Eerste prijs fotografie voor Heiloose La Casa Bella 20-jarige Romy uit Heiloo terug naar Guatemala Generatiemix organiseert Jazzfestival H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 SL I Diverse uitgaansgelegenheden in de directe omgeving van het station doen mee Voor het jazzfestival is het nieuwe Stationsplein als locatie gekozen Bezoekdienst nog steeds actief UITKIJKPOST 30 MEI 2007 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. mW$ua Foto: Mario Sacksioni Casa Bella Woonaccessoires, Rosendaai 49, 1851 RK Heiloo, tel. 06-10385420, www.lacasabella.nl Uit heel Nederland weten klanten haar winkel inmiddels te vinden, van Groningen tot het uiterste puntje van Limburg. La Casa Bella is een zeer succesvolle internetwinkel, maar weet Heiloo dat eigenlijk wel? Ruim anderhalf jaar geleden startte Annemiek Hendrikse met haar bro- cantewinkel op het internet: ,,Ik wilde altijd al een eigen zaak, maar met twee kleine kindjes is dat niet zo makkelijk te organiseren. Mijn internet winkel loopt enorm goed. Ik krijg klanten uit heel Nederland, maar in mijn directe omgeving weten veel mensen niet dat La Casa Bella er is. Dat is jammer, want juist die klanten kunnen op het laatste moment nog via mijn website een cadeautje uitzoeken bijvoorbeeld voor een verjaardag en dat bij mij thuis komen ophalen, desnoods op zondag." Prachtig assortiment woon- en tuinaccessoires La Casa Bella heeft een prachtig assortiment woon- en tuinaccessoires in romantische en landelijke stijl, maar ook brocante zoals serviesgoed van Regout, betaalbare cadeautjes en een zeer uitgebreide collectie quilts. Alle artikelen staan met foto en omschrijving op de website. Bestellingen kunnen worden afgehaald, maar voor wie ver weg woont, ook worden thuis gestuurd. De prijzen houdt Annemiek laag: ,,Mijn streven is om de spulletjes zo in te kopen, dat het voor elke portemonnee te betalen is." De quilts van La Casa Bella zijn een extra vermelding waard: ,,Daar is erg veel vraag naar, maar ze zijn dan ook erg mooi, van uitstekende kwa liteit en toch betaalbaar." Annemiek koopt ze in via een Nederlandse lever ancier: ,,Dat is handig, want als ik door mijn voorraad heen ben, zijn ze altijd met hooguit twee weken weer leverbaar." Een webwinkel runnen is een tijdslurpende aangelegenheid: „Ik- zit veel achter de computer. Het inkopen vind ik echt leuk om te doen; rondlopen bij een leverancier en kijken welke spulletjes ik mee zal nemen. Het werk kan ik plooien rond mijn taken als moeder en gelukkig heb ik veel steun aan mijn man Richard. Die is altijd bereid om nog even wat artikelen bij een leverancier op te halen." Zolder voorlopig nog Annemieks domein De zolder van hun huis is voorlopig nog Annemieks domein. Daar staan haar voorraden en daar doet ze de administratie. „Zodra mijn kinderen een beetje groter zijn, wil ik zo snel mogelijk ook een echte winkel gaan inrichten. Dat mis ik nu wel, dat ik mijn assortiment mooi kan uitstallen, maar ik heb er zo ook ontzettend veel plezier in" besluit de enthousiaste onderneemster. Het hele assortiment is altijd te zien op www.lacasabella.nl, maar op zondag 3 juni ook op de themamarkt 'het Westfriese landleven' van sfeer boerderij Jan Cees Lont in Nieuwe Niedorp. HEILOO- Zondag 27 mei vond de tiende editie 'Show'm what you got' plaats in de schouw burg de Meerse in Purmerend. Melanie Stuifbergen, onlangs stond ze nog in deze krant omdat ze een van de winnaars was van de Kunstbende, deed hieraan mee in de categorie Fotografie. Vorige week zondag won Melanie Stuifbergen met haar fotoserie 'opgesloten' de eerste prijs in de categorie Fotografie. Het juryrap port was erg lovend. De jury ver telde dat zij kippenvel bij mijn foto's kregen en echt de emoties voelde. Een mooier compliment kan je niet krijgen!", glundert Melanie van oor tot oor. De plaatsgenote had een serie zwart-wit foto's gemaakt. Alle drie waren het zelfportretten. Wat de jury ontzettend knap vond, omdat de compositie helemaal klop te. „Ik heb geprobeerd om in de huid van iemand anders te kruipen en zoveel mogelijk emotie erin pro beren te leggen." In de categorie Fotografie deden negen kandidaten mee. HEILOO - Na de geweldige reis die Romy Schagen (20) vorig jaar heeft gemaakt naar Guatemala heeft ze besloten om 21 juli weer terug te gaan. Als vrijwilliger heeft ze toen met een ingezameld bedrag van 750 euro veel kunnen betekenen voor de Guatemalteekse bevolking en de kinderen in het project waar ze werkte. Een dagje uit met de kinde ren naar de