'De kinderen zijn echt schatjes!' Boekenmarkt 't Trefpunt Bewoners plan Zuid opgelucht Inleveren paaspakketten Burgemeester en wethouder helpen mee op rolstoelbus Vrijwilliger IV van de maand H E I L O O Antoinette Bontje, werkzaam bij de Hobbyfarm KORTOM Geslaagd Themaochtend longkanker Geen Ypedisco UITKIJKPOST 25 APRIL 2007 HEILOO - Hoeveel kinderen zouden de afgelopen veertig jaren al hun weg hebben gevonden naar de Hobbyfarm? Het moeten er duizenden geweest zijn van verschillende generaties, die bij deze vrijetijdsclub aan de Mariënstein, hebben geknipt, geplakt en gezaagd. Antoinette Bontje, in het dagelijks leven ambtenaar van Bouw- en woningtoezicht, is twaalf jaar actief bij de club, als bestuurslid, als inko per van de materialen, maar vooral ook als begeleidster van bijvoorbeeld woensdagmiddagroepen: ,,Het begon met helpen bij de zomerspelen. Dat vond ik zo leuk om te doen, dat ik op enig moment als vaste vrijwilliger bij de Hobbyfarm ging werken." Wat begon als een aardigheidje, is sinds dien behoorlijk uit de hand gelopen: ,,Ik ben er toch zeker wel 20 uur per week mee bezig. Gelukkig heeft mijn man het daar niet moeilijk mee!" lacht ze. De Hobbyfarm heeft zo'n 120 kinderen dit jaar, verspreid over vier groepen. De stichting huurt twee lokalen van de gemeente, maar verhuurt deze vanuit kostenoogpunt weer door aan andere creatieve groepen op dagdelen dat ze er zelf geen gebruik van maakt. Bij de Hobbyfarm zijn ruim 30 volwassenen actief, waardoor iedere groep van rond de dertig kinderen, kan worden begeleid door zo'n acht volwassenen ,,maar nieuwe vrijwilligers zijn héél welkom, hoor!" kan ze niet nalaten op te merken. Tijdens het gesprek druppelen de kinderen van de woensdagmiddag- groep binnen en laten aan juf Antoinette zien, welke werkstukken ze wil len tentoonstellen tijdens de komende open dag. Bijzonder leuke werk stukken zitten daar bij, zoals gefiguurzaagde en afgelakte dieren, malle papier-maché schalen in felle kleurtjes, mozaïek potjes. Wat opvalt is de hoge kwaliteit van de producten, die toch alle gemaakt zijn door kinderen vanaf zeven jaar. ,,We vinden het belangrijk dat de kinderen met iets moois naar huis gaan, dat ook nog eens goed in elkaar zit en dus niet dat het uit elkaar valt bij de voordeur" verklaart de gedreven vrijwilligster. De club speelt een belangrijke rol in het leven van de kinderen. Dat blijkt onder meer uit het feit dat de meesten jaren lid blijven, soms wel tot hun vijftiende of zestiende jaar. Antoinette is dol op de kinderen: „Het zijn meestal schatjes! Als ze wat langer bij de club blijven, bouw je er een hechte band mee op. Natuurlijk investeren wij, de begeleiders en zeker ook de vijf bestuursleden, er erg veel tijd in, maar zonder onze 30 vrijwil ligers zou de Hol)byfarm nooit kunnen bestaan. We hebben samen bereikt dat de Hobbyfarm beter draait dan ooit en we hebben zo verschrikkelijk veel mooie materialen, wol, papier, hout, verf. Het is gewoon heerlijk om te doen!". Dat het wordt gewaardeerd, blijkt wel uit de opmerking van Roosmarijn: „Ik ga nooit stoppen met de Hobbyfarm, ik ga gewoon door tot mijn tachtigste!" HEILOO - Op zaterdag 28 april van 10.00 uur tot 13.00 uur wordt een tweedehands boe kenmarkt gehouden in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De opbrengst is bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal cul turele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Met enorme spanning is door velen uitgekeken naar een uitspraak aangaande het wel of niet tijdelijk vestigen van OBS De Springschans op het middelste plantsoen aan de Breedelaan. Direct omwonenden en buurtbe woners zijn zeer verheugd met de uitspraak van het college van Burgemeester en Wethouders om elders een alternatieve tijdeüjke locatie voor OBS De Springschans te zoeken. Voor velen is nog wel de vraag wanneer het plantsoen daad werkelijk weer groen wordt. Nagenoeg alle direct omwonenden en buurtbewoners ondervinden nu al bijna drie jaar overlast veroor zaakt door bouwverkeer en de opslagplaats ten behoeve van reno vatiewerkzaamheden van Plan Zuid. Eerder is door de gemeente toege zegd dat deze werkzaamheden voor jaar 2007 zouden worden afgerond. Het actiecomité Plantsoen weer Groen verwacht dat de gemeente op korte termijn besluit het plantsoen, zoals eerder door hen toegezegd, in oude luister te herstellen. Mocht dat niet het geval zijn, dan zal het actie comité opnieuw van zich laten horen. HEILOO - Er is weer gelegen heid tot het inleveren van pak ketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pak ket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij Monika