De Kinderspiegel Cursus 'In de put, uit de put' voor ouderen Keer op Keer steunt weer diverse goede doelen Jaarvergadering Ouderenbonden verzet H E I L O O BEDRIJF BELICHT Controles parkeren Vernieling personenauto Inbraak in personenauto Aanrijding met letsel Kinderworkshop bij Studio Kreatief Opbrengst Reumafonds UITKIJKPOST 28 MAART 2007 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Dinsdag 20 maart werd gecontroleerd in het parkeerzone- gebied rond het winkelcentrum 't Loo. Er werden zes bekeuringen uitgeschreven. Op woensdag 21 maart werden een drietal controles in Heiloo gehouden. De eerste con trole vond tussen 07.30 en 08.30 uur plaats op de kruising van de Kennemerstraatweg, Kanaalweg en Stationsweg. De controle was voor namelijk gericht op het dragen van de autogordel en het negeren van het rode verkeerslicht. Er werd eenmaal geverbaliseerd voor het negeren van het rode verkeerslicht. Aansluitend werd tussen 08.45 en 09.45 uur een verkeerscontrole gehouden op de Zeeweg. Er wer den drie processen verbaal uitge schreven voor het overschrijden van de maximumsnelheid van 50 kilometer per uur. Hierna werd op de Kennemerstraatweg een ver keerscontrole gehouden. De con trole was voornamelijk gericht op het dragen van de autogordel en het mobiele telefoneren. Er werd zeven maal geverbaliseerd voor het niet dragen van de autogordel. Vrijdagmiddag 23 maart werd gecontroleerd in het parkeerzone- gebied van de De Kreek en de Heerenweg. Er werden in totaal zeven bekeuringen uitgeschreven. HEILOO - Tussen donderdag 15 en maandag 19 maart werd een perso nenauto van het merk Toyota type Yaris Verso vernield die geparkeerd stond op de De Gertoom's Akker. Een van de portieren van de auto werd bekrast. HEILOO - Tussen maandag 19 en dinsdag 20 maart werd er ingebro ken in een personenauto van het merk Daihaitsu type Cuore die op de Breedelaan stond geparkeerd. Een van de portieren werd gefor ceerd waarna de autoradiocdspeler uit de auto werd gestolen. HEILOO - Op zaterdagmiddag 24 maart vond op de Kerkelaan een aanrijding met letsel plaats. Het ongeval vond omstreeks 17.00 uur plaats tussen een snorfietser en een personenauto. De 19-jarige bestuurder van de snorfiets ver leende op de Kerkelaan bij het afslaan naar de Willibrordusweg - geen voorrang aan de tegemoetko mende bestuurder van de perso nenauto. Het slachtoffer werd met een ambulance voor onderzoek vervoerd naar het ziekenhuis. Zijn snorfiets was total los. HEILOO - Op tweede paasdag (9 april) geeft Studio Kreatief een kinderworkshop 'kralenhanger', voor kinderen tussen 7 en 12 jaar. Start is om 15.00 uur, kosten 8,50. Bij Studio Kreatief kun je ook je verjaardagspartijtje vieren. Voor meer informatie, tel. 072- 5321540 of kijk op www.studiokreatief.nl. HEILOO - De opbrengst van de collecte van het Reumafonds gehouden in de week van 11 tot en met 17 maart is 6.293,79. Met dit bedrag kan weer veel onderzoek worden gedaan, waardoor de ziekte van veel men sen kan worden bestreden. Foto: Mario Sacksioni De Kinderspiegel, Kerkelaan 43,1851 HD Heiloo, tel. 072-5323543, e-mail: merithpoelsma@hotmail.com HEILOO - 'Voor een beetje menselijk geluk, cognitief, sociaal, emotio neel, motorisch en lichamelijk', zo staat het in de folder van De Kinderspiegel. Merith Poelsma is het gezicht achter deze praktijk voor kinderen met sociaal emotionele problemen op basisscholen, middelbare scholen en het bijzondere onderwijs. Maar ook volwassenen bezoeken het adres. Aan het scala aan hulpverlening heeft sinds de zomer vorig jaar de docente levensbeschouwing en natuurgeneeskundige haar aanbod toege voegd. Daarvoor gaf zij les op een tweetal basisscholen in Castricum. Verder heeft zij projectmatig gewerkt, maar merkte gaandeweg dat zij haar aandacht liever op het individu richtte. „Kinderen met complexe ont wikkelingsproblemen worden vaak eerst getest in het Triversum of De Praktijk. Ek ben er voor de sociale vaardigheden en begeleid het kind en de ouder/verzorger. Je kunt dan denken aan problemen als pesten, gene geerd worden, depressief zijn, stemmingwisselingen en faalangst, je onveilig voelen in de leefomgeving. Wat volwassenen betreft gaat het veelal om problemen in de thuis/gezins- of werksituatie. Hyperventilatie, werkdruk, en andere spanningsvelden die een belemmering zijn gewor den om de gewone dagelijkse taken te verrichten zijn dan aan de orde." Benutten wat je in je hebt Negatieve ervaringen leveren een negatief zelfbeeld op en geven een knauw in de eigenwaarde. De kinderen en jongeren wordt voorgespiegeld in welke situatie ze zijn terecht gekomen door middel van zelfreflectie. Vervolgens wordt hen geleerd zichzelf te durven uiten om zich zo weer een plaats in de samenleving te verwerven. Terwijl