Programma's Koninginnedag Anne Bruin, Voedings- en gewichtsconsulente H E I L O O BEDRIJF BELICHT Ypestein 'Wie zal dit jaar de wisselbeker winnen?' Boekestein 'De mini-playbackshow, vorig jaar was een groot succes' Plan Oost UITKIJKPOST 25 APRIL In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Anne Bruin, Voedings- en gewichtsconsulente, Ewislaan 51, 1852 GM Heiloo, tel. 072-5332636, info@lekker-slank.com HEILOO - Gezonde voeding en een dito gewicht staan al vele jaren in de belangstelling. Baanbrekende diëten zijn de revue gepasseerd en menigeen zal een slankboek in de kast hebben staan. Maar om al die crashdiëten vol te houden is nog een hele kunst en volgens voedings- en gewichtsconsulente Anne Bruin ook niet te doen. Zij is aangesloten bij de beroepsvereniging van gewichtsconsulenten Nederland (BGN). „De BGN ziet er op toe dat haar leden werken volgens de richtlijnen Goede Voeding gesteld door het Voedingscentrum in Den Haag en dat er geen tekorten in voedingsstoffen kunnen optreden zoals bij zogenaamde crashdiëten. Je kent dat wel: snel afvallen, maar geen blijvend laag gewicht. Ik zie heel veel klanten die echt alle diëten hebben uitgeprobeerd maar uiteindelijk altijd weer aankomen tot zelfs meer kilo's dan voor de lijnpoging. Er bestaan geen wonderdiëten en -pillen, maar de kunst is te komen tot een gezond ander voedingspatroon. Dit gebeurt bij mij met de nodige tips, adviezen en aanpassingen van huidige voedingsgewoonten. Zo kun je afvallen maar wel op een verantwoorde manier." Anne volgde twee jaar geleden de opleiding tot gewichtsconsulent en heeft sinds begin dit jaar haar eigen praktijk aan huis. Cliënten kunnen na een intakegesprek een stap-voor-stap-traject van twaalf begeleidingsafspraken volgen en zo nodig meer. Dat kan in haar praktijk en naar behoefte bij u thuis. Hoe gaat het verder in zijn werk? „Ik verdiep me eerst door vragen en een voedingsdagboek bij te hou den in het huidige eetpatroon van iemand. Daarna bespreken we dat en gaan we stap-voor-stap, voor de persoon zelf maar ook het lichaam, wen nen aan een nieuw voedingspatroon waarin variatie, anders eten maar ook minder of juist meer eten centraal staan." Natuurlijk staan hierbij de eigen wensen en voorkeuren van de klanten voorop. Alles gaat in overleg. Net als in de nieuwe schijf van vijf let Anne ook op meer bewegen. Naast tips als gewoon wat meer de fiets pakken, grasmaaien en huishoudelijk werk doen ligt een samenwerking met een plaatseüjke sportschool in het verschiet. Volgens Anne ook een manier om je lekkerder in je vel te voe len. „Daar gaat het toch ook om by -overgewicht. Mensen zijn dan onge lukkig in hun lijf en bij sommige mensen kan het schaamtegevoel zo groot zijn dat ze niet meer durven deel te nemen aan activiteiten of zich zelfs afsluiten voor sociale contacten. Hartstikke zonde", vindt Anne, dus: „Tijd om uw overgewicht met beide handen aan te pakken!" Bovendien vormt overgewicht een risicofactor voor allerlei lichamelijke problemen zoals diabetes, hart- en vaatziekten, gewrichtsklachten et cetera.. In de korte tijd dat Anne bezig is, groeit en bloeit haar praktijk, maar er kunnen nog cliënten aangemeld worden. Handig om dan te weten is dat diverse zorg verzekeraars de consulten vergoeden. Op 30 april om 13.30 uur wordt bij Het Oosthonk (Oostkanter 14) gestart met een versierde fietsop- tocht door de wijk. Drumband Da Capo uit Alkmaar voorop, gevolgd door kinderen met hun feestelijke fietsen en steppen. Om 14.00 uur worden de voertuigen bij het Oosthonk geparkeerd en start het spelletjescircuit. Voor 3,00 euro kunt u een 'pretkaart' kopen waar mee uw kind allerlei spelletjes kan doen en tussendoor ook iets lek kers krijgt. Voor alle kinderen tot en met groep 8 zijn er leuke