TCH viert jubileum met Open dag De Foresters bekert door Tennispark van TCHU officieel en feestelijk geopend Spannende strijd bij de Boscrossers SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Kwart eeuw bijzonder sportadres 'Een tennisvereniging met een duidelijke ambitie' De verenigingen zijn het afgelopen jaar naar elkaar toe gegroeid Sb 11 APRIL 200 7 FITNESS HEILOO - Trainingscentrum Heiloo, oftewel TCH, aan de Zevenhuizerlaan viert dit jaar haar 25-jarig bestaan. Oprichters Jan Neles en Peter Guit zijn met recht trots op wat er bereikt is, niet alleen door hen, maar ook door de vele vrij willigers en leden die in dit centrum te vinden zijn. Jan, fysiotherapeut, en Peter, ingenieur en bovenal sportfanaat, vertellen aan de bar bij TCH, waar inmiddels de klanten binnenstro men, hoe hun wens werkelijkheid geworden is. Peter: „We zijn beiden fanatieke sporters, maar konden destijds alleen in Alkmaar terecht. Tijdens een borreltje kregen we het lumineuze idee om een fitnesscen trum te starten in Heiloo. Ik kon de inboedel van een centrum in Alkmaar opkopen en-toen werd het zoeken naar een geschikte ruimte." Dat vonden ze in het voorjaar van '82 in het voormalig Wolcentrum. De niet geïsoleerde hal met een vloer van straattegels en boven hun hoofd enkel balken en dakpannen werd met hulp tot diep in de nacht, van familie en vrienden, omgeto verd tot sportcentrum compleet met kleedruimtes, douches en een bar. Het was dan ook een fantastische beloning toen tijdens de opening het publiek in de ry stond om naar binnen te kunnen. Toen de gezon ken veerboot 'De Harold of Enterprice' bij de berging een con tainer met fitnessapparatuur aan boord bleek te hebben, waren we daar als de kippen by om een deel op te kopen." In '84, werd het naast gelegen pand van de vertrekkende Meubelfabriek Heiloo by het cen trum getrokken. •Lees verder op pagina HEILOO - Nog één wedstrijdje winnen en De Foresters loot vol gende seizoen mee in het 'grote' KNVB bekertoernooi. Maar dan moet wel 'even' zaterdaghoofd klasser Spakenburg opzjj worden gezet. Eén ding was zeker gistermiddag: de tegenstander Merino's had het beste van het spel en zij hadden het verdiend te winnen. Dat was het oor deel van De Foresters trainer Edwin Veenstra. Nadat De Foresters met 0-2 achter kwam door treffers in de 35ste minuut, kon Michiel Brink na een mooie bal in de kruising iets terug doen: 1-2. Een kwartier later kwam De Foresters na een typische Dennis Dijkhuis-bal met mazzel op gelijke hoogte. In de 85ste minuut kwam Merino's toch weer aan de leiding. Niet veel toeschouwers dachten toen nog aan een goede afloop. Maar in de laatste minuut kopte Steven Arts na een hoekschop de bal terug naar invaller René Mossel. Hij vond het gaatje en scoorde de gelijkmaker. By gelijkspel wordt een bekerwedstrijd beslist met strafschoppen. De Merino's miste de eerste twee ballen en nadat Dennis Dijkhuis, René Mossel, Tjeerd Meijer en Dennis Nanne wel raak hadden geschoten, was de vijfde penalty van Jeroen Haanstra niet meer nodig om de overwinning te vieren. De wedstrijd tegen Spakenburg staat gepland op dinsdag 17 april om 20.00 uur in Spakenburg/ Bunschoten. De Foresters wil voor deze wedstrijd een supportersbus laten rijden. Interesse om mee te gaan? Kijk dan op www.deforesters.nl. Nadat wethouder Opdam het openingssignaal had gegeven, liet de jeugd van TC Heiloo United de bal lonnen los. De nieuwe tennisclub is een feit. Foto: Mario Sacksioni Tegenstander Merino's had het misschien verdiend, maar De Foresters won de wedstrijd. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Op een zonnige zaterdag 7 april werd het nieu we terrein van tennisclub 'Heiloo United' officieel in gebruik genomen. Wethouder Rob Obdam verrichtte de ope ningshandeling. De nieuwe vereniging werd 1 januari 2007 opgericht, als resultaat van een fusie tussen HSV en TV Heiloo, twee clubs die vlak by elkaar in de buurt lagen, maar toch de nodige onderlinge verschillen hadden. Wethouder Opdam onder streepte in zijn openingstoespraak de lange weg die de verschillende partyen hebben moeten afleggen: „De eerste besprekingen dateren van 1998, toen de gemeente aangaf te voelen voor een herinrichting van onder andere het terrein van HSV Tennis." Vele gesprekken later leek het er naar uit te zien dat de club niet zoals de gemeente wenste zou verhuizen naar de andere kant van het Maalwater, maar zou opschui ven naar een terrein gelegen tussen Trias en TV Heiloo, terwijl die laat ste in dat plan ook een stukje zou moeten opschuiven. Hoewel de gemeente beide verenigingen had willen faciliteren, waren het indivi duele leden van beide clubs die von den dat er dan net zo goed gefu seerd kon worden. De beide verenigingen zijn het afgelopen jaar naar elkaar toe gegroeid, de besturen zyn in elkaar geschoven, met als eindresultaat dat TCHU nu een schitterend com plex aan De Dors tot z'n beschik king heeft. De 13 'all weather' banen, waarvan zeven kunstgras en zes smash court, hebben verlichting en kunnen het hele jaar worden bespeeld. „Het hele proces had wel iets weg van een match met de vere nigingen en de gemeente als spel lers en de gemeenschap is hier als grote winnaar uit de bus gekomen. Heiloo is een professioneel tennis- complex rijker", aldus de wethou der. Tijdens het officiële gedeelte van deze dag bedankte voorzitter Emile Broersma uiteraard alle betrokkenen hartelyk voor hun inzet: „Toen we er aan begonnen, hadden we dit tennispark als doel voor ogen. Bij een dergelyk inge wikkeld proces komen zo nu en dan de nodige emoties naar boven, maar met het eindresultaat is ieder een blij!" aldus Broersma en kykend naar de toekomst gaat hij verder: „We willen dat iedereen zich by ons thuis voelt en op zyn eigen niveau kan recreëren en presteren. De komende tyd gaan we hard aan de slag met het uitvoeren van het jeugdbeleidsplan, want we willen binnen drie jaar toptennis spelen, niet alleen met de jeugdspelers maar ook met de senioren. We heb ben een aantal toptrainers, namelijk Remco Pondman, Inge van Soest en Peter Tol, waarmee dat zeker gaat lukken." Nadat wethouder Rob Obdam de kersverse vereniging - de grootste sportvereniging van Heiloo - veel sportief succes had toegewenst, lie ten de aanwezige kinderen hun blauwe en gele ballonnen op en kon de geplande jeugdclinic van start. Voor meer informatie over de vere niging: www.tcheiloounited.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 25