Nationale Sportweek bij Double Stars De nieuwe jeugd komt er aan Honkbal 1 kampioen 2007 12 jlTsoMBAwc™?; DOUBLE STARS nH ■BhHHhHHhHHHHh Speciale week met jeugdteampresentaties en schoolsportdag De jeugd vlaggeschepen van Double Stars Dames-i handhaven in 2007 Recreatie Softbal voor Volwassenen 4 14 APRIL 2007 UITKIJKPOST Double Stars Heiloo is dé honk- en softbalvereniging van Heiloo. Na een fusie in 1989 tussen de Foresters en B.S.C. Heiloo ontstond er de vereni ging met bovengenoemde naam. In de honkbal-afdeling heeft de vereniging in vele leeftijdsgroepen een jeugdteam, soms zelfs wel meerdere in één categorie. By het softballen is er volgend jaar voor de pupillen en de aspiranten een team. Honkbal wordt door jongens en softbal wordt door meisjes gespeeld. Het verschil zit hem in de grootte van het veld, in de grootte van de bal en in een aan tal spelregels, maar dat zal je wel snel duidelyk worden. Hieronder vind je informatie die jou en je ouders inzicht geven in het honk- en softballen bij de Double Stars, wat de kosten en de plichten zyn, en wat er verder zo al bij komt kyken. Het honk- en softbalseizoen begint in maart met de veldtrai- ningen en de oefenwedstrijden; de competitie start half april. Overigens zijn er voor de pea nuts in de winter een aantal toernooien in een sporthal. Tijdens het seizoen zijn er iede re week wedstrijden, met in de zomer een "vakantiestop", die ongeveer gelyk is aan de zes weken vakantie van de basis scholen. Het seizoen eindigt half oktober en dan zijn er ruim 20 competitiewedstrijden gespeeld. In januari beginnen dan al weer de wintertrainingen in een van de zalen in Heiloo. De jeugd is ingedeeld in de volgende categorieën. Naast prestatiesport en jeugd opleiding is er bij Double Stars Heiloo volop ruimte en gele genheid voor recreatief spor ten door volwassenen, zowel voor mannen als vrouwen. Dat gebeurt voornamelijk in de softbaltak, maar er is in 2007 wederom een heren honk-bal- team dat op zondag in een lage klasse competitie speelt. Het volwassen softbal staat by Double Stars grotendeels in het teken van de recreatie. Alleen Dames-1 gaat voor de prestatie naast het plezier, de rest gaat puur voor de lol in het sporten. Dat doen ze middels het eens in de week spe len van een echte competitie wed- stryd. Herensoftbal-1 speelt op een wat hoger niveau, omdat er veel (oud)honkballers in dat team zit ten. Dames-2 alsmede Heren 2 en 3 spelen echter in de lagere klassen, waarin onervaren beginnelingen makkelyk him balletje mee kunnen slaan, vangen en gooien. Vooral op vrijdagavond zijn er altijd wel thuiswedstrijden te zien by Double Stars aan 't Vennewater. Kom eens kijken en sfeer proeven op het veld en in de fraaie kantine, The Grand Slam. Naast competitiewedstrijden worden er ook toernooien voor vol wassenen georganiseerd. Vooral de open mix softbal toernooien zijn leuke recreatieve gezelligheids eve nementen. Op zondag 10 juni is het eerstvolgende softbal mix toernooi, waar allerlei gelegenheidsteams aan mee doen. In die teams is altijd wel een plaatsje vrij, maar men kan ook zelf met een team van vrien den, van buurtgenoten, van familie leden, van collega's, van enz. naar dit toernooi komen. Neem dan van te voren wel even contact op met Double Stars. De jeugd vlaggeschepen van Double Stars in 2007 zijn de honkbaljunioren-1 en de softba- laspiranten. Beide teams zitten bomvol honkbal en softbal talent en worden intensief begeleid door de kundige en enthousiatse hoofdcoaches Mark Groothuis (hb-jun) en Henk-Jan van der Horst (sb- asp). Beide teams zijn zich al vanaf december aan het voorbe reiden op het nieuwe seizoen. Zij gaan echt voor hun sport. De honkbaljunioren-1 zijn een team met veel jonge jongens, die voor het eerst op het junioren niveau gaan spelen. Coach Mark heeft echter zo veel vertrouwen in zyn team, dat ze meteen vrij hoog ingedeeld zijn. Dat kunnen ze best wel aan en daar leren ze veel meer van in déze opleidingsfase. Vooral de wedstrijdduur van 9 innings zal een geheel nieuwe ervaring voor de meeste spelers worden. Er is met Raymond Berger daarom een extra begeleider ingeschakeld die op de fysieke belasting gaat letten. De softbalaspiranten zyn vorig jaar kampioen geworden. Ze zijn gepromoveerd naar de le klasse. Daar gaan ze dubbels spelen en langere reizen maken voor uitwed strijden. Zo moeten de meisjes bijvoorbeeld helemaal naar Tex Town Tigers in Enschede. Het zal met name een slijtage slag worden voor de pit chers, die niet zo vaak meer afge lost kunnen worden, omdat ze maar in 1 wedstryd van de dubbel op de plaat mogen staan. Double Stars heeft mede daarom Sandra Gouverneur aangetrokken als pit cher trainster. Deze nog actief in het Nederlands softbalteam spelen de gymlerares is een enorme steun. De verwachtingen voor het komende seizoen zijn hoog gespannen rond het le honk bal-team van Double Stars Heiloo. Na een paar jaar