Heiloocontact Beesteriboetje weer geopend Minimabeleid 2007 17 Belangrijke nummers Muziekmiddag Het Trefpunt UITKIJKPOST li APRIL 2007 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo spoedgevallen alarmnummer 112 zonder spoed Brandweer 072 564 44 44 Politie 0900 8844 Op 4 april was het weer zover. Het Beestenboetje opende voor het eerst zijn deuren en hekken om de kinderen te laten knuffelen met alle beesten. De beheerder van de gemeente, zijn collega's en de vrijwilligers/sters hadden de handen uit de mouwen gestoken om alles weer schoon en netjes het nieuwe seizoen in te laten gaan. Er waren weer kuikens te zien, een paashaas was aanwezig om paaseitjes uit te delen en er kon volop geknuffeld worden. Gelukkig werkte het weer mee zodat vele kinderen (en volwassenen) konden genieten van de beesten in Het Beestenboetje. Tijdens de opening van het nieuwe seizoen is ook één vrijwil ligster, Ria Jansen, in het zonnetje gezet, omdat zij na acht trouwe jaren stopt met haar werk voor Het Beestenboetje. Ria was vaak op de zaterdagochtend in het Beestenboetje te vin den om de kinderen te begeleiden met het knuffelen. Zij kreeg hiervoor de zogenaamde speld van verdienste van het Beestenboetje opgespeld door Rob Reijners, hoofd van de afdeling Beheer Openbare Ruimte. Het Beestenboetje wordt beheerd door deze afdeling van de gemeente. Hij maakte van de gelegenheid meteen gebruik om een oproep aan alle aanwezigen te doen om zich op te geven voor vrijwilligerswerk bij het Beestenboetje. Door een drei gend tekort aan vrijwilligers kan het Beestenboetje alleen nog maar de eerste zaterdag van de maand haar poorten openen. In dit artikel willen wij deze oproep graag herhalen. Het vrij willigerswerk voor Het Beestenboetje is heel leuk en gevari eerd werk. Vrijwilligers draaien mee in een rooster en wan neer er voldoende mensen aan deelnemen is er genoeg gele genheid om te ruilen. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij de beheerder van het Beestenboetje, de heer Ton Bisselink, of telefonisch bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte 072 535 68 68. Openingstijden Beestenboetje Het Beestenboetje is wekelijks op woensdagmiddag geopend tussen 13.00 en 16.00 uur. Op 5 mei is Het Beestenboetje voor het eerst open op zaterdag tussen 10:00 en 12:30 uur. Ria Jansen wordt in het zonnetje gezet Ook in 2007 is het gemeentelijk minimabeleid van de gemeente Heiloo van kracht. Op grond van dit beleid kan onder bepaalde voorwaarden een bijdrage worden verstrekt voor maatschappelijke participatie aan volwassenen en kinde ren tot 18 jaar. Bij de kosten van maatschappelijke participatie wordt onder scheid gemaakt tussen de volgende onderdelen: 1. Deelname maatschappelijk verkeer Dit onderdeel is met name bedoeld voor volwassenen. Op het aanvraagformulier kunnen de van toepassing zijnde kosten worden aangekruist: - vergoeding abonnement internet, telefoon, krant of tijd schrift (maximaal 75,00 per huishouden), - voordeel uren kaart NS 55,00 per volwassene), - lidmaatschap bibliotheek (vergoeding afhankelijk van leef tijd). 2. Deelname vereniging Per persoon wordt maximaal 150,00 beschikbaar gesteld. Er wordt geen onderscheid gemaakt tussen volwassenen en kinderen. Ook accessoires (bijvoorbeeld sportkleding) zijn in dit bedrag begrepen. 3. Bijdrage schoolgaande kinderen voor kinderen tot 18 jaar Bij de start van het middelbare schoolbezoek (in principe vanaf 12 jaar) kan een startbijdrage worden verstrekt van maximaal 300,00 per kind. In de hierop volgende jaren kan een bijdra ge worden verstrekt van maximaal 100,00 per kind in de middelbare schoolleeftijd voor alle kosten (bijvoorbeeld aan schaf van schooltas, schoolboeken, regenkleding, fiets, com puter, bureau, betaling schoolreis, schoolfonds, enz). Voorwaarden Om in aanmerking te komen voor een vergoeding van de kos ten voor maatschappelijke participatie moet u aan een aantal voorwaarden voldoen, namelijk: 1. Woonplaats U moet ingeschreven zijn in de Gemeentelijke basisadmini stratie van Heiloo. 2. Peildatum leeftijd kinderen De peildatum voor vaststelling van de leeftijd van de kinderen is gesteld op 1 januari 2007. Is uw kind op 1 januari 2007 18 dan dient hij/zij zelfstandig een bijdrage aan te vragen. 3. Hoogte inkomen Uw inkomen mag per maand niet hoger zijn dan: 21 tot 65 jaar 65 jaar of ouder Alleenstaand 988,05 1.078,27 Alleenstaande ouder 1.270,35 1.327,98 Gehuwd samenwonend €1.411,50 1.477,97 Onder inkomen vallen ook bepaalde heffingskortingen welke u van de belastingdienst ontvangt en ontvangen alimentatie. 4. Vermogen Er moet een vermogenstoets worden toegepast. Aanvragers met een vermogen boven de 10.490,00 (meerpersoonshuishou- den) of 5.245,00 (alleenstaande) komen niet in aanmerking voor een bijdrage op grond van het gemeentelijk minimabeleid. De overwaarde in een eigen woning telt ook mee als vermogen. Belangrijk! U kunt alleen een vergoeding aanvragen voor kosten welke u daadwerkelijk heeft gemaakt in het jaar 2007. U hoeft hiervan geen bewijsstukken met het aanvraagformulier mee te sturen. Wel dient u deze tot 1 april 2008 te bewaren omdat wij achter af steekproefsgewijs zullen controleren en dan alsnog bewijs stukken bij u kunnen opvragen. Indien u het aangevraagde bedrag niet (volledig) kunt verantwoorden middels bewijsstuk ken zal terugvordering plaatsvinden. Aanvraagformulier U kunt een aanvraagformulier afhalen bij de balie van de gemeente Heiloo. Ook kunt u telefonisch een aanvraagformu lier opvragen bij mevrouw J. Leferink van de afdeling Welzijn op maandag, dinsdag en donderdag tussen 9.00 en 12.00 uur. Haar telefoonnummer is 535 67 04. Meer informatie Voor meer informatie over het aanvragen van een bijdrage minimabeleid kunt u op maandag, dinsdag en donderdag tussen 9.00 en 12.00 uur contact opnemen met mevrouw J. Lenferink van de afdeling Welzijn, telefoonnummer 072 535 67 04. Burgemeester en wethouders van Heiloo hebben kennis genomen van het voornemen om in het ontmoetingscentrum 55+, Abraham du Boishof 2, een festiviteit met levende muziek (piano en accor deon) te organiseren op donderdag 23 april a.s. tussen 15.30 en 17.30 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 68. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 17