m contact Koninklijke onderscheidingen Ere wie ere toekomt HEILOO j Afval GEMEENTE f Openingstijden Raad en (raads)commissies l 6 MEI 2007 U ITKIJ KPOST Kent u iemand die een lintje verdient? Veel mensen zullen deze vraag met 'ja' beantwoorden, want overal in Nederland zetten mensen zich jarenlang voor vele doelen in. Vaak zon der eigenbelang, in alle bescheidenheid. Deze mensen komen in aanmerking voor een Koninklijke Onderscheiding, net als ieder ander met bijzondere verdiensten voor de samenleving. Maar dan moeten ze daarvoor wel eerst worden voorgedra gen. U kunt daarvoor morgen, want iedereen kan iemand voordragen voor eer^^pinklijke Onderscheiding. Wilt u iemand voor een Koninklijke Onderscheiding in aanmerking laten komen? Dan is het verstandig om eerst even contact op te nemen met het gemeentehuis in de woon plaats van de kandidaat. Voor Heiloo is dit mevrouw M. Cost, secretaresse van de burgemeester. Dan kan in grote lijnen worden aangegeven of de verdiensten inderdaad bijzonder genoeg zijn voor een Koninklijke Onderscheiding. Ook kan dan precies uitgelegd worden hoe u verder te werk moet gaan. Na het verzamelen van de benodigde gegevens wordt het voorstel ingediend bij de burgemeester. Hoe gaat de aanvraag in z'n werk? De behandeling van een voorstel kost behoorlijk wat tijd. Daarom is het belangrijk om tijdig in actie te komen. Is het de bedoeling dat de onderscheiding tijdens de 'lintjesregen' voor Koninginnedag wordt uitgereikt? Dien het voorstel dan vóór 1 augustus 2007 bij de burgemeester in. Gaat het om een uitreiking tijdens een andere gelegenheid, dan moet u het voorstel minimaal zes maanden van tevoren naar de burge meester sturen. De burgemeester brengt advies uit over die voorstellen. Als dit advies positief is, kan er ook een suggestie worden gedaan voor de hoogte van de onderscheiding. Vervolgens geeft de Commissaris van de Koningin een oordeel en stuurt het voor stel door naar het Kapittel voor de Civfele Orden. Dit onafhan kelijke college geeft een zwaarwegend advies aan de betrok ken minister. Wanneer de minister positief beslist, wordt de onderscheiding bij Koninklijk Besluit verleend. De burgemees ter informeert u over de uitkomst van het voorstel. Lintjesregen Bij de lintjesregen gaat het vaak om onderscheidingen in de Orde van Oranje Nassau of de Orde van de Nederlandse Leeuw. Om in aanmerking te komen voor één van deze Orden moet er steeds sprake zijn van bijzondere prestaties of inspanningen. Bij de Orde van Oranje Nassau ligt het zwaar tepunt van de beoordeling bij de bijzondere verdiensten voor de samenleving. De verdiensten in een betaalde functie of beroep worden als aanvullend element meegenomen. Bij de orde van de Nederlandse Leeuw zijn de bijzondere verdien sten die in het arbeidsproces tot stand zijn gekomen wel van groot belang. De bijzondere verdiensten moeten voor de ver lening van de onderscheiding in de Orde van de Nederlandse Leeuw voor de maatschappij buitengewoon zijn. Daarbij gaat het met name om verdiensten op het terrein van kunst, weten schap of sport. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Cost, telefoonnummer 072 535 66 09. Zij kan u ook een formulier toesturen waarop precies staat beschreven waar een aanvraag voor een Koninklijke Onderscheiding aan moet voldoen. nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN Op Hemelvaartsdag donderdag 17 mei a.s. zijn het gemeentehuis en de afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 gesloten. Vrijdag 18 mei a.s. kunt u weer gewoon terecht op beide locaties. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE (AFVAL) Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 16.00 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op maandag 21 mei a.s. hoorzit tingen voor de behandeling van bij bur gemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten: 19.45 uur: intrekken en terugvorderen bijstandsuitkering; 20.15 uur: vergoeding woningaanpas sing; 20.45 uur: verhoging vordering bij stand wegens brutering. Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belang hebbenden kan de zitting om persoon lijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Meer informatie Voor meer informatie over het boven staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u terecht bij mevrouw C.J. Klein Holte, secretaris van de commissie, telefoonnummer 072 535 66 45. Welstandscommissie Op maandag 21 mei a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belangheb benden kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de wel standscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tij dens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goed gekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vërgadering d.d. 7 mei 2007. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: - Burenweg 24, vergroten woning - Herenweg 180, vergroten woning - Het Hoekstuk 6, veranderen winkel - Oostersingel 1bouwen woning - Stationsweg 86, veranderen en vergroten winkel - Westerweg 46, bouwen woning - Westerweg 123, bouwen woning - Wilgenlaan 18, vergroten woning 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda, inclusief de ingeplande afspraken en de volgorde van de behandeling, en de daarop betrekking hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om per soonlijke of andere gewichtige redenen niet-openbaar zijn, op maandag 21 mei a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen en de receptie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Op donderdag 17 mei a.s. wordt er géén grof huisafval opgehaald. De rolemmers die deze dag opgehaald zouden worden, zijn op maandag 14 mei jl. geleegd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 18