fcintratuin We maken van iedere dag een mooie dag Zondag 15 april open v Jos Turk luidt noodklok Nieuwe Nota Minimabeleid H E I L 0 0 Intratuin Heiloo 3 Springkussen en oliebollenkraam aanwezig! Film Het Kinderhuis Jan en Bep Berendrecht 6o jaar getrouwd U bent welkom van 10.00 tot 17.00 uur 1Ne leerden elkaar kennen tijdens de bevrijdingsfeesten' U ITKIJ KP05T 11 APRIL 2007 HEILOO Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond, www.intratuin.nl HEILOO - JMW houdt op 18 april om 19.30 uur in Heiloo een film met nagesprek. De film Het Kinderhuis van cineaste Tamar Feingold gaat over het leven in de kibboets in de jaren '50. Veel kleine kinderen die daar opgroeiden brachten toen meer tijd door in het kinderhuis dan bij hun ouders. Een aantal van hen, kunstenaars die zelf inmiddels boven de vijftig zijn, kijken terug op hun jeugd. Het gebrek aan contact met hun ouders is bepalend geweest. Het Kinderhuis is een prachtige, aan grijpende film. Zeker in een tijd waarin kinderopvang en de rol van ouders weer helemaal centraal staan, valt er ook buiten de Israëlische context veel over te zeg gen. Na de vertoning is er gelegen heid om met elkaar over de film in gesprek te gaan. De bijeenkomst is bedoeld voor iedereen met een Joodse achtergrond en zijn/haar (eventueel niet Joodse) partner. Opgave via slo@joodswelzijn.nl of tel. 020-5776566. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl .Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Sa Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evene menten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Informatie Advertenties Voorinformatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 Zij is aanwezig: Maandag 14.001 m 16.00 uur- Vrijdag 11.00 t/m 13.00 uur of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.00 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Op vrijdag is het kantoor van de Uitkijkpost vanaf 14.30 uur gesloten, maar de redactie is wel telefonisch of per e-mail te bereiken. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Door het aftreden van voorzitter Jos Turk staat het voortbestaan van de stichting op de tocht. Foto: Uitkijkpost De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. HEILOO - Zestig jaar geleden, twee jaar na afloop van de tweede wereldoorlog, trouwde de Amsterdamse onderhouds monteur Jan Berendrecht het eveneens Amsterdamse winkel meisje Bep. Er was geen geld, alles was op de bon en de familie ging met de tram naar het stadhuis. Vin de plaatselijke supermarkt die haakte naar hun klandizie, kregen ze een heerlijke fles limonadesiroop cadeau. Een grote liefde die begon toen de zestienjarige Elisabeth Helena de blikken van de drie jaar oudere Jan opving en hem vroeg: „Wat wil je?" Jan (81) en Bep (78) wonen al weer acht jaar in een gezellige en zonnige flat aan De Sonneveld. De gezondheid van beiden wordt wat minder, reden voor twijfel voor afgaand aan him jubileum: „Zullen we het wel vieren, of toch maar niet?" vroegen ze zich af. Dochter Marga trok haar ouders uiteindelijk over de streep. Vlaggetjes op het balkon en zo'n groot bord met '60' erop vormden de opmaat voor een feestelijke dag met veertig bezoe kers die het paar kwam feliciteren. Uiteraard was burgermeester Hans Romeyn van de partij: „Hij deed speciaal voor ons zijn ambtsketting om en bleef ruim een uur." Ook ontvingen ze een felicitatie van de koningin. Hoe kijken ze zelf terug op hun zestig huwelijksjaren? „We leerden elkaar kennen tijdens de bevrijdingsfeesten. „Overdag werkten we natuurlijk, maar 's avonds dansten we op straat en hadden veel plezier" herinnert Jan zich. Hij werkte als onderhouds monteur: „De ene dag was ik schil der, de andere dag timmerman en Vervolg van voorpagina Al anderhalf jaar geleden gaf Jos aan dat hij wou stoppen. Samen met hem stopt de rest