Hulp gezocht: Koninginnedag Ypestein Voorjaarsverkoop Tesselschade-Arbeid Adelt Restaurant Anno Nu Buurtbewoners van Plan Zuid voeren actie H E I L O O 5 Inbraak in schuur Parkeercontrole Verkeerscontroles KORTOM Rommelmarkt Trefpunt Dia's kijken 'Oud Heiloo' Inloop-koffieuurtje gezelschapsbank UITKIJKPOST 18 APRIL 2007 In -deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in bet versprei* dingsgebied van de Uitkijkpost belicht De kosten voor Bedrijf Belicht zijn too euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851VI Postbus 68» 1850 A8 Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Het is weer bijna 30 april, de eerste zomerse dagen staan reeds genoteerd. De spul len zijn besteld en de aanzet naar een vlekkeloze Koninginnedag in Ypestein is gemaakt. De organisatie in Ypestein is al weer geruime tijd bezig om alles in goede orde te laten verlopen tijdens de spelletjes, Mini-Playback show en het Oranjebal. Er zijn al heel wat uurtjes ingestoken en alles lijkt op zijn pootjes terecht te komen. Er hebben zich gelukkig weer veel vrij willigers aangemeld om te komen helpen, voor het bal zelf zijn alle ploegen reeds ingedeeld. Maar voor de spelletjes zijn er echt nog enthousiaste mensen nodig, anders lukt het niet om voor die 300 kinderen alle bedachte spelletje te laten begeleiden. Schroom niet en geef jezelf op als vrijwilliger tijdens dit traditionele oranjefestijn. De organisatie kan hulp gebruiken van 11.30 uur tot 15.30 uur. De spelletjes zelf zijn van 12.00 tot 15.00. Iedereen is in ieder geval op tijd klaar vóór aanvang van de Mini-Playbackshow en het Oranjebal! Opgeven kan bij: Mieke Beemsterboer via miekepc@quicknet.nl of 072- 8500148. Volgende week kan men in deze krant het programma (tij den, bands, locatie) vinden van de Wijkvereniging Ypestein. zijn om een opleiding te volgen. De opbrengst van de voorjaarsverkoop komt ten goede aan deze vrouwen. Dat het werk van TAA binnen de gemeente Alkmaar nog altijd actu eel is en gelukkig ook gewaardeerd wordt, blijkt uit het feit dat het bestuur van TAA afdeling Alkmaar onlangs genomineerd werd voor de Joke Blomspeld. Joke Blom zette zich op allerlei gebied in voor vrou wen. Net als Joke Blom zette Betsy Perk, grondlegster van TAA, zich in voor vrouwen. Zij was een vooruit strevende vrouw, die van mening was dat vrouwen moesten kunnen werken en studeren om zo hun zelf standigheid en financiële onafhan kelijkheid te kunnen creëren of behouden. Destijds een revolutio nair idee. Vrouwen hadden in die tijd nauwelijks rechten en het zou bijvoorbeeld nog tot 1917 duren voordat het Vrouwenkiesrecht werd ingevoerd. HEILOO - Op zaterdag 21 april houdt de Algemene Vrouwen vereniging Tesselschade-Arbeid Adelt haar voorjaarsverkoop aan de Blinkenlaan 8 te Heiloo, van 11.00 uur tot 17.00 uur. Foto: Mario Sacksioni Anno Nu, Oude Schulpweg 18,1935 EN Egmond-Binnen, tel. 072-5062888, www.restaurantannonu.nl, info@restaurantannonu.nl TAA (Tesselschade-Arbeid Adelt) is niet alleen de oudste Algemene Nederlandse Vrouwenvereniging van het land, maar ook de oudste Vrouwenvereniging van Alkmaar. De afdeling Alkmaar maakt zich al zo'n 135 jaar sterk voor de econo mische zelfstandigheid van vrouwen uit de hele regio. De afdeling Alkmaar is een van de oudste afde lingen van TAA. In Alkmaar is zij bovendien de oudste Vrouwen vereniging. De oorspronkelijke ideeën en doelstellingen van Betsy Perk zijn nog steeds actueel, want ook in 2007 zijn er in onze regio vrouwen die zonder de financiële steun van TAA niet in staat zouden EGMOND - Een prachtige, authentieke en monumentale boerderij uit 1936, moderne, luxe inrichting, een groot terras met loungebanken en volop uitzicht over bollenvelden en weilanden. Voeg daar ook nog eens bij dat dit geheel op een steenworp van het PWN duingebied ligt en het plaat je van restaurant Anno Nu is compleet! Eigenaar, gastheer en horecaman vanaf kindsbeen is Marcel Hanssen. Op zijn dertiende werkte hij in een klein restaurantje in Friesland en op zijn 21ste bestierde hij zijn eerste eigen restaurant in Amsterdam. Vijf jaar later was hij het gezicht achter restaurant De Klok in Egmond aan Zee. „De huiskamer van Egmond. Na tien jaar vond ik het wel welletjes en verkocht de boel, waarop ik vrij snel de kans kreeg restaurant de Boerenwagen te kopen. Marcel is terecht dol blij met tot Anno Nu omgetoverde Boerenwagen op deze plek. „Dit is zo'n bijzondere locatie! Helemaal blij ben ik omdat nog deze week zowel PWN als gemeente en provincie, milieu-organisaties en omwonenden alle neu zen in dezelfde richting hebben en besloten hebben vorm te geven aan cultuur én natuur. Er wordt namelijk een nieuwe Anno Nu-parkeerplaats gecreëerd met wandelpad naar het duingebied en langs Anno Nu, de oude parkeerplek aan de rand van het duin wordt dan weer als ruil teruggege ven aan de natuur. Ook komt