Kies gewoon de juiste makelaar! 072-532 24 20 EB Klaveijasdrive Akersloot Terrasplant van het jaar Kuyper Blom REGIO 27 De systematische aanpak van Kuyper Blom Ga voor alle zekerheid naar: Solanum voor terras 'del sol' U wilt bij het kopen of verkopen van uw huis natuurlijk geen speelbal zijn. Bij Kuyper Blom begrijpen wij dat heel goed. Daarom werken wij met een enthousiast team aan een resultaatgerichte aanpak. Dat begint al direct met een goed persoonlijk contact en heldere communicatie. U kunt vervolgens rekenen op de expertise en het netwerk van onze Register Makelaars/Taxateurs en de dagelijks bekeken huispresentaties in onze etalages. Kijk snel op onze uitgebreide website www.kuyperblom.com of loop deze week binnen bij ons kantoor tegenover het NS station Heiloo. Daar kunt u bovendien ook op zaterdag terecht. UITKIJKPOST 25 APRIL 2007 Het is géén kwestie van geluk AKERSLOOT - Traditioneel wordt in De Vriendschap met Koninginnedag een klaverjas- drive georganiseerd en ook dit jaar zal dit plaatsvinden. Op 30 april kunnen mensen die niet van vrijmarkten houden zich melden in de Vriendschap waar om 15.00 uur de drive zal beginnen. Een prachtig prijzenpakket ligt er voor de deelnemers te wachten en wie met het kaarten niet zo gelukkig is kan zijn of haar geluk altijd pro beren met de grote super verloting. De kosten van inschrijving bedraagt 5,- en daarvoor ontvangen alle deelnemers ook enkele belegde broodjes. Men kan zich telefonisch opgeven via tel. 0251-312866 of op de middag zelf. Na afloop van deze drive speelt de Akerslootse formatie The Magic Strings, een formatie die heel veel gouwe ouwe nummers uit de jaren '60 en '70 en de toegang is geheel gratis. Mei is dè maand om het balkon of terras weer op orde te brengen voor de zomer. Kleurige terrasplan- ten, zoals passiebloemen, Dipladenia, Abutilon of Solanum zijn hierbij niet weg te denken. Het zijn exotische planten die meestal oorspronkelijk uit mediterrane of tropische landen komen. Uit alle terrasplanten is de Solanum geko zen tot Terrasplant van het Jaar 2007. Deze uitbundige bloeier heeft prachtige trossen met blauwe of witte bloemen. Bijzonder aan deze plant is de lange bloeitijd. Een zomer vol kleur ligt in het ver schiet. Aardappel De familie van de Solanum is heel groot. Zelfs de aardappel en de tomaat zijn verre neven en nich ten. De sierplanten tak van de familie zijn echte blikvangers voor balkon, terras of kleine stadstuin. Ze zijn er in verschillende soorten en maten; van potplanten tot klim planten en boompjes op stam. De zee van blauwe of witte bloemen geven vaak een zomerlang eën vro- lijkQ sfeer. De klimplant wordt van klein tot groot aangeboden en kan uiteindelijk wel tot drieëneenhalve meter hoog worden. Ook dan is de plant een onweerstaanbare blik vanger. Overwinteren De naam 'kuipplant' wordt ook vaak gebruikt voor deze planten. Omdat ze van oorsprong geen vorst gewend zijn, worden ze vaak in potten -of 'kuipen'- geplant zodat ze tijdens vorst naar binnen kunnen. De Solanum verdraagt kou tot zo'n drie graden vorst. In een kleine stadstuin of .op een beschut te plaats in de tuin zou je hem in de volle grond kunnen planten. Bedek de bodem in de winter met blade ren om de wortels te beschermen. Om er echter helemaal zeker van te zijn dat hij de winter overleeft, kun je hem beter in een pot planten en voor de vorst invalt binnen zetten. Vervolgens kan de Solanum dan in april of mei van het volgend jaar gewoon weer naar buiten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 27