Nidrac pakt al sinds 50 jaar de draad op! Nieuwe studie naar afslag A9 bij Heiloo en ons 5 jarig bestaan Heiloose Shevon op banner in Brussel geopend Veldwerk Happy birthday Vomar Stationscentrum Jfi 81 H E I L O O stichting WïmUf INGEZONDEN MEDEDELING Serving society UITKIJKPOST 30 MEI 2007 [EUSpPEAN COMMISSI) HEILOO - In 1957 is Nidrac bv. opgericht door de heer L. Nieuwland. Al snel is het bedrijf met de productie van droogrekken tot ver over de grenzen bekend geworden en gegroeid tot een zeer succesvol familiebedrijf. Onder de leiding van de zonen Lean Nieuwland en Marcel Nieuwland is het familie bedrijf nu een begrip onder een groot aantal gerenommeerde detailhandels bedrijven zoals Hema en Praxis, waarvan Nidrac de levering van de winkel inrichting en winkelwagens voor haar rekening neemt. Alle medewerkers wensen Nidrac nog veel succesvolle jaren! HEILOO - Rijkswaterstaat gaat een nieuw onderzoek beginnen naar de effecten van de aanleg van spitsstroken langs de A9 tussen Uitgeest en Alkmaar. Doorstroming en de invloed op het verkeer in Heiloo zal daarbij de focus hebben. Pas daarna zal een besluit over die afslag worden geno men. De inspraak over de aanleg van spitsstroken begint volgende maand. Een woordvoerster van Rijkswaterstaat verklaarde dit vrij dag. De komst van de afslag is een harde voorwaarde voor de bouw van zo'n 1600 woningen in de nieu we wijk de Zandzoom tussen Heiloo en Limmen doorgaat. Voor deze inspraak heeft Rijkswaterstaat twee inloopbijeenkomsten georgani seerd: op 14 juni in het gemeente huis van Heiloo en op 21 juni in het gemeentehuis van Uitgeest. Beide avonden zijn van 18.30 tot 20.00 uur. Goed nieuws: ons kinderhuis bestaat officieel 5 jaar! Op 15 mei 2002 zijn we gestart met een klein huisje midden in de toeristenwijk van Kathmandu. 16 Kleine kinderen in nood, inclusief één moeder zonder werk, dak en voedsel. Deze moeder is nu vijf jaar later opgeklommen tot een ge schoolde en ervaren naaister en zij gaat binnenkort haar eigen winkeltje starten. Schooluniformen en de typi sche Nepali dress 'Kurt a Surwal' genaamd, zijn haar specialiteiten. en vooral lekkere taart besteld en er was cola en sinas, speciale feestrijst, heerüjke groentes, lek kere kip, én kadootjes! De kin deren kregen voetbalschoenen, dominostenen, springtouwen, vel len met geklemde stickers, kleur boeken en potloden met Mickey Mouse erop, autotootjes, et cete ra, et cetera. Deze kadootjes zijn voor een groot deel door onze bezoekers bij elkaar gebracht, met mijn dank aan hen. We heb ben daarbij voor elk kind nog een nieuw regenpak gekocht, want dat is een noodzaak in deze regentijd. Nadat de kadootjes uit gepakt waren, hebben de kinde ren weer wat van hun danskun sten laten zien. De ukkie's dansen nu ook, erg leuk om dat grut te zien dansen. Toen nog een groot bord met heerüjk eten en de dag was weer compleet, maar niet voordat ik nog even een foto had geschoten met de eerste 16 kinderen'van vijf jaar geleden. Kortom, alles is met wat creativiteit toch weer goed gekomen, feest geslaagd, en voor mij weer een zorg minder. En nu op naar de volgende vijf jaar. Zullen de eerste dan al getrouwd zijn, of word ik misschien al opa? Wie zal het zeggen! Ondertussen gaat de nieuw bouw gestaag verder, deel één van ons Hamro Gaun project is bijna klaar, kijk maar even hier voor het verloop en de laatste foto's: www.stichting-veldwerk.org. Met voor nu de groeten uit Kathmandu-Nepal, Rene Veldt, Stichting Veldwerk, géén woor den maar daden! En voor uw hulp aan onze kinderen Bank: ABN-Amro 543703266 of Gironummer: 8289522 Tav. Stichting Veldwerk, p/a Egmond Binnen HEILOO - De vierjarige Shevon uit Heiloo hoefde niet mee te doen aan een wekenlange strijd om Hollands Next Topmodel te worden. Haar internationale carrière als fotomodel is al begonnen, nu haar blonde kop- pie te zien is op en reusachtig doek van 8 bij 36 meter op de voorgevel van het hoofdkwar tier van de Europese Commissie in Brussel. Wekelijks