Maak kennis met de 'bewoners' Verkeersles voorbereiding op fietsexamen Buurtbus Ontmoetingen H E I L O 0 17 Zondag 6 mei: Open Dag vijf dierenasielen Het is geen wedstrijd' Gemeente Heiloo 38 EHBO' ers rijker buurtbus Met de Buurtbus naar de bollen U ITKIj KPOST 25 APRIL 2007 Veel aandacht voor een deugdelijke fiets en de route voor het fietsexamen. Foto: Uitkijkpost REGIO - Op zondag 6 mei hou den vijf Noordhollandse dieren asielen een Open Dag. Tussen 12.00 en 16.00 uur zetten deze asielen hun poorten open voor belangstellend publiek. Mensen kunnen dan kennismaken met de asielbewoners en een kijkje nemen achter de schermen van het dierenopvangwerk. Veel mensen denken bij een die renasiel aan een donker gebouw waar allerlei zielige dieren zitten. Dit beeld staat echter ver van de realiteit. Asielen zijn de laatste jaren uitgegroeid tot kleine non-profit organisaties, waar zeven dagen per week op een professionele en des kundige wijze gewerkt wordt aan de opvang, verzorging en herplaatsing van gezelschapsdieren. Doorgaans zitten er heel bijzondere en leuke dieren in het asiel. Meestal zijn zij geheel buiten hun schuld in het asiel terecht gekomen. De asielen stellen alles in het werk om deze dieren te herplaatsen en een goed thuis te geven.Door de gezamenlijke Open Dag op zondag 6 mei a.s. hopen beheer en bestuur van de deelnemende asielen belangstelling te wekken voor het asielwerk. Het streven is een flink aantal dieren voor de zomer aan een nieuwe baas te helpen. Op de dag zelf worden er geen dieren geplaatst. Dit om de impulsieve aanschaf te voorkomen. Wel is het mogelijk om een dier te bespreken en die dan later in de week op te halen! Van rommelmarkt tot schmink-wedstrij d De deelnemende dierenasielen organiseren op deze speciale dag allerlei leuke activiteiten. Zo heeft het Dierentehuis Alkmaar een rom melmarkt, Dierentehuis 't Schuthok organiseert onder andere een fotoshoot voor kinderen met hun huisdier en een informatie stand over huisdiervoeding.Dieren Opvangcentrum Purmerend orga niseert onder andere een loterij en een schmink- en tekenwedstrijd voor kinderen. Dit is nog maar een kleine greep uit de hoeveelheid activiteiten! Iedereen is van harte welkom! De volgende dierenasielen doen mee aan de Open Dag: - Dierentehuis Alkmaar, Bergerweg 185, Alkmaar 072-5114861 - Dierentehuis 't Schuthok, Rijksweg 4, Den Helder 0223- 631447. - Kerbert Dierentehuis IJmuiden, Heerenduinweg 8, IJmuiden 0255- 515744. - DierenOpvangCentrum Waterland, Westerweg 70, Purmerend 0299- 640640. - Stichting Zwerfdier, Klompenmakerstraat 38 Alkmaar, 072-5612482 (let op: geopend van 13.00 uur tot 16.00 uur!) HEILOO - Morgen is het zover! Een spannende dag voor 180 leerlingen van de groepen zeven en acht van de meeste Heilooër basisscholen, want het fiets examen staat voor de deur. Na het verkeersonderwijs op school, fietscontrole* een speci ale verkeersles door Veilig Verkeer Nederland zullen de fietsende examenkandidaatjes vanaf 08.30 en zwembad 't Baaije de speciale route door Heiloo afleggen om uiteindelijk het felbegeerde diploma in mei te mogen ontvangen. Veilig Verkeer Nederland doet er alles aan om de kids zo veilig en verantwoord mogelijk op de fiets door het verkeer te loodsen. Vandaar dat er dit jaar gekozen is voor een voorbereiding nieuwe stijl. Aan alle hulp op de dag van het exa men zelf, is nu ook een voorberei dende les van ongeveer een uur toe gevoegd. De les wordt gegeven door vrij willigers van WN en op vier scho len na doen alle Heilooër basis scholen hieraan mee. Op woens dagochtend 18 april was combina tieklas zes/zeven/acht van van juf Anneke van de Jan van Rijckeborghschool aan de beurt. Jan Grooteboer en Peter van der Klugt van WN, afdeling Heiloo stonden die morgen voor de klas met verkeersborden, plattegrond en situatietekeningen. Natuurlijk stond een uitleg over een deugde lijke fiets bovenaan het program malijstje. Waar moetje op