Zaterdag 2 juni sponsortoernooi bij HSV De Zuidwester schaakkampioen Jubileum en opening kantine atletiekvereniging Trias SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Dojo t Loo scoort in Arnhem sport 25 Karnemelkhuisje toernooi Koen Kramer en Allard de Vries kampioen ATLETIEK HEILOO - Op zaterdag 26 mei werd het nieuwe clubgebouw van de Atletiekvereniging Trias geopend en vierden de leden tevens het veertigjarig jubileum van de club. Gedurende de dag was er een sportief programma samengesteld voor jong en oud. De middag begon met spelletjes voor de pupillen en hun ouders, waarna een aantal atletiektoppers demonstraties gaven. Sven Ootjes demonstreerde hoogspringen, waar bij hy niet over een lat sprong, maar over de hoofden van een aantal vrij willige stoere aanwezigen, Robin Korving demonstreerde zijn talent voor hordenlopen en het speerwer pen werd door Ludo van der Plaats getoond. Om half vijf volgde de officiële opening, waarna 150 leden en oud leden van Trias zich de barbecue goed heten smaken en was er ter afsluiting een groot feest. Voorzitter Richard Brouwer: ,,De belangstel- VOETBAL HEILOO - Op zaterdag 2 juni houdt voetbalvereniging HSV aan Het Maalwater 4 in Heiloo een groot sponsortoernooi op sportpark Het Maalwater. Alle sponsors van de club zijn uitge nodigd om met een team deel te nemen aan dit voetbal- en behendigheidstoernooi. Bij de dag die om 16.00 uur begint behoren ook een barbeque en een feestelijke avond. Bezoekers zijn welkom. HSV is voortdurend in beweging en er is het afgelopen jaar veel veranderd met de verhuizing naar het splinternieuwe clubhuis De Basis. Bezoekers en sponsors die enige tijd niet op het sportpark geweest zijn herkennen de club dan ook niet meer terug. De bedoeling van het toernooi is de sponsors ken nis te laten maken met het nieuwe HSV en alle mogelijkheden by de vereniging. Op de website www.w-hsv.nl krijgen bezoekers al een goede indruk van de club en de mensen die er voetballen en graag komen. Zaterdag 2 juni is een mooie gele genheid om sfeer te komen proe ven en de club in full swing te zien. Aan het toernooi doen twintig teams mee. ling voor deze speciale dag was ont zettend groot. Iedereen was una niem positief over het nieuwe club gebouw en genoot van alles wat er te doen en te zien was. We hopen dat dit een impuls is voor de leden groei van Trias. Wanneer mensen geïnteresseerd zijn in onze vereni ging, nodigen wij ze van harte uit een aantal keer vrijblijvend te komen mee trainen." Voor informatie: Richard Brouwer/ voorzitter, tel. 072- 5331587. REGIO - Dit jaar organiseert de Niedorper Tennis Club van 16 tot en met 24 juni voor de 36ste keer in haar bestaan het open Karnemelkhuisje. Dit open toernooi staat garant voor een fanatiek potje tennis in een gezellige sfeer. U kunt zich voor dit toernooi inschrijven via www.toernooi.nl. LIMMEN - Vrijdag 11 mei was de laatste ronde van de interne com petitie van SV Vredenburg in LImmen. Na 26 ronden werd in de A groep Koen Kramer en in de B groep Allard de Vries kampioen 2007. SCHAKEN HEILOO - Donderdag 24 mei vond het schoolschaaktoernooi van Heiloo plaats. Het is sinds lange tijd dat het de schaakclub Oppositie is gelukt om alle elf scholen in Heiloo mee te laten doen. De scholen hebben er ver volgens heel wat voorbereiding in gestoken en sommige scholen hadden wel vier teams kunnen leveren. Interne toernooien zijn eraan voorafgegaan om de beste vier spelers over te houden. De openbare basisschool Meander heeft zich als gastheer van het toer nooi prima van zijn taak gekweten. Omdat het donderdag 24 mei ont zettend warm was, was de organisa tie erg blij dat de Meander voor iedereen iets te drinken en wat lek kers had geregeld. In de gedeelde gymzaal met de Paulusschool was er genoeg ruimte voor de 44 scha- kertjes en de aanhang. Het was een spannend toernooi. Er waren partijen die in een mum van tijd beslist waren, niet langer dan een seconde of twintig. Schakers bleven totaal verrast ach ter nadat zij in de welberuchte 'Herdersmat' waren gelopen. Ook werden dames, torens en andere grote stukken zonder pardon van het bord geslagen, maar even later waren de rollen soms alweer omge draaid. Bij andere partijen moesten de omstanders hun best doen om niets te zeggen. Spelers die wel een paar stukken voorstonden, lukte het maar niet om de voorsprong om te zetten naar winst. Het gebeurde zelfs dat iemand die al op verscheidene manieren mat had kunnen zetten, uiteindelijk wegens tijdgebrek zelf het loodje legde. Maar ja, ook de tyd hoort nu eenmaal bij het schaken. Voor de eindstand waren er twee zaken van belang: allereerst de teampunten en als tweede de bordpunten. Bij zes* gespeelde ronden kon een school maximaal zes teampunten en 6x4 24 bordpunten halen. Hoewel iedereen goed zijn best heeft gedaan, bleek wel dat het niveau tussen de scholen enorm kan verschillen. Toch is geen enkel team met lege handen gebleven. Zelfs de laatst geëindigde ploeg, heeft toch nog anderhalve teampunt bij elkaar gesprokkeld. Onbetwiste kampioen voor 2007 is De Zuidwester gewor den. Met vijf teampunten en maar liefst 18 bordpunten wisten zy ieder een af te troeven. Een groot applaus was hun beloning. Daarnaast moest de vorige kampioen Elckerlyc haar wisselbeker afstaan aan De Zuidwester. Ook kregen de eerste drie teams een lintje met medaille met de vermelding van hun byzonde- re prestatie. Op basis van zes speelronden is de volgende eindranglyst tot stand gekomen: 1. De Zuidwester 5/18, 2. Meander 4,5/15,5, 3. Springschans (centrum) 4/15, 4. De Duif 4/14,5, 5. Elckerlyc 4/13, 6. Benedictus 3/10,5, 7. St. Radboud 2,5/7,5, 8. Paulus 2,5/7, 9. Jan van Rijckenborgh 2,5/6, 10. Springschans (oost) 2,5/5, 11. Willibrord 1,5/ 5,5. Schaakclub Oppositie vindt de jeugd een belangryk onderdeel van haar doelstelling om het schaken te bevorderen. Als kinderen het leuk vinden om nog beter te worden dan ze al zijn, dan is het wellicht een leuk idee om volgend seizoen mee te doen met de schaakjeugd. Dit vindt vanaf 9 september weer plaats in het Trefpunt op vrijdag van 19.30 tot 20.30 uur. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de jeugdleider Bouke Woudstra (bou- kewoudstr a@gmail. com) Rob Opdam liet zich van zijn sportieve kant zien en wierp vol overgave een speer die meters verder in - het gras landde. Foto Mario Sacksioni Zowel jongens als meisjes waren geconcentreerd bezig tijdens het goed georganiseerde schaaktoernooi. Foto Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 23