Timmeren aan een reünie PS- Familie Hoetjes kijlct terug op mooie ervaring *01 H E I L O O 3 VAKMANSCHAP IN HOUTEN KOZIJNEN 072 533 04 78 Veertig jaar Radboudschool KOZIJNEN WINKELHOF De vriendengroep UITKIJKPOST 18 APRIL 2007 HEILOO - De rooms katholieke basisschool Sint Radboud bestaat dit jaar maar liefst veertig jaar. Daar wordt volop aandacht aan besteed: een nieu we boombank die geschonken is door de ouderraad, activitei ten voor de leerlingen en een supergezellige reünie op 21 april. Een jubileum met ook nog eens een goed doel voor ogen: opbrengst van de reünie is voor een timmerproject in Guatemala. Turbulente bouwjaren Naast Jan Kraakman is een van de leerkrachten van het eerste uur meneer Melis, nu mag hij meester Fons genoemd worden. In '71 begon hij voor de klas en is nu ook remedial teacher. Susan Groot, leer kracht sinds '94 en de huidige adjunct-directeur, kan wel een hele Uitkijkpost vullen met begeesterde verhalen over het onderwijs en vooral het plezier dat zowel de drie honderd leerlingen als het twintig koppige team beleven aan het wer ken en leren op deze jarige school. Een tipje van de geschiedenissluier opgelicht leert dat de school is opgericht in '66 door het Rooms Kathoüeke Schoolbestuur Heiloo. Gekozen werd voor het ULO-pand op de bosrijke locatie aan het Slimpad. Achtereenvolgens hebben de heren Kuiper, Van der Hulst, Van Riel en ook Maruska Kuin de direc tiescepter gezwaaid over de ADVERTENTIE Stationsweg 13,1851 LH Heiloo www.kopskozijnen.nl Radboud. Sinds 2001 mag Loek Settels zich directeur noemen. De school groeide mettertijd uit zijn jasje en kende turbulente jaren van ver- en nieuwbouw. Uiteindelijk resulteerde dit in het gebouw met de oorspronkelijke jaren-dertig-stijl, compleet met kleine ruitjes en karakteristieke schoorsteen met schoolbel, in '87 aangevuld met drie lokalen om de school basis- schoolrijp te maken en tot slot in 2003 de moderne aangekoppelde hoogbouw. Omgaan met verschillen De Radboud kan een hele rij onderwijsvernieuwingen in de ana len optekenen, zoals het samen gaan van kleuter- en lageronder- wijs, van klassikaal naar onderwijs op maat, van één keer per maand vergaderen naar elke week over diverse zaken die met het moderne onderwijs te maken hebben. De Radboud is opleidingsschool en de Weer Samen naar School-werkwij- ze, waarbij leerlingen op het speci aal onderwijs weer naar het basis onderwijs gaan, wordt op deze school gestalte gegeven. Fons, inmiddels breed inzetbaar, vult direct aan: ,,Toen ik begon was het onderwijs minder uitdagend, ik volg graag alle ontwikkelingen. Nu gaat het om omgaan met ver schillen en onderwijs op maat." Wat vooral in het verhaal opvalt is de hechte, positieve sfeer binnen het team dat zijn uitstraling heeft op de leerlingen. Susan: „Het is alsof je een muur bouwt, bever een lagere muur die stevig staat, dan een hoge waar stenen ontbreken. We gaan samen voor een visie en dat geldt ook voor hoe we met de kinderen omgaan!" Reünie Wilt u herinneringen ophalen, op de foto met de klas en leer krachten van vroeger of ronddwa len door dat vertrouwde gebouw? Kom dan op zaterdag 21 april naar de al veelbesproken reünie. Tijdstip: van 18.00 tot 00.00 uur, met disco in de naastgelegen gym zaal. Ook ouders van oud-leerlin gen en anderen die zich betrokken voelen by de school zijn uitgeno digd. Aanwijzingen: parkeren bij het station, De Kreek of bij winkelcen trum 't Loo, maar nog beter is het om te voet of per fiets te komen. Registratie is niet nodig, entree is gratis, consumpties voor eigen rekening. „Hoe meer zielen op de reünie, hoe beter!" is de mening van Fons Melis en Susan Groot.Foto: Mario Sacksioni Vervolg van voorpagina Finn zelf is vrohjk en ontspannen en raakt niet uitgepraat over zijn avontuur met zijn grote vriend Gerwin (therapeut) en Gigi. Finn is zichtbaar gegroeid. Hij is een rusti ger kind dat veranderingen makke- bjker accepteert. Maar vooral com municatief heeft hij zich sterk ontwikkeld. Zijn taalontwikkeling is ontzettend vooruit gegaan en ont wikkelt zich nog dageüjks. "Voor ons heeft dit ontzettend veel bete kend en zonder alle hulp van Stichting Dolfinn, sponsors,mede werkers van Dolfmn Rocks en alle üeve mensen om ons heen die ons of financieel of persoonhjk