Johannesschool wint voorronde van Heart Dance Award CORSO B I O S C 0 O P RES ER VEREN: 0251 -652291 Programma 12 april t/m 18 april 2007 "Mr.Bean's Holiday" "The Queen" "Night at the Museum" "Beestenboel" (NL) "Ernst, Bobbie en de geslepen Onix" www.corsobioscoop.nl Waterproefjes in Bezoekerscentrum De Hoep Op woensdag 25 april strijden de kinderen in de halve finale in Bussum De Heart Dance Award is dé danswedstrijd voor groep 7 en 8 Flessenactie Kids For Animals groot succes regio 21 Klezmerensemble bij Zondagsociëteit ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 21.30 uur zondag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur maandag 16 april geen voorstelling Dorpsstraat 70 Castricum «Tel. 0251 - 65 22 91 AKERSLOOT - De Johannesschool uit Akersloot heeft succesvol meegedaan aan de voorronde van de Heart Dance Award, de spetterende danswedstrijd van de Nederlandse Hartstichting. De Hartstichting organiseert deze wedstryd om kinderen te laten zien hoe leuk en gezond bewegen is. In tien theaters in Nederland vinden voorrondes plaats waar in totaal 400 klassen aan deelnemen. De leerlingen van groep 7 van juf Willy Könst hebben wekenlang druk geoefend en traden op dinsdag 3 april op met een swingende dans in concertzaal Philharmonie te Haarlem. Op het nummer 'Het gaat niet goed' hebben de leerlingen een dans ingestudeerd met als thema 'de gevolgen van ongezonde voe ding'. De dans gaat over de onge zonde leefstijl die steeds meer men sen aannemen door het overmatig consumeren van ongezonde pro ducten. De kinderen heten zien dat het moeilijker bewegen wordt wan neer je te dik bent geworden en dat ditje ongelukkig maakt. Uiteindelijk zitje dan gevangen in je lijf. Door rode kleding werd het gevaar van een ongezonde levens stijl uitgebeeld. De kinderen hadden zelf borden geschilderd met gezon de producten erop. Verderop in de dans draaiden de borden om en waren er ongezonde producten te zien. De kinderen dansten met hoe den en stoelen en tijdens de dans werd er ook nog omgekleed. De rode kleding werd nu zwart wat stond voor somber en ongelukkig. De kleuren van vrolijkheid waren in de parachute getrokken waar de kinderen mee dansten. Aan het eind van de dans zaten alle kinderen onder de parachute en daarmee gevangen in hun lijf. De jury was onder de indruk van de dans en vooral van de bood schap, de parachute, de ingevloch ten haren van de meiden en de kle- dingwissel. De groep mocht na een spannende strijd de eerste prijs in ontvangst nemen. Op woensdag 25 april strijden de kinderen in de halve finale samen met 39 andere klassen in theater De Spant in Bussum om een van de acht finaleplaatsen. De Johannesschool vindt het belangrijk dat er aandacht besteed wordt aan een gezonde leefstijl. Naast de Heart Dance Award doet de school ook mee met de Junior Hartdag van de Hartstichting, een educatieve dag met lespakket over voeding en bewegen. CASTRICUM - Op woensdag 18 april kunnen kinderen van 6 tot en met 12 jaar onder begeleiding allerlei verschillende proefles komen doen met water. Op het programma staan: een zuurtest>, water zuiveren, eieren laten zweven in water en nog veel meer. Deze kinderworkshop duurt van 14.00 tot 15.00 uur en deelne men kost 2,50. Meedoen? Boek via www.pwn.nl/activiteiten of bel 0800- 7966288 (dinsdag en donderdag van 12.00 tot 13.00 uur en op zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur). Bezoekerscentrum de Hoep is te vinden aan de Zeeweg te Castricum en open van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Eigen foto CASTRICUM - Zondagmiddag 15 april treedt het Klezmerensemble Schmeychel op bij de Zondagsociëteit in Castricum. Klezmermuziek is de traditionele muziek van Jiddisch sprekende joden in Midden- en Oost- Europa. Het repertoire bestaat"voor een groot deel uit feest- en bruiloftslie deren, theatermuziek en volkslie deren. De muziek laat zich het best omschrijven als meeslepend, vro lijk, uitbundig en melancholiek. Klezmermuziek kan gespeeld wor den met steeds wisselende instru menten. Deze keer wordt er onder meer gespeeld met een accordeon, tenorsax, bastuba, viool en een klarinet. Het ensemble staat onder leiding van Bertie Buis. De muzika le omlijsting is ook deze middag weer in handen van Jan van der Schaaf. De Zondagsociëteit wordt gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in Ontmoetingscentrum Geesterhage, Geesterduinweg 5 in Castricum. De entree bedraagt 3,-. Voor meer informatie of het rege len van vervoer kunt u bellen (tot en met 12 april) naar: Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, tel. 0251-673793. Heart Dance Award De Heart Dance Award is dé danswedstrijd voor leerlingen van groep 7 en 8. Op het thema gezon de leefstijl studeren deelnemers een dans in en treden met de hele klas op in een echt theater. Alle voor rondes worden live uitgezonden op www.heartdanceaward.nl. Na voor rondes door het hele land en een halve finale strijden de tien beste groepen tegen elkaar tijdens de finale in Theater Spant in Bussum. De Hartstichting gaat uit van het principe 'jong geleerd is oud gedaan' en probeert kinderen op. speelse wyze na te laten denken over sport, bewegen en gezonde gewoonten. Daarom organiseert zij dit jaar voor de achtste keer deze danswedstrijd. In 2006 deden 15.000 kinderen mee aan de Heart Dance Award. Voor meer informatie, kijk op www.heartdanceaward.nl De jury was onder de indruk van de dans en vooral van de boodschap, de parachute, de ingevlochten haren van de meiden en de kledingwissel. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19