contact Eerste actieweek van dit jaar Meer informatie? Bel! Schoonmaken groene rolemmers Activiteiten 18 APRIL 2007 UITKIJKPOST nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Open Ruimte is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur Dit jaar zijn in Heiloo weer twee actieweken gepland, waarin afval centraal staat: één in het voorjaar en één in het najaar. Van 23 tot en met 27 april a.s. is de eerste afvalweek van 2007. Over de tweede actieweek in september wordt u te zijner tijd geïnformeerd. In de afvalweek wordt het belang van afvalscheiding nog eens extra onder de aandacht gebracht. Zo kunnen inwoners van Heiloo gratis compost afhalen bij de afvalbrengplaats: com post is een product dat uit GFT-afval wordt gemaakt. En op woensdag 25 april wordt huis-aan-huis kleding ingezameld; ruim 90% van het door u aangeboden textiel wordt weer her gebruikt. In de actieweek laat de gemeente de groene rolem- mers schoonspuiten. Zie hiervoor de mededeling elders op deze pagina. Gratis compost voor inwoners Heiloo Het voorjaar is weer begonnen. We gaan met zijn allen hard aan het werk om de tuin weer mooi te maken voor het zomer seizoen. Dat betekent snoeien, blad verwijderen en het eerste onkruid verwijderen. Al dit tuinafval wordt verwerkt tot com post. De inwoners van Heiloo kunnen die compost nu weer terugkrijgen om de tuin in het voorjaar extra voeding te geven voor het nieuwe seizoen. Vanaf dinsdag 24 april 2007 wordt er op de afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 een container met compost geplaatst. Inwoners van Heiloo mogen van dinsdag 24 tot en met vrijdag 27 april 2007 van 08.00 tot 16.00 uur en op zaterdag 28 april 2007 van 09.00 tot 12.00 uur zelf compost in een meege brachte aanhanger of zak scheppen (zelf schep meebrengen). Denk daarbij om de bandenspanning en een afdekzeiltje. Tractoren en vrachtwagens staan wij niet toe. Legitimatie, waaruit blijkt dat u inwoner bent van Heiloo, is verplicht. Deze actie is een initiatief van de Huisvuilcentrale (HVC), die zo het product compost en het belang van goede afvalscheiding onder de aandacht wil brengen. De gratis compost heeft een hoge kwaliteit en is afkomstig uit bij de HVC behorende com- posteringsinstallaties. Deze installaties hebben baat bij de aan levering van zuiver, niet verontreinigd groente-, fruit- en tuinaf val (gft), zodat het goed en efficiënt tot compost kan worden verwerkt. Het product compost kan alleen van goede kwaliteit zijn wanneer mensen hun gft goed scheiden van hun restafval. Vrije doorgang brandweer Gedurende de verbouwing van de brandweerkazerne, rukt de brandweer tijdelijk uit via de deuren aan de achterkant van de kazerne. De brandweer rijdt dan via het terrein van de afde ling Beheer Openbare Ruimte. Bij het bezoeken van de afval brengplaats wordt u verzocht hiermee rekening te houden en de doorgang vrij te houden voor een eventuele uitruk van de brandweer. Textielinzameling aan huis op woensdag 25 april Op woensdag 25 april a.s. gaat de gemeente, via haar inza- melpartner VAOP, voor de eerste keer dit jaar huis-aan-huis textiel inzamelen. In het najaar, op woensdag 12 september 2007, volgt de tweede inzamelactie van dit jaar.-We willen graag zoveel mogelijk textiel inzamelen, om daarmee te voor komen dat het in de vuilverbranding terechtkomt. Ruim 90% van het door u aangeboden textiel wordt weer hergebruikt. Inzameling langs de buitenwegen wordt in verband met de hoge kosten niet gedaan. Een uitzondering wordt gemaakt voor de Hoogeweg en Kapellaan. Wij vragen de bewoners van de huizen langs de andere buitenwegen om hun gebruikte tex tiel in één van de zeven textielcontainers in Heiloo de doen. Tot textiel behoren: kleding en toebehoren, schoeisel (alléén nog goed draagbaar en per paar gebundeld), linnengoed, woningtextiel (uitgezonderd tapijten en vloerbedekking), hoofddeksels, dekens en pluchen speelgoed. Al uw oude tex tiel is welkom, mits niet verontreinigd door bijvoorbeeld verf of monteurwerkzaamheden. Kleding die niet meer geschikt is om te dragen, is nog geschikt als poetslap of kan nog gebruikt worden voor isolatie- of autobekledingsmateriaal. Uw goed gesloten plastic zakken en/of dozen met textiel kunt u op woensdag 25 april a.s. vóór 08.30 uur aan de rand van de rijweg zetten. Mocht het textiel 's avonds niet zijn opge haald, geef dit dan wel door aan de gemeente, maar depo neer uw textiel zelf in één van de zeven textielcontainers in Heiloo. Mochten deze vol zijn, dan is afgeven van uw textiel op de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 ook altijd nog mogelijk. De Afvalbrengplaats is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact op nemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68. Dodenherdenking in Heiloo Op vrijdag 4 mei 2007 wordt ook in Heiloo de jaarlijkse Dodenherdenking gehouden. U kunt meelopen met de Stille Tocht vanaf de hoek Bergeonstraat/Holleweg naar het monu ment 'De Man van Vught'waar twee minuten stilte in acht wordt genomen. Voorafgaand aan de Stille Tocht is er een oecumenische viering die wordt gehouden in de Ter Coulsterkerk, aan vang 19.00 uur. Deze viering gaat uit van alle kerken van Heiloo. De viering is afgelopen om 19.30 uur, zodat bezoekers die wensen deel te nemen aan de Stille Tocht de gelegenheid hebben zich te begeven naar de hoek Bergeonstraat/Holleweg. Na de Dodenherdenking kunt u naar de Witte Kerk voor een passende muzikale afsluiting. Het uitgebreide programma volgt in de Uitkijkpost van 2 mei a.s. Meer informatie Voor informatie kunt u contact opne men met mevrouw J. van der Stok van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer 072 535 66 41 De groene rolemmers worden dit jaar voor de eerste keer in week 17 schoongemaakt, van maandag 23 april tot en met vrijdag 27 april 2007. O Wij vragen u de groene rolemmer na het legen iets langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 16