Hil Peperkamp stapt uit plaatselijke politiek Bibliotheek zaterdag gesloten Succesvolle fancyfair op De Duif H E I L O O Met voldoening kijkt hij terug op 'zijn' successen Hil gaat zich meer bezighouden met fotografie en tuinieren 2900 Euro voor school in Colombia en eigen aula jk A WINKELHOF Karen Habolts UITKIJKPOST 28 MAART 2007 Vervolg van voorpagina Daarmee komt er een eind aan de maatschappijkritische politieke carrière van deze van oorsprong katholieke Brabantse metaalbe werker, die in hart en nieren vak bondsman is ,,want vakbondswerk moet van binnen zitten!", zoals hij het zelf stelt. Hil Peperkamp begon op zijn veertiende als gereedschapsmaker. In 1969 kwam hij in dienst bij de Metaal Fabriek Tilburg en daar hij werd hij al gauw secretaris van de Ondernemingsraad Zijn betrokkenheid bij de sta king en bedrijfsbezetting daar, leverde hem een baan op in het bondsbestuur van de De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 1^.500 exemplaren in Heiloo, Limmeri, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evene menten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Informatie Advertenties Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 Zij is aanwezig: Maandag 14.00 t/m 16.00 uur Vrijdag 11.00 t/m 13.00 uur of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.301/m 17.00 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Op vrijdag is het kantoor van de Uitkijkpost vanaf 14.30 uur gesloten, maar de redactie is wel telefonisch of per e-mail te bereiken. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Industriebond NKY die later opging in de Industriebond FNV ,,In 1982 zijn we met ons gezin in Heiloo komen wonen, omdat ik vanuit het FNV bij Corus, toenter tijd nog Hoogovens geheten, terecht kwam. Daar werkte in die tijd zo'n 23.000 man personeel waarvan 60 procent bij onze bond was aangesloten'! Ik voerde er onder andere CAO- onderhande lingen met de werkgever." Hil vindt zijn pensionering een mooi moment om te stoppen met een aantal vaste verplichtingen en het wekelijkse avondwerk: ,,Ik wil wel actief blijven, maar dan kies ik voor de dingen die me het meeste boeien." Grappend dat zijn keuze misschien wel wordt inge geven door het feit dat de bele vingswereld afneemt naarmate een mens verouderd, vertelt hij over zijn bestuurslidmaatschap van bijvoorbeeld de Paasheuvelgroep: Opgericht in 1922 onder de naam Zon en Vrijheid door de Arbeiders Jeugd Centrale in Vierhouten, konden arbeiderskinderen hier hun vakan tie doorbrengen. Nu nog stellen ze jaarlijks ruim 1000 bijstandsge rechtigde gezinnen in de gelegen heid om een week gratis vakantie te vieren. De komende tijd wil ik fondsen gaan werven bij bijvoor beeld grote verzekeraars en pensi oenfondsen om die vakanties ook in de toekomst mogelijk te maken." Met voldoening kijkt hij ook terug op 'zijn' successen in de gemeentepolitiek, bijvoorbeeld: ,,We hebben het toch maar voor elkaar gekregen dat er nu een structurele eindejaarsuitkering is voor uitkeringsgerechtigden." Maar nieuwe suggesties heeft de maatschappelijk betrokken bestuurder ook nog genoeg: ,,Ik ben van mening dat er kwalitatie ve verbeteringen mogelijk zijn op het gebied van dienstverlening, klantvriendelijkheid en leverstipt heid door de gemeente. Volgens mij is het ook zinvol om te kijken naar praktische samenwerking van kleinere gemeentes. Dit leidt tot kwaliteitsverbetering en geeft ambtenaren arbeidsvoorwaarde lijk perspectief." Terug verhuizen naar Brabant is niet aan de orde: ,,Onze zoons met hun gezinnen wonen hier, we heb ben er onze vrienden en kennis sen. Daarbij is Heiloo een prachtig dorp om te wonen, een beetje vergelijkbaar met Goirle, waar we vandaan komen. Vanuit hier kan ik eenvoudig met de trein naar mijn vergaderin gen elders in het land. Nee hoor, wij blijven gewoon hier!" Hil gaat zich wat meer bezighouden met zijn hobby's fotografie en tuinie ren. Voor zijn laatste verjaardag