Van vliegenmepper tot vlindernet in De Hoep Gilde Castricum bruist van de activiteiten IVN zomerwandeling De Bleek en De Westert Nieuwe expositie Connie van Kasteel B|OSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 31 mei t/m 6 juni 2007 "Pirates of the Caribbean 111" "Mr. Bean's Holiday" "La Vie en Rose" "The Queen" "Spiderman III" "Beestenboel" (NL) www.corsobioscoop.nl Ook zullen enkele gepubliceerde verhalen worden voorgelezen Traditioneel ringsteekspektakel in Limmen regio 22 ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag 18.30 uur zaterdag 14.00 18.30 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur donderdag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum «Tel. 0251 - 65 22 91 REGIO - Op woensdag 30 mei start in bezoekerscentrum De Hoep in Castricum de expositie 'Van vliegenmepper tot vlinder- net'. Elke twee weken stelt De Hoep een aquarel ten toon van Kees Verbeek, met een begeleidende tekst van René Marcelis. Iedere keer staat in deze bijzondere coproductie een ander insect centraal. Piet Veel, directeur Natuurbeheer PWN leidt de tentoonstelling in om 14.00 uur. Voor de onthulling van de eerste aflevering van deze reeks staat het gelegenheidsduo 'De Stella's' klaar. Ook zullen enkele van de tot nu toe gepubliceerde verhalen worden voorgelezen. De in Castricum wonende René Marcelis is land bouwkundig bioloog en schrijver. In mei 2006 startte hy de tweeweke lijkse serie 'De aard van het beestje' in het Noordhollands Dagblad. Al na enkele afleveringen kwam hij in contact met Kees Verbeek, die sindsdien de aquarellen bij de ver halen maakt. Deze beeldend kunstenaar woon de jarenlang in Bakkum. Beiden zijn gefascineerd door insecten en van gen ze graag: de een met de pen, de ander met de penseel. René Marcelis over het doel van de tentoonstelling: „We hopen te bereiken dat mensen anders naar de kleine diertjes gaan kijken en ze niet alleen zien als lastig of griezelig. We hopen dat hun ogen iets verder open gaan, dat ze wat langer kijken en meer zien dan normaal. Dat mensen bijvoorbeeld eens een steen achter hun huis optillen om te kij ken wat daar allemaal voor leven onder zit. Dat ze even door de knie ën gaan om te kyken, zoals kinde ren dat doen. Kinderen hebben nog die primaire, onbevooroordeelde waarneming en kunnen echt gefas cineerd raken." De tentoonstelling gaat in ieder geval één jaar duren. EGMOND - De IVN Natuur- gidsen Cocky van Engen en Peter Lassooy gaan met u zwer ven over De Westert en De Bleek bij Egmond-Binnen. Begeleid door de talloze nachte galen in het gebied besteden de gid sen aandacht aan de flora en fauna van dit voormalige zeedorpenland schap. Zij wyzen u op de verruiging van het gebied en de wijze waarop het door PWN beheerd wordt. Staand op het uitkykduin en over het strandwallenlandschap kijkend vertellen zij u de ontstaansgeschie denis. Woensdagavond 30 mei van 19.00 uur tot 21.00 uur. Verzamelen parkeerterrein PWN Middenweg, Egmond-Binnen. Per persoon 2,-. Vooraf opgave, tel. 06-55370787. De Westert en De Bleek bij Egmond-Binnen. Eigen foto REGIO - Steeds meer actieve mensen uit Akersloot, Bakkum, Castricum en Limmen zijn werkzaam binnen Gilde Castricum, als aanbieder van een bepaalde kennis of ervaring of als medewerker van één van de Gilde-projecten. En, wat zeker zo belangrijk is, zo'n 1300 mensen per jaar maken gebruik van het veelzijdige Gilde-aanbod. De aanbieders van Gilde Castricum hebben een schat aan kennis en ervaring op een bepaald gebied, die zij hebben opgedaan in de loop van hun leven in hun werk, gezin, via hobby's, studie of reizen. Iedereen, van jong tot oud kan hier van profiteren. Wie een advies nodig heeft, kennis van zaken mist, graag bijgestaan wordt door een deskundige, wil zien hoe iets aange pakt moet worden, een tip nodig heeft kan by het Gilde terecht. De Gele Gilde Gids met daarin alle aan bieders is gratis verkrijgbaar bij de Stichting Welzijn Castricum en bij de bibliotheken van Akersloot, Castricum en Limmen. Veel ouderen hebben drempel vrees voor de computer en dreigen buitengesloten te worden van de nieuwe ontwikkelingen op het gebied van elektronische communi catie en informatie. Het digitaal project biedt de mogelijkheid om in een rustig tempo kennis te maken met de computer en het internet Ook heeft zy iedere woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een computer inloop in de Bibliotheek waar erva ren Gilde-begeleiders antwoord pro beren te geven op alle vragen. Wanneer u moeite heeft met moder ne apparatuur en het installeren en bedienen daarvan, geeft het Gilde hulp aan mensen die gebruik willen. maken van televisie, dvd's, pincode, treinkaartjesautomaten, telefoon, alarm en of by voorbeeld den mobie le telefoon. Gilde Castricum geeft hulp aan ouderen die moeite hebben met hun thuisadministratie en daarbij graag ondersteuning willen. Het project Gilde SamenSpraak koppelt Nederlanders aan andersta ligen voor conversatie in de huise lijke sfeer om zodoende taalachter stand te voorkomen en de integratie te bevorderen. Wilt u gebruik maken van, of wilt u zich inzetten voor Gilde Castricum? Gilde Castricum is een onderdeel van de sector Vrijwilliger Centrale van de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5, 1902 CB te Castricum. Deze is geopend van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur en op vrydag van 09.00 tot 13.30 uu, tel. 0251- 656562, e-mailadres Gilde@welzyncastricum.nl. LIMMEN - Aan paardenbezitters wordt op zondag 3 juni gelegenheid geboden, met hun rijdier deel te nemen aan de jaarlijkse traditionele ringsteekwedstrijd in het mooie dorp Limmen. Onder de man of aangespannen kunnen de paarden worden geshowd in een ludieke wedstrijd, waar een grote groep belangstellenden op af zal komen om de fraaie verrichtingen van de paarden en hun menners/berijders te bewonderen. Al is het wat aan de late kant, het is nog mogelijk je op te geven voor deze kleurrijke wedstrijd, die om 14.00 uur van start gaat. Even bellen met Jan de Zeeuw, tel. 072-5052649 of via het e-mailadres van J. Bult: j.bult@planet.nl. Archieffoto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21