Liberal Swing Formation bij de Jazz Session Club Eenmalig lenen zonder abonnement in bibliotheek Excelsior en Oranjefeest op naar Koninginnedag Ontroerende komedie 'Het geheugen van water' REGIO 21 CO N QUI STA JOC Conquista Agenda Flessen actie Kids For Animals groot succes Bestelbusje raakt te water UITKIJKPOST li APRIL 2007 LIMMEN - Het programma voor woensdag 11, vrijdag 13, zaterdag 14 én zondag 15 april van Conquista is: Conquista Kids (Voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar): Zaterdag 14 april: Boerderij kijk doos. Om alvast in de stemming te komen voor het boerderijbe- zoek van volgende week wordt er vandaag een boerdery kijkdoos gemaakt. Geopend van 10.30 tot 12.00 uur. Kosten: 1,- per kind. Club (9 tot en met 12 jaar): Woensdag 11 april: Open inloop, met alle bekende activiteiten zoals poolbi^art, tafelvoetbal, pc's, game-cube op groot scherm enz. Er zijn onlangs drie nieuwe pc's aangeschaft waarop momenteel de nieuwste spellen gespeeld kun nen worden. Geopend van 14.00 tot 17.00 uur en gratis entree. Club X-tra! (12 tot 16 jaar): Vrijdag 13 april: Open inloop met Boy. Geopend van 19.00 tot 23.00 uur en gratis entree. Zaterdag 14 april: Casino-avond met Janneke, Gert, Achmed en Sander. Met rou lette, blackjack en het rad van fortuin. Geopend van 19.00 tot 22.00 uur en gratis entree. Café (Vanaf 16 jaar): elke vrijdag avond: Geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Ook is Conquista weer élke zondagmiddag geopend vanaf 15.00 uur. LIMMEN - Op zondag 15 april wordt vanaf 16.00 uur een Jam Session in de Vredeburg te Limmen gehouden. Toen Hans Dykstal in maart 2004 als speciale gast het Quinquennium van de Jazz Session Club opluister de, heeft de Jazz Session Club meteen de afspraak gemaakt, dat hij ook eens een keer met zijn band zou komen optreden. En dat hebben ze geweten. Dit jaar komen ze al voor de derde keer. Het leuke van dit orkest is de vitaliteit, want zonder moeite spelen muzikanten van ruim 80 jaar oud met 50 jaar jongere collega's. Dat trompettist Frits Piekema ('The voice van Wassenaar') weer op voortreffelijke wijze wat Sinatra- songs zal zingen is wel zeker En dat het weer een zeer afwisselend pro gramma zal zyn dat 'De Liberal Swing Formation' zal brengen, is ook zeker. Wat later tijdens de ses sie zal nog een gastorkest optreden, Rumble, bestaande uit een zestal lokale, getalenteerde jongere jazz muzikanten. CASTRICUM - Incidenteel lenen is een handige service van de bibliotheek Castricum voor mensen die (zonder abonne ment) éénmalig of slechts heel af en toe iets willen lenen in de bibliotheek. De kosten voor het éénmalig lenen van één item bedragen 1,50. Om gebruik te maken van deze service kunt u ter plekke in de bibliotheek een formulier in vullen met uw naam en adresgegevens. U hebt hierbij wel een geldig legitima tiebewijs nodig. Incidenteel lenen is mogelijk in alle drie de vestigingen (Castricum, Akersloot en Limmen). Voor het bezit van de bibüotheken kimt u de catalogus raadplegen op www.bibhotheekcastricum.nl onder de knop 'catalogus'. REGIO - De flesseninzamelingsactie van Kids For Animals, de jeugdclub van de Dierenbescherming, afdeling Alkmaar, voor Vogelopvang De Strandloper in Broek op Langedijk is een groot succes geworden. Op 17 maart hebben de Kids bij zeven super markten lege flessen ingezameld en de lege winkelwagens van klanten weer teruggebracht, waarna ze het muntje van 50 cent mochten houden. Alle actievoerende Kids For Animals werden zaterdag 31 maart verwelkomt door mevrouw Lucia Heijselaar, beheerder van De Strandloper. Het was aan de 4-jarige Thomas Pepping om een cheque van maar liefst 824,14 euro te over handigen. Als klap op de vuurpijl werd uit de Dierenhulpspaarpot van de landelijke Kids For Animals een extra cheque van 1000,- overhandigd door Lisa Jane en Charlotte. Alle Kids werden ten slotte