er een voederplek voor Schotse Hooglanders op het grasterrein voor ons terras. Het was echt euforie dat we dat met elkaar voor elkaar hebben gekregen en alles ten gunste van de natuur!" Met het gloednieuw aangelegde speelterrein is de formule om met of zonder de kids zorgeloos te genieten temidden van de natuur com pleet! Eerlijke streekproducten in de stal De naam Anno Nu is met zorg gekozen, want de oude aanblik van de boerderij is gecombineerd met de inrichting van nu, maar dan wel tijdloos en met een natuurlijke uitstraling. Wie een kijkje neemt in het restaurant gedeelte ziet door het smaakvolle interieur met een grote open haard in het midden, al gauw dat het hier echt om tafelen in de stal gaat! „Kijk hier op de vloer waardevolle antieke keitjes, mogen we ook niks aan doen, en de groepen en voederbakken zijn er nog. De tafelopstelling in de stallen hebben we bewust ruim gehouden, niet teveel drukte dus en dat is precies wat maakt dat deze plek geen vergelijking kent", leidt Marcel rond. Op onze kaart staan (biologische) streekproducten als moerkalf, Langedijker zuurkool en lamsoren, een soort spinazie. We serveren op zijn Noord- Hollands, dus geen bescheiden porties en altijd met aardappels, groenten en sla!" De namen achter deze gerechten op de wekelijks wisselende kaart zijn Nico de Bruin, geassisteerd door»Pascal en Rick. Voor de bedie ning zorgt een enthousiast, gastvrij team bestaande uit Chantal, Monique en Marijn. HEILOO - Na bijna drie jaren van overlast, veroorzaakt door bouwverkeer en opslagplaats, willen de omwonenden van het middelste veld aan de Breedelaan eindelijk 'hun' plantsoen weer terug. Zij zijn fel gekant tegen het plan om het veld te gebruiken voor de tij delijke vestiging van basisschool de Springschans, zeker omdat hen op informatieavonden van de gemeen te beloofd is dat het plantsoen na de renovatieperiode weer in ere zou worden hersteld. Hun geduld moet niet beloond worden met opnieuw een lange periode van overlast. Bovendien vrezen de bewoners dat als het plantsoen eenmaal helemaal bete geld is en er riolering is aangelegd, het voorgoed gedaan is met dit schitterende plantsoen. Met een groot spandoek protesteren de omwonenden tegen de komst van de noodgebouwen van de Springschans. Eigen foto HEILOO - In de nacht van dins dag op woensdag 10-11 april werd op een sportterrein aan de Bayershoffweg in een schuur ingebroken. De sloten van de schuur werden geforceerd waar na een bladblazer uit de schuur werd ontvreemd. HEILOO - Woensdagmorgen 11 april werd gecontroleerd in het parkeerzonegebied rond het winkelcentrum 't Loo. Er werden in totaal tien bekeuringen uitge schreven. Tijdens een controle die 's middags werd gehouden werden drie bekeuringen uitge schreven. Vrijdag 13 april werd gecontroleerd in het parkeerzone gebied van de De Kreek. Tijdens deze controle werden drie bekeu ringen uitgeschreven. HEILOO - Op donderdagmiddag 12 april werd een technische ver keerscontrole gehouden op de Kanaalweg en de Rosendaal in Heiloo. Hierbij werden 23 voertui gen met aanhangwagen gecontro leerd. Dit leverde 13 bekeuringen op voor onder anderen ondeugde lijke koppelingen, overbelading en niet werkende verlichting. HEILOO - Op zaterdag 21 april van 10.00 tot 13.00 uur is er weer een rommelmarkt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U vindt hier van alles en nog wat en de toegang is gratis. Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - De Culturele Commissie Trefpunt ontvangt op 26 april Jan van Tiel in Het Trefpunt te Heiloo. Jan is een bekende Heiloeër en heeft al eerder een middag herinnerin gen van Oud Heiloo verzorgd. Iedere keer een andere verzame- ling.Wie Jan van Tiel kent, weet dat hij iets bijzonders heeft. U bent welkom op deze bijzon dere middag aan het Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Het geheel zal ongeveer twee uur duren, inclusief de pauze. Aanvang: 14.00 uur., entree: 2,50. HEILOO - Dinsdagmorgen 24 april organiseert de Gezelschapsbank een inloop-koffieuurtje vanaf 10.00 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Geïnteresseer de dames én heren vanaf 50 jaar die het leuk vinden om nieuwe mensen te leren kennen zijn hierbij welkom. (Entree leden 1,-; niet-leden 2,-) Mensen wandelen/fietsen/winkelen samen, gaan dagjes uit of beoefenen bijvoorbeeld een gezamenlijke hobby. De Gezelschapsbank is een initiatief van de Stichting Ouderen werk Heiloo en bestaat nu vier jaar. Iedere donderdag is er van 10,30 tot 11.30 uur een inloopuur voor vra gen of inschrijvingen bij de Gezel- schaps-bank. Het is ook mogelijk om via een anonieme advertentie tekst nieuwe mensen te leren ken nen. U kunt telefonisch contact opnemen, tel. 072-5331297 en vra gen naar coördinator Monique van Ling. Kijkt u eens op onze website www.ouderenwerkheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5