suc cesvol in de top van de 3e klas se meegedraaid te hebben, denkt het team van Jaap Muts en zijn nieuwe assistent Peter Dimmendaal nu het kampioen schap binnen te halen en naar de 2e klasse te promoveren. Het optimisme stoelt grotendeels op de terugkomst van een aantal ervaren oud-spelers,die onder ahdere bij HCAW-Bussum en The Herons-Heerhugowaard hoofdklas se en le klasse hebben gespeeld. Terug op het oude nest, waar ze als peanut of pupil ooit zijn begonnen, willen spelers als Albert van Vuure, Perry Hoetjes, Dave van der Meer, Bas Witkamp en Job de Graaf heel graag een kampioensfeestje bou wen met hun makkers van vroeger. Er zal in ieder geval eens in de twee weken op vrij hoog niveau honkbal te zien zyn op sportpark't Vennewater. Kom ook eens op een zondagmiddag vanaf 14.30 uur ky ken naar een thuiswedstrijd van Double Stars Honkbal-1. Zeker by mooi weer is het altijd goed toeven op het mooie complex in Heiloo Zuidwest. De eerste competitie wedstrijd, die thuis gespeeld wordt, is op zondag 22 april tegen Amsterdam Pirates. Het le dames softbalteam van Double Stars staat komend sei zoen voor een zeer zware opga ve. Vorig jaar werd degradatie uit de 4e klasse ter nauwer- nood afgewend middels een mooie overwinning in het beslissingsduel tegen Kinheim. Na een seizoen met veel onge makken stond er in die laatste wedstrijd eindelijk het comple te ervaren team, dat liet zien, hoe goed er in Heiloo eigenlijk wel gesoftbald kon worden. In 2007 moeten de oude vetrouw- de coach Nol Houtkamp en zijn nieuwe assistent Henk Jan van der Horst het echter doen met een gro tendeels jong en onervaren team. Van de oude garde zijn alleen Inge Westrus en aanvoerster Wilma van Vuure over. Daarnaast zullen Myra Kleine en Ellen ten Wolde nog maar beperkt inzetbaar zyn. Voor de rest zal de jeugd het echt op moeten pakken. Aan enthousiasme en inzet zal het niet gaan ontbreken, maar of dat alleen voldoende is om in de hoogste regionale klasse te blijven spelen, is de grote vraag. Er zullen dit jaar dus zeker span nende softbaiwedstrijden te zien zijn op het softbalveld van Double Stars op sportpak 't Vennewater. Kom het ook eens mee maken'op een mooie zondagmiddag om 14.00 uur en moedig de meiden van Dames-1 dan gerust even aan. De eerste competitie thuiswedstrijd is op zondag 15 april tegen een andere degradatie concurrent, The Herons-Heerhugowaard. Double Stars Heiloo doet dit jaar ook mee aan de Nationale Sportweek. Dat doen ze eerst op de dag van de balsporten (zaterdag 14 april) en later ook nog eens op de dag van de schoolsport op donderdag 19 april. De evenementencommis sie heeft besloten om na de teampresentaties van de senio renteams en oudere jeugd- teams op zaterdagavond 31 maart, een presentatiemiddag te organiseren voor de jongere jeugdteams. Dat gebeurt in het kader van de Nationale Sportweek op zaterdag 14 april vanaf 15.30 uur in de kan tine en op het veld. Deze jeugdpre- sentatie is een soort open middag voor alle kinderen en hun ouders uit Heiloo en omgeving om ze ken nis te laten maken met honkbal, softbal, peanutbal en de club Double Stars. Eerst zullen de Double Stars jeugdteams zich op 14 april in de kantine in hun Double Stars pak origineel presenteren met een quiz, foto's, demonstraties enzovoorts. Daarna zal er op het softbalveld en het peanutveld een onderling oefenwedstrij dj e gespeeld gaan worden, waaraan alle aanwezige kinderen mogen meedoen. De tweede activiteit is bedoeld voor de kinderen op de basisscholen in Heiloo. Op donderdag 19 april pro beert men zo veel mogelijk klassen op de velden te laten gymmen. Er zullen spelleiders van Double Stars aanwe zig zijn om de juffen en meesters te helpen. Voor nadere informatie over deze activiteiten en voor meer info over Double Stars Heiloo in het alge meen kan men contact opnemen met het secretari aat: Gert-Paul van der Horst, tel: 072- 5337614, e-mail: horsl663@planet.nl. Peanuts: 5 t/m 8 jaar. De peanuts (jongens en meis jes) spelen het honk/softbal op een aangepaste, eenvoudige, speelse wyze om goed te wor den voorbereid op "het grote werk": Pupil: 9 t/m 11 jaar Adspirant: 12 t/m 14 jaar Junior: 15 t/m 17 jaar De senioren leeftijd kan by honkbal bij 16 jaar beginnen; bij de softbal kan dit eventueel al vanaf 14 jaar. Opgericht: 14 november 1989 (Fusie van BSC Heiloo en Foresters) Complex: 't Vennewater, Heiloo (Zuidwest) Kantine: The Grand Slam Tel: 072-5334321 Secretariaat: Gert-Paul vd Horst Tel: 072-5337614 Email: horsl663@planet.nl Website: www.doublestars.nl Clubblad: Time Out (Verschijnt maandelijks) Sporten: Honkbal, Softbal en Peanutbal Leden: 180 spelende leden 10 niet-spelende leden Teams: Totaal 16 teams 3 senioren honkbalteams 5 jeugd honkbalteams 2 dames senioren softbalteams 3 heren senioren softbalteams 2 jeugd (meisjes) softballteams 1 gemengd Peanut jeugdteam

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 12