Kunstzesdaagse en Kunstroute Salonorkest Musica d' Amore bij Ditta Engel 'Louter kunst' op kunstmarkt H E I L O O Q \U 11 Corso Bioscoop Pirates of the Caribbean III BOEK VAN DE WEEK 'i Dinosaurusatlas met cd-rom Dinosaurusatlas met cd-rom Gratis optreden door 'Pridini' Gratis Concert Noordhollands Opera, Operette en Musicalkoor kftfTJ DEUTEKOM UITKIJKPOST 30 MEI 2007 In deze derde piratenfilm zeilen kapitein Barbossa, Will Turner en Elizabeth Swann naar het einde van de wereld om Jack Sparrow terug te halen. Will Turner en Elizabeth Swann gaan samen met kapitein Barbossa wanhopig op zoek naar Jack Sparrow De East India Trading Company zorgt er ondertussen voor dat de Zeven Zeeën geteisterd wor den door Davy Jones en zijn spook schip The Flying Dutchman. Het drietal moet verraad, misleidingen en wilde wateren trotseren om het in het exotische Singapore op te nemen tegen de Chinese piraat Sao Feng. Ze zetten koers naar het einde van de wereld, waar ze allemaal een kant moeten kiezen in een ultieme titanenstrijd. Niet alleen hun eigen levens lopen gevaar, maar het hele vrije piratenbestaan staat op het spel. Uiteraard zijn alle hoofdrolspe lers weer van de partij: Orlando Bloom, Keira Knightley en vooral de onnavolgbare Johnny Depp. Geoffrey Rush keert terug in zijn rol van kapitein Barbossa en Rolling Stone Keith Richards - Depps bron van inspiratie - maakt een langver wachte verschijning als de vader van Jack Sparrow j r Een fascinerende reis door een verdwenen wereld, met interactieve cd-rom. Ontdek hoe de wereld er miljoenen jaren geleden uitzag en hoe dinosaurussen en andere pre historische dieren leefden. Maak kennis met de indrukwekkendste dieren die ooit de aarde hebben bevolkt, zoals pterosaurus, de tyran nosaurus en de spinosaurus. Transparante pagina's tonen je de hnposante opbouw van de skeletten van deze verbazingwekkende en soms angstaanjagende prehistori sche dieren. Hoe meer we over dino saurussen ontdekken, des te meer willen we weten. Waarom verdwenen ze en welke soorten dieren kwamen er voor in de plaats? Hoe komt men erachter hoe de dieren eruitzagen toen ze nog leefden? Als je meer wilt weten over dinosaurussen en wat er met hen gebeurde, dan kun je uren zoet zijn met deze informatieve atlas. Via prachtige foto's, tijdkaarten en duidelijke uitleg komt een ver verle den tot leven. Met de interactieve cd- rom kun je de dinosaurussen zelfs laten bewegen. Uitgeverij Gottmer voor 19 >9 5 EGMOND - Zaterdag 9 juni aan staande is het weer tijd voor de al haast legendarische kunst markt in Egmond aan den Hoef. Net zoals elk jaar is de kraam van Monique Louter-Cedeé weer aanwezig maar op deze editie zijn beide dochters van deze Heiloöer kunstenares ook van de partij. Monique maakt een heel scala aan kunstwerken, variërend van model tekeningen met bister, mobielen, auto-tjes, sculpturen. Illustratrice Daphne Louter (1975), woonachtig in Schotland, afgestu deerd aan de kunstacademie in Den Haag, maakt prachtige sprook jesachtige prenten, monsters, tas sen. Haar werk was de afgelopen jaren onder veel gejuich ook al op de kraam te zien. Dit jaar maakt de jongste dochter van Monique, Sophie ook haar intrede op de markt. Sophie (1980) woonachtig in Heiloo, studeert aan de academie voor beeldende vorming in HEILOO - Voor de derde maal in haar bestaan organiseert Stichting Ouderenwerk Heiloo een Kunstzesdaagse. Van 10 tot en met 15 juli zal het Trefpunt, aan de Abraham Du Boishof 2, in het teken staan van de Kunstzesdaagse. Tijdens deze zesdaagse exposeren zo'n elf verschillende kunstenaars uit de regio eigen werken. De ten toonstelling zal onder andere bestaan uit keramiek, glasobjecten, acrylschilderijen, aquarellen, foto grafie, mozaïeken en sculpturen van hout, brons en steen. Er zijn regel matig kunstenaars aanwezig om toelichting op het werk te geven. De zeer gevarieerde expositie is te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur. Tijdens de Kunstzesdaagse geven de deelnemende kunstenaars diverse workshops. De kosten per work shop zijn 5,- (exclusief materiaal gebruik, te betalen aan de desbe treffende kunstenaar). Per work shop is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. In het kader van de kunstzesdaag se zal er in het weekend van 14 en 15 juli een grote Kunstroute plaats vinden in Heiloo. Ruim dertig kun stenaars stellen hun atelier open voor