Zesde editie Parkgolf Heiloo Juup Wuijster in 'Met het mes op tafel' H E I L O O Intratuin Heiloo Hemelvaartsdag open lp 3 U bent van 10.00 tot 17.00 uur van harte welkom! Springkussen en oliebollenkraam aanwezig! Lions stropen de mouwen op voor herstel landgoed Nijenburg WINKELHOF Wnkelhof't Loo in goede handen UITKIJKPOST 16 MEI 200 7 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond, www.intratuin.nl HEILOO - Deze week spraken wij met Dirk Haasnoot, wijkagent in Heiloo met het gebied ten oosten van de spoorlijn onder zijn hoede. Dirk werkt al zo'n veertien jaar als agent van politie in Heiloo en kent de gemeente als zijn broekzak. Voor het oostelijk deel van de gemeente is hij aanspreekpunt voor ondèr andere de bewoners, de gemeente, GGZ en ook Wïnkelhof 't Loo. De winkeliers kunnen ten alle tijden een beroep op hem doen of een van de andere leden van zyn team wan neer het gaat om zakkenrollers, winkeldiefstal, et cetera. Er wordt door de politie regelma tig gesurveilleerd in en om 't Loo. Dit heeft een preventieve werking wat blijkt uit de cijfers van crimina liteit. Enige tyd geleden was een groot aantal aangiften van zakken rollen en diefstal van portemonnees aanleiding om eens extra in het win kelcentrum te gaan posten. Twee meisjes van veertien jaar konden op heterdaad worden betrapt en dit heeft het aantal aangiften meteen een heel stuk teruggebracht. Dit betekent uiteraard niet dat u niet op uw hoede moet zijn! De gelegenheid maakt de dief, dus berg uw porte monnee en andere kostbare zaken goed op. Het is al weer heel wat jaren geleden dat omwonenden van het winkelcentrum in de nacht zagende geluiden hoorden. Heel alert waarschuwden zij de politie en deze kon op heterdaad inbrekers betrappen die bezig waren de kabels van de elektrische bedrading door te zaken om op die manier het alarm uit te schakelen. Winkelhof 't Loo kent weinig problemen op het gebied van criminaliteit en als het aan het team van de politie Heiloo ligt, büjft dit zo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Op vrijdagavond 18 mei is onze dorpsgenote Juup Wuijster te zien in 'Met het mes op tafel'. In het café van dit programma pokeren drie kandidaten met de ant woorden op vragen. Niet alleen ken nis is van belang, maar ook rekenen en slim spelen. Wie weinig antwoor den goed heeft, kan proberen zijn tegenstanders weg te bluffen. De winnaar van de finale gaat naar huis met een bonus van 10.000 euro. Toch gaat het niet om de centen. Slim spelen, bluffen, goed op de standen letten: dat zijn kwaliteiten die presentator Joost Prinsen waardeert. In 'Met het mes op tafel' citeert Prinsen af en toe een gedicht dat je allang vergeten was, of hij zingt met pianist Martin van Dijk en barvrouw Mylou Frencken nog eens een mooi liedje. De vragen zijn verdeeld in een aantal categoriën, waaronder: Aardrijkskunde, Beeldende kunst, Citaten, Film, Geloof en bijgeloof, Geschiedenis, Literatuur, Schone schijn, Muziek, Rekenen en taal, Sport, en Televisie. Hoe Juup Wuijster, die naast haar rol als wet houder bij velen bekend is als onderwijzeres, het er af brengt, is nog even geheim. Vrijdag 18 mei te zien om 20.50 uur op Nederland 2. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur advertentie landgoedelement van Nyenburg. Deze heuvel is waarschijnlijk gemaakt met de grond die vrijkwam by het graven van de grachten. Waarschijnlijk diende de Kattenberg als panoramaheuvel en gaf uitzicht over het park. Zichtlijnen, wandel en fietspaden en diverse bomenla nen rondom de Kattenberg worden opgeknapt om de ruimtelijke bele ving van de Kattenberg te verster ken. 