passeren in Brussel honderdduizenden mensen de ban ner waarop het Gemeenschappelijk Centrum voor Onderzoek (GCO) toont waar het voor staat: een veili ger, schoner en gezonder Europa. De foto's op het immense doek zijn helder: windmolens geven aan dat GCO zich met duurzame energie bezig houdt, graan verwijst naar veilige voeding en de Noord- Hollandse Shevon staat voor een veilige toekomst voor alle burgers in Europa. Een van de zeven institu ten van het GCO bevindt zich in het Noord-Hollandse Petten. Daar werkt de trotse vader Darren McGarry, die als hoofd com municatie nauw betrokken is geweest bij het ontwerp van de ban ner. „Beelden zijn heel belangrijk bij een ontwerp van een banner. Een sprekende afbeelding van een jóng meisje laat de betrokkenheid van GCO bij de Europese burgers zien en het vertrouwen dat we hebben in een veilige toekomst." Mensen die geïnteresseerd zijn in het werk van GCO kunnen op 2 juni een kijkje komen nemen op de jaar lijkse Open Dag op het terrein in Petten waar ook ECN en NRG zijn gevestigd. Shevon zelf is niet erg onder de indruk van het modellenleven. Zij gaat sinds kort naar de basisschool en wil later het liefst dolfijnentrain- ster of tovenares worden. HEILOO - Vorige week woensdag opende voordeelmarkt Vomar in het stationscentrum haaf deuren. Op de openingsdag konden de klanten van 08.00 en 09.30 uur genieten van een gratis ontbijt. Daarnaast werden dui zend Vomar-tassen uitgedeeld met daarin een heerüjk versgebakken Robberbrood en deelde een promotieteam portemonnees uit met daarin 3,10 aan muntgeld. Dit bedrag kon men vervolgens besparen op een voüe kar boodschappen. De acties werden door aüe klanten bijzonder gewaardeerd en menig Heüooër weet de weg naar deze supermarkt al prima te vinden. Foto: Mario Sacksioni Met de eerste 16 kinderen gaat het ook heel goed, zij zijn aüen gezond en doen het goed op school. Ondertussen hebben wij nu 35 kinderen in huis, waarvan de oudste twee jongens al buiten de deur wonen in het kader van 'begeleid-zelfstandig wonen'. Zij zitten in hun laatste schooljaar en moeten volgend jaar op eigen benen gaan staan Ook daarbij krijgen zij onze hulp en waar nodig rugdekking. Met dit bege leid-zelfstandig wonen zetten zij al een grote stap in de maat schappij. En zo hoort het ook, vinden wij, net als bij ons in Nederland. Van veel van onze kin deren is geen geboortedatum bekend, dus dan is het handig dat wij dit gewoon tijdens ons jubi leum vieren, allemaal tegeüjk jarig dus. Anders büjf je ook aan de gang hè, ais wij zometeen alle beoogde vijftig kinderen in huis hebben! De verjaardag vieren gaat altijd het beste op vrijdagmiddag, want dan zijn de kinderen overdag naar school, maar hebben zij 's middags wel eerder vrij. Daarmee kunnen wij als zij naar school zijn het huis in orde maken voor het feest, de kinderen weten het ook niet vooraf, ik bewaar dat feestje altijd als een surprise. Afijn, het wordt donderdagmiddag, één dag voor het feest, en wat denk je; is er een wüde schoolstaking uitgeroe pen door de Maoistenbond, 'Wij teachers wülen meer salaris' was de slogan en aüe scholen dus subiet dicht! Zo ook onze school en dus fijn aüe kids op deze vrijdag thuis! Zij büj, maar ik niet, hoe nu het huis te versieren, kadootjes inpak ken et cetera? Dan maar op bezoek in Bhaktapur, dat hebben ze nog nooit gezien. Dus die donderdagmiddag nog snel een bus geregeld, die zou vrijdag om 10.00 voorrijden. Maar ons super idee viel die vrijdag bijna in het water, letteriijk! Want het regende pijpestelen en het onweer de heftig die ochtend, want de moesson tijd is al begonnen in Nepal. Gelukkig was er een museum in Bhaktapur en het weer klaarde op. Dus de kids hadden een goede tijd in deze oude konings stad, en toen ze thuis kwamen die middag was het hele huis mooi en feestelijk versierd! Ik had net als voorgaande jaren een mooie grote www.jrc.ec.europa.eu Robust science for policy making

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7