Avondvierdaagse Heiloo Motorrit voor De Vijfhoek Sluiting dreigt voor Campina H E I L O O 7 Mooie meiwandeling in het Heilooër Bos Kinderen nemen heft in eigen handen Rozentaarten voor moederdag UITKIJKPOST 16 MEI 2007 HEILOO - Moterclub IPA-MC- NL heeft met een sponsortour tocht 3200,- bijeengereden voor orthopedagogisch dagcen trum De Vijfhoek. Dit bedrag werd na de tourtocht op 10 mei overhandigd aan Stichting Vrienden van De Vijfhoek. Een van de kinderen van het dag centrum nam samen met een begeleider het bedrag symbo lisch in ontvangst. Zij kregen een enorme cheque van de voorzitter van de motorclub overhandigd. De kinderen die naar De Vijfhoek komen hebben een handicap, waardoor gewoon onderwijs niet mogelijk is. Op het dagcentrum wordt gezorgd dat het kind zich in een veilige en prettige omgeving kan ontwikkelen. Door het initiatief van IPA-MC-NL kunnen er meer middelen voor de kinderen worden aangeschaft die computergebruik stimuleren en kan de hal van het dagcentrum kind vriendelijker worden ingericht. Het is de eerste keer dat IPA-MC-NL een HEILOO - De Avondvierdaagse vindt dit jaar plaats van 5 tot en met 8 juni. Vorig jaar deden 2000 wandelaars mee aan deze sportieve happening. Inmiddels hebben veel scholen zich met hun leerlingen ingeschre ven en dat betekent dat ook dit jaar weer duizenden jonge wandelaar tjes, hun begeleiders en andere deelnemers door het mooie Heiloo zullen wandelen. De Avondvierdaagse kent drie afstan den: de vijf kilometer, de tien en de 15 kilometer. Traditiegetrouw is iedere avond de St. Radboudschool aan de Breedelaan het vertrekpunt van de wandelaars. Iedere avond wordt door een ander deel van Heiloo gelopen, zodat al wandelend Heiloo wordt verkent. Iedere avond wordt de muziek verzorgd door een van de plaatselijke muziekverenigin gen waardoor de Avondvierdaagse nog leuker wordt. Met name de laat ste avond is voor de wandelaars een bijzondere, muzikale afronding. Lijkt het je leuk om mee te doen maar ben je nog niet ingeschreven? Individuele wandelaars en groepen kunnen zich nog inschrijven tijdens de inschrijfavonden van 21, 22 en 23 mei van 19.00 tot 20.00 uur bij de St. Radboudschool. De kosten per wandelaar zijn 4,50. Het organiseren van de Avondvierdaagse is in handen van een groepje enthousiaste vrijwilli gers. Op de avonden dat er gelopen wordt, is het een drukte van belang. Veel ouders lopen de Avondvierdaagse mee als begelei der, maar ook op een aantal kruis punten zijn verkeersregelaars nodig om de groepen te helpen met over steken. Of mensen die de handen uit de mouwen steken bij één van de andere klussen op de wandelavon den. Kunt u een avondje missen om bij te dragen aan dit prachtige spek takel? Neem dan contact op met Nanda de Jong, tel. 072-5337150 of a4daagseheiloo@hotmail.com. De voorzitter van de motorclub IPA-MC-NL werd na het overhan digen van de cheque verrast met een tekening gemaakt door één van de kinderen. Eigen foto HEILOO - De eiken en beuken op het landgoed Nijenburg staan dit jaar vroeger in blad dan andere jaren. Maar de vogels zijn nog niet aan hun zomerrust begonnen. Kom kijken, luisteren en genieten tijdens een instructieve wandeling met een natuurgids van het IVN, de Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie. Die wandelingen vinden elke derde zondag van de maand plaats, beginnen om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en duren onge veer twee uur. Dat wordt nu dus zondagmorgen 20 mei. Zorg voor aan het weer aangepaste kleding en neem een kijker mee als u die heeft. Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlich tingen kunt u bellen, tel. 072- 5325110. sponsortourtocht voor een goed doel organiseerde. Ondanks het slechte weer namen ruim dertig motoren deel aan de tocht. Op ver schillende plaatsen in Nederland werd gestart met als verzamelplaats Alkmaar. Hiervandaan reden de motoren in een groep verder naar Heiloo. De tocht eindigde luid toete rend en met alarmlichten aan voor het dagcentrum. Hier werden ze opgewacht door kinderen, ouders en medewerkers van De Vijfhoek. De voorzitter van IPA-MC-NL werd na het overhandigen van de cheque verrast met een tekening gemaakt door één van de kinderen. De voor zitter bedankte alle leden van de motorclub voor hun inzet bij het vinden van sponsoren voor- de tocht. Een van de motorclubleden werd in het bijzonder genoemd omdat hij het contact tussen IPA- MC-NL en de Stichting Vrienden van De Vijfhoek heeft gelegd. Dit clublid; Ton Both is de opa van één van de kinderen die naar het dag centrum komt. Hij vatte het plan op om de opbrengst van de sponsor tourtocht te schenken aan dit doel. HEILOO - Bij de gemeente loopt sinds vorig jaar een verzoek (incl handtekeningactie) om de ver keerssituatie bij de speeltuin aan de Geestakker voor kinderen veiliger te maken. Regelmatig ont staan er onveilige situaties bij het oversteken van en naar de speeltuin bij de Geestakker. Omdat dit voor de gemeente nog steeds een vooruitgeschoven agendapunt is, hebben de kinderen het krijt in eigen hand genomen en zelf een zebrapad gemaakt. Misschien stimuleert dit de gemeente tot aanvul lende maatregelen. Eigen foto HEILOO - De melkfabriek van Campina in Heiloo wordt met sluiting bedreigd omdat groot afnemer Albert Heijn voor een deel van de aanvoer overstapt naar concurrent Friesche Vlag. Campina ziet zich gedwongen tot de sluiting omdat steeds minder verse zuivel wordt geconsumeerd. Tegelijk neemt de concurrentie toe. Daarbij is er in toenemende mate sprake van meer onderscheid en meer variatie in verse zuivel. Het bedrijf gaat volgend jaar 9 miljoen euro investeren in verdere concen tratie van de productie in Rotterdam, Maasdam en Eindhoven. Hoewel hierbij nieuwe banen zul len ontstaan, vervallen per saldo ruim 100 arbeidsplaatsen, zegt de woordvoerder van het bedrijf. Door concentratie kan Campina de bezet tingsgraad van de andere productie vestigingen verbeteren. In Heiloo werken zo'n 170 mensen, zij vrezen allen voor hiin baan. Veel van hen zijn door sluitingen van andere loca ties van Campina reeds verschillen de keren overgeplaatst en zien de nieuwe ontwikkelingen met lede ogen aan. HEILOO - Op vrijdag 11 mei hield Groei Bloei een middag bloemschikken voor kinderen en hun grootouders. Het doel was om een mooie rozentaart voor moederdag te maken, met behulp van opa of oma. Jong en oud genoot tijdens van het samenwer ken, waarbij heel geconcentreerd werd gewerkt. Eigen foto Een vertrouwd gezicht, dat straks wellicht echter uit het straatbeeld zal verdwijnen. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7