Kapel GGZ TOONT 'Cursisten in beeld' Groot concert in Tier Coulsterkerk HEILOO Dynastieën kfUfJ DEUTEKOM 11 iMlii Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Dynastieën door David S. Landes La vie en rose Bianca van Twuijver-de Vos exposeert Katinka Polderman in de Beun Door gemengd koor Songs for you en het mannenkoor De Lofstem UITKIJKPOST 18 APRIL 2007 David S. Landes schetst met kleur rijke verhalen en talrijke anekdotes de centrale rol die een aantal voor aanstaande families in de Verenigde Staten, Europa en Japan heeft gespeeld bij de totstandkoming van het moderne bedrijfsleven. Hun ondernemerschap, dat overging van generatie op generatie, heeft de wereldeconomie gevormd. Met overtuigende argumenten betoont hij zich een voorstander van fami liebedrijven. Dynastieën is een kro niek van de opkomst en vaak ook de val van invloedrijke families die met hun ondernemerschap de wereld veranderden. Landes richt zich op het bankwezen, de auto industrie en het winnen van grond stoffen; extreme rijkdom, macht en familiebanden zorgen overal voor veel passie en drama. Landes is emeritus-hoogleraar geschiedenis en economie aan Harvard University in Cambridge. Zijn faam in historische kringen dankt hij aan baanbrekende studies over de industriële revolutie en de ingrij pende gevolgen van de uitvinding van de klok en de daaruit voort vloeiende tijdmeting. door David S. Landes voor 29>95 Edith Giovanna Gassion wordt in 1915 geboren en groeit op in de gevaarlijkste straten van Parijs. Haar moeder werkt in een bordeel en Edith brengt haar armoedige jeugd grotendeels door bij haar drinkende oma. Als haar vader haar dwingt om op straat, tussen de hoeren en dronkelappen, te gaan zingen weet ze hem te ontlopen door met haar halfzusje Simone zingend door te stad te zwerven. Vijf jaar later ontdekt Louis Leplee (Gerard Depardieu) haar bijzonde re stem en treed de nerveuze Edith (Marion Cotillard) voor het eerst op in zijn nachtclub. Hij noemt haar zijn kleine mus, waarna haar naam definitief gevestigd is als Edith Piaf. De Franse zangeres leeft groots en meeslepend, breekt na de oorlog zelfs door in New York, maar krijgt ook veel ellende te verduren. Ze verliest haar enig kind op jonge leeftijd en ook haar grote liefde Marcel Cerdan sterft kort na hun ontmoeting. Ze vlucht in drank en drugs, ook al overwint ze veel leed door het te verwerken in haar vlijmscherpe teksten.... Vanaf 19 april in Corso Bioscoop. HEILOO - In de prachtige Kapel GGZ Noord-Holland Noord aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo tonen cursisten van Henny Mazurel, Trudy Keyzer en Vera Verzijlenberg hun werk, dat zij in het afgelopen cursus jaar onder begeleiding van deze kunstenaars hebben ver vaardigd. Er zijn schilderyen in divers^ technieken en beelden van was, brons, speksteen en serpentijn te zien. Dit jaar is er gewerkt met vier verschillende thema's waaruit men een keuze kon maken. Het resultaat is een samenspel van uitingen in diverse materialen, tentoongesteld in een ruimte die speelt met mystiek, rust en een uitzonderlijke lichtval. De groep bestaat uit zowel gevorderde als beginnende schil ders en beeldhouwers. Van belang is dat ieder een eigen stijl weet te cre ëren, durft te spelen- met kleur, vorm en compositie, zodat de kunstwerken een persoonlijk karak ter uitstralen. De schilders worden uitgelokt om met gemengde technieken aan de gang te gaan om het schilderij net een niet voor de hand liggende nuance mee te geven. De beeldhou wers leren wat voor bewerking steen verlangt en de juiste afwer king daarvan. In de wascursus leert HEILOO - Op zaterdag 21 april speelt Katinka Polderman haar programma Polderman in theater de Beun. Katinka Polderman won in februari 2005 zowel de jury- als de publieksprijs van het Leids Cabaret Festival. De jury typeerde haar als een bui tengewoon oorspronkelijke thea termaakster. Een eigenzinnige dame, haar originaliteit is tref fend. Taalkundig is ze