Werken aan assertief gedrag bij Meander! Steeds meer fitte dames bij Fit4Lady Leeseman tandprothetische praktijk Expositie bij Galerie Conny van Kasteel IVN natuurwandeling Egmondse duinen Verkoop Bakkers pleintje groot succes REGIO 22 INGEZONDEN MEDEDELING POLITIEBERICHTEN Huiselijk geweld Snelheidscontroles Dansen voor 55+ in Castricum JOC Conquista Agenda CONQUISTA INGEZONDEN MEDEDELING 30 MEI 2007 UITKIJKPOST LIMMEN - Dat is mogelijk in Centrum Meander, Rijksweg 115 te Limmen met als coach Margareth Beerepoot. De cursus 'In je kracht gaan staan' is bedoeld-voor die mensen, die verandering aan willen brengen in hun manier van reageren. Het ervaren van meer zelfwaardering, het vergroten en ver sterken van zelfvertrouwen en dit vervolgens toe te passen in de dageüjkse praktijk zijn steeds terugkerende punten. De onderwerpen die aan de orde komen zijn voor iedereen herkenbaar. Contact maken en dit ook kunnen onderhouden, gevoel van veiligheid ver kennen, ruimte innemen, kritiek en waardering geven en ontvangen, gren zen stellen, 'nee'zeggen, omgaan met diverse gevoelens, veranderingspro cessen, het beïnvloeden van gedachtepatronen enzovoorts. Belangrijk is de bewustwording wat het effect is van je gedrag, pas dan kan je het op een positieve manier beïnvloeden! Er is bewust gekozen voor het werken met een groep. Ervaren, leren in een groep verloopt anders dan in een één op één situa tie. In een groep leer je vooral veel van en door elkaar. Je voelt en merkt dat je niet de enige bent die het moeilijk vindt om duidelijk voor de dag te komen. Na afloop van de cursus ben je opener en sociaal vaardiger, heb je .beter zicht op je eigen gedrag en dat van anderen en ben je meer in staat om je grenzen te bewaken. Je gaat zorgvuldiger om met je emoties en gaat zelf bewuster om met lastige situaties. Je staat opener tegenover intimiteit. De cursus start op maandagavond 3 september, bestaat uit vijftien bijeen komsten van twee uur en een kwartier, verdeeld over een periode van zeven maanden en kost E 420,- inclusief werkboek. Aanvangstijd: 19.30 uur (inloop), start om 19.45 uur. Het maximum aantal deelnemers is acht perso nen. Voor telefonische informatie: iedere werkdag tussen 08.00 en 09.30 uur of mail naar info@centrummeander.nl. Website: www.centrummean- der.nl. LIMMEN - Fit4Lady (www.fit41ady.nl) is nu ruim vier maanden geopend in Limmen, aan De Drie Linden 2, voorheen Fitcentrum De Winter. Fit4Lady biedt een nieuwe fitheidsformule exclusief voor dames: een cir cuittraining van dertig minuten volgens een beproefd concept uit de Verenigde Staten. Het betreft een complete training op lekkere muziek, en bezorgt steeds meer dames uit de omgeving een verbeterde conditie en een strakker en soepeler üchaam. Fit41ady is geschikt voor vrouwen van alle leeftijden. - Fit4Lady is kleinschalig van opzet waarbij in gezellige sfeer gedurende een half uur wordt getraind met speciale apparatuur. Elke 45 seconden wordt van toestel gewisseld. De apparaten zijn speciaal ontwikkeld voor deze unieke manier van trainen: door de hydraulische weerstand hoeven ze niet te worden ingesteld en is geen sprake van losse gewichten. Een abso luut veilige en leuke manier van trainen die blessures voorkomt. Centraal staat éen gezellige sfeer waarin vrouwen zich snel thuis voelen. Een 'onder ons' sfeer,.en zeker geen sportschoolcultuur. Door de kleinscha lige en gezellige opzet, de 'vrouwen onder elkaar' sfeer en de onderlinge inspiratie voelen steeds meer vrouwen zich thuis bij Fit41ady.