTH Oppositie nog steeds in race om kampioenschap t Opbrengst karatemaraton naar Spieren voor spieren sport 27 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO 4-.f. W® Vreemde maniertjes van Wesley Sneijder leiden tot ergernissen' Hij heeft niet veel op met eredivisie vrouwen MW88 Lourens van Veelen werd van de 'toppers' de lachende derde 28 MAART 2007 VOETBAL LIMMEN - Iedereen die donder dagavond in de kantine van Limmen de sponsoravond van de voetbalvereniging had bijge woond kon het beamen. Spreker Johan Derksen was in bloedvorm. Bijna achteloos schudde hij de ene na de andere vermakelijke voet balanekdote uit zijn mouw en de verhalen vonden gretig aftrek in de tjokvolle kantine. De sponsors van Limmen waren aan de lippen gekluisterd van de hoofdredacteur van het weekblad Voetbal International. Johan Derksen was in Limmen op uitnodiging van de voet balclub, die op deze manier iets terug wilde doen voor de gulle gevers van de club. De laatste jaren maakt Johan Derksen vooral furore op televisie. Door zijn uitgesproken mening is hij of geliefd of gehaat bij het voetbalpubliek. Net als op tele visie nam Derksen op sportpark Dampegheest geen blad voor de mond en dat leidde tot de nodige lachsalvo's. Na inleidende woorden van bestuurslid commerciële zaken en gastheer Mark Admiraal stak Johan van wal. Voor de pauze hield hij een lange monoloog, waarin hy tal van bekenden uit de voetbalwereld op de korrel nam. Johan Cruijff, Wim van Hanegem en - wat dichter bij huis - Dirk Scheringa kunnen niet veel kwaad doen bij Johan. Over Rinus Michels, scheidsrechtersbaas Jaap Uilenberg en de sterallures van de huidige generaties topvoetballers was hij veel minder vleiend. Derksen leidde de aanwezigen op vlotte wijze door de wondere wereld van het profvoetbal. Dat varieerde van de misplaatste vedetteneigingen van Clarence Seedorf, de bezoekjes van Hans Kraaij sr. aan de won derdokter van de toenmalige Utrechtse grootmacht DOS tot de geestelijk adviseur die na iedere thuiswedstrijd van MW de plaat selijke vedette Willy Brokamp een hart onder de riem stak. Na de pauze beantwoordde Derksen vragen uit het publiek en ook dat leidde tot hilariteit. Johan heeft niet veel op met de eredivisie voor vrouwen, zo bleek. Feyenoord heeft een kardinale fout gemaakt door voorzitter Jorien van den Herik buitenspel te zetten en Wesley Sneyder is weliswaar een van de grotere talenten van Nederland, maar zijn vreemde maniertjes leiden tot ergernissen. Ook Marco van Basten kon de toets der kritiek niet doorstaan. Nederland is beter af met geroutineerde coach als Guus Hiddink, Aad de Mos of Louis van Gaal, zo liet Johan weten. Overigens omkleedde hy al zijn stellin gen met prima argumenten. Het leidde tot vermakelijke discussies en geani meerde avond die de sponsors van Limmen niet snel zullen vergeten. Johan Derksen was op dreef tijdens de sponsoravond bij W Limmen. Schijnbaar achteloos schudde hij de ene na de andere voetbalanekdote uit zijn mouw. Eigen foto HEILOO -.GTH heeft de afge lopen twee wedstrijdweeken- den grote successen geboekt. Maar liefst vier turnsters, twee in de derde divisie en twee in de vierde divisie, wisten zich tijdens de kwalificatiewedstrij den te plaatsen voor de Nederlands Kampioenschappen derde en vierde divisie, die worden gehouden in respectie velijk Temeuzen (19 mei) en Franeker (14 april). Sanne van der Velden (Instap) en Sanne Beun (Pupil 1), die dit jaar voor het eerst uitkomen in de derde divisie, turnden op 17 maart in Wieringerwerf hun voorwedstrijd en eindigden als respectievelijk tweede en twaalfde. Helaas net geen NK voor Minke Hopman (Instap), die als 15de eindigde, maar wel als reserve op de lijst staat. Tijdens het Districtskampioenschap vierde divi sie op 24 maart in Beverwyk lever den Jamie Kareis (Pupil 1) en Manon Oudejans (Pupil 2) een ongekende prestatie en ook zy mogen zich tijdens het NK op 14 april voegen bij de beste 40 turn sters van Nederland in hun catego rie. Helaas net geen NK-plek voor Julia van der Haagen (Instap) en Gaby de By (Pupil 2), die maar 0.1 punten tekort kwamen en net 'onder de streep eindigden'. De overige turnsters die namens GTH op dit Districtskampioenschap uitkwamen waren Renée van Veen (Pupil 1 werd 34e), Kirsten Zuurbier (Pupil 1 eindigde als 19de), Britt Klooster (Pupil 2 op de 17e plaats en Manon Zuurbier (Junior werd 18e). Minke, Manon, Sanne vd V, Jamie en Sanne B zorgden zondag voor een groot succes in Beverwijk. Eigen foto HEILOO - Het eerste team van schaakvereniging Oppositie is nog steeds volop in de race om het kampioenschap van de derde klasse C. De belangrijke uitwedstrijd tegen Vredeburg uit Limmen werd met 5-3 gewonnen. Lourens van Veelen, Bouke Woudstra, Tom van Ham en Fred Smith scoorden het volle punt. Simon Smit en Benjamin Plaggenborg hiel den hun tegenstander op remise, terwyl Kees Jongkind en Piet Manni het onderspit moesten delven. Op dinsdag 10 april valt de beslissing wie er kampioen wordt. Oppositie speelt dan tegen Aris de Heer uit Middenbeemster, een club die theo retisch nog kampioenskansen heeft, terwyl naaste concurrent Bakkum op dezelfde avond tegen het al uitge schakelde Vredeburg speelt. Het tweede team is net geen kampioen geworden. De beslissende wedstrijd .tegen De Eenhoorn uit Hoorn werd nipt verloren: 3,5 - 4,5. Jeroen Prins, Bob Bosma en Henk Kracht wisten hun tegenstander aan de zegekar te binden, terwyl Herman Maas nog voor een half puntje kon zorgen. Maar omdat de rest van de partijen verloren ging, werd De Eenhoorn kampioen. Het derde team van Oppositie zal waarschyn- lyk ergens in de middenmoot eindi gen. De wedstrijd tegen Het Witte Paard uit Haarlem werd met 2,5 - 5,5 verloren. Richard Sauer en Jan Jonkheer waren de enigen die wisten te-winnen. Aart van de Brink wist nog een remise uit het vuur te slepen, maar daarmee was het kruit van Oppositie 3 wel verschoten. Door alle perikelen van de exter ne competitie stond er op de regu liere clubavond een klein aantal par tyen op de lijst. Opvallend was dat de partijen in de top van het klasse ment byna allemaal in remise ein digden. Lourens van Veelen kon daardoor de lachende derde wor den, want hy was de enige van de 'toppers' die tot winst kwam, en zal dus weer iets stijgen op de ranglijst. Tiffany Vlaar gaat onverdroten door met haar opmars: nu was André van de Ark het slachtoffer van haar dadendrang.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 25