House Vitale Heilooër viert 100ste verjaardag Excursie West-Friesland Film over Toen en nu Phone House Heiloo H E I L O O BEDRIJF BELICHT The 5 POLITIEBERICHTEN Op z' n negende zei hij al: „Ik word honderd!" Beginnend bestuurder mag rijbewijs inleveren Vernieling personenauto Verkeerscontrole UITKIJKPOST 16 MEI 2007 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Lade", In Winkelcentrum 't Loo is sinds 2004 een gespecialiseerde telecom- zaak gevestigd. Op dezelfde plek waar twintig jaar geleden Piet-Hein Hulskamp begon met zijn muziekzaak Disc 't Loo, maakte hij drie jaar geleden geleidelijk aan de overstap van de verkoop van cd's en dvd's naar de verkoop van mobiele telefoons en alle toebehoren. Een gouden greep, zo bleek al snel: „Het is bij ons eigenlijk direct vanaf het begin druk geweest. Blijkbaar bestond er behoefte aan een dergelijke zaak in 't Loo!" aldus de enthousiaste ondernemer. Open verbinding met de rest van het winkelcentrum Dé winkel verkoopt niet alleen middelen die in staat stellen om contact met de buitenwereld te houden, de inrichting sluit daar - niet geheel toe vallig - ook helemaal op aan. Phone House Heiloo heeft namélijk geen deur nodig, want de zaak staat in open verbinding met de rest van het winkelcentrum: „We zijn een heel toegankelijke winkel. Mensen die langs lopen, kunnen precies zien hoe druk het is en stappen vaak spontaan even binnen om wat te vragen of door ons te laten regelen." 'Als je iets doet, moet je het goed doen!' In eerste instantie startten Hulskamp en zijn medewerkers met de ver koop van voornamelijk Pre-paid toestellen, oftewel de toestellen met losse beltegoedkaarten: „Dat ging meteen zo goed dat we vanaf begin 2006 ook de abonnementen er bij zijn gaan doen. Inmiddels was de cd- branche de afgelopen jaren steeds verder in zwaar weer terecht geko men. Vandaar dat we besloten hebben ons met ingang van 2007 helemaal te gaan richten op de telecombranche. Want als je iets doet, moet je het goed doen!" Hulskamp had vooraf niet kunnen inschatten dat de ommezwaai die hij met zijn winkel maakte, zo'n groot succes zou worden'. Reactie svan klanten zijn louter positief Op 27 april 2007 opende hij zijn nieuw verbouwde zaak, Phone House Heiloo. Daar kunt u sindsdien terecht voor alles aan wat met mobiele telefonie te maken heeft, zoals toestellen, abonnementen, laders, tasjes, carkits, maar ook internetabonnementen en verzekeringen op de toestel len: „De reacties van onze klanten zijn byzonder positief. Dat bevestigt ons vermoeden dat er behoefte was aan een goed gesorteerde telecom- shop in Heiloo. Het is natuurlijk een enorme overstap, van muziek naar telefonie, maar we werken er keihard aan om onze kennis van deze bran che op peil te houden. Het is de afgelopen tijd in ieder geval lekker druk geweest, dus in Heiloo weten ze al, dat ze voor de nieuwste ontwikkelin gen op telecomgebied, absoluut niet meer helemaal naar Alkmaar hoe ven", besluit de ondernemer tevreden. HEILOO - Op dinsdag 5 juni wordt er excursie gehouden naar West Friesland, met een bezoek aan de tuin Ilnacullin in Schellinkhout bij Joke en Marinus Kooij. De tuin is één hectare groot en sinds 1998 in ontwikkeling. U vindt er veel vaste planten, een vijver, kuipplanten en eenjarigen. Na deze tuin wordt de kwekerij van Jan Neelen in Hem bezocht. Er wordt carpoolend van het parkeerterrein achter de kerk aan Noorder geeststraat vertrokken. Graag bij aanmelding even opgeven of u zelf HEILOO - Wat in 2005 begon met een filmverslag van de tentoonstelling over heilig dom Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo, mondde uit op een documentaire van 53 minuten over heel het heilig dom, gemaakt door Kees Druijven uit Limmen, in samenwerking met Herma Out- de Waard. rijdt. Indien u bereid bent iemand mee te nemen, wilt u dan aangeven hoeveel personen er mee kunnen rijden. De bijdrage voor deze excur sie is 6,-. Meerijders betalen 5,- per persoon aan de chauffeur. Vertrek: 09.00 uur vanaf het par keerterrein achter de kerk aan de Noordergeeststraat. Aanmelden: Hely van Ladesteijn, tel. 0251- 654177 of per e-mail jhvanla- desteijn@casema.nl. U kunt het ver schuldigde bedrag overmaken op rekeningnummer 33.64.54.589 t.n.v. KMTP Heiloo. Bij de betaling graag uw deelnemersnummer ver melden en IC56. Terwijl Kees Druijven filmt geeft Herma Out- de Waard toelichting op hetgeen u ziet, waaronder oude foto 's,verhalen en prachtige beelden, de kleine