Zeevogels laat Adelbert in het stof bijten 60 jaar Foresters handbal Eerste echte wedstrijd NK voor turnsters Briljante score van Fred Smith in bondscompetitie SPORT 25 Open Drive Klaverjasclub DVW- Nieuws Trainingscentrum Heiloo viert 25-jarig bestaan Jubilerende vereniging op zoek naar nog meer jeugdleden UITKIJKPOST 18 APRIL 2007 SPORTPflttl! VOETBAL EGMOND - Zeevogels heeft weer uitgehaald tegen Sint Adelbert. De Hoevers mogen zichzelf dan ook de kampioen van Egmond noemen. Of de belangrijkste prijs dit seizoen ook naar de withemden gaat valt te betwijfelen. Koploper Kwadijk won met dezelfde cijfers by Castricum. Met nog twee competitiewedstrijden op het programma staan de Hoevers nog steeds drie punten achter de lijstaanvoerder. Zeevogels startte, ondanks het warme weer, voortva rend tegen St. Adelbert. In de eerste vijf minuten heten de Hoevers gelijk zien dat het maar met één doel naar Egmond Binnen was vertrokken; om te winnen. Joost Bakkum kon, uit hoekschoppen, tot twee keer toe vrij koppen in de richting van het Zeevogels doel. De gasten wisten als eerste het net te vinden. De doorgebroken Hans van der Werf gaf Jorrit Groot de mogelijkheid om te scoren. Groot moest alle zeilen bijzetten om de bal in het doel te glijden; 0 - 1 Op slag van rust verdubbelden de withemden de score. Frank Jong nam, aan de linkerkant, de bal prachtig op zijn schoen en maakte 0 -2. hij Adelbert doelman Benno Wittebrood kansloos; 0 - 3. De wedstrijd was beslist en Zeevogels mocht en kon zich uitleven. Invaller Michiel de Waard trok vanaf rechts naar binnen en schoot met zijn 'zwakke' linker onhoudbaar in de rechterbovenhoek; 0-4. Een ande re invaller, Niels Eijlander, gaf even later een steekballetje op Frank Jong. Oog in oog met keeper Wittebrood maakte Jong zijn derde treffer van deze middag; 0-5. Programma zondag Komende zondag speelt Zeevogels eindelijk weer een keer thuis. Op sportpark Hogedijk komt Duinrand S op bezoek. Sint Adelbert reist af naar het in goede vorm verkerende Ilpendam. HEILOO - Op 23 april houdt de Eerste Heilooër Klaverjasclub een Open Drive. Iedereen, met of zon der partner, is welkom in het Open Huis. Aanvang om 20.00 uur tot 23.00 uur. Inlichtingen bij mevrouw Geerlings, tel. 072- 5339345 of mevrouw van Toorn, tel. 072-5336038. HEILOO - Woensdagavond 25 april houdt hengelsportvereniging De Vroegte Wmt haar jaarverga dering. Alle leden/ vergunning houders worden uitgenodigd deze vergadering bij te wonen. De ver gadering begint om 20.00 uur. Verdere informatie over het (wedstrijd) vissen in Heiloo kunt u ook op de website van DVW bekijken, www.devroegtewint.nl. TURNEN HEILOO - Op zaterdag 7 april mochten de Pré Instapturnsters (geboortejaar 1999) van GTH voor het eerst een echte wed strijd turnen. In de vierde divisie (level 12) deden Niamh Slattery, Floortje Verboom, Madeüjn Belle en Dionne Valk mee. Helaas net geen medaille voor Niamh, die als vierde eindigde. Floortje, Dionne en Madelijn eindig- den in het deelnemersveld van 23 als achtste, elfde en twaalfde. Annick Melgers kwam uit in de derde divisie (level 11) en mocht naar huis met een zilveren medaille. Een goed debuut voor deze damet jes die volgend seizoen aan het echte werk mogen beginnen. Op zaterdag 14 april vond in Franeker het NK vierde divisie plaats. GTH had hier twee afge vaardigden. In de categorie Pupil 1 mocht Jamie Kareis aantreden en Manon Oudejans had zich in de cate gorie Pupil 2 voor dit Nederlands kampioenschap geplaatst. Beide dametjes waren een klein beetje ner veus, maar gingen hun wedstrijd in in de wetenschap dat zij zich al by de beste veertig turnsters van Nederland in hun categorie mochten rekenen. Jamie eindigde als 32ste, en Manon eindigde heel knap als 13de. Voor de volledige uitslag: www.selectiegth.tk. Derde treffer De thuisclub kon hier weinig tegenover stellen. Het was dan ook niet vreemd dat de bezoekers weer doel troffen. Frank Jong werd goed aangespeeld en in één beweging het HANDBAL HEILOO - Sportvereniging Foresters vierde vorig jaar 'haar 60-jarig jubileum. Dit jaar is het de beurt aan de handbalaf deling van Foresters om het gouden kroonjaar in de boeken bij te schrijven. Hoewel het aantal jeugdleden licht groeiend is, kan de handbal vereniging nog wel wat jonge spe lers gebruiken. Dit jaar dus in het teken van groei. ,,In '46 werd de voetbalvereni ging de Foresters opgericht en een jaar later kwam de handbal erby. Tja, wat wil je, de dames waren hun danspartner kwijt!", zo vertelt Hans Wiedemeyer, voorzitter van het handbalbestuur. Naast hem aan tafel zit Maaike Dingerdis, een 'ouwe' rot in het handbalvak en bestuurslid. ,,Ik