* Omdat er geen afspraak hoeft te worden gemaakt om te bewegen bij Fit41ady, is het trainen uitstekend in te passen in het leven van nagenoeg elke vrouw en er is altijd plaats. Alle facetten zijn in het bewegingsprogramma verwerkt: Warming up, cardio, kracht, cool down en stretching. Wie het programma een aantal keer per week volgt, zal in korte tijd snel resultaat boeken: een betere conditie, meer weerstand, meer energie en een strakker lichaam. Kortom, een betere kwaliteit van leven. In Limmen kan na het trainen gebruik worden gemaakt van Power Plate training en professionele zonnebanken. En de koffie staat altijd klaar. ALKMAAR - Leeseman tandprothetische praktijk wil mensen weer laten lachen. Problemen met het gebit kunnen een grote impact hebben op het sociale leven. Dat geldt voor zowel een slecht eigen gebit als voor een slecht passend kunstgebit: lachen wordt zoveel mogelijk vermeden omdat men zich schaamt, en ook eten gaat lastig. Om nog maar niet te spreken over het gevoel van ongemak en eventuele pijn! Gelukkig zijn er tegenwoordig vele oplossingen mogelijk. Zo zijn er het traditionele kunstgebit (prothese), de partiële prothese en de prothese op implantaten. Ging men vroeger nog naar een tandarts om zich een kunstge bit te laten aanmeten, tegenwoordig is er een aparte discipline: de tandpro- theticus. Nederland telt onderhand 300 tandprothetici die aangesloten zijn bij de ONT (Organisatie van Nederlandse Tandprothetici). Sinds 1987 heeft het beroep tandprotheticus een wettelijk erkende status. Een tandprotheti- cus kunt u zelfstandig benaderen en werkt nauw samen met tandartsen en implantologen. Leeseman tandprothetische praktijk houdt op zaterdag 2 juni een gratis en vrijblijvende inloopdag voor iedereen die zich afvraagt of de kwaliteit van zijn of haar (kunst)gebit beter kan. Er is een team van spe cialisten dat uw vragen kan beantwoorden, u informatie kan geven omtrent de diverse mogelijkheden en, indien gewenst, een kostenbegroting. Zo weet u altijd waar u aan toe bént. Wist u overigens dat veel verzekeraars het kunstgebit volledig vergoeden? Leeseman tandprothetische praktijk heet u van harte welkom tussen 10.00 en 15.00 uur. De praktijk is gevestigd op de Comansstraat 4, hoek Kennemerstraatweg te Alkmaar. Mocht u niet in de gelegenheid zijn om op deze inloopdag langs te komen dan kunt u natuurlijk altijd even bellen voor een vrijblijvende afspraak. Comansstraat 4 te Alkmaar, tel. 072-5202324/ www.leesemantandprotheticus.nl. EGMOND - Na een lange slui tingstijd is de galerie Conny van Kasteel sinds 19 mei weer geopend. Op dit moment is tot 1 juli de expositie: Pars pro toto 'Un po' dappertutto' (Een deel voor het geheel) te zien. Deze expositie heeft als thema De Reis. Een oude vraag: wie is de reiziger en wie is de toe rist? Umberto Mariani, internatio naal bekend, woont en werkt in Milaan. Bij de werken van Mariani kunt u beelden zien van Iginio Balderi die bijna allemaal de titel Citta (stad) hebben. Op 3 novem ber 2005 is Iginio aan zijn laatste reis begonnen. Galerie Conny van Kasteel, Noorderstraat 4/5 te Egmond aan Zee, tel. 072-5067151. Op dit moment is tot 1 juli de expositie: Pars pro toto 'Un po' dappertutto' te zien. Eigen foto EGMOND - Zondag 3 juni staat de IVN natuurgids voor u klaar om met u door het duingebied ten noorden van Egmond aan Zee te wandelen. De tocht gaat door het Zeedorpenlandschap, waar de Egmonders nu druk bezig zijn op hun landjes. Tijdens de wandeling laat de gids u ervaren wat er groeit en bloeit in het duin. En als het meezit horen we ook de nachtega len nog. Het gebied wordt begraasd door paardjes en Schotse Hooglanders. Wie weet hebben we hier nog een ontmoeting mee. De wandeling begint om 10.00 uur bij het Sportcentrum (terrein van de Watertoren) en duurt ongeveer twee uur. Een duinkaart is verplicht. En vergeet uw verrekijker niet. Bijdrage voor de wandeling is 2,- per persoon. Kinderen kunnen gra tis mee. Informatie: Nel Visser, tel. 072-5071885. CASTRICUM - Een 60-jarige man uit Castricum is zaterdag 26 mei rond 21.00 uur aangehouden op verdenking van het saboteren van de auto van zijn vrouw. De man heeft de wielbouten van haar voertuig losgedraaid en ging er weer vandoor. De man kon mee naar het bureau en kreeg een pro- ces-verbaal. AKERSLOOT - Op de Geesterweg is zaterdag 26 mei van 15.00 tot 19.30 uur een snelheidscontrole gehouden. Van de 1060 gecontro leerde voertuigen reden er 233 harder dan de toegestane vijftig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 