kapel, de oude en nieuwe schildering die werd aangebracht in 2005. Deze dvd kunt u bestellen door 8 euro over te maken naar giroreke ningnummer 3710566 ten name van H.M. Out- de Waard in Heiloo, onder vermelding van dvd Toen en Nu. HEILOO - Zaterdag 12 mei is een 21-jarige automobilist uit Heiloo zijn rijbewijs kwijtgeraakt. Hij reed over de Ypesteinerlaan in Heiloo en blies 505 ug/1 (bij beginnend bestuurders is 90 ug/1 het maximum). HEILOO - Door de eigenaar van een personenauto van het merk Chrysler type 300C werd dinsdag 8 mei aangifte gedaan van het vernielen van zijn personenauto. De auto werd vernield tussen zaterdagavond 5 en zondagoch tend 6 mei vernield terwijl deze geparkeerd stond op een parkeer plaats aan het Het Zevenhuizen. De kofferdeksel van de auto werd bekrast. HEILOO - Vrijdagmiddag 11 mei werd een verkeerscontrole op de de Kennemerstraatweg gehouden ter hoogte van de rotonde. Tijdens de controle werden vier processen verbaal opgemaakt voor het niet handsfree telefoneren. Foto: Mario Sacksioni 't Loo 53, 1851HT Heüoo, tel. 072-5335535 HEILOO - „Op de eerste plaats een sterk lichaam en op de tweede plaats heel hard wer ken", zo verklaart Bernard op de Weegh zijn gezegende leef tijd van 100 jaar. De vitale bewoner van Woonzorgcentrum Overkerck staat nog midden in het leven en straalt een zonnige opgewektheid uit. Daarmee steelt hij de harten van de mensen in zijn omgeving, terwijl zijn energieke motoriek iedereen versteld doet staan. Op vrijdag 4 mei vierde hij zijn honderdste verjaardag, met 's mor gens taart bij een lekker kopje koffie voor medebewoners en personeel van het verzorgingstehuis. 's Middags - na een dutje, want de jaren gaan tellen - genoot hij enorm van alle aandacht tijdens een recep tie die werd bezocht door ruim 100 familieleden, oud-medewerkers en andere belangstellenden. Op de Weegh woonde nog tot mei 2006 zelfstandig, nadat in 1981 zijn vrouw Nelly overleed: „De laatste tweeëneenhalf jaar van haar leven heb ik haar verzorgd tijdens haar ziekte. Dat was zwaar, maar ik ben blij dat ik het kon doen voor haar. We hebben een heel goed leven gehad samen", vertelt de jarige. In zijn werkzame leven was hij zelfstandig ondernemer: „Ik had graag smid geworden, maar daar voor had ik niet het goede postuur. Ik werd knecht bij de firma Nicolai, een bedrijf dat fietsframes bouwde." Zeven jaar later nam hij de rijwiel- fabriek aan de Holleweg over en zette het na de oorlog samen met zijn jongere broer voort: „We heb ben het bedrijf 'Bernardo' genoemd, niet alleen omdat ik Bernard heet, maar vooral ook naar een in die tijd populaire Amerikaanse film", lacht hij. Vier dochters kregen hij en zijn vrouw: „De zoons, die kwamen later", grapt hij, verwijzend naar zijn vier schoonzoons. Voor ieder van die dochters, Elly, Beppy, Nelly en Thea, bouwde hij eens een fraaie klok: „Ik had voor mijn vrouw een klok gemaakt en haar leek het een leuk idee als ik voor onze meisjes ook Tijdens de presentatie van het nieuwe clubhuis was meneer op de Weegh, HSV'er in hart en nieren, eregast. Hij werd van harte gefeliciteerd door Fred Beekhuis, de voorzitter van HSV, en bur gemeester Romeyn. Foto: Mario Sacksioni een klok zou maken. Ik heb toen maanden lang in 't geheim heel hard gewerkt, want ik wilde ze af hebben op de dag dat mijn vrouw en ik onze veertigste huwelijksdag vierden. Het was een enorme verrassing voor ze!" Naast het bouwen van klokken, maakte Bernard op de Weegh voor zijn liefhebberij allerlei voorwerpen van metaal. In zijn kamer staan ver-, schillende fraaie stoommachines, kandelaars en andere gebruiksvoor werpen. Over een prachtig koperen aam beeld vertelt hij: „Dit heb ik gemaakt van stukken granaat uit de oorlog. Ik ben heel sterk anti-oorlog dus ik wilde al het metaal dat in de oorlog was gebruikt, omsmelten tot aambeelden en ploegen! Het mooiste cadeau dat ik ooit voor mijn verjaardag kreeg, was de bevrijding in 1945!" Het gehoor werkt tegenwoordig niet meer zo goed van deze grootva der van vier kleinzoons, vier klein dochters en overgrootvader van vier achterkleinkinderen. Ook zijn ogen zijn helaas slecht geworden, dus klussen is er niet meer bij, maar met zijn opgewekte natuur geniet hij nog van het leven in de Overkerck. ,,Als jongetje van negen zei ik al dat ik honderd zou worden! Ik ben gelukkig altijd sterk en gezond geweest en daar ben ik erg büj mee", besluit hij stralend.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5