het publiek. U kunt gedurende deze twee dagen van 10.00 tot 17.00 uur bij de deelnemende kun stenaars vrijblijvend een kijkje nemen in het atelier en kunstwer ken bezichtigen. Meer informatie over de work shops en de kunstroute kunt u lezen in het programmaboekje, deze is vanaf half juni verkrijgbaar. Voor verdere informatie en aanmelding voor de workshops: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. HEILOO - Waarschijnlijk ken nen niet veel inwoners van Heiloo het Heilooër Salon orkest Musica d'Amore. Toch treedt het salonorkest al tien tallen jaren regelmatig op in zorginstellingen in heel Noord- Holland. De leden van Musica d'Amore brengen daar een repertoire dat varieert van beroemde walsen en polka's van de Strautë-dynastie tot werken van klassieke meesters als Brahms, Tschaikovsky, Schubert en Mozart. Het salonorkest staat sinds dit seizoen onder leiding van de Heilooër hoornist en dirigent Teunis van der Zwart, en is van plan vaker van zich te laten horen op openbare plaatsen in de gemeente. Op zon dagmiddag 3 juni zal het orkest met een klassiek programma te horen zijn in de Beeldentuin van Ditta Engel aan de Westerweg, ter gele genheid van het tienjarig bestaan van de Beeldentuin. Nieuwe leden zijn welkom. Salonorkest Musica d'Amore heeft een bezetting van piano, strijkers en blazers. Voor meer informatie en aanmel ding: Wieke Bismeijer tel. 072- 5052690 of een e-mail naar wieke@bismeyer. com. Daphne Louter maakt onderandere prachtige sprookjesachtige prenten en was al eerder op de kunstmarkt aanwezig. Eigen foto Amsterdam. Haar werk bestaat vooral uit foto's van toevallige straat taferelen, met vaak een humoristische knipoog. Zoals elk jaar zullen er werken getoond wor den die speciaal voor deze markt zijn vervaardigd, eh elk jaar is dit weer een leuke verassing. De kunst markt is zaterdag middag 9 juni van 14-00 tot 21.00, te vinden aan de Slotweg in. Voor meer info: kijk op www.kunstmarktegmond.nl HEILOO - Op woensdag 30 mei kunt u tijdens de 'uitstuif, de traditionele afsluiting van het dansseizoen, de demonstratiegroep van 'Pridini' (internationale dansvereniging) drie maal zien optreden. De avond vindt plaats in de grote zaal van het ont moetingscentrum, GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464, in Heiloo, begint om 19.30 en duurt tot 22.15 uur. De toegang is vrij. Demonstraties die te zien zijn, zijn de Ierse folkore, door de tienerdemo- groep en de zanggroep, Kosovaars, door de volwassengroep en tenslotte Gumboots, Afrikaanse dans, door de totale groep. Vooral de laatste serie is een spektakel. Gumboots heeft zijn roots in de Afrikaanse mijnen. De mijnwerkers dansen zonder instrumentale bege leiding, maar gebruiken het ritme van het slaan op- en stampen van hun laarzen. Deze dansvorm vraagt veel van de conditie van de dansers. Naast de demonstraties is deze avond voor de 'recreatieve'-dansers een instuif. De jongeren, vanaf zes jaar, hebben onder de enthousiaste leiding van Marit de Jong een veelal modern dansprogramma aangeleerd in de afgelopen wintermaanden. De volwassenen hebben zich bezig gehouden met heel oud en heel modern, uit diverse landen, onder de bezielende dansleiding van Huub de Jong. Het nieuwe seizoen start op woensdag 5 september. Er wordt naarstig gezocht naar dansers van 6 tot 80 jaar, en zangers, met name sopranen. Informatie over de instuif of de activiteiten in het nieuwe sei zoen kunt vinden op de website: www.pridini.tk, en telefonisch bij Silvia Denneman, tel. 072-5052287 of bij Marianne Schippers, tel.072- 5334110. REGIO - Op Zondagmiddag 3 juni geeft NOOM (het Noordhollands Opera, Operette en Musicalkoor) een concert in de Maranatha Kerk in Castricum. Tijdens dit concert zult u getrakteerd worden op prachtige koorstukken zoals het slavenkoor van Verdi. Maar ook bekende melodieën uit de operette en een prachtige medley uit de musical Les Miserables zullen niet ontbreken. Het koor beschikt over een ruim aanbod van solisten die ook hun aandeel hebben tijdens dit concert. De muzikale leiding is in handen van Ton van Steen en het koor wordt begeleidt door pianiste Marijke Vis. Aanvang om 15.00 uur, de entree is gratis, maar na afloop is er gelegenheid voor een vrijwillige bijdrage. Eigen foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo fJÊÊÊÊl naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11