Veel ideeën voor het Derckplantsoen Pech achtervolgt Muziekvereniging Excelsior tijdens Koninginnedag IVNenPWN organiseren vogeldag Roefeldag in Limmen CORSO Tegenslag voor muziekvereniging Excelsior BIOSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 17 mei t/m23 mei 2007 "Pirates of the Caribbean III" Première www.corsobioscoop.nl College komt naar Limmen "Das Leben der Anderen" "Mr. Bean's Holiday" 'Ta Vie en Rose" "The Queen" "Spiderman III" "Beestenboel" (NL) ADVERTENTIE woensdag 20.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 Gelukkig bracht de Stichting Oranjefeest Limmen uitkomst door een tent ter beschikking te stellen waarna de bar geïnstal leerd kon worden. Later constateerden de muzi kanten de grootste pech van de dag. "Het bier-wilde maar niet vol doende koelen en bleef maar schuimen doordat de koeling defect was. Na reparatie van de koeling ging het tappen beter. Uiteindelijk kon er pas om onge veer 16.00 uur worden voldaan aan de wensen van de vele bezoe kers in het park. Muziekvereniging Excelsior wil daarom excuses aanbieden, maar hoopt tegelijkertijd op uw begrip. Ondanks alle ongemakken kan er toch worden terugzien op een zeer geslaagde dag. Waarvoor dank wordt uitgesproken naar Stichting Oranjefeest Limmen voor het vertrouwen en de goede samenwerking. LIMMEN - Op Koninginnedag stond de zon al vroeg aan de hemel en het beloofde ook voor Muziekvereniging Excelsior een veelbelovende dag te worden met de festiviteiten in het Limmer park. AKERSLOOT - Op de informa tieavond, georganiseerd door het CDA, op 8 mei in Akersloot waren heel veel inwoners van Akersloot aanwezig. Na een korte inleiding door de direc teur van De Wonerij de heer Tromp, was het tijd aan de belangstellenden om hun idee ën te laten horen en vragen te stellen. De grote vraag was natuurlijk, moet ér iets gedaan worden? De huidige bewoners zitten er prima. De heer Tromp gaf aan dat de woningen helaas niet voldoen aan de huidige eisen die aan woningen worden gesteld. Dit is de reden dat er op termijn toch plaats gemaakt moet worden voor nieuwe wonin gen. Voor wie dan? Het overgrote deel van de mensen is toch voor woningen voor ouderen. Ook de jongeren die aanwezig waren, zijn het hier mee eens. Maar zij pleiten toch ook zeker voor het bouwen van goedkopere huurwo ningen in Akersloot voor jongeren. Een aantal inwoners ziet een goed mix tussen jong en oud. Hier ont stond een levendige discussie. Allerlei ideeën werden naar voren geschoven. x Het merendeel van de aanwezigen vond een hoogte van twee tot maxi maal drie woonlagen ideaal. Dit is ook voor de omwonenden accepta bel. Het gaat natuurlijk om een goede leefomgeving niet alleen voor de toekomstige nieuwe bewoners, maar ook voor de huidige omwo nenden. Een heel belangrijk item wat naar voren kwam deze avond was: zorg goed voor de huidige bewoners van het Heer Derckplantsoen die hun eigen stek zullen moeten verlaten. Hier was iedereen het roerend mee eens. Een tijdsplanning kon de heer Tromp niet direct geven, maar hij kan met behulp van de informatie van vanavond weer een stapje verder kijken. Hij gaat ermee aan de slag. Tijdens de voorbereidingen in het park werd men echter gecon fronteerd met de eerste tegen slag. Bij het opzetten van de derde tent scheurde het tentzeil. Het blauwborstje is, hopelijk, te zien tijdens de vogeldag. Eigen foto silhouet uitzagen met de figuurzaag. In natuurcentrum 'Uilenvanger' is een foto-expositie van vogelfoto graaf Fred van de Bos te bezichti gen. Daarnaast is er een collectie** opgezette vogels in het centrum aanwezig. Rondom het centrum staan diverse stands opgesteld van onder andere Vogelopvang de Strandloper, Vogelwerkgroep Alkmaar, Landschap Noord Holland, bezoekerscentrum De Hoep, het IVN, de KNNV en de plaatselijke Roofvogelwerkgroep en Steenuilen werkgroep. Het natuurcentrum is te vinden aan de Uilevangersweg, die ligt in het duingebied van Bergen. Te bereiken vanaf de Zeeweg (de weg van Bergen naar Bergen aan Zee). Automobilisten parkeren op parkeerplaats Uilenvangersweg en gaan lopend verder. LIMMEN - Bent u nieuwsgierig naar plannen die de gemeente heeft voor uw woonomgeving? Wilt u wel eens de mening horen van gemeentebe stuurders over iets wat u bezig houdt? Houd dan de middag en avond van dinsdag 29 mei vrij in uw agenda. Op die dag komt namelijk het colle ge van burgemeester en wethouders (B&W) van de gemeente naar de kern Limmen om tussen 16.00 en 18.00 uur een rondwandeling te maken door de kern. U bent welkom als u by de groep wilt aansluiten, 's Avonds is er van 19.30 tot 21.00 uur gelegenheid om over uiteenlopende onderwerpen met B&W van gedach ten te wisselen tijdens de bewoners avond in De Burgery aan de Dusseldorperweg. De exacte route van het middagprogramma leest u op de website: www.castricum.nl Lokale democratie Kernbezoeken. De website is gratis te raadplegen in de vestigingen van de Bibliotheek Castricum. REGIO - Op zondag 20 mei hou den IVN en PWN van 10.00 tot 16.00 uur een dag die geheel in het teken van vogels staat, in en rond natuurcentrum 'Uilenvanger'. De dag is geschikt voor het hele gezin en speciaal voor een ieder die geïnteresseerd is in vogels. Er zyn verschillende activiteiten en verspreid over de dag vogelex cursies onder leiding van deskundi ge gidsen. Voor kinderen zijn er speciale activiteiten zoals: vogel nestkastjes timmeren en een vogel donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur vrijdag 18.30 uur zaterdag 14.00 18.30 uur zondag 15.00 uur zondag, maandag dinsdag 20.00 uur 18.30 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur LIMMEN - Hoe zou jij het vin den om je buurman een par keerbon te geven, brood te bak ken of èen brand te blussen? Op woensdag 20 juni kan je tij dens de roefeldag een kijkje nemen by verschillende bedryven. En mis schien vind je wel jouw droombaan! Je gaat op de fiets in groepjes van 5 tot 8 kinderen bij drie bedrijven kij ken. Zitje in groep 6, 7 of 8 van een basisschool in Limmen en wil jy ook meedoen? Vul dan het formulier in dat binnenkort bij jullie op school wordt uitgedeeld. Bij de organisatie van deze roefeldag zijn vrijwillige volwassenen hard nodig om de groepjes te begeleiden op hun tocht langs de bedrijven. De organisatie doet hierby een dringend beroep op familieleden en/of bekenden van de deelnemende kinderen om zich beschikbaar te stellen als begeleider. Vorig jaar konden de 'Roefelaars' onder andere in de bibliotheek rondsnuffelen. Archieffoto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21