beloond met een certificaat op naam, een petje en een VOgel-sleutelhanger. Foto: RTV-Alkmaar CASTRICUM - Toneelgroep Expressie zet op 20 en 21 april de prijswinnende komedie 'Het geheugen van water' op de planken. Dit grappige en ont roerende stuk van de Engelse auteur Shelagh Stephenson zit vol herkenbare situaties. Met deze voorstelling, die plaats vindt in Theater Dansende Duinen in Castricum, viert Expressie haar 25-jarig jubi leum. Voor het eerst houdt de regisseur beide avonden een voorbespreking. In 'Het geheugen van water' komen drie zussen bij elkaar in het huis van hun moeder om haar begrafenis te regelen. Maar in plaats van elkaar de nodige steun te bieden, komen oude conflicten naar de oppervlakte. Dat zorgt voor de nodige spanningen in een reeds emotioneel geladen situatie. De ont hulling van lang bewaarde gehei men zet vervolgens alles op scherp. 'Het geheugen van water' is een stuk over herinneringen en overle- vingsmechanismen. Terwijl de zus sen kibbelen over wat er vroeger echt gebeurde, ontdekken ze dat ze alledrie een andere jeugd hebben gehad. Ze zijn er ieder op hun eigen manier mee omgegaan. Onze ouders en voorouders laten, of we dat nu willen of niet, sporen na in elk van ons. De zussen worstelen met die vaststelling. Wat Toneelgroep Expressie met name aanspreekt in dit stuk is de combi natie van humor en diepgang. Niet voor niets won het in 2000 de Olivier Award voor beste komedie. Toen regisseur John van Dongen het script las, was hy direct over tuigd dat het zeer geschikt zou zyn om het jubileum van Expressie mee te vieren. De acteurs van Expressie willen 'Het geheugen van water' zo op de planken zetten dat het pubhek zich zelf kan herkennen in de levens van de personages. Voor het eerst houdt regisseur John van Dongen beide avonden een voorbespreking, om 19.30 uur in de theaterzaal. Hij zal ingaan op de inhoud en verschillen de lagen van het stuk, en hij zal iets vertellen over het repetitieproces. De voorstelling begint om 20.00 uur. Entree: 7,50. Reserveren kan via de website www.toneelgroepex- pressie.nl of bij Saskia Boske: saskia@toneelgroepexpressie.nl of tel. 0251-252751. AKERSLOOT - Op de Geesterweg in Akersloot is donderdag rond 10.30 uur na een aanrijding een bestelbusje te water geraakt. De chauffeur is met onbekend letsel afgevoerd naar het ziekenhuis. De chauffeur van het busje was afgeleid door kinde ren die in de nabijheid van de kruising Roemersdijk/Geesterweg aan het spelen waren. Ter hoogte van de kinderen trapte hij op zijn rem. Een vrachtwagen die achter hem reed had ook meer erg in de kinderen en zag dit te laat met een botsing tot gevolg. Waarbij het busje eerst een boom velde en daarna te water raak te. Brandweer Akersloot heeft het wegdek gereinigd en de ber ger heeft de auto weer op het droge gezet. Foto: Brandweer Akersloot kritisch bericht naar de Stichting Oranjefeest. Dit is echter nooit de intentie van de Muziekvereniging Excelsior geweest. Bij de komende viering zijn beide partijen weer volop aanwezig als het feest rond de viering van de ver jaardag van de koningin in het park in Limmen wordt gevierd. En zoals u al jaren gewend bent, zal het weer een prachtig feest worden waarby er op wordt gerekend dat de weer goden hun uiterste best zullen doen om goed mee te werken. LIMMEN - De Stichting Oranjefeest Limmen en de Muziekvereniging Excelsior Limmen zijn druk bezig om gezamenlijk een prachtige Koninginnedagviering voor te bereiden. In het toneelstuk 'Het geheugen van water' komen drie zussen bij elkaar in het huis van hun moeder om haar begrafenis te regelen. Eigen foto Vorig jaar berichtte de muziekver eniging dat zij in het jaar 2006 geen medewerking zou verlenen aan deze viering. Dit bericht is jammer genoeg door enkele dorpsgenoten negatief opgevat en uitgelegd als

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21