Expositie Theo Leering bij dierenartsenpraktijk Prachtig werk van Gretha Beelenkamp in De Loet Beeldentuin Ditta Engel bestaat tien jaar H E I L O O HI If! kfUVJ DEUTEKOM 11 Corso Spiderman III BOEK VAN DE WEEK HET GROTE BOEK VOOR DE 1 KLEINE TUIN Jan Smit laat Heilooër harten sneller kloppen Het grote boek voor de kleine tuin door John Brookes Boek van de week Het grote boek voor de kleine tuin 1 j 11 KORTOM Expositie Jaap van der Dussen in bibliotheek UITKIJKPOST 16 MEI 2007 In deze derde film over Spider- Man komt de superheld het kwaad dat hij altijd heeft bestreden in zich zelf tegen... Het is Peter Parker (Tobey Maguire) eindelijk gelukt een evenwicht te vinden tussen zyn toe wijding aan M.J. (Kirsten Dunst) en zijn taken als een superheld. Maar er ligt onheil op de loer als de donkere kant van Spider-Man naar boven komt, die hij niet onder controle weet te houden. Hij wordt gedwon gen te kiezen tussen de verleidelijke kracht van zijn nieuwe donkere out fit en de meelevende held die hij eerst was. Ondertussen blijken de nieuwe demonen, Sandman en Venom, te beschikken over "ongeëve naarde krachten, die een overmoedi ge Spider-Man niet zal kunnen tegenhouden. De dagen van 'The Evil Dead' liggen al lang achter hem: regisseur Sam Raimi heeft zich hele maal toegelegd op de Marvel strip held Spider-Man van Stan Lee. Raimi's eerste verfilming in 2002 was een groot succes en het vervolg uit 2004 zo mogelijk nog groter. In 'Spider-Man 3' keren alle vertrouw de acteurs - Tobey Maguire, Kirsten Dunst, James Franco - weer terug. HEILOO - In de maanden mei en juni exposeert Theo Leering zijn nieuwe collectie schilderyen bij de dierenartsenpraktyk Schaap/ de Jong, op de Commandeurslaan 1 te Heiloo. Leering heeft zijn talenten op een zeer karakteristieke wijze ontwikkeld. Te bezichtigen tijden de openingstij den van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 19.00 uur en op zater dag van 10.30 tot 12.00 uur. JOHN &RC HEILOO - Al op jonge leeftijd begon Gretha Beelenkamp met de tekenpen de wereld om haar heen op papier te zetten. Met enkele punten zet ze het bestek uit, van waaruit met fijne lijnen een totaalbeeld ontstaat. Toch bindt zij zich niet aan het figuratieve zoals haar moderne wer ken in acrylverf, waarin zij haar cre ativiteit en reflectie met paletmes weergeeft. In boeiende kleurcompo- sities worden emoties uit waarne mingen van actuele gebeurtenissen weergegeven, niet altijd direct her kenbaar maar dat typeert juist haar kunstenaarschap. De bewoners van De Loet waarderen deze werkstuk ken dan ook zeker en het is ook de moeite waard om ze te komen bezichtigen. Dit kan tijdens ope ningstijden in Woon- Zorgcentrum De Loet, De Loet 1 in Heiloo. Van juli tot eind september worden ze verplaatst naar Overkerck in Heiloo. De tiende editie van de Beeldentuin van Ditta Engel. Eigen foto De belangstelling voor tuinont werpen is de laatste decennia enorm gegroeid. Het aantal tuinont werpers is enorm toegenomen en het aantal voorbeelden van wat je met een tuin kunt doen is groter dan ooit, mede dankzij de media en ook dankzij tentoonstellingen die over de hele wereld worden gehou den. De laatste jaren zijn stijlen ver anderd en het gebruik van materia len is toegenomen. In dit boek zijn allerlei voorbeelden en illustraties opgenomen. Onze smaak is wellicht wat minimalistischer geworden en de inspiratiebronnen omvangrijker, we kiezen vaak voor een wat min der 'plantaardige' uitstralingmisde regels om het beste te maken van de kleine buitenruimte zijn hetzelf de gebleven. Dit