'Het Engelse Werk' is een wandel bos in vroege landschapsstijl, met slingerende paden en verrassende elementen. Herstel richt zich op het terugbrengen van de diversiteit en kleinschaligheid in de beleving. De opvallende, historische attractie- punten zoals de Comédie en de Batterij worden hersteld en ver sterkt. Het 'Zondagskrocht' vormt met zijn ruige, meer natuurlijke karakter een prima aanvulling op de over heersend parkachtige uitstraling van Nijenburg. Kleine ingrepen zoals het uitdunnen van de bomen en de lagere struiken moeten meer structuur en overzicht bieden. De voormalige tennisbaan blijft als open ruimte bestaan en vormt zo een mooie zonnige plek voor vlin ders en insecten. Het 'Terrein binnen de gracht' is het vierkante centrum van het land goed met hoofdhuis, koetshuis en tuinen. Vanaf het hoofdhuis loopt een zichtlijn pal westwaarts door het landgoed heen, waardoor vroe ger de bewoners de zon onder kon den zien gaan. Deze doorkijk zal worden versterkt zodat het hoofd huis, de parel van het landgoed, vanaf de Kennemerstraatweg duide lijker in het oog springt. Sponsors gezocht Voor het herstel van de histori sche parktuin is een bedrag van 350.000,- nodig. Er ontbreekt nog 75.000,-. Als u met uw bedrijf een bijdrage wilt leveren, neem dan con tact op met André Timmer, project leider Herstel Nijenburg van Natuurmonumenten, tel. 075- 6472040 of a.timmer@ natuurmonumenten.nl). Ook als particulier kunt u bijdragen aan het herstel van Nijenburg. Stort uw bij drage op bankrekening 666028524 van Natuurmonumenten onder ver melding van 'herstel Nijenburg'. Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Plattegrond met daarop de vier deelplannen van het herstelplan historische parktuin landgoed Nijenburg. Beeld: Team de Haas HEILOO - Op zondag 24 juni houdt de Lionsclub Heiloo, Limmen en de Egmonden de zesde editie van het fundraising evenement Parkgolf Heiloo. De voorbereidingen zijn in volle gang en vele sponsors hebben hun support al toegezegd. Het hoofddoel van Parkgolf 2007 is het herstel van de historische parktuin van het landgoed Nijenburg. Het parcours is in overleg met Natuurmonumenten ingrijpend ver nieuwd. De eerste vijf edities van Parkgolf werden gespeeld in het mooie groene buitengebied van Heiloo: in de de Noorderneg en de Zuiderneg. Dit jaar worden er voor het eerst negen holes aangelegd in het Heilooër Bos. Inschrijven voor Parkgolf 2007 Via www.heiloo-online.nl/parkgolf kunt u zich inschrijven als deelne mer aan Parkgolf 2007. Er is ruimte voor 36 flights met vier spelers. De kosten zijn 125,- per deelnemer inclusief de door restaurant Klein Varnebroek verzorgde maaltijd. Met deze opbrengst kunnen de Lions net als vorige jaren weer een cheque overhandigdigen aan verschillende goede doelen. In 2006 was de opbrengst 15.000,- die ten goede kwam aan Kindertehuis De Hobbits in Heiloo, Timmerdorp Heiloo, het G-team van sportvereniging HSy de Voedselbank Alkmaar, Stichting Veldwerk, 't Praethuys en dolfijnthe rapie voor Jesse Zoon uit Limmen. Landgoed Nijenburg Het landgoed Nijenburg wordt gekenmerkt door fraaie, in land schapsstijl ontworpen tuinen. Naast deze tuinen bestaat het landgoed uit een landhuis vergezeld door een koetshuis en een wandelbos. Het landgoed is eeuwenlang in bezit geweest van de adellijke fami lie van Foreest. Het landhuis en het koetshuis zijn in eigendom van Vereniging Hendrick de Keyser. Natuurmonumenten heeft samen met Hendrick de Keyser een inte graal herstelplan voor het landgoed Nijenburg opgesteld. Het herstel van de historische parktuinen is een belangrijk onderdeel van het totale plan. Waardevolle elementen van de oude parkaanleg zijn verwaarloosd en niet meer goed herkenbaar. Om de parkaanleg met behulp van het oorspronkelijke ontwerp in de oude staat terug te brengen, heeft Natuurmonumenten een herstelplan opgesteld. In het plan is veel aan dacht voor wandelpaden. Het her stelplan is opgebouwd rondom vier deelgebieden die de basis vormen van het oorspronkelijke ontwerp. Natuurmonumenten wil het herstel plan de komende jaren gefaseerd uitvoeren. Dit om de belasting voor zowel natuur als bezoekers te beperken. De vier deelgebieden 'De Kattenberg', is een markant Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evene menten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Informatie Advertenties Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 Zij is aanwezig: Maandag 14.001/m 16.00 uur Vrijdag 11.001 m 13.00 uur of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.00 uur dinsdag 08.301 m 13.00 uur donderdag 08.301 m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Op vrijdag is het kantoor van de Uitkijkpost vanaf 14.30 uur gesloten, maar de redactie is wel telefonisch of per e-mail te bereiken. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3