Limmen verslaat Admiraal op eigen terrein Negen judoka's naar Open Almeerse Judokampioenschappen NGF competitie voor teams van start Zeevogels te sterk SPORT 29 Verrassende 23ste ronde voor schaakvereniging Vredeburg Amak wandelt Jim Baltus van Dojo t Loo niet te verslaan Jongeneel wordt driebanden kampioen Akersloot UITKIJKPOST 28 MAART 2007 SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 23 maart speelde SV Vredeburg ronde 23. Limmen zorgde voor een verrassing door Admiraal op eigen terrein de Franse verdediging te verslaan. Admiraal onderschatte na pionwinst het kwaliteitsoffer en moest in het eindspel opgeven. Van der Storm zetten zijn loper klem en kwam er niet meer aan te pas tegen B. Stolp. Ebels rondde een spectaculaire aan val tegen Hafkamp fraai af met een niet te accepteren paardoffer. H. Levering speelde aanvallend en was zeer tevreden met de overwinning op zijn te rustig spelende broer J. Levering. Van Rees wilde persé een paar plaatsen stygen en profiteerde van stukverlies van T. Voorwalt. Komende vrydag is het paastoer- nooi en daarna is er geen schaken wegens Goede Vrydag zodat de vol gende ronde is op 13 april. Uitslagen: Groep A. Admiraal - Limmen 0-1, van der Storm - B. Stolp 0-1, Ebels - Hafkamp 1-0, Pouw - Kos 1-0, Kramer - Rommel 1-0, R. Termes - Aafjes 1-0, Witkamp - G. de Graaf 1-0, J. Levering - H. Levering 0-1, M. Voorwalt - van de Bult 0-1, Blekemolen - Tebbens 1-0, J. de Graaf - De Vries 1-0, T. Voorwalt - van Rees 0-1, Hollandef - Al 0-1, van Duin - Koot 1-0, N. Pepping - Noordeloos 1-0,- van Zanten - A. Termes 1-0, Ebels jr - van Buuren 0- 1 Groep B. Karei Voorwalt - Jort Min 1-0, Remi Aaijes - Tom Beentjes 1-0, Joep van Zanten - Sander Veter 1-0, Sandra Hollander - Laura Aaijes remise. AKERSLOOT - Zondag 1 april is er weer een wandeling van de Akersloter Marathon Klub. De wandeling is de 39ste duinen- tocht en wordt gelopen in Wyk aan Zee. Er wordt om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg vertrokken. Alle belangstellenden zyn welkom. Voor inlichtingen: Tinie Leien, tel. 0251-315137 of Cock Snyder, tel. 0251-313956. Het derde herenteam van golfclub Heiloo: Jack Witting, Michel Weigraven, Rolf Ouwejan, Evert van Nass, Henk van der Ham, Kees Kaandorp en Hans Bruin. Niet op de foto: Chris Knip. Eigen foto GOLF HEILOO - Bij golf- en country club Heiloo zijn de voorberei dingen voor de competitie voor teams volop aan de gang. De golfclub heeft maar liefst zeven teams voor de landelijke com petitie bij de Nederlandse Golffederatie (NGF) ingeschre ven. Er zijn drie heren-, één dames-, één jeugd-, één heren senioren- en één dames senioren team samenge steld. Om deel te kunnen nemen in een team zyn door de wedstrijdlei ding selectiecriteria (bijvoorbeeld een handicap) vastgesteld, waaraan iedere speler moet voldoen. In de aanloop naar deze competitie, die met name wordt gespeeld in de maand april en mei, wordt (baan)les en training gegeven door de aan de golfclub verbonden golfprofessional Ivar van der Moolen. Het derde herenteam van golfclub Heiloo zal de komende maand spelen tegen de volgende teams: Flevoland 5 Golfvereniging Nederland 4, Kromme Rijn 2 en Ryswykse 7. JUDO HEILOO - Op zaterdag 24 maart gingen er negen judoka's van Dojo 't Loo op pad voor deelna me aan de 'Open Almeerse'. Jim Baltus (-26 kilo) won zijn eerste wedstrijd snel met ippon, verloor zijn tweede wed strijd, maar was daarna niet meer te verslaan. Hij won twee wedstrijden met waza ari (waarvan één met een prachtige overname) en moest toen aantreden tegen een groene bander. Jim hield het hoofd koel en scoorde ippon met een schouderworp. Hiermee was het brons binnen. In de klasse tot 40 kilo kwam Jasmijn Lesterhuis in actie. Ze had de eerste wedstryd vrygeloot en moest daarna tegen een bekende tegenstander. Deze partij wist ze te winnen met ippon door een mooie heupworp. Ook de derde partij werd met 'o-uchi-gari' met ippon gewon nen. In de finaleparty maakte Jasmijn een mooie overname en zette met waza ari de partij op haar naam. Jasmijn werd hiermee kampi oen in een fysiek sterk deelnemers veld. Dave Baltus (-34) begon sterk in een grote poule en won de eerste twee partyen. In de derde partij kwam hij met een yuko achter en kon dit niet meer rechttrekken. De vierde partij zette hy wel snel naar zijn hand door zyn tegenstander meteen in een houdgreep te nemen. De vijfde party moest gewonnen worden voor plaatsing in de kruisfi nales. Dave nam het initiatief en rekende met zyn tegenstander af met een yuko met een mooie worp. In de kruisfinales ging de wedstrijd om de derde plek. Dave ging aan vallend van start maar kon helaas geen grip krijgen op zijn tegenstan der. Hij verloor met een yuko en greep hiermee net naast de pryzen. In de middagploeg begon Thijs Lesterhuis (-42 kilo) zyn eerste