contact In geval van huiselijk geweld: 0900 126 26 26 Meer informatie? Bel! nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Bouwen en wonen www.helloo.nl 30 MEI 2007 UITKIJKPOST Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Open Ruimte is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur Een man die zijn vrouw slaat, een oudere die verwaarloosd wordt door haar dochter, een kind dat ziet hoe zijn ouders elkaar iets aandoen. Mishandeling, maar ook vernedering, ver waarlozing, seksueel misbruik of financiële uitbuiting: huiselijk geweld kan veel vormen aannemen. De gemeente Heiloo doet mee aan de regionale campagne Huiselijk Geweld. In veel Nederlandse gezinnen en huishoudens komt huiselijk geweld voor. Dit varieert van fysiek geweld, zoals schoppen en slaan, tot seksueel misbruik en stalking. Ook financiële uitbui ting komt voor. Professionele hulp van buiten is vaak noodza kelijk om huiselijk geweld te stoppen. Daarom komt de over heid nu met een landelijke campagne gericht op iedereen die hulp zoekt of advies wil. In de onlangs gestarte campagne 'Nu is het genoeg. Help jezelf. Help de ander.' staan Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld en het telefoonnummer 0900 126 26 26 centraal. Advies en steun Huiselijk geweld komt veel voor. Er is iets aan te doen. Heeft u te maken met huiselijk geweld of vermoedt u dat iemand in uw omgeving slachtoffer of dader is? Zoek hulp en help uzelf of de ander! Voor advies, verwijzing of een luisterend oor kunt u contact opnemen met het Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld, telefoonnummer 0900 126 26 26. De medewerkers van het steunpunt zoeken samen met u naar een oplossing. Praten is vaak de eerste stap naar een oplossing Huiselijk geweld is de meest voorkomende vorm van geweld in Nederland. Door schaamte praten slachtoffers en daders niet of nauwelijks over hun probleem. Slachtoffers voelen zich vaak schuldig, of geloven dat ze zelf verantwoordelijk zijn voor de situatie. Juist omdat iemand uit de huiselijke kring zich schuldig maakt aan huiselijk geweld, wordt de drempel om te praten of hulp te zoeken hoog. Dat maakt de behoefte om vrijblijvend en anoniem met iemand over de situatie van gedachten te wisselen vaak groot. Daarin voorziet het nieuwe landelijke telefoonnummer van het Steunpunt Huiselijk Geweld. Eén telefoonnummer voor slachtoffers, plegers, professionals en omstanders Slachtoffers weten vaak niet goed waar zij om hulp kunnen vragen en in welke vorm de hulp komt. Met het landelijke telefoonnummer maakt het Steunpunt Huiselijk Geweld deze stap eenvoudiger, zodat er in een eerder stadium hulp kan worden geboden, ledereen die met huiselijk geweld in aanra king komt, kan anoniem naar dit nummer bellen. Dus naast slachtoffers, kunnen ook plegers, buren, familieleden, vrien den, omstanders en professionals er terecht voor advies of hulp. Regionale campagne Op 21 mei is de regionale campagne Huiselijk Geweld van start gegaan in de regio's Noord-Kennemerland, Kop van Noord Holland Noord en West Friesland. Deze campagne sluit aan op de landelijke campagne die door het Ministerie van Justitie wordt ingezet van half april tot eind mei van dit jaar. Ook de gemeente Heiloo doet mee aan de regionale campagne. Informatieve website Tegelijkertijd met de landelijke campagne is ook een nieuwe website gelanceerd: www.steunpunthuiselijkgeweld.nl. Ook deze website roept op om te bellen. Slachtoffers, plegers, professionals of omstanders die nog aarzelen om de telefoon te pakken, kunnen op de website terecht voor meer informatie. Er wordt uitgelegd waarom bellen verstandig is en op welke manier het Steunpunt Huiselijk Geweld samen met hulpverle ners in de regio een oplossing kunnen bieden. Naast informa tie biedt de website een aantal extra mogelijkheden. De rubriek 'praat mee' biedt slachtoffers een manier om vragen te stellen en in contact te komen met lotgenoten. De genoemde bouw- en sloop plannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voorne mens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen, die zullen worden behan deld volgens de uniforme openbare voorbereidingsprocedure uit de Algemene wet bestuursrecht. Laan van Muijs 34 - vergroten van een garage/berging; E.J. Potgieterweg 45 - vergroten van de woning; Westerweg 123 - bouw woning na sloop bestaande woning. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf don derdag 31 mei 2007 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in hét gemeentehuis. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmings planvoorschriften gemotiveerd een zienswijze naar voren brengen, bij voor keur schriftelijk en te richten aan het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Afgegeven bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. 't Zeskant (Malevoort-Bosrank- Harrelaers), reg.nr. 2006/0384 bouwen 68 woningen (36 appartemen ten, 20 patio- en 12 eengezinswonin gen) verzending: 29 mei 2007 Hoogeweg 43, reg.nr. 2007/0004 vergroten woning (kap) en plaatsen dak kapellen verzending: 22 mei 2007 Oosterzijweg 90, reg.nr. 2007/0139 bouwen berging veranda verzending: 22 mei 2007 Wilgenlaan 18, reg.nr. 2007/0133 ged. veranderen woning (kozijnen en draagconstructie) verzending: 22 mei 2007 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw vergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursonder- steuning, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De datum van verzending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloop- plan. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tévens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningen- rechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht ver schuldigd. Verzoek hogere waarde geluidbelasting Burgerrieester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn een hogere waarde ingevolge de Wet Geluidhinder vast te stellen voor de bouw van een woonhuis op het perceel Spoorlaan 2 na sloop van het bestaande woonhuis op dit perceel. Het bouwperceel bevindt zich binnen de geluidszone van de spoordijk Uitgeest- Alkmaar. De geluidsbelasting tengevol ge hiervan op de gevel van de woning is berekend en vastgesteld op een etmaal- waarde van maximaal 66 dB(A). De voorkeursgrenswaarde bedraagt 55 dB(A). Die waarde uit de Wet Geluid hinder wordt daarbij met 11 dB(A) over schreden. Ter inzage Het ontwerpverzoek voor de vaststelling van een hogere waarde ligt met de bijbe horende stukken met ingang van don derdag 31 mei 2007 gedurende zes weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Indienen van opmerkingen Gedurende de termijn dat dit ontwerp verzoek ter inzage ligt kan een ieder ten aanzien hiervan schriftelijk opmerkingen indienen bij het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Openbare zitting Ook wordt u, op verzoek, in de gelegen heid gesteld om in bovengenoemde periode tijdens een openbare zitting in het gemeentehuis opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp van het verzoek. U dient dan binnen 3 dagen na publicatie contact op te nemen met mevrouw J. Oomen, tele foonnummer 072 535 67 44. Verleende vrijstelling Maalwater Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij op 15 mei 2007 vrijstel ling hebben verleend op grond van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten aanzien van de bestemming, gebruik, bebouwing en aanleg van (infrastructurele) werken ten behoeve van het bouwrijp maken van het gehele plangebied (Kamers 2 t/m 5) gelegen tussen Het Maalwater, De Omloop en de Bayershoffweg in het belang van de voorgenomen woning bouw. Tegen het ontwerp-besluit dat van 8 maart 2007 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage heeft gelegen, zijn geen zienswijzen ingediend. Beroep Belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen ziens wijze te hebben ingediend, kunnen, indien zijn het niet eens zijn met de beslissing, ingevolge artikeF7:1 van de Algemene wet bestuursrecht, binnen zes weken na de dag van verzending van dit besluit, 30 mei 2007, beroep indienen bij de Rechtbank Alkmaar, sector Bestuursrecht, Postbus 251 1800 BG Alkmaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 18