erg slim. Katinka boeit, zegt geen woord te veel, haar liedjes en conferences zijn doeltreffend en hilarisch. De achteloos de zaal in geslingerde opmerkingen werken goed, een grap kan zo ineens voorbij komen. Daarbij heeft ze een kritische blik op de wereld, zonder al te veel en te nadrukkelijk de actualiteit erbij te halen. Polderman is niet hip, snel en vlot, maar rustig, even wichtig en nuchter. Ook wel eens prettig. Polderman zit op een stoel, speelt gitaar en zingt haar eigen liedjes. Haar loflied op Christina Aguilera, waarin ze de sexy zangeres bedankt voor het terugbrengen van de positie van de vrouw naar de Middeleeuwen is nu al legendarisch. En er is meer. Luisterliedjes in de traditie van Joop Visser en Brigitte Kaandorp. U hoeft niet eens mee te zingen als u niet wilt! Aanvang zaterdagavond 21 april om 20.15 uur. Prijs: 12,50. Voor meer informatie en reserveringen: www.vriendenvandebeun.nl of tel. 072-5333156. men de mogelijkheden om op ver schillende manieren een beeld op te bouwen, van een klein tot een groot beeld. Waarna het beeld eventueel bij de bronsgieterij in brons gegoten kan worden. Namens de cursisten nodigen Henny, Trudy en Vera u uit om deze bijzondere expositie te komen bekijken. Tijdens de exposi tie wordt er geregeld live-muziek ten gehore gebracht door de trou badours Sjaak Keyzer en Hubert Kuijper. De openingstijden zijn op zaterdag en zondag 14, 15, 21, 22, 28, 29, en maandag 30 april, van 12.00 uur tot 17.00 uur. HEILOO - Tot 4 juni exposeert Bianca van Twuijver-de Vos haar schilderijen bij Silhouet, Kennemerstraatweg 99 in Heiloo. Haar veelal abstracte doeken naast de wat meer figuratieve, hebben ook door haar verrassend kleurgebruik vaak iets spannends. Zij werkt met verschillende technieken en heeft door het volgen van diverse kunstopleidingen een geheel eigen, zeer oorspronkelijke stijl ontwikkeld. Eigen foto HEILOO - In de Ter Coulster kerk aan de Holleweg in Heiloo wordt op zaterdag 28 april een groot concert gegeven door het gemengd koor Songs for you uit Beverwijk en het mannenkoor De Lofstem uit Broek op Langedijk. Dit oranjeconcert begint om 20.00 uur. Aan het concert werken mee de pianist Arthur Postma en de saxofo nist Wouter Feenstra. Het prachtige, nieuwe orgel van de Ter Coulsterkerk wordt bespeeld door Dub de Vries. Beide koren staan onder leiding van Frans Kocx. Het uit meer dan honderd leden bestaande koor Song for you heeft sinds de oprichting in 1964 een reputatie opgebouwd tot ver buiten de IJmond. Het staat al meer dan 35 jaar onder leiding Frans Kocx (1944), wiens muzikale gedreven heid spreekwoordelijk is. Het geeft vaak uitvoeringen met een ander koor. Dit keer is dat het christelijk mannenkoor De Lofstem, in 1926 opgericht in Broek op Langedijk. Ook van dit köor is Frans Kocx (sinds 1980) de dirigent. Het heeft een breed repertoire: van religieuze liederen en musical-songs tot swin gende spirituals en hedendaagse popmuziek. Op het programma staan werken van Bach en Beethoven (orgel en saxofoon), Menuet van Mozart en de Helena Serenade van S. Lemmens (orgel). Songs for you brengt Ameno, Ave Maria en Put your hand in the hand ten gehore en De Lofstem onder andere Memory, Muddy water en He is the lilly of the valley. Beide koren ver zorgen een Bevrijdings-medley en, hoe kan het anders zo kort voor koninginnedag, de fantasie Wilhelmus met bede Psalm 134' van J. Zwart. Het concert wordt afgesloten met het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus. Toegangskaarten kosten 7,- en zijn in de voorverkoop op maandag en donderdagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur verkrijgbaar aan de Ter Coulsterkerk. Telefonisch reser veren kan ook, tel. 072-5332703 of 072-5323241. In de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg wordt op 28 april een groot concert gegeven. Eigen foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo WÉ!H naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11