gesteund hebben,was dit nooit tot stand gekomen. Onze droom wordt stukje voor stukje werkehjkheid", aldus John en Wendy Hoetjes. Met de dolfijntherapie van Finn heeft stichting Dolfmn haar eerste doelstelling bereikt. Op de weg daarnaar toe is echter gebleken dat er in de regio meer kinderen zijn die baat zouden hebben bij dolfijnthera pie. Ook deze kinderen wil stichting Dolfinn ondersteunen. Vandaar dat de stichting heeft besloten haar werkzaamheden voort te zetten. Het eerste resultaat is er als over drie weken Kevin Croon uit Heiloo naar Curagao vertrekt. Kevin ontving uit handen "van Finn een cheque ter waarde van 1000 euro als bijdrage in de kosten. De therapie van Kevin kunt u volgen via weblog http://decroontjes.blogspot.com. U kunt stichting Dolfinn volgen via www.dolfinn.nl. De voorbereidingen voor Dolfinn Rocks 2007 zijn inmiddels in volle gang. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evene menten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Informatie Advertenties Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 Zij is aanwezig: Maandag 14.00 t/m 16.00 uur Vrijdag 11.001 m 13.00 uur of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.301 m 17.00 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Op vrijdag is het kantoor van de Uitkijkpost vanaf 14.30 uur gesloten, maar de redactie is wel telefonisch of per e-mail te bereiken. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.001m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen •halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces Het contact dateert al vanaf de lagere school, voor een aantal van hen zelfs al van eerder. Hun ouders 'pandoerden' bij elkaar. Jan Butter, Jan Nico van de Stadt, Kees Bakker, Ton Bakker en Herman Aulbers ontmoeten elkaar vanaf 1990 elke eerste donderdag van de maand bij Brasserie-Veldt in Winkelhof 't Loo. Helaas moet Herman Aulbers deze prachtige zonnige dag wegens ziek te verstek laten gaan. Zo vallen er toch steeds vrienden af. Twee van hen, Deeg de Jager en Maarten Schemerts zijn een aantal jaren geleden al overleden. De gemiddel de leden van de heren is 77 jaar en dat is nu eenmaal een risicovolle leeftijd voor een man. Het gaat om echte 'mannen'- vriendschap. Niet dat vrouwen niet welkom zijn - een keer per jaar mogen ze er wel bij zijn - maar lie ver mannen onder elkaar. Dan kun je nog eens een goede mop vertel len. Dat wil niet zeggen dat de gesprekken nergens over gaan, zeker niet. Af en toe wordt de dis cussie zelfs heftig - als het gaat over wel of geen windenergie of welke krant het beste kan worden gelezen - maar de aard van de dis cussie blijft vriendschappelijk. Daarvoor geven ze teveel om elkaar. Want dat doen ze, dat wordt gedurende ^het gesprek wel duide lijk. Op de Nicolaas Beetsschool ligt de oorsprong van deze unieke vriendschap. Voor het middelbaar onderwijs scheiden hun wegen, HBS, gymnasium, de handels school, Mulo. Via het hoger onder wijs kozen ze voor beroepen als huisarts, rector van het gymnasi um, directeur van een bollenbedrijf en van een houthandel,- een weg- en waterbouwer en een scheepsbou wer, een apotheker en een leraar frans. Op één na zijn ze gehuwd en stichtten een gezin. Maarten Schemerts is altijd bij zijn moeder blijven wonen. Begin jaren negentig ontmoetten twee van hen elkaar en bleven kof fie drinken bij, toen nog Boonacker. Dit beviel en wekelijks werd het koffiedrinken herhaald. Meer oude vrienden sloten aan en de locatie werd verlegd naar BrasserieVeldt. Het bleef niet bij koffiedrinken alleen. Verjaardagen, jubilea en andere festiviteiten werden aange grepen om ook eens iets anders te gaan doen. Zo zijn de mannen in 1996 met elkaar afgereisd naar Canada op uitnodiging van Deeg de Jager om een bollenbedrijf te bezoeken. Ook werd de wereldten toonstelling te Hannover bezocht. Deze hoogtepunten worden nog altijd gekoesterd. Echte 'gekke' dingen worden nu niet meer georganiseerd. Dat heeft toch te maken met de leeftijd van de vrienden. Dit wordt absoluut niet als een gemis ervaren. Het ophalen van herinneringen is een van de favoriete bezigheden van de maandelijkse donderdagen en hier genieten ze allen honderd procent van.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3