Paarden en ponykeuring Heiloo Het Huis Moen Opticiens feliciteert Zonnebrilfeest! Cl000 Ypestein reikt Batavus Campina-prijs uit Geslaagde reünie ULO examenjaar 1957 Vriendengroep bouwt duurzame huizen in Zambia H E I L O O 13 INGEZONDEN BRIEF INGEZONDEN MEDEDELING Grond voor weinig Afwijkende openingstijden bibliotheek UITKIJKPOST 16 MEI 200 7 - V HEILOO - De winkels van Het Huis Moen in Heiloo en Castricum staan al jaren bekend als dé zonnebrilspecialisten in de regio. Zij hebben de start van het nieuwe zonnebrilseizoen dan ook gevierd met een groots zonnebrilfeest met als doel de bezoekers mee te nemen op ontdekkingstocht. In de maand april hebben ze een speciaal programma samengesteld waarbij iedereen kennis heeft kunnen maken met de spiksplinternieuwe zonnebrillen van dit seizoen van topmerken zoals Prada, Versace, Calvin Klein, RayBan en Nike Vision. De vaste klanten van Het Huis Moen ontvingen een persoonlijke cadeaucheque ter waarde van maar liefst 25,- welke men kon besteden bij aankoop van een zonnebril. Daarnaast kon iedereen profiteren van het aan bod om het aankoopbedrag van de zonnebril terug te winnen; door het invul len en inleveren van de speciale actie bon uit de wekelijkse advertenties in de winkels maakte de klanten tevens kans hierop. Voor een gedegen en modieus advies op het gebied van lenzen en (zonne)brillen moet u echt zijn bij Het Huis Moen, uw opticien! Ook biedt Het Huis Moen door de landelijke samen werking met ruim 130 andere vestigingen van Het Huis een aantal aantrek kelijke voordelen. Zo werken zij samen met bijna alle zorgverzekeraars zoals Achmea, Menzis, Agis en IZZ, en bieden zij verzekerden aantrekkelijk voor deel tot zelfs een gratis bril eens in de twee jaar! Ook werkt Het Huis samen met de ANWB op het gebied van goed zien en verkeersveiligheid en biedt Het Huis aantrekkelijk prijsvoordeel op brillen voor alle ANWB-leden. HEILOO - In het filiaal van Cl000 in Ypestein heeft de afgelopen drie weken een actie plaats gevonden waarmee klanten een originele Batavus Campina fiets konden winnen. De actie was in het leven geroepen vanwege de introductie van een 'gezondere' melk door Campina. Klanten die een pak nieuwe Campina melk kochten konden een formulier met daarop een zo ori gineel mogelijke slagzin inleveren om deel te nemen. Afgelopen dinsdag heeft onze jury zich oyer alle inzenders gebogen en daaruit de winnaar gese lecteerd! De winnares van de Campina fiets is mevrouw Kaandorp gewor den, zij heeft de fiets dankbaar in ontvangst genomen. Foto: Mario Sacksioni In 2003 heb ik een zeer moeizame briefwisseling gehad met de gemeente Heiloo omtrent het genoemde gebied. Ik was wat onrustig vanwege een hek dat geplaatst was achter de woningen van Bosrank en de Harrelears. Op 5 juni 2003 kreeg ik een brief van de gemeente waarin stond dat aan de bewoners van de percelen grenzend aan de locatie zeskant een strook grond is verkocht ter diepte van 6 meter. Deze grond wordt door een hekwerk afgeschermd ter afschei ding van privé en openbaar. Later bleek dat de gemeente dit hekwerk heeft bekostigd, (circa 300,- per Ml) De grond is verkocht aan de bèwoners voor (omgerekend in want het was Fl. 200,-) 90,76 per M2 (excl. overdrachtsbelasting). Voorwaarde voor deze transactie is dat de verkochte grond een groen karakter dient te behouden en het niet is toegestaan bestaande beplanting te verwijderen. Het is mij een raadsel waarom deze bewo ners ca. 60M2 van de gemeente hebben kunnen kopen! Het is mij een nog groter raadsel waarom deze grond zo weinig heeft gekost! En wat mij ook heel erg verbaast is dat de gemeente het dure Heras hekwerk heeft betaald! Het is mis schien toeval, maar in een van de genoemde percelen woont de heer Daas... A. Los Heiloo HEILOO - Bibliotheek Heiloo is op donderdag 17 mei (Hemelvaartsdag) gesloten. Op vrijdag 18 mei en zater dag 19 mei is de bibliotheek nor maal geopend. een half jaar worden niet toegela ten. Dit in verband met de veilig heid van deelnemers en pubhek. De pony's en paarden worden inge deeld in rubrieken aan de hand van hun hoogte. Aparte rassen worden (bij voldoende deelname) in een aparte rubriek onder gebracht. Tijdens de keuring worden de pony 's en paarden beoordeeld door een vakkundige jury op hun exterieur (bouw) en hun beweging. De keuring begint om 09.30 uur, deelnemers dienen om 09.00 uur aanwezig te zijn. Er zijn mooie prij zen beschikbaar gesteld. Elke deel nemer ontvangt een herinnering aan deze dag. Voor inlichtingen en opgave: Annemarie van der Peet, tel. 072-5126066 of Marinette van Acker, tel. 072-7850972 of www.hsheiloo.nl. HEILOO - Op 28 mei, Tweede Pinksterdag, op het buitenter rein van de Sammer rijhal