par tij sterk en scoorde ippon met een mooie heupworp. De tweede partij ging verloren met een armklem ter- wyl de derde partij gewonnen werd met snel grondwerk en een arm klem. De vierde partij werd met ippon met een overname gewonnen en de vyfde party eveneens gewon nen met een sankaku houdgreep. In de zesde partij kwam hij de judoka van de tweede partij weer tegen. Dit keer won Thijs. In de wedstrijd om de derde plaats ging Thys aanval lend van start. Hij kwam bijna tot scoren, maar werd daarna overge nomen en greep hiermee ook net naast de pryzen. Jasper Henselmans (-55 kilo) begon zijn eerste party goed en won met een wazari. In de tweede partij kreeg hy geen grip op zijn tegen stander en verloor van de latere kampioen met een kleine score. In de volgende partijen moest Jasper flink aan de bak maar hij won er drie op rij van fysiek sterke tegenstanders. De zesde party was om de derde plaats. De eerst drie minuten stonden beide judoka's elkaar geen score toe dus moest de party verlengd worden. In de gol den score kwam Jasper goed onder zijn tegenstander en wist hiermee de derde plek op te eisen. Zondags werden in Beverwijk de titels voor het Noord Hollands kam pioenschap tot 12 jaar verdeeld. Sacha Bos, Tim Kuipers, Gaby de By en Jasmijn Lesterhuis hadden zich alle vier geplaatst. Sacha en Jasmyn bleven steken in de poules terwijl Gaby en Tim zich plaatsten voor de kruisfinales. Hier vond Gaby helaas haar 'Waterloo', terwyl Tim uitein delijk met een hele knappe tweede plaats naar Heiloo terugkeerde. VOETBAL EGMOND - Zeevogels heeft twintig minuten écht last gehad van S.D.O.B. De Hoevers ston den halverwege de eerste helft al met 0-2 voor. De thuisclub had het geluk dat een afstands schot van richting werd veran derd en tussen de palen viel. Na deze ongelukkige tegengoal maakten de gastheren het hun opponent een tijd lang knap lastig. Tydens de rust had trainer Ranzijn even de tyd om zijn team weer op het juiste spoor te zetten. Na de pauze, met de wind in de rug, deel den de bezoekers de lakens weer uit en kwam Zeevogels niet meer in gevaar. Door het gelijke spel van Kwadyk tegen Beemster is de 'kloof' met de koploper nu nog maar één punt. De voorsprong van koploper Kwadijk is geslonken tot één punt en toch moet de competi tie nog steeds echt beginnen voor Zeevogels. Het enige wat de wit- hemden kunnen doen is de eigen wedstrijden winnen en hopen op nog één misstap(je) van Kwadijk. In Broek in Waterland viel de eer ste treffer al snel. Linkerspits Dennis de Waard draaide knap weg bij zijn tegenstander. Zijn schot rich ting rechterhoek kreeg nog een zetje mee van Valentijn Jansen; 0 - 1. Even later had ook S.D.O.B. moe ten scoren. Oog in oog met Zeevogels doelman Marcel van Velzen schoot de aanvaller de bal hard en wild over het doel. Frank Jong het vervolgens, aan de andere kant, zien hoe het wel moest. Gijs de Waal gaf de bal op een presen teerblaadje af en Jong tikte beheerst binnen; 0 - 2. De thuisclub kwam terug in de wedstryd na een onge lukkig van richting veranderd schot; 1 - 2. In de resterende tijd in de eer ste helft gaf S.D.O.B. nog wat gas by en de bezoekers hadden hier de grootst mogelijke problemen mee. Een wedstrijd die heel even gespeeld leek lag weer helemaal open. Na de rust kon de thuisclub niet meer dezelfde energie opbren gen als daarvoor. Zeevogels kreeg iets meer ruimte en begon weer te voetballen. Dennis de Waard mocht het goede spel in een doelpunt uit drukken. De Waard pikte een onbe doelde pass van een ploeggenoot op en haalde uit; 1 - 3. In de slotfase viel de mooiste treffer. Paul Gerrits vond, met een lange hoge dieptebal, Frank Jong. De spits had de doel man zien uitkomen en schoot, uit de draai, de bal in één keer hoog in de touwen; 1-4. Op zondag 1 april gaat Zeevogels op bezoek naar Ilpendam. De Hoevers zullen maar één doel hebben; winnen. AKERSLOOT - In een zinderende eindstrijd heeft Klaas Jongeneel afgelopen weekend het driebanden kampioenschap van Akersloot veroverd. In deze finale waarin acht spelers uitkwamen was het tot de laatste carambole spannend en dat blijkt ook wel uit de eindstand. Maar liefst zes spelers eindigden op acht punten zodat het carambolepercentage uit moest maken wie zich de felbegeerde titel van driebandenkampioen van Akersloot mocht noemen. Han Duin, die tot de laatste partij de beste papie ren had, moest in de laatste party tegen titelkandidaat Paul Schoon, maar verloor kansloos. Op het andere biljart versloeg Dirk Krom in een spannende strijd Dennis Woestenburg, dus moest de partij tussen Klaas Jongeneel en Jack Veldt de uiteindelijke beslissing opleveren. De eindstand: 1. K. Jongeneel, 2. H. Duin, 3. Jos Veldt, 4. D. Woestenburg, 5. P. Schoon, 6. Jack Veldt, 7. B. Kieberl, 8. D: Krom. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 29