letten als je straks voor de keuring je fiets meeneemt? Goede verlichting en vooral geen knipperende led-lampjes op je fiets of aan je arm, want dat is ver boden", zo benadrukt Peter. „Je moet goed kunnen remmen, maakt niet uit of het dan een knijp- of terugtraprem is en een bel natuur lijk." Die bel wekt toch enige verba zing, want er is een leerling die meent: „Waarom is die eigenlijk nodig, ik roep gewoon tring, tring." De route krijgt veel aandacht in de les en dat moet ook wel, want er zijn een aantal lastige punten aan te wijzen. Zoals de nieuwe rotonde bij het raadhuis. Ook bij hét Hoekstuk zullen de kinderen een lastige over steek met veel verkeer, een zebra en een fietspad dat eindigt tegenko men. Reden om ook deze situatie door te nemen. Dan is er nog de 'adder onder het gras' bij het plant soentje nabij de Loet. Daar betekent een pijl schuin naar beneden dat je om het plantsoentje heen moet rij den. Wat die rotondes betreft zal het nog wel even puzzelen worden, want hoe en wanneer moet je er nou af? De verkeersnestoren hebben een gouden tip: „Als je het niet meer weet, dan blijf je maar rondjes rij den, want als je eenmaal op een rotonde zit heb je voorrang. Kun je even rustig nadenken hoe de route ook alweer was. Het is geen wed strijd." Op 26 april zal het fietsexa men bij de start bij zwembad Het Baafje hulp van hogerhand krijgen. Burgemeester Romeyn en wethou der Opdam steken die ochtend de handen uit de mouwen met allerlei hand- en spandiensten nodig om de kinderen een geslaagd examen te bezorgen. HEILOO - Na vier maanden elke week twee uur EHBO les was het dan zover. Op 12 april deden de 38 leerlingen van de St. Radboudschool examen. De examencommissie was heel tevreden over de theorie en de praktijk en daarom ontvingen alle leerlingen hun Jeugd EHBO-A diploma. Eigen foto Het is vandaag echt zomer, dus het zal wel druk zijn op strand en boulevard. Toch heb ik maar twee klanten voor Egmond tijdens mijn eerste rit. Tijdens mijn pauze bij het bussta tion loop ik even bij de vernieuwde VW binnen om een stapeltje dienst regelingen af te geven. Tot mijn ver bazing is het hele interieur ver nieuwd en de winkel is ruim en mooi geworden. Maar het meest verbaasd ben ik over een heel moderne expositieruimte in vooral blauw en grijs en als ik wat beter kijk, blijkt het een expositie over het offshore windmolenpark te zijn Hier wil ik nog wel eens rondkij ken, als ik meer tijd heb. Op de terugweg bij Westerzij stappen twee dames in voor 't Loo die eerst een beetje boos op mij zijn. Zij hadden graag eerst even meegereden naar Egmond om naar de bollen te kijken. Ze stonden een half urn- geleden wel bij de halte, maar ik heb ze nooit gezien, omdat ze precies ach ter een muur uit de wind en lekker in het zonnetje stonden. Gelukkig zakt him boosheid, als ik mijn excuus maak en beloof dat ik voor taan ook om het hoekje zal kijken. Weer in Egmond op de boulevard stappen Leida en mevrouw Luth in en bij het busstation nog twee dames. Allemaal klagen over de gure zeewind en zijn blij dat het in de bus lekker warm is. Op mijn verzoek gaan drie van de vier dames even op de foto bij het busstation. Mevrouw Luth heeft op het strand gewandeld. Dat doet ze vaak en meestal fietst ze dan naar Egmond, maar als er veel wind staat zoals vandaag, dan gaat ze graag met de buurtbus. Ze zet haar fiets dan bij Westerzij, omdat hij daar veilig staat em„mijn fiets is al eens gestolen bij het NS- station". Ze heeft de Buurtbus leren kennen via de stukjes in de Uitkijkpost die ze altijd leest en vindt de service geweldig en heeft veel waardering voor de gezellige en aardige vrijwilligers. Bij de bollenvelden in Egmond is het een drukte van belang en de dames in de bus genieten met volle teugen, vooral als ik even over de ventweg stuur, stapvoets vlak langs de bloeiende tulpen. Tekst en foto: Tim van der Lans

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 17