MSN-taal struikelblok in Trefpunt dictee 'From Gassics to Swing' met Muziekvereniging Eensgezindheid Veilig online boekhouden: samenboeken.nl Wandeling nabestaanden H E I L O 0 Doel was jong en oud samen te brengen 'De cd is een getrouwe weergave van ons repertoire' 'Zonder de taalcursus van de heer Buwalda had ik nooit gewonnen!' INGEZONDEN MEDEDELING U ITKIj KPOST li APRIL 2007 Bijna alle leden van Eensgezindheid hebben aan de cd meegewerkt. HEILOO - Muziekvereniging Eensgezindheid concerteert op zaterdag 14 april om 20.00 uur in ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord in Heiloo, tijdens haar traditionele jaar lijkse voorjaarsconcert. Het belooft een bijzondere avond te worden. Niet alleen vanwe ge het gekozen thema 'surpri sing concert', maar ook van wege het feit dat die avond de eerste cd van de vereniging wordt gepresenteerd. De Heilooër muziekvereniging, opgericht in 1898 en daarmee tevens de oudste vereniging van de hele gemeente, bracht in het verle den een aantal lp's uit. Sinds de tachtiger jaren werden er alleen nog maar amateursopnamen gemaakt van hun verrichtingen. ,,De hoogste tyd dus om weer eens van ons te laten horen", aldus voorzitter van de vereniging, Ernst Dulmers en hy gaat verder: ,,Onze muziek laat zich wat lastig omschrijven. Sommige mensen denken steeds dat ze ons op straat met majorettes kunnen tegenkomen, maar we spe len dus juist absoluut geen hoem- pa-muziekl We werken veel samen met koren en spelen werken uit alle stijlen en tijdperken; klassiek, romantisch, modern, jazzy en voor uit, een enkele keer ook wel eens een mars. Omdat niet iedereen in de gelegenheid is om onze concer ten bij te wonen, hebben we deze cd uitgebracht." Op de cd getiteld 'From Classics to Swing' zijn werken te beluisteren zoals Air uit de derde orkestsuite van J.S. Bach, een werk getiteld 'Oregon' dat aan de hand van een treinreis over de Northern Pacific Railroad verhaalt over indianen, cowboys en goudzoekers. Maar bijvoorbeeld ook de ballad 'We have a dream', een traditionele gospel en een compilatie van werk van de wereldberoemde Italiaanse filmmuziekschrijver Ennio Morricone. „De cd is een getrouwe weergave van hoe ons repertoire is opgebouwd", aldus Dulmers. Muziekvereniging Eensgezind heid is een volwaardig blaasorkest met koperen en houten blaasin strumenten dat zeer transparant van klank is en toch beschikt over vele dynamische en kleuringsmo gelijkheden. Het orkest staat onder leiding van dirigent/arrangeur Cees Brugman. „De sfeer in onze vere niging is enorm goed, ook vanwe ge het feit dat we leden hebben in alle leeftijdscategorieën. Beginnende leden volgen eerst een jaar les op de muziekschool. De vereniging koopt de instrumenten in en stelt deze gratis aan de leden beschikbaar. Dat heeft als groot voordeel dat we zelf de klankkleur van de instrumenten op elkaar kun nen afstemmen. Onze inkomsten bestaan niet alleen uit contributie en geld dat we verdienen met het inzamelen van oud papier, maar we krijgen ook subsidie van de gemeente en hebben onze sponsor, de firma Ko Hartog. Het geven van een concert is onze manier om iets terug te doen voor de gemeen schap", legt Dulmers uit. Op het programma staat veel nieuw reper toire, waaronder een delicaat stuk van Edvard Grieg, en muziek uit de Harry Potter-films. Maar vooral mag u het swingende "Saxamba" niet missen, waarin de vereniging excelleert naast Saxissofunny, een saxofoonsextet dat als gast optreedt tijdens dit voorjaarsconcert. Kaarten voor het concert zijn op zaterdag 14 april vanaf 19.30 voor €7,50 (donateurs €5,-) verkrijg baar aan de zaal van het ontmoe tingscentrum van GGZ Willibrord aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo.De cd is tijdens het concert en vervolgens ook bij Beemster Kadoshop, Westerweg 353/hoek Het Zevenhuizen in Heiloo te koop voor €12,-. Bestellen kan via info@mv-eensgezindheid.nl). Meer informatie over het orkest is te vin den op www.mv-eensgezindheid.nl. HEILOO - Een flitsende camera en krassende pennen. In de zaal van het Trefpunt (Heiloo) waren de kinderen van IF van het PCC Heiloo en een aantal ouderen van een Nederlandse taalcursus hard aan het schrij ven voor het groot Trefpunt dictee. Woorden zoals 'bosschages' en 'requenteren' vlogen je om de oren. Er hing een gespannen sfeer in de zaal van het Trefpunt. De kinderen waren erg opgelucht toen het voor bij was. Het dictee werd nagekeken en daarna werd de uitslag bekend gemaakt. De kinderen vonden het een moeilijk dictee. Merel Noordeloos (13), een leerling van het PCC: 'Er zijn zo veel woorden waar ik nooit van gehoord heb en die wij helemaal niet gebruiken. Tim Visser (13): 'Ik vond het heel leuk om mee te doen, zo'n kans krijg je maar één keer.' In het alge meen vonden de leerlingen dat het dictee knap gemaakt en erg moeilijk was. Er deden twee dyslectische leerlingen mee. Voor hen was het extra moeilijk. Maar niet alleen de leerlingen vonden het dictee moei lijk, ook de heer Buwalda, de maker van het dictee, vond sommige woor den lastig. 