Verhage, Vennewaard 162 te Alkmaar op woensdag 2 mei van 19.00 tot 22.00 uur. Voor informatie, tel. 072-5622576. De pakketten moe ten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adres sen van geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. Vanaf heden mogen ook meubels, koel kasten en ook geldpakketten wor den verstuurd. Het maximale gewicht van een packet is 25 kilo, de kosten zijn 3,40 per pakket plus 1,40 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. HEILOO - Annemarie Blakborn, oud-plaatsgenote en oud-leerlin ge van De Nieuwe Hoeve en het Willem Blaeu, is aan de Universiteit van Amsterdam afgestudeerd in Politicologie. In haar afstudeerscriptie over de veranderende rol van nationale parlementen in de Europese Unie onderzocht zij de verschil len en overeenkomsten tussen het Nederlandse en het Deense parlement. ALKMAAR - Op vrijdag 27 april, van 10.30 tot 12.00 uur, zal dr Haitjema, longarfs, informa tie geven over chemotherapie bij longkanker. Hierna is er gele genheid tot het stellen van vra gen. De ochtend wordt georga niseerd door het Informatie centrum Longkanker en zal in't Praethuys worden gehouden. U kunt 't Praethuys vinden op Wilhelminalaan 8 in Alkmaar. Voor verdere informatie kunt u bellen naar tel. 072-5113644. HEILOO - In verband met Oranjebal op Koninginnedag is er geen Ypedisco op vrijdag 27 april. HEILOO - De burgemeester en wethouders van Heiloo steken letterlijk de handen uit de mou wen, door bij verenigingen in Heiloo mee te helpen onder het motto 'B&W helpen mee'. Met deze werkzaamheden willen de burgemeester èn de wethou ders bereiken dat de inwoners van Heiloo hen gemakkelijk kunnen benaderen. Daarnaast willen zij zoveel mogelijk in contact komen met de inwo ners, om te horen wat er leeft in Heiloo. Als eerste in de rij van werkzaam heden was een ronde met de rol stoelbus van Stichting Rolstoelbus Heiloo gepland op donderdag 19 april. Om 08.45 uur stonden burge meester Hans Romeyn en wethou der Hero Veger klaar om samen met chauffeur Hans Spronk de helpende hand te bieden bij het vervoer van rolstoelgebruikers. Hans is al vijf jaar werkzaam op de rolstoelbus. Met nog zeven vrij willigers staat hij één keer per acht weken een hele week van 09.00 tot 18.00 uur paraat, om de ongeveer drie ritten per dag te maken. „Wij doen net wat meer: we rijden op tijd, heel belangrijk bij een zieken huisafspraak bijvoorbeeld, op ver zoek helpen wij de mensen uit huis en weer naar binnen en we rijden indien nodig ook op uitzonderlijke tijden. Maar dat moet met de chauf feur geregeld worden." De opbrengsten komen voort uit de rit prijzen en wat donaties. Het is die ochtend mevrouw Jager die opge haald wordt om naar haar wekelijk se yogales bij de Zilvermeeuw in Alkmaar te gaan. Gelukkig is zij op de hoogte van de delegatie die zij aantreft als zij door Hans Spronk richting rolstoel bus geduwd wordt. Dan is het de beurt aan de collegeleden om het over te nemen. Eén keer uitleg van de autolift is voldoende om burge meester Romeyn de knoppen te laten bedienen. Geruisloos belandt mevrouw Jager in de bus, waar haar rolstoel door burgemeester en wet houder stevig vastgesjord wordt. De collegeleden nemen plaats naast de bestuurder, tijd voor wat vragen over hét werk. Wat móet je bijvoor beeld in huis hebben als rolstoelbu schauffeur? „Er is geen stringent programma van toetreding, hoor", lacht Hans. „Wel is een dosis socia le vaardigheden en inlevingsvermo gen nodig." Tijdens het uitrijden wordt dui delijk dat de rolstoelgebruiker zich echt wel vertrouwd moet voelen bij de vrijwilliger. „Dat achteruit rijden vind ik altijd eng, ik moet me echt overgeven aan Hans en erop vertrouwen dat ik veilig de bus uitkom", aldus mevrouw Jager. Bij De Zilvermeeuw is er even tijd voor beide bestuursleden om te vertellen hoe belangrijk zij het vinden het werk van vrijwilli gers van dichtbij te zien. Hero Veger: „Er zijn zoveel vrijwilligers aan het werk, maar we spreken doorgaans veel bestuursleden van organisaties. Nu wilden wij de vrij willigers zelf spreken." Hans Romeyn„We zien dat de vrijwilli gers het werk echt met hun hart doen." Er staan nog een aantal 'B&W helpen mee'-afspraken op het pro gramma, zoals het assisteren bij het fietsverkeersexamen en het meeverzorgen van de boeren broodmaaltijd bij Falkland Toneel. Verenigingen die zich willen aan melden kunnen een mail sturen naar info@heiloo.nl onder vermel ding van 'B&W helpen mee'of bel len met tel. 072-5356609. Mevrouw de Jager krijgt hulp van burgemeester Romeyn en wethouder Veger op haar route naar de yogales. Foto: Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 9