aan de Zeeweg in Heiloo een paarden en ponykeuring gehouden. Alle pony's en paarden, -met of zonder stamboekpapier- kunnen hieraan meedoen, waaronder haflin- gers, fjorden, ijslanders, friezen en andere rassen. Hengsten ouder dan Na veel telefoontjes, e-mails, kran tenartikelen met foto's en informa tie inwinnen bij de burgerlijke stand werd praktisch iedereen gevonden en vernamen ze dat zes klasgenoten helaas zijn overleden. Zelfs Nico Bruin, die tegenwoordig in Amerika woont, was aanwezig. Frits Calf: ,,De opkomst overtrof al onze ver wachtingen en iedereen was laaiend enthousiast. Veel vergeten herinne ringen kwamen boven en werden uitgewisseld. Hiervan gaan we een boekje voor iedereen samenstellen, waarin ook de vele foto's komen te staan die boven water kwamen en die zijn genomen tijdens de reünie. En wij weten nu dat het de inspan ningen meer dan waard is geweest en dat het een gebeurtenis was die beslist voor herhaling vatbaar is". HEILOO - Op donderdag 10 mei vond bij restaurant Klein Varnebroek een gedenkwaardi ge en geslaagde reünie plaats tussen oud-klasgenoten van de voormalige ULO-school aan het Slimpad, die in 1957 hun eind examen deden. Bijna alle klasgenoten van het ULO examenjaar 1957 werden gevonden en waren aanwezig tijdens de reünie. Foto: Ab Baart Van de oorspronkelijke zestig klasgenoten, waren er 48 die elkaar ontmoetten tijdens een uitgebreide koffietafel en lunch, waarna een het merendeel van de reünisten de her nieuwde kennismaking voortzette in Egmond aan Zee. De organisatoren Gerrit Groenenboom en Frits Calf zijn met alle voorbereidingen begonnen in juni 2006, waarna de nodige inspanningen werden ver richt om alle mensen te traceren. HEILOO - Het begon allemaal met een idee op een van de bui tenlandse reisjes van vrienden groep Broederschap De Zwarte Hand. Net als de groep kwajon gens onder leiding van Pietje Bell, opperde ook deze groep 'om eens in plaats van aan de zuip en het eten te gaan, hun geld te besteden aan een goed doel.' Het doel was snel gekozen, het werd huizen bouwen in Zambia onder de vlag van Habitat for Humanity. Habitat for Humanity is een internationale non-profit hulp organisatie, actief in ruim 95 lan den. Het draait allemaal om het bouwen van betaalbare en veilige huizen voor gezinnen in nood. Habitat for Humanity vraagt men sen om niet alleen stü te staan bij het vraagstuk van armoedebehui- zing maar ook daadwerkelijk een steentje bij te dragen op een zoge naamde bouwreis. Samen met de toekomstige bewoners een duur zaam huis bouwen volgens de filo sofie van niet geven, maar delen. 'Duurzaam' heeft meerdere beteke nissen. In de eerste plaats 'blijvend', zodat de gemeenschap ook na beëindiging van de steun op eigen kracht verder kan. 'Duurzaam' bete kent ook dat er geen aanslag gepleegd wordt op het milieu en natuurlijke hulpbronnen worden ingezet. Bovendien wordt de plaat selijke economie gesteund door het werken met materialen uit de streek. En dat alles is nou precies wat de vriendengroep zo aansprak. Niet alleen maar de acceptgiro uitschrij ven, maar zelf aan de slag! De bekende Heüooër gezichten Ger Brakenhoff en Wim Leering, twee van de inmiddels 28 huizenbou wers, leggen uit wat him bouwreis gaat inhouden. „Samen met nog 26 andere bouwers vertrekken we op 1 september voor een week naar het in het zuiden van Afrika gelegen Zambia. We gaan bouwen in de gemeenschap Piende-pamodsi, zo'n tien kilometer van de hoofdstad Lusaka. Voor het bouwen van hui zen zijn naast onze inzet ook materi alen nodig. En dat kost geld: 800,- voor de muren, 180,- voor een deur, 30,- voor een kraan. Een kruiwagen met vijf zakken cement kost 150,-. Alles bij elkaar genomen bouwen we voor 3000,- een menswaardig huis, goed voor een gezin. We nemen elk 500,- mee en kunnen dus vijf huizen neer zetten. De plaatselijke bevolking waardeert het enorm dat we zelf wat gaan doen en die hulp kan erg variëren. De een haalt water, de ander gaat stenen maken, je kunt altijd wel wat doen." Hoe meer geld, hoe meer materialen, hoe meer huizen en om met de woorden van Wim te spreken: Als u ons echt wilt laten zweten, geef dan gul'. Wie besluit om 3000,- of meer te sponsoren, ontvangt een inge lijste foto van het gesponsorde huis met uw bedrijfsvlag of -logo! Sowieso wordt onder alle sponsors een mooi fotoboek van de reis ver loot. U kunt een bedrag storten op bankrekening 56.12.86.132 van de ABN te Heüoo ten name van Wim Leering onder vermelding van Habitat-bouwen in Zambia. Wüt u contact? Stuur dan een maü naar wpm.leering@quicknet.nl. Ger Brakenhoff en Wim Leering bouwen met hun Broederschap De Zwarte Hand huizen in Zambia. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13