'Als ik het dictee had moeten maken, had ik het ook niet foutloos gedaan.' Ook vindt de heer Buwalda het regeltje van 'havoërs en vwo'- ers' onlogisch. Maar toch zat deze erin. Hij gaf een taalcursus Nederlands voor de oudere genera tie in de zaal waarin hij dingen behandelde uit het dictee. Zij waren hier erg enthousiast over. Het dictee had als onderwerp: 'De marathon van Heiloo'. Buwalda is op dit idee gekomen omdat hij vaak hardloopt. Hij beschreef din gen uit Heiloo in het dictee. Het bestond uit zinnen met oud- Nederlandse woorden, maar ook kwam er MSN- taal in voor zoals: CU 2D @SCHOOL. (Zie je vandaag op school.) Het* doel van het dictee REGIO - Op zondag 15 april wordt weer een wandeling voor nabestaanden van kanker patiënten gehouden. Een mooie lentewandeling en genieten van de natuur en de stilte van het Heilooërbos. En natuurlijk was om de oudere en de jongere generatie bij elkaar te brengen. Een generatiemix dus. Mevrouw Kos, de winnares van de oudere generatie had drie fouten in het dictee. Ze vond het erg leuk om eerste te zijn en had er totaal niet op gerekend. Ze had nul fout by het deel met de msn taal, wat de jongeren heel knap vonden. „Ook al had ik nul fout bij het msn gedeelte, ik vind die msn taal toch lastig. Ik ben er namelijk ook niet zo in geïnteresseerd. En zonder de taal cursus van de heer Buwalda had ik nooit gewonnen!", aldus een trotse winnares. Max Visser (13), winnaar met vyftien fouten van de jongeren generatie had er ook niet op gere kend dat hij zou winnen en haalde met grote ogen zijn prijs op. „Ik vind het doel van het dictee erg leuk bedacht." Maar naast de oudere en de jon gere generatie zaten er ook belang rijke ambtenaren en de burger meester van Heiloo hard te pennen. De burgermeester dacht na afloop dat hij veel fout had en dat hy geen enkele kans had om te winnen. Helaas had hij ook niet gewonnen. Wel vond hij het erg leuk om mee te doen; „Ik kreeg een beetje het exa- mengevoel van vroeger terug." De ouderen hadden ongeveer net zo veel fouten in totaal als de jongeren. De stand was dus gelijk. Voordat iedereen naar huis ging, vertelde Buwalda de aanwezigen nog een grappige fout die in het dic tee gemaakt was: „Iemand heeft in plaats van Kennemerstraatweg, Kermisstraatweg neergezet", waar op de hele zaal moest lachen. Misschien is het een idee om de naam Kennemerstraatweg te veran deren in Kermisstraatweg. Klinkt veel gezelliger, dat wel. kunt u onderweg ervaringen uit wisselen of gewoon luisteren. U wordt om 10.00 uur in 't Praethuys verwacht, Wilhelminalaan 8 in Alkmaar (her kenbaar aan de rode vlag). Er wordt afgerond met soep in 't Praethuys. HEILOO - Door diverse mogelijkheden is het internet enorm populair. Gegevens kunnen altijd en overal worden geraadpleegd. Niet voor niets bie den banken 'telebankieren' aan. De klant heeft inzicht in de bankstand, wanneer hij dat wilt. Dit geldt ook voor boekhouden. Na een aantal jaren van argwaan over veiligheid en privacy, heeft deze manier van boekhouden flu zijn vertrouwen en daardoor zijn populariteit gewonnen. Online boek houden is dé manier van vandaag de dag. Samenboeken.nl is daar de modernste vertaling van, want Samenboeken.nl is een sprong verder. Het uitgangspunt van Samenboeken.nl is de administratie beter afstem men op ondernemer en accountant. Hierdoor ontstaat een toegankelijke en inzichtelijke administratie. Dit uit zich in drie disciplines; efficiency, inzicht en bereikbaarheid. Samenboeken.nl wéét dat boekhouden over het algemeen geen hobby van de ondernemer is. Daarom is de werkwijze eenvoudig én in samenwerking met de accountants van Smit Partners B.V De onderlinge communicatie verloopt óók via het programma. Online betaalopdrachten aanmaken en bankafschriften inlezen? Het kan allemaal! Het basisprincipe van Samenboeken.nl is dat 90% van de leveranciers, vaste leveranciers zijn waar de ondernemer de goederen of diensten van afneemt. Daarom is de kosten rekening aan de leverancier/afnemer gekoppeld. Dit werkt efficiënt en ver hoogt de kwaliteit. De basis is een goede inrichting van de stambestanden. Door de herkenningscodes worden betalingen en ontvangsten automatisch herkend. Het resultaat? Minder handelingen en een up-to-date administratie. De ondernemer weet binnen één oogopslag waar hij staat. Dit geldt niet alléén voor de ondernemer. Door de onderlinge samenwerking kan Smit Partners B.V een betere dienstverlening aanbieden. Een advies op maat! Kortom; Samenboeken.nl is de digitale klik tussen de ondernemer en Smit Partners B.V Back-ups, software en het uitwisselen van gegevens, het behoort tot het verleden. Samenboeken.nl heeft een beveiligde inlogtoegang tot de boek houding. Het is volledig afgeschermd en alleen door de ondernemer en Smit Partners B.V 24/7 te raadplegen. De laatste versie is dus altijd online. Neem contact op met Smit Partners B.V, tel. 072-5331700 om u te laten overtuigen met een gratis demo en ontvang de eerste drie consult uren voor www.samenboeken.nl in april gratis. Krassende pennen in de zaal tijdens het Trefpunt dictee. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7