In welke showroom begint u? 34 Sanitair Tegel Centrum 1 Alkmaar ALLES op het gebied van sanitair tegels Een badkamer of tegelvloer is een belangrijke aanschaf, waar u jarenlang plezier van wilt hebben. Welke mogelijkheden zijn er allemaal? Wij kunnen u de zekerheid geven van een badkamer of vloer die bij u past. Onderstaande specialisten heten u van harte welkom. vindt u in onze gezamenlijke showroom: 25 APRIL 2007 UITKIJKPOST Gezond eten met kinderen is leuk! Eten moet leuk zijn. Dat vindt smaakgoeroe Pierre Wind: „Eten mag geen straf of beloning zijn, want dat pakt verkeerd uit zegt hij in het nieuwe zomernummer van SMAK. Dit is een gratis maga zine van het Voedingscentrum over gezond eten en bewegen met kinderen van 1 tot en met 8 jaar. Het Voedingscentrum is het met Pierre eens. Je kind zonder toetje naar bed sturen omdat het bord niet leeg is, is niet van deze tijd. Wat helaas wél van deze tijd is, zijn te dikke, kinderen. Dus: leuk alleen is niet genoeg, gezond is ook belangrijk. Maar: gaat dat samen? Veel ouders zullen hier ern stig over twijfelen. Het Voedingscentrum werpt zich daarom op als Eetnanny. Gezond genieten met het hele gezin: het kan! In Nederland is 20% van de kin deren te dik. Ook kinderen die nu een gezond gewicht hebben, lopen risico om te zwaar te worden. Wordt er bij u thuis ook regelmatig te veel gegeten? Gezond kiezen is niet altijd even gemakkelijk, maar het is echt de moeite waard. Overgewicht ver groot namelijk het risico op diabe tes en hart- en vaatziektes. Als je in de kindertijd al te dik bent, heb je daarbij eén nare voorsprong. Alle kinderen hebben baat bij lekker én gezond eten en veel spelen en spor ten. Begin bij jezelf Gezond genieten met het hele gezin: dat zijn dus ook de ouders. Probeer te ontdekken welke gezon de recepten u lekker vindt, zodat u ze 'enthousiast op tafel zet. Op de receptensite van het Voedingscentrum staan honderden lekkere, snelle en gezonde maaltij den. Volgens Pierre Wmd kunnen de allerkleinsten al helpen met koken. Ga samen naar de markt om verse groente en fruit uit te kiezen. Het hoeft allemaal geen uren te duren, maar een beetje meer aan dacht voor het eten helpt om ook meer te genieten. Kinderen weten vaak helemaal niet meer waar het eten vandaan komt en dat het even tijd kost om het ldaar te maken. Als ze zelf een pastasaus vol groente gemaakt hebben, smaakt het beter. De Eetnanny: drie gouden opvoedtips voor het avondeten Het avondeten is vaak de enige maaltijd waarbij het gezin écht samen is. Dit is hét moment om kin deren te leren dat gezond eten lek ker en leuk is. Juist door ook aan tafel op te voeden, houdt u het gezellig. Zeker de jongste kinderen hebben regels nodig. Zo zorgt u dat de maaltijd niet steeds uitloopt op discussies en drama's: 1. Altijd proeven, maar nooit te veel. U kunt van een kind best ver wachten dat het alles even probeert. Uit onderzoek blijkt dat een kind soms meer dan tien keer moet proe ven voor het aan een smaak gewend is! Maar: dwing een kind niet om een bord leeg te eten of tegen de zin door te 'proeven'. Stoppen als je genoeg hebt, is iets wat volwasse nen vaak niet meer kunnen, maar kinderen wel. Die belangrijke vaardigheid leren ze af als u ze vaak dwingt tegen hun zin te eten. Het is écht geen ramp als ze dan dus soms weinig eten. Haal het bord gewoon weg als u zelf klaar bent. Geef geen alternatief kindermaaltje, want zo leert een kind niet om gewoon met de pot mee te eten. 2. Geef gewoon een toetje Gebruik het toetje niet als straf of beloning. Als u dit wel doet, maakt u van de gezonde maaltijd een soort 'straf-etep' en van het toetje de 'beloning'. U zegt dan eigenlijk tegen uw kind dat het toetje inder daad lekkerder is dan de heerlijke maaltijd die u heeft gemaakt. Houd de portie van het toetje wel klein. Geef zeker geen dubbel toetje omdat uw zoon of dochter verder weinig heeft gegeten. Nogmaals: u hoeft zich geen zorgen te maken dat uw kind te weinig heeft gegeten. 