Amazing Stroopwafels in theater De Beun Expositie Tineke's atelier Center Disc H E I L O O kfUVJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop Mr. Bean's Holiday BOEK VAN DE WEEK Zomers met Marieliesel doorVan Hövell tot Westerflier CD VAN DE WEEK In dit programma zijn reisavonturen op muziek gezet Zomers met Marieliesel Op Weg Naar Geluk door Jan Smit Expositieseizoen Hoeve Overslot weer van start Op Weg Naar Geluk UITKIJKPOST 25 APRIL 2007 Mr. Bean gaat op vakantie naar de Franse Riviera en raakt verstrikt in een Europees avontuur van for maat. Bean is het troosteloze weer in Londen beu en pakt zijn koffer om het zonnetje op te zoeken aan het strand van Cannes. Zijn reis verloopt echter niet zo vlot als gehoopt en de eeuwig stuntelende Bean komt terecht in een reeks ongelukjes die vergezocht genoeg zijn om er zijn eigen avantgarde film van te maken. Na een spoor van ravage te hebben achtergelaten op zijn tocht door het Franse plat teland komt Bean in Cannes aan met de vroegrijpe zoon van een Roemeense regisseur en een eer zuchtige actrice in zijn kielzog. Hij wordt aangezien als een kidnapper én als een bekende regisseur. Zal hij worden opgepakt door de gend armes of wint hij de Gouden Palm? Mr. Bean is weer terug op het witte doek. Dit slungelige typetje, bekend van de gelijknamige televi sieserie, is inmiddels 17 jaar oud. Volgens Rowan Atkinson is 'Mr. Bean's Holiday' zijn laatste optre den als Mr. Bean. Misschien komt Voorjaar 2001 werd er een post pakket bezorgd bij de toen bijna 91-jarige Frans baron van Hövell tot Westerflier. Het pakket bevatte brieven geschreven tussen 1922 en 1931 door de Hongaarse Marieliesel Conrad-Hauer en haar Nederlandse pleeggezin. Marieliesel kwam jaren lang uit Hongarije om in Nederland aan te sterken. Tussen haar en de Nederlandse pleegfami- lie zou een warme band groeien, waaruit een innige briefwisseling voortvloeide. 'Zomers met Marieliesel' is de geschiedenis van Vader Ernest en Moeder Miesje, hun vier zonen en hun geliefde pleeg dochter. Terwijl het onheil dat de wereld te wachten staat al in de lucht hangt, wordt het leven op vila Casa Cara, jachthuis Ossenbroek en kasteel 't Joppe gevierd als in een kinderboek - totdat ook daar het noodlot toeslaat. Lietje en Marie- Jeanne van Hövell tot Westerflier zijn zusters en dochters van een van de pleegbroers van Marieliesel. Aan de hand van brieven, archieven, interviews en foto's geven zij een beeld van vervlogen tijd. EGMOND - Sinds 1 april kan men elke zondag van 14.00 tot 17.00 uur genieten van exposities in de historische hoeve aan de Slotweg tegenover de ruïne van het Kasteel van Egmond aan den Hoef. De stal wordt gevuld door schilderijen van Aad Boogaard, welke hij heeft geschonken aan de Stichting Veldwerk van René Veldt. Meer informatie over de stichting vind u op www.stichting-veldwerk.org waar ook de schilderijen te bewonderen zijn. Eigen foto door Van Hövell tot Westerflier voor 18,90 Met de single 'Op Weg Naar Geluk', afkomstig van het gelijkna mige album, scoort Jan Smit deze week weer een nummer één hit in de Mega Top 100. Na Als De Morgen Is Gekomen en Cupido is dit de derde nummer één van de in september 2006 uitgebrachte cd. De single, die voor de gelegenheid een dubbel LP-hoes met poster als verpakking heeft, bevat naast Op Weg Naar Geluk een drietal live tracks. De nieuwe dubbel-dvd Gewoon Jan Smit Seizoen 2, met ruim zeven eneenhalf uur beelden van de popu laire reality soap, komt in de dvd Film lijst van de Gfk Mega Charts binnen op de zevende positie. De single Op Weg Naar Geluk werd geschreven door de Volendammers Jan Smit, Simon Keizer en Jaap Kwakman. Deze laatste staat met de debuutsingle Kom van het trio 3js deze week op de 24e positie van de GFK Mega Top 100. door Jan Smit Nederlandse theaters, om de muziek op een heel andere manier voor het voetücht te brengen. En dat doen ze! Ze gaan op stroop tocht: een reis langs de Oude Maasweg naar Frankrijk, op weg naar Hawaï en Tahiti, bijna verzwol gen in de Bermuda Driehoek. Naast een Deens-Tsjechisch lied klinkt een verstilde ode aan het hotel van de negentiende eeuw.In dit program ma zijn veel reisavonturen op muziek gezet door de Stroopwafels. Ze worden bijgestaan door Koos Pakvis en Hans Greeve op respec tievelijk basgitaar en drums. 'Wie veel reist kan veel verhalen' geldt zeker voor globetrotter Wim Kerkhof die al meer dan 140 landen bezocht en bezong. Samen met Rien de Bruin (zang, gitaar en accorde on) en Arie van der Graaf (elektri sche gitaar) neemt hij het pubhek mee vanaf de Lijnbaan in Rotterdam naar macaroni in de nacht (dat moet Italië zijn!), fijn kamperen met moderne vrouwen in Estland, Letland en Litouwen tot aan de pla neet Mars. Aanvang: donderdag 26 april om 20.15 uur, prijs: 18,-. Voor meer informatie en reserve ringen: www.vriendenvandebeun.nl of tel. 072-5333156. Bij Tineke's Atelier zijn onder andere vertederende bronzen beelden te bewonderen. Eigen foto LIMMEN - Aan het begin, of einde van Limmen, schuin tegenover het Golden Tulip Heiloo, staat Tineke's Atelier. In het atelier is een grote ver scheidenheid aan kunst te bewonde ren van .onder andere keramieke schalen Art Deco stijl, bronzen beel den, etsen in prachtige kleuren, olieverfschilderijen en moderne acrylschilderijen. In de aangrenzen de buxustuin staan keramische objecten en grotere beelden harmo nieus opgesteld tussen de bloeiende voorjaarsbloemen. U kunt het atelier bereiken door het geasfalteerde pad naast Rijksweg 176 te volgen. De ope ningstijden zijn van 28 april tot en met 5 mei van 10.00 tot 20.00 uur en op aanvraag, tel. 072-5051825. Ook goed toegankelijk voor rol stoelgebruikers. voor HEILOO - Donderdag 26 april zijn de Amazing Stroopwafels met hun programma Strooptocht te zien in theater de Beun. Ze reizen nu al zo'n 27 jaar stad en land af om op stra ten en pleinen, maar ook in zalen, hun liedjes ten gehore te brengen. Na 18 albums, veertig singles en 5300 optredens is het plan opgevat om een tournee te doen langs Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo wJÊÊÊÊ naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl dé cd vankedoo Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde)072-5334906 www.centerdisc.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11