1Ó0 kilo meter per uur. REGIO - Veel mensen vinden het heerlijk om te dansen maar voor deze groep is er in Castricum, Akersloot en Limmen nauwelijks gelegenheid om eens met de voetjes van de vloer te gaan. De Stichting Welzijn Castricum wil daarom star ten met een serie dansbijeenkom- sten. Vanaf vrijdag 21 september van 13.30 tot 16.00 uur, wordt onder deskundige leiding van Luut Griffioen onder andere de passen van de Engelse wals, de quickstep en de tango weer opgefrist, daarna is er gelegenheid om te vrijdansen. Om te kijken of er ook daadwerke lijk belangstelling voor deze acti viteit bestaat, wordt voor geïnteres seerden een proefles georganiseerd op vrijdagmiddag 8 juni. De orga nisatie zoekt stellen, dames en natuurlijk ook heren die aan deze activiteit mee willen doen. Voor informatie over de kosten en opgave: Stichting Welzijn Castricum, afdeling Ouderenwerk, Geesterduinweg 5, tel. 0251- 673793. CASTRICUM - Afgelopen donderdag 24 mei is de verkoop gestart van de 59 appartementen aan het Bakkerspleintje te Castricum. De animo bleek overweldigend groot. Vanaf 08.00 uur al zaten de eerste enthousiaste geïn teresseerden in het zonnetje te wachten tot de deuren voor de verkoopmani festatie om 16.00 uur open gingen. Met de verkoop van de appartementen wordt een traject van bijna twintig jaar afgerond en een belangrijke mijlpaal behaald. Het project is de laatste jaren in een open samenwerking met gemeente, bewoners, ondernemers en de projectontwikkelaar ontwikkeld. In dit open planproces zijn op punten zoals hoogte en pleinbreedte de gemoederen soms hoog opgelopen. Het plan wat vandaag getoond wordt is het resultaat van nauwe afstemming tus sen betrokkenen waarbij zoveel mogelijk rekening is gehouden met ieders belang. Ontwikkelaar Symbion Planontwikkeling is verheugd dat de eerste reacties positief zijn. 'Het blijft altijd een spannend moment om najaren van voorbereiding eindelijk naar buiten te kunnen treden met het plan. Het is goed om te zien dat er behoefte is aan een dergeüjke sfeervolle woonomge ving'. Het totale plan voorziet in 59 appartementen voor zowel starters, gezinnen en senioren en varieert van twee- tot vijfkamer appartementen. Tevens worden diverse winkelruimtes, een horecagelegenheid en een ruime (gratis) parkeergarage gerealiseerd. De verspringende buitengevels zijn heel divers qua materiaal en uitstraling en hebben een duidelijke verwijzing naar de klassieke Oudhollandse architectuur. Hierdoor ontstaat een vriende lijk beeld wat goed past in de dorpskern van Castricum. Het sfeervolle ver- blijfsplein aan de Dorpsstraat is het hart van het plan. ,,Een plan", zo vindt Ted Biesterbos, „dat ervoor zal zorgen dat het Bakkerspleintje en haar directe omgeving weer de bruisende kern van Castricum's dorpscentrum zal gaan worden." Rond het vierde kwartaal van dit jaar wordt gestart met de bouw van het Bakkerspleintje. De planning is om eind 2009 het totale pro ject af te ronden. LIMMEN - Het programma voor woensdag 30 mei, vrijdag 1 zaterdag 2 én zondag 3 juni van Conquista is: Conquista Kids (voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar): zaterdag 2 juni: Verrassing van Martine. Geopend van 10.30 tot 12.00. Kosten: El,- per kind. Club (9 tot en met 12 jaar): woensdag 30 mei: Open inloop, met alle bekende activiteiten zoals poolbiljart, tafelvoetbal, pc's, game-cube op groot scherm enzovoorts. Er zijn onlangs drie nieuwe pc's aangeschaft waarop momenteel de nieuwste spellen gespeeld kunnen worden. Geopend van 14.00 tot 17.00 uur en gratis entree! Club X-tra! (12 tot 16 jaar): vrij dag 1 juni: Open inloop met Janneke. Geopend van 19.00 tot 23.00 uur en gratis entree. Zaterdag 2 juni: Open inloop met Jartneke. Geopend van 19.00 tot 22.00 uur en gratis entree! Café (Vanaf 16 jaar): elke vrij dagavond: Geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Weer élke zondagmid dag geopend vanaf 15.00 uur. Loop eens binnen!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 22