Merith een felrood vel papier pakt, legt zij een methode uit waarmee ze werkt. Kijk, in deze plaat gemaakt door een meisje met faalangst, laat ik in de binnenring opschrijven wat de sterke punten zijn, je talent, hoe zie je jezelf en in de buitenring wat je als lastig ervaart. Door de sterke punten in te zetten kun je leren om datgene wat als lastig ervaren wordt aan te kunnen." Zo werkt Merith met meerdere methoden: knuffelkaartjes, tekenen, maar ook oefe nen in de praktijk van alledag. In haar benadering gaat Merith uit van de vragen: wie ben je zelf, hoe ben je met problemen omgegaan, welke oplossingen heb je bedacht? Kortom: de eigen hulpbronnen aanspreken en benutten watje in je hebt. Rugzakkinderen Ook zogenaamde rugzakkinderen bezoeken de Kinderspiegel. Kinderen met gedragsstoornissen in onder andere het autistisch spectrum en ADHD. „Het gaat dan om het versterken van de eigenwaarde en het zelf vertrouwen, de heersende normen aanleren en heel veel structuur aanbie den." Geïnteresseerden kunnen zich direct aanmelden bij De Kinderspiegel of komen via de school of andere contacten in de omge ving. Na een intakegesprek met de ouder of verzorger werkt Merith met het kind zelf. Naar gelang de problematiek kan dat zo'n zes weken inten sief en dan steeds minder frequent zijn. Maar 'rugzakkinderen' bezoeken soms jaren de praktijk. HEILOO - Het Van Foreest Centrum (onderdeel van GGZ Noord-Holland-Noord) start eind april in Heiloo opnieuw een cursus voor ouderen die last hebben van somberheid, depressiviteit of die 'nergens meer zin in hebben'. De cursus is bestemd voor oude ren die actief willen leren hoe ze met die klachten kunnen omgaan. Geïnteresseerden kunnen zich nu aanmelden, zij worden dan uitge nodigd voor een kennismakingsge sprek met de cursusbegeleiders. De cursus wordt gegeven aan een groep van ongeveer acht deelne mers. Het gaat om tien wekelijkse bijeenkomsten op vrijdagmiddag en een terugkombijeenkomst na enkele maanden. Er wordt een bij drage van 30,- voor het cursus materiaal gevraagd; verder zijn er voor de cursist geen kosten aan deelname verbonden. Voor meer informatie en/of aanmelding kan contact worden opgenomen met mevrouw J. van Beukering, tel. 072-5312735. HEILOO - De jaarvergadering van de SBO Heiloo (samen werkende ouderenbonden ANBO en KBO) die in het maandblad Springlevend staat aangekondigd op donderdag 12 april is verzet naar 11 april. Dit in verband met het afscheid van mevrouw Terrol van de SOH en de busreis van de gezamenlijke ouderenbonden op die dag. De vergadering van de SBO is in het Trefpunt en begint om 10.00 uur. Naast deze vergadering worden er nog twee vergaderingen gehou den. Allereerst heeft de KBO op woensdag 18 april haar jaarverga dering in het Trefpunt aanvang 10.00 uur. Een dag later sluit de ANBO deze reeks af met haar jaarvergadering die eveneens plaats vindt in het Trefpunt en ook begint om 10.00 uur. Beide bonden nodigen hun leden uit om deze vergaderingen bij te wonen. HEILOO - Keer op Keer kring loop voor het goede doel te Heiloo heeft afgelopen donder dag onder het genot van een hapje en een drankje de vol gende goede doelen in het zon netje gezet: Centro Myra krijgt 3000,- voor een project voor opvang, voeding en onderwijs voor kinde ren in Ecuador, Quito. Vrienden van de Vijfhoek te Heiloo heeft 3000,- gekregen voor de aanpassing van gangen in het gebouw voor kinderen met een visuele handicap. AID Foundation Inc. Krijgt 3000,- voor hun project in de Filippijnen. Het geld is bedoeld voor een rampomp om water omhoog te pompen zodat arme boeren in de bergen landbouw kunnen bedrijven. Scouting Limmen project Ghana heeft 3000,- gekregen voor de school van het 'King Jesus Charity Home' waar een verdieping op is gebouwd en nu kan worden ingericht. Stichting Amazone Kinderen steunt met 3000,- kinderen in het tropisch regenwoud van Noord-Bolivia met medische zorg en onderwijs. Stichting Vilcabamba krijgt 3000,- om ondervoeding te bestrijden bij kin deren tot en met 6 jaar in het gebied Cusco in Peru. Ook verzor gen zij voor volwassenen opleidin gen en voorlichting. De Radboudschool in Heiloo krijgt 500,- voor een timmer- project in Guatamala dat gesteund wordt tijdens de reünie van 21 april. De winkel is weer helemaal in zomerstemming. Alle zomerkle ding hangt weer in de winkel, zo ook de campingspullen, de buiten meubelen et cetera. Het adres is* Industrieterrein 17/ hoek Nijverheidsweg, tel. 072- 5333767. De openingstijden zijn dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. U kunt dan ook uw overtollige spullen inbrengen. Dankzij de vrijwilligers en de klanten van keer op Keer kunnen er regelmatig vele goede doelen worden gesteund. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5