Mensen zoeken medemensen Halfjaarlijkse TAA-verkoop financiert studie van vrouwen H E I L O 0 13 INGEZONDEN BRIEF Plantsoen Groen Verjaardagsfeest in stijl bij OBS De Springschans 'Als hulpvrager wil je shoppen, sporten, een terrasje pikken' U ITKIJ KPOST 25 APRIL 2007 Ooit was Heiloo een groene gemeente. Daar ging men prat op, het stond met opvallende letters vermeld in de aankondigingen. Wij gingen verhuizen naar deze groene gemeente. Zo'n twee jaar geleden maakte ik op een zonnige ochtend met mijn nieuwe buurtvriendin (onlangs ook uit Amsterdam naar de groene gemeente gelokt) en onze kinderen een rondje langs 'de veld jes' aan de Breedelaan. By het twee de veldje bleven wij stokstijf staan. Een invasie van vrachtwagens, trac ktoren en nog groter geweld nam zijn intrek. De wagens verpletterden het groene gras en veranderden het in enkele minuten in een zandhoop. Er werd een bouwkeet geïnstalleerd. Hoge hekken sloten het geheel af. Verbijsterd vroegen wij een van de bezige heren wat zij aan het doen waren. Opslag voor de het groot onderhoud 'De Kroften', ze zouden twee jaar blijven staan. Dit is de speelplaats van mijn kinderen, sta melde mijn vriendin. Niets aan te doen, de aannemers moesten ergens heen met hun spullen en niet te vergeten er moest koffie gedron ken kunnen worden. En daarnaast, zei de man, het was hier toch een zooitje, dat hele plantsoen gaat tegen de vlakte, zei de werkman die nu flink op dreef kwam, we maken er iets knaps van, mooie bestratin gen. Dit had hij beter niet kunnen zeggen. Heel snel schoof nu een meneer van de gemeente naar voren, die iets meer over communi catie had geleerd en ons wit zag weg trekken. ,,Zo'n vaart zou het niet lopen, na afronding van het project zou het plantsoen wat schoongemaakt worden, en de bomen zouden zeker niet verdwij nen. Ook in de andere straten zou den er geen bomen verdwijnen, alleen zieke bomen, maar daar zou den we per brief over geïnformeerd worden. Hij kon zich er alles bij voorstellen dat het heel vervelend was voor de aangrenzende ouders en kinderen, maar stelde daar tegenover dat het eerste veldje aan de Breedelaan binnenkort onder handen genomen zou worden. „Daar komt kunstgras, met voetbal doeltjes, voorspelde hij, en het speelplaatsje wordt aangepast en veilig gemaakt." Het is nu twee jaar later en onze jongens leren al aardig voetballen op dat kunstgras. Nu het einde van het project de Kroften in zicht komt, kunnen wij gaan uitzien naar het ere herstel van het tweede veldje, met schoongemaakte plant soenen, vooral bomen, die prachtige ouwe bomen, bevrijd van twee jaar mechanisch geweld, die ons aan het groene Heiloo herinne ren, en onze rots in de branding zijn. Gelukkig maar, dat er op deze wereld mensen die zich aan hun woorden houden, zoals de heer Bekker van de gemeente Heiloo. Marianne van Vliet HEILOO - Alle meesters en juffen jarig op één dag? Ja hoor, dat kan. Bij OBS De Springschans Oost werd op woensdag 18 april de ver jaardag van alle meesters eri juffen gevierd. Bij een echt verjaardagsfeest horen natuurlijk ook cadeaus. De gekochte, maar vooral toch de zelf door de kinderen gemaakte cadeaus, werden door de leerkrachten met veel enthousiasme in ontvangst genomen. De kinderen en leerkrachten waren verkleed naar school gekomen, waar zij geschminkt werden. Het weer was prachtig, zodat de meeste spelletjes zoals doelschieten, de aardappelloop en flessenrollen, buiten plaats konden vinden. De winnaar kreeg een grote pot met hele kleine snoepjes! Eigen foto van een minimum te leven, zon der de kans te krijgen zich aan die situatie te ontworstelen. Om een beroep te kunnen doen op ons Betsy Perk Opleidingsfonds, moet een vrouw wel kunnen aan tonen dat ze geen enkele andere mogelijkheid heeft om een studie te bekostigen. Als dat daadwerke lijk het geval is, dan helpen wij zo'n vrouw heel graag!" legt medebestuurslid Irmgard Asberg uit. Landelijk ondersteunt TAA momenteel 250 vrouwen, maar de Alkmaarse afdeling wil graag met de eigen verdiensten vrouwen uit de regio hulp bieden: „Ons bestuur bestaat uit tien personen en voor ons is die directe betrok kenheid de grootste drijfveer. Samen met onze medewerksters zien we precies waar we het voor doen. De vier vrouwen die we op dit moment ondersteunen, volgen de Pabo-opleiding, SPW, de oplei ding tot schoonheidsspecialiste en de mbo-opleiding tot verzor gende", vertelt