van het bestuur, en er is nog steeds geen nieuw bestuur gevonden. „Het kost me teveel energie, hoewel je enorm veel voldoening krijgt uit het feit dat je mensen kunt helpen. Ik ben te veel betrokken en heel strijd baar, maar ach, dat is de aard van het beestje!" Het grote gevaar is nu dat de stichting en zelfs het onderkomen verdwijnt. Want geen bestuur, geen stichting, geen pand, geen activiteiten meer. Geen van de vrijwilligers heeft voldoende kennis of ervaring om het nieuwe bestuur te vormen, want deze func ties worden nogal eens onderschat. „De nieuwe voorzitter moet iemand zijn met zowel inhoudelijke als leidinggevende kwaliteiten. Verder wordt gezocht naar een penningmeester en secretaris. De stichting sluit van 1 juli tot septem ber, zoals elk jaar. Maar als er geen nieuw bestuur gevonden wordt, zal de stichting niet meer openen aan het begin van het nieuwe seizoen. En dat mag natuurlijk niet gebeuren. Laat u de uitkeringsgerechtigden niet in de kou staan. Wilt u reageren of ziet u iets in de functie van voorzit ter, penningmeester of secretaris, neemt u dan contact op met Jos Turk, tel. 072- 5330838. In de nota is terug te vinden wat al in het collegeprogramma gesteld stond, een ruimhartig minimabe leid. Het accent ligt vooral op bij stand bij medische en onderwijs kosten, die bijvoorbeeld gemaakt moeten worden bij overgang van basis- naar voortgezet onderwijs. Kerngedachte voor de gemeente is het feit dat zij het gezin centraal stelt en maatwerk probeert te leve ren, dus kijkt naar de situatie van de aanvrager. ADVERTENTIE dan weer metaalbewerker. Ik deed echt van alles." Bep werkte in een boekhandel, vervolgens in een supermarkt en later in een confec- tieatelier. Na twee jaar verkering trouwden ze en in 1949 werd hun dochtertje Marga geboren. Het stel wilde wel weg uit het Amsterdamse, dus toen Jan in Alkmaar aan de slag kon by de Alkmaarse Machinefabriek en daar een flat aangeboden kreeg, was de keus snel gemaakt: „Bakker Bleeker die toen op het Zeglis in Alkmaar zat, zocht ons al in Amsterdam op, in de hoop dat hij ons als klant kon krijgen. Ja, zo ging dat in die tijd", aldus Bep. Ze woon den een aantal jaren in Alkmaar, maar toen het Heiloose metaalbe drijf Germefa waarvoor Jan inmiddels werkte, huizen ging bou wen voor het personeel, kregen Jan en Bep als eerste de keus. Ze kochten een groot huis met een tuin aan het Bleekveld: „We genoten van die tuin en Jan deed alle onderhoud in en aan het huis zelf." De 34 jaren die ze daar woon den, was deels geen gemakkelijke tijd. Jan kreeg last van in zijn jeugdjaren opgelopen trauma's en dat bezorgde hem een aantal diepe crises: „Hele zware tijden, waardoor ik ook overdag niet goed functioneerde en uiteindelijk afge keurd werd." Bep bleef ondertussen hard wer ken bij onder meer V&D en Wasserij Hollands Roem, maar met veel steun en warmte van familie en lieve vrienden overwonnen ze samen deze moeilijke periode: „Dat bracht ons op een keerpunt in ons leven, dat heeft ons bij elkaar gehouden" zeggen ze alle bei. Ze hebben het nu fijn rustig op hun flatje aan De Sonneveld. Jan zegt: „Ik hou meer van haar dan ze zelf weet" en Bep: „Hij is een enorm lieve man, die alles voor me over heeft". Hij computert tegenwoordig en zij maakt steeds mooiere ansicht kaarten: „We gaan gewoon zo rustig door." HEILOO - Het college heeft kennis genomen van de Nota Minimabeleid. Deze notitie is opgesteld in overleg met de cli ëntenraad en is bedoeld voor in- en extern gebruik. Na invoering van de Wet Werk en Bijstand in 2004 heeft vorig jaar een evaluatie van het beleid plaats gevonden. Nu dus een nieuwe nota. Naast de nota zullen folders gemaakt worden voor gebruikers. Het echtpaar Berendrecht beleefde haar 60-jaar huwelijksjubileum. Foto: Machteld Weigmans

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3