kreeg hij een vervolgcursus digita le fotografie ,,want er worden hoge eisen gesteld aan de foto's die ik van Dylan maak", grapt hij. Maar eerst is hij nog druk met de voorbereiding van zijn afscheid van de gemeenteraad op 2 april: ,,Daar wil ik voor een laatste keer nog wel met een goed verhaal staan." Hil vindt zijn pensionering een mooi moment om te stoppen met een aantal vaste verplichtingen en het wekelijkse avond werk. Foto: Mario Sacksioni Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - In het weekend van 31 maart op 1 april gaat Bibliotheek Heiloo over op een nieuw catalogussysteem. In verband hiermee is de biblio theek op zaterdag 31 maart geslo ten. De buitenbrievenbus voor het inleveren van materialen is wel het hele weekend geopend. Boeken en andere materialen, die eigenlijk op zaterdag 31 maart ingeleverd zou den moeten worden, kunnen in de buitenbrievenbus ingeleverd wor den of - zonder kosten - op dinsdag 3 april in de bibliotheek. Op Goede vrijdag (6 april) is Bibliotheek Heiloo vanaf 18.00 uur gesloten. De jaarlijkse fancyfair bij De Duif stond in het teken van Gezonde voeding Eigen foto HEILOO - Vrijdagavond 16 maart was het op basisschool De Duif een drukte van belang. De school was omgetoverd tot een vrolijk plein met hapjes, drankjes, spelletjes, een rad van avontuur en een donker spooklokaal. De jaarlijkse fancyfair stond dit jaar in het teken van Gezonde Voeding; het thema waaraan de afgelopen weken in alle klassen hard was gewerkt. Geen vette snacks, maar verantwoorde versna peringen en fruitige drankjes vlogen dit jaar over de toonbank. De kinde ren konden meedoen aan allerlei spelletjes terwijl de ouders werden opgetrommeld om lootjes te kopen voor het Rad van Avontuur. Er viel genoeg te winnen aan grote en klei ne prijzen die beschikbaar waren gesteld door de plaatselijke winke liers. De opbrengst van de avond was deels bestemd voor Stichting Hogar: een organisatie die zorg draagt voor financiering, meubilair, lesmateriaal en voedsel voor een school in een krottenwijk in Colombia. De Duif steunt dit project al enkele jaren. Een ander deel van het bedrag gaat naar presentatie- wanden in de eigen aula. Toen Karen Habolts ruim der tien jaar geleden haar kappers opleiding afsloot, zocht zij tij delijk werk zodat zij op haar gemak naar een 'een passende baan' kon uitkijken. Haar vader bracht haar op het idee van Albert Heijn Heiloo en tot op de dag van vandaag is zij daar aan het werk. Karen is getrouwd, woonachtig in Alkmaar en heeft naast haar drukke werkzaamheden haar handen vol aan een zoon van vier jaar en een dochter van negen maanden. Er zullen weinig mensen in Heiloo zijn die Karen niet kennen. Twintig uur per week bemant of moeten we zeggen "bevrouwd" zy de informatiebalie en staat zij de klanten te woord die sigaretten, medicijnen, een telefoonkaart en wat al niet meer willen hebben. Het assortiment is in de loop der jaren uitgebreid en ook moet je als balie medewerkster tegenwoordig ver stand hebben van musicals! Geduld is een schone zaak, ook aan de serv icebalie kan deze eigenschap goed van pas komen. Alhoewel het niet vaak voorkomt staat er zo nu en dan ook een klant voor haar neus die het met de gang van zaken niet eens is. Het is dan weer de kunst om de klant tevredengesteld de deur uit te krijgen. Op de vraag aan Karen of zij voor dit werk een speciale oplei ding heeft gevolgd vertelt ze dat dit niet het geval is maar dat een stukje ervaring haar helpt oplossingen te zoeken én te vinden. Het werken bij Albert Heijn bevalt haar dus, dat mag duidelijk zijn. Karen is zeer te spreken over de prettige arbeidsomstandigheden en mentaliteit bij haar werkgever. Het filiaal Heiloo staat landelijk bekend om de prettige sfeer en het is genoegzaam bekend dat bedrijfslei ders en managers een voorkeur hebben voor Winkelhof 't Loo en wij zeggen dan: wie niet?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3