3. Houd het gezellig aan tafel Wat er ook gebeurt, maak u niet te druk om wat er aan tafel gebeurt. Leg u erbij neer dat uw zoon of dochter soms een lekker bord vol eet en soms een paar muizenhapjes. U kunt wel zorgen dat de 'lussiknie'- drama's iets beperkt blijven. Hele jonge kinderen willen vaak aan dacht nadat jij gekookt hebt. Probeer daarom al even wat positie ve aandacht te geven voor u aan tafel gaat. Ook zijn ze vaak erg moe aan hef eind van de dag. Iets vroe ger eten helpt tegen oververmoeide peuterdrama's. Oudere kinderen kunt u betrekken bij wat er gekookt wordt. Vraag ze te kiezen uit 3 gezonde opties of laat ze zo'n pasta- saus klaarmaken. Ze klagen minder snel over een maaltijd die ze zelf gekozen of zelfs gekookt hebben! SMAK Het zomernummer van SMAK is gratis verkrijgbaar bij uw consulta tiebureau of het schoolgezond- heidsteam. Kunt u daar geen exem plaar bemachtigen? U kunt SMAK ook gratis bestellen op www.voedingscentrum.nl. Heeft uw kind een gezond gewicht? Check het met de BMI-meter op www.voe- dingscentrum.nl. Is uw kind echt te zwaar? Zet een kind niet zomaar op dieet. Dit is veel te ingrijpend. Bovendien is het onverstandig omdat een kind alle voedingstoffen hard nodig heeft. Juist nu het nog in de groei is. Vraag daarom altijd eerst hulp bij de huisarts. Tussendoortjes Een klein zakje chips, een stuk taart, een heel pakje tussendoorbis cuit zoals Evergreen of Sultana, deze tussendoortjes zijn al heel erg veel voor een kind! Halveer de por tie of geef een snoepje, een biscuit- je, een plakje ontbijtkoek of een stuk fruit, zoals appel of mandarijn. Lekker Belangrijk Voor kinderen vanaf 8 jaar is er de 'vette' site www.lekkerbelang- rijk.nl, met de populaire game Vet Fit. Kinderen kunnen bovendien een Eettest doen en zo zelf ontdek ken of ze gezond eten. Ook is er een spreekbeurt met informatie over gezond eten in eenvoudig Nederlands en nog veel meer. Ook handig voor ouders! Vind je het zelf lastig om gezond te leven? De gratis Balansdag-nieuwsbrief helpt u om gezond te eten en meer te bewegen. Er staan veel concrete tips in en links naar achtergrondin formatie. Bovendien krijgt u elke 14 dagen een Balansdag-recept toege stuurd. Surf naar www.voedingscen- trum.nl en klik op AANMELDEN NIEUWSBRIEF Check wat u kunt verbeteren op www.wateetenbewee- gik.nl. Veel bewegen Volwassenen hebben per dag 30 minuten beweging nodig, kinderen zelfs het dubbele. Op www.30minu- tenbewegen.nl staat precies waar om bewegen zo belangrijk is. Er is een speciaal gedeelte voor kinderen met beweegtips. Ouders van kinde ren van 0 tot 4 jaar kunnen ook inspiratie opdoen op www.beweeg- kriebels.nl. Installatiebedrijf BORST-GUUS DE JONG Westerweg 198C 1852AP Heiloo tel: 072 - 533 34 81 www. borstguusdejong. nl Tegelzetbedrijf DUMONT Cruyscamplaan 24 1851XB Heiloo tel: 072 - 533 95 36, www.tegelzetbedrijfdumont.nl Tegelzetbedrijf VAN SCHOOTEN Runxputteweg 3 1851 PM Heiloo tel: 072 - 505 33 72 Loodgietersbedrijf STEENHOEK ZN Holleweg 71 1851KD Heiloo tel: 072 - 533 18 55 Loodgietersbedrijf G. VAN TIL Vredenoord 169 1852 WP Heiloo tel: 072 - 511 30 09

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 34