Frederike trots. Heeft u de voorjaarsverkoop gemist? Gelukkig verkoopt de Alkmaarse afdeling van TAA ook vanuit depot en op bestelling. Neem daarvoor contact op met depothoudstér Paula Boddaert (tel. 072-5813224). Meer infor matie over TAA vindt u op www.tesselschade-arbeidadelt.nl. lopen half jaar werd enorm hard gewerkt door de 16 medewerk sters van de vereniging: „Ze vin den het allemaal belangrijk om voor een goed doel te werken. We stellen enorm hoge eisen aan de producten die we verkopen, dus ieder van hen blinkt uit in een of meer technieken. TAA wil graag de oude handwerktechnieken in ere houden, maar hèt gaat tegen woordig dus niet alleen meer om borduurwerk. Wij als bestuur leveren bij de medewerksters de materialen aan en wij bepalen ook wat er gemaakt gaat worden. Als het klaar is, halen we het bij hen op. Dat is altijd een heerlijk moment, want zij* zijn trots op hun mooie werk en wij vertrekken met een auto vol prachtige artike len" aldus Frederike Meijer, bestuursvoorzitter van de afde ling. TAA is de moderne voortzet ting van wat vroeger de 'Algemene Nederlandse Vrouwen vereniging Tesselschade-Arbeid Adelt' heette, een vereniging die 135 jaar geleden opgericht werd door Betsy Perk. Zij wilde vrou wen op weg helpen naar economi sche zelfstandigheid, een streven dat tot op de dag van vandaag bestaansrecht heeft: „Er zijn gek genoeg in ons welvarende land nog steeds vrouwen die door omstandigheden gedwongen zijn HEILOO - De halfjaarlijkse verkoop van TAA op zaterdag 21 april mag een doorslaand succes worden genoemd. De werkelijk schitterend gemaakte nijverheidsproducten, van handbeschilderde potten, houten kinderspeelgoed, gebor duurd linnengoed tot glaswerk en hüisgerei gingen meer dan grif van de hand. Van de opbrengst van de verkoop financiert deze regionale afdeling van TAA op dit moment de opleiding van vier vrouwen, die zonder deze hulp hun studie nooit hadden kunnen volgen. Geïnspireerd door het zomerse weer, stapten veel geïn teresseerden vroeg op de fiets om op de voorjaarsverkoop de kren ten uit de pap te halen. Het afge- De bezoekers van de voorjaarsverkoop van TAA konden schitte rende nijverheidsprodukten kopen. Foto: Machteld Wiegmans REGIO - Humanitas is een 'vol wassen' vrijwilligersorganisa tie, voor mensen die zich ver antwoordelijk voelen voor zichzelf en voor hun mede mens. De afdeling Alkmaar zoekt nieuwe cliënten en vrij willigers voor de doelgroep Gehandicapten Chronisch Zieken Mensen met een verstandelijke beperking willen ook deelnemen aan de maatschappij. Zij zijn daar bij afhankelijk van enige hulp van anderen. Zij zoeken maatjes, ook voor in het weekend. Mensen uit Alkmaar en omliggende gemeen tes met een lichamelijke beper king of een langdurige ziekte zijn ook op zoek naar maatjes. Volwassenen en kinderen vallen onder onze doelgroep. De vrijwil lige thuishulp van Humanitas zorgt ervoor, dat mensen met een beperking en hun mantelzorgers (niet beroepsmatige, vaste verzor gers) met vrijwilligers in contact komen. Zij bieden ondersteuning aan volwassenen of kinderen met een verstandelijke/ lichamelijke beperking of aan hen met een chronische ziekte. Ook mantelzor gers, die de zorg hebben voor een ander kunnen hulp aanvragen. Enkele voorbeelden van hulp zijn: vervanging vaste verzorger, actie ve oppas, begeleiding bij kinde ren, samen erop uit, fietsen, een boodschap doen, tuinieren of bij voorbeeld hulp bij computeren. De hulp wordt gegeven door vrij willigers van alle leeftijden, die geschoold en begeleid worden. Waarom zou je vrijwilliger wor den, of waarom zou je hulp vra gen? Als hulpvrager wil je graag shoppen, sporten, een terrasje pikken, naar de bioscoop of een wandeling maken. Dat lukt soms niet zonder hulp, of je vindt het gewoon veel gezelli ger met iemand erbij. Als vrijwilli ger is het leuk om mensen te begeleiden, om te-ontdekken dat je het verschil kunt maken voor iemand: het biedt veel voldoening iets voor een ander te betekenen. Gaat u graag met mensen om en wilt u iets betekenen voor uw medemens, dan is vrijwilligers werk bij Humanitas wellicht iets voor u. Vrijwilligers worden bege leid, zijn verzekerd en krijgen een onkostenvergoeding. Zoekt u een vrijwilliger of wilt u zelf vrijwilli ger worden? Bel Humanitas voor meer informatie, tel. 072-5401800 of 072-5407099.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13