dierentuin, het uitdelen van dekens, mutsen en shawls aan de daklozen voor de koude nachten en het bezoeken en steunen van arme gezinnen, zijn enkele ervarin gen die zij niet meer zal vergeten en welke redenen zijn om weer terug te gaan. In Guatemala leerde ze Jurrien, haar huisgenoot, kennen. Romy en Jurrien verbaasden zich erover hoe veel jongeren een derde wereldland bezoeken, maar niet op het idee zijn gekomen iets extra's te doen voor de bevolking daar. Daarom hebben ze Stichting Muses opgezet. Muses is afgeleid van Muzen, symbool voor inspiratie, vriendschap en voorspoed. Muses wil zoveel moge lijk jongeren in Nederland inspire ren om actief betrokken te zijn bij ontwikkelingssamenwerking. Muses werkt samen met de reis organisatie Activity International. Deze organisatie geeft Romy en Jurrien de mogelijkheid reizigers aan te spreken en te informeren. Op dit moment hebben zij al veel reizi- In juli gaat Romy weer een reis maken naar Guatamala, om daar doelen te steunen met geld dat zij heeft ingezameld. Eigen foto gers gestimuleerd om een inzame lingsactie te houden en daar een goed doel voor te vinden. Met de nieuwe ervaringen, tips en ideeën van deze mensen willen ze een steeds groter netwerk creëren van reizigers die vrijwilligerswerk gaan doen. „Tijdens de reis die ik in juli ga maken wil ik er weer zoveel mogelijk uit halen. Ik ga verschillen de projecten bezoeken en gezinnen voorzien van de meest nodige behoeften." Om ook deze reis succesvol te maken is zij nog op zoek naar de nodige sponsors. Wilt u de Guatemalteekse bevolking steunen via Romy, dan kunt u een bijdrage storten op rekeningnummer 32.70.34.610. Op www.romyschagen.waarbenjij.nu kunt u lezen hoe en waaraan uw geld wordt besteed. Voor informatie over stichting Muses: www.muses.nl of reacties romy@muses.nl HEILOO - De werkgroep Generatiemix is door de Stichting Ouderenwerk Heiloo geïnstalleerd om de afstand tussen jong en oud te verklei nen. Die afstand wordt nogal eens ervaren als een kloof tus sen de jongerencultuur en de oudere generatie. Zo zijn er ouderen die zich door jongeren beschouwd voelen als een non-profit bank met een slecht wer kende debiteuren- en dito incassoaf deling. En jongeren ervaren dikwijls de oudere generatie als de incarna tie van bemoeizucht. Het is nu aan Generatiemix om te bevorderen, dat dit soort onjuiste denkbeelden ver dwijnen en dé generaties niet naast, maar met elkaar leven. De werk groep organiseert daarvoor acti viteiten, waaraan jong en oud samen meedoen. Op 24 juni organi seert Generatiemix een jazzfestival. Gekozen voor jazz is, om de vele vormen die deze muziekstijl in zich heeft. Door die vele vormen is er zowel voor jong als oud volop te genieten. Bij de klanken van een big band a la Glenn Miller zal de oudere gene ratie -zich wanen in de tijd dat zij hun ouders te bemoeizuchtig von den en jongeren zullen zich realise ren, dat de ouderen eens jong waren en zijzèlf bij consequentie eens de leeftijd zullen bereiken, waarop zij zich als een non-profit bank beschouwd zien met een slecht functionerende debiteuren en dito incassoafdeling. Voor het jazzfestival is het nieuwe Stationsplein als locatie gekozen: dit is beslist een generatiemixplek! Verschillende jazzmusici en -groe pen zullen acte de présence geven: waaronder Eric Nap, Jeroen van der Poel, Jack Kat met zijn bigband, Jacques van den Berg met zijn Hot Club du Peintres. Hier zijn muzikan ten die de leeftijd hebben bereikt van tussen de 78 en 82. Dat is pas sie: zij spelen nog elke week! Er zijn musici die hebben toegezegd te komen, die hun hele leven al jazz muziek maken, over de wereld heb ben opgetreden. Ook voor televisie en voor de radio. Diverse uitgaans gelegenheden in de directe omge ving van het station doen mee aan dit festival: Buk Buk, Aris de Wit, La Strada, d'Oud Inn, d'Overkant en n Corso. HEILOO - In de eersté periode na het overlijden van uw partner is er vaak nog wel aandacht voor troost. Echter, na verloop van tijd moet u het toch maar weer zelf redden, zo vindt de omgeving. Toch kunt u zich nog apathisch voelen, nog geen zin hebben om dingen te doen die voorheen zo gewoon en leuk waren. In dat geval is de bezoek dienst weduwe/weduwnaars mis schien iets voor u. In uw eigen omgeving bezocht worden door een geschoolde vrijwilliger met een luisterend oor. Mocht u interesse hebben of meer willen weten, belt u dan met de coördinator van de bezoekdienst mw M. Kooter, oude renadviseur bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5