dingen te doen. Het feest duurt tot 16.00 uur. Bij slecht weer verplaatst het feest zich in beperkte vorm naar binnen. Op maandag 30 april wordt weer met veel enthousiasme een feest in de speeltuin in Boekenstein gegeven. Een feest voor jong en oud. Van 10.00 tot 12.00 uur kun nen alle kinderen tot twaalf jaar het spelletjesparcours aflopen. Een spelletjeskaart kost 1,00. Naast de spelletjes is er een springkussen geregeld en kunnen de kleintjes een ritje maken op een pony. Op de stoep naast het fietspad kunnen kinderen spulletjes probe ren te verkopen op de vrijmarkt. Natuurlijk zijn er weer volop limo nade en andere lekkernijen te ver krijgen, onder het genot van een gezellig muziekje. Behalve uit de wijken Baetenburg en Boekenstein komen er veel kinderen uit de omliggende wijken op deze leuke ochtend af. 's Middags om 13.30 uur vindt er voor kinderen van zes tot en met 16 jaar de traditionele voetbalwed strijd plaats tussen de wijken Baetenburg en Boekenstein bij de Foresters (ingang sporthal Vennewater). Wie zal dit jaar de wisselbeker winnen? De kinderen uit deze wijken kunnen zich hier voor opgeven via de antwoord- strook die in het programmablad staat. Het programmablad wordt huis-aan-huis verspreid in de wij ken. Foto: Mario Saclcsioni HEILOO - Het koningshuis is weer verder uitgebreid dit jaar, reden te meer Koninginnedag nog uitbundiger te vieren. En waar kan dat beter dan in Ypestein. De opzet is vertrouwd, de bandjes zijn weer top, de drank is koud, alle ingredi ënten voor een superfeest zijn aan wezig. De spelletjes gaan vanaf 12.00 uur van start. De kinderen kunnen zich uitleven op behendigheids spelletjes waarbij cadeautjes te winnen zyn. Dit spektakel duurt tot 14.30 uur. Inschrijving is mogelijk tot 13.45 uur en kost 1,25 per kind. Alleen leden van de wijkvereniging kunnen meedoen en de inschrij ving is beperkt tot 300 kinderen. De mini-playbackshow, vorig jaar voor het eerst op Koninginnedag zelf, was een groot succes. Dat zal dit jaar niet anders zijn, want het Oranjebal zal worden geopend de jaren '70 en '80. Om 22.30 uur is het feest ten einde. Net als vorig jaar zijn er en aantal regels: min derjarigen mogen geen alcohol gebruiken. Alcohol halen en drin ken is alleen toegestaan indien je een polsbandje van de organisatie draagt. Deze zal op het terrein te verkrijgen zijn, alleen op vertoon van een geldig legitimatiebewijs. Ook het doorgeven van alcohol door vrienden aan minderjarigen is niet toegestaan, de mensen van de beveiliging zullen hier actief op toe zien en ingrijpen bij geconstateer de overtredingen. Aan ouders wordt verzocht geen drank te geven aan hun minderjarige kinde ren. Het is verboden tijdens het feest eigen drank in glas of blikjes mee te nemen, dit is bedoeld voor de eigen veiligheid van de mensen op het terrain, maar ook zeker voor de kinderen die de dag erna weer spelen op het plein en in het park. Om het voor direct omwo nenden gezellig te houden, wordt iedereen verzocht alleen te plassen in de daarvoor bestemde wc's en piaszuilen. De politie zal streng optreden tegen wildplassers. door de mini-playbackshow om 15.30 uur. Vanaf ongeveer 17.00 uur zullen de echte sterren het overnemen en knalt het Oranjebal los met live-muziek. Van 17.00 tot 18.15 uur, met de band Stoer (www.stoer.org). Stoer is een band ontstaan uit zes collega's die iets wilden doen voor het 50-jarig jubi leum van hun bedrijf in 2005. Van 18.45 tot 20.00 uur speelt de band Big Funk. Dit is een band van leer lingen van de Muziek en Dansschool Heiloo. Hun muziek swingt werkelijk de pan uit. Afgesloten wordt er door een oude bekende, van 20.30 tot 22.00 uur, The Zemsonites. The Zemsonites 'kofferen' swingende nummers uit

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5