handbal al vanaf mijn zesde jaar. Ging altijd met mijn moeder mee, die ook in het eerste speelde. Toen was het nog elf tegen elf. Mijn vader zat in het bestuur van Foresters en myn moeder heeft nog trainingen gegeven." In een jubileumboekje ter ere van 40 jaar SV de Foresters zijn vele foto's van teams en herinnerin gen terug te vinden. Na de oprichting door de heren Bruul en Affourtit werden de dames al in hun prille bestaan kampioen. Ook daarna bleven de successen niet uit. In het jubileumboekje is de geschiedenis opgetekend, zoals de start van het zaalhandbal in het begin van de jaren '50 met reizen naar de oude RAI in Amsterdam en later de veilinghal in Alkmaar; het Willem Bruul handbaltoernooi, het kampioenschap in 1966/1967, het 4-2-4-systeem dat ingevoerd werd, maar ook het overly den van de heer Affourtit en het weer uitkomen van een herenteam in '6 7/'68, die in de competitie meteen een tweede plaats behaalde. In de jaren '60 was Foresters de grootste vereniging in Noord-Holland-Noord, in '70 telden we tweehonderd leden. Op dit moment heeft de vereniging onge veer 65 leden en is weer groeiende. Het hoogtepunt volgens beide bestuursleden was toch wel het Nederlands kampioenschap op het veld. Maaike: „Maar zoveel roem maakte dat onze veldkampioenen werden weggetrokken naar andere verenigingen. We kregen speelsters van buitenaf, maar dat gaf een vreemd team. Ik ben toen een tydje gestopt, maar door John weer teruggehaald." Maar wat is er zo leuk aan handbal? „Het is en blijft een leuke sport, een teamsport waarby je zomers buiten op het veld speelt en 's winters in een sporthal, zo meent Maaike. „Het gaat om tac tiek en snelheid, met handbal ben je altyd in beweging", vult Hans aan. Daarnaast zijn er activiteiten buiten de trainingen en wedstrijden om, zoals kamp voor de jeugd, vier tegen vier-toernooitjes, hotdogtoer- nooi, de strijd om de penaltybokaal en tegenwoordig zelfs beachhand- bal. De nieuwste ontwikkelingen zyn een nieuw bestuur, gevormd na een info-avond van Hans. Speer punt van dit nieuwe bestuur is het werven van nieuwe leden. Zo krij gen de basisscholen in Ypestein een training aangeboden en wordt men in het dorp attent gemaakt op het bestaan van een handbalvereniging door posters en flyers. Wilt u meer weten, mail dan naar hwiedemeyer@hetnet.nl. HEILOO - Op zondag 15 april konden belangstellenden tijdens de Open Dag het 25-jarig jubileum meevieren van TGH Heiloo. Leden, medewerkers en andere geïnteresseerden konden na de opening door wethouder Opdam, onder andere genieten van een optreden van gitarist Hans Laduc. Verder werden er Spinning en Power Time demonstraties gegeven en kon men deelnemen aan fitnesstraining en een cardio-circuit. Rode draad van de dag was een Hetswedstrijd, waarvan de winnaar aan het einde van de fee stelijke Open Dag bekend werd gemaakt. Foto: Mario Sacksioni SCHAKEN HEILOO - Oppositie heeft prima gepresteerd in de team competitie van de Noord hollandse Schaakbond. Fred Smith leverde een unieke per soonlijke prestatie met zeven achtereenvolgende winstpun ten op rij. Het eerste Oppositie-achttal moest de laatste wedstrijd van het seizoen winnen van schaakclub Aris de Heer uit Middenbeemster om kansen te behouden op het kampi oenschap. Toen Kees Jongkind met fraai stukkenspel het punt binnen haalde en daarmee de einduitslag op 4,5 - 3,5 in het voordeel van Oppositie had gebracht, brak er nog een zenuwslopend halfuurtje aan. Was Oppositie kampioen geworden en had het promotie naar de tweede klasse afgedwongen, of toch niet? Een en ander was afhankelyk van de gelyktydig gespeelde match tus sen Bakkum en Vredeburg (Limmen). Via de mobiele telefoon kwam het bericht dat Bakkum met 5-3 had gewonnen, waardoor Oppositie en Bakkum precies gelijk waren geëindigd zowel in match- punten als in bordpunten. De onderling gespeelde wedstrijd geeft in dat geval de doorslag, waardoor Bakkum zich hult in de kampioens mantel. Het tweede achttal reisde naar Alkmaar en won de wedstrijd tegen het zevende team van De Waagtoren met ruime cijfers. Een fraaie tweede plaats is het eindre sultaat, misschien had er zelfs meer in gezeten. In de onderlinge club competitie was er weer een 'over winning voor Shannon Vlaar, dit keer tegen Jan Jonkheer, zij is door dit resultaat gestegen naar de acht ste plaats op de ranglyst. Jan de Jong hield zyn partij tegen Albert Bouma heel lang in evenwicht, maar trok uiteindelijk toch aan het kortste eind. 'Turnkanon' Manon Oudejans werd 13de in Franeker. De vereniging heeft 65 leden en is weer groeiende. Eigen foto Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 25