is het meest com plete boek voor alle kleine tuinen. Dankzij slimme ontwerpen, hulp bij plant- en materiaalkeuze en tips voor tuinmeubelen en accessoires, verander je zelfs het kleinste hoekje of gaatje buiten in een tuin om trots op te zijn. door John Brookes voor 24)95 HEILOO - Velen hadden er halsreikend naar uitgekeken en op zondag 13 mei werden ze niet teleurgesteld: het optreden van Jan Smit en zijn vrienden Nick en Simon in sporthal Het Vennewater. In een tot de nok toe gevulde sporthal was het van 16.00 tot 22.00 uur één groot feest. Het concert dat binnen een week was uitverkocht bracht de meisjes tot extase en bij het podium was het dringen geblazen om zo dicht mogelijk bij de Volendamse idolen te komen. In afwisselende sessies traden Bob en the blue band, Jan Smit, Nick en Simon en zelfs Jim Bakkum op, terwijl tussen de optredens door Dj Tino zich van zijn beste kunnen liet horen. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Een artikel in de Uitkijkpost was het begin. De opentuinmiddag die Ditta Engel die zondagmiddag tien jaar geleden aankondigde liep geheel uit de hand. „Ik wist echt niet wat me overkwam", vertelt ze. „Meer dan driehon derd mensen kwamen op het krantenartikel af. Ik heb de hele middag handen lopen schudden en kopjes thee inge schonken. Ook had ik nog helemaal niet zoveel beelden in mijn tuin als nu. We exposeerden de beelden op omgekeerde betonnen straatputjes die ik van de gemeente had gekre gen." De belangstelling voor haar werk op die zondagmiddag was belangrijk voor haar zelfvertrou wen. Het besluit om in de zomer elke zondagmiddag open te gaan was een goede zet. Met het eerste verdiende geld kon nieuw materiaal worden gekocht en geïnvesteerd in gereedschap. Langzaam breidde haar collectie tuinbeelden en kleine re binnenbeelden zich uit. Aanvankelijk was het gietbeton waar ze haar beelden in afvormde. Later kwamen er steeds meer bron zen beelden in haar collectie. Inmiddels is de tuin in de zomer zowel op zaterdag als op zondag geopend en uitgegroeid tot een pro fessionele beeldentuin. Adverteren in landelijke kunstbladen leverde haar ook landelijk bekendheid op. De kwaliteit van haar figuratieve werk wordt gewaardeerd en levert haar ook steeds meer opdrachten op, zoals het maken van jubileum geschenken, prijzen, beeldjes voor fundraising, maar ook grafbeelden. ,,Het wordt een feestelijk jaar", zegt Ditta Engel. Beeldentuin Ditta Engel, Westerweg 182, Heiloo, tel. 072-5336266, www.dittaengel.nl. dittaengel@quicknet.nl. Openings tijden van zaterdag 12 mei tot en met zondag 26 augustus, elke zater dag en zondag tussen 13.00 en 17.00 uur, daarbuiten op afspraak. De toegang is gratis. HEILOO - Jaap van der Dussen, in 1948 geboren in Den Haag, woont in Heiloo waar hij sinds 25 jaar schildert in eigen ateüer. Zijn favoriete materiaal is acryl verf waarmee hij impulsief en explosief kan werken. Kenmerkend zijn de heldere, ster ke kleuren, met brede kwast of mes op het doek gezet. Zijn werk heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld van meer naar steeds minder figuratief. Hij schildert graag vanuit zijn onderbewust zijn, vaak tot eigen verrassing. De kunst is dan te bepalen wat wel en wat vooral niet te gebruiken en wanneer te stoppen. Hij heeft vele exposities in Nederland gehad en nam in 2005 deel aan de Biennale in Florence. Jaap van der Dussen toont van 7 mei tot 2 juli een selectie van zijn werk in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo KiHI naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11