Expositie Annemarie Kuster in Gemaal Jazzfestival Heiloo 'Zooitje ongeregeld' maakt indruk H E I L O O HELEEN NIELE kfUVJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Bitter zoet door Heieen Niele Bitter Zoet door Heieen Niele voor 17,90 Zeven concerten op zeven locaties The Queen Bewoners van De Stolp brengen toneelvoorstelling Fab^play presenteert cd 'live at G's UITKIJKPOST 6 JUNI 2007 Bitter zoet is een Nederlandse thril ler van internationale allure over de gevolgen van gevaarlijk idealisme en onschuldige liefde. Vol vaart en met een scherp oog voor de actua liteit verovert Heieen Niele met dit debuut haar eigen plaats in het Nederlandse thrillerlandschap. Als Marit naar Londen vertrekt om deel te'nemen aan een workshop voor getalenteerde chocolatiers, denkt ze aan niets anders dan chocola. Bij terugkomst kan ze alleen nog maar denken aan Derek, de enige andere Nederlandse deelnemer. Ze is hopeloos verhefd. Maar hij komt niet opdagen op hun afspraakje en laat een dag later via een mail weten dat hij haar nooit meer zal zien. Hij waarschuwt Marit dat ze in geen geval moet proberen hem te vinden. Eerst wanhopig, later verbeten gaat ze toch naar hem op zoek. Maar de vrijblijvendheid van haar zoektocht verdwijnt wan neer de dreigementen in Marits richting wel heel concreet wor den. AKERSLOOT - Is de titel die Annemarie Kuster uit Egmond Binnen heeft gegeven aan de expositie van haar werk in het Gemaal 1879 te Akersloot. De tentoonstelling is gedurende de maanden juni en juli te zien. Haar werk omvat schilderijen in acrylverf, tekeningen, cohages, objecten en gedichten. De onder werpen van haar schilderijen zijn divers: bloemen, landschappen, mensen, abstract. Op harmonieuze wijze past zij de diverse technieken toe in een gevoeüge beeldtaal waar bij ze de bezoeker uitnodigt tot intensief kijken en heerlijk wegdro men in de fantasie van haar verha len. Om zo vrij en open mogelijk het te realiseren werk binnen te stap pen zijn de ideeën, prikkels en gedachten geen leidraad, maar ze vormen een klank van binnenuit, een echo, voorbij de inspiratie. Op deze manier komt ze tot de kern van wat ze wil laten zien en voor Annemarie is dit proces belangrijker dan het eindresultaat. Ze laat zo de toeschouwer meekij ken in haar gedachten en gevoels wereld en hoopt dat zij er evenveel plezier aan beleven als de maakster zelf. Het Gemaal is te vinden aan de Fielkerweg vlakbij Hotel Akersloot. Elke eerste zondag van de maand worden er maaldemonstraties gege ven als de omstandigheden dit toe laten. Aan bezoekers wordt een bij drage van een euro gevraagd ter ondersteuning van dit vrijwilligers- project. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. De openingstijden zijn op zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Op zater dag 23 en zondag 24 juni is de inmiddels bekende Kunstfietsroute. Dan zijn de openingstijden van 10.00 tot 17.00 uur. Voor groepen worden de deuren geopend na tele fonische afspraak, tel. 0251- 313286 of 0251-313253. Kijk voor uitgebreidere informa tie op www.gemaall879.nl Annemarie laat de toeschouwer via haar kunstobjecten meekij ken in haar gevoelswereld en gedachten. Eigen foto HEILOO - Deze maand hoef je je in Heiloo niet te vervelen. Zondag 24 juni wordt er een jazzfestival gehouden door de generatiemix van Stichting Ouderenwerk Heiloo. Samen met de musici Eric Nap en Jeroen van de Poel, zijn ook andere musici bereid gevonden mee te doen aan deze unieke generatie- mixactiviteit. Op zeven locaties vanaf 14.00 tot 23.00 uur zijn zeven jazzbands te beluisteren met alle maal verschillende jazzmuziek. Het programma ziet er als volgt uit: van 14.00 tot 16.00 uur: Big Band Heiloo onder leiding van Jack Kat in jongerencentrum Buk Buk. Van 16.00 tot 18.30 uur: Hot Club du Peintres in brasserie Wildschut, Zigeunerjazz a la Hot Club de France. Van 17.00 tot 19.00 uur: Fities Five in Café La Strada, kwin tet: trompet, sax, piano, basen drums. Spelen jazz uit de fifties, hardbop en latinjazz. Van 18.30 tot 20.30 uur: Ragtimemuziek door Ray Smith bij restaurant II Corso, originele ragtime pianomuziek, o.a. Scott Joplin composities. Van 19.00 tot 21.00 uur: Dixieland All Stars bij café de Wit, Onvervalste swingende 'New Orleans' muziek. Van 20.00 tot 23.00 uur: Jeroen van de Poel - Jack Kat kwartet, gevolgd door jamses sion in jongerencentrum Buk Buk. Van 21.00 tot 23.00 uur: Dj Ivo draait jazzplaten in d'Oud Inn. Van 20.30 tot 23.30 uur: Oliver King Trio Fred Berkemeier, tenorsax zang van Ans Plevier bij café d'Overkant. Het Is Elizabeth II. In de opening van The Queen van Stephen Frears poseert Helen Mirren als de konin gin voor een schilder die haar por tretteert, en meteen in dat eerste beeld is de uitstraling perfect. Ze toont zich trots en waardig. The Queen speelt in de zomer van 1997, toen vlak nadat Tony Blair als premier van Groot- Brittannië was gekozen, prinses Diana bij een auto-ongeluk omkwam. Zij is in de film in archiefopnamen te zien. Terwijl de leden van de koninklijke familie zich verbazen over de emo ties rond haar dood, voelen Blair en zijn spindoctors de sfeer aan en weten ze de media te bespelen. Het is een tegenstelling die ook in de acteerstijl terugkeert. Terwijl royals als prins Charles en Philip koeltjes worden neergezet door Alex Jennings en James Cromwell, balanceren Michael Sheen en Helen McCrory als Tony en Cherie Blair op de rand van de parodie. Door de ingetogen stijl waarmee Mirren haar neerzet, stijgt zij boven de satire uit. Voorstellingen op vrijdag 8 juni en zaterdag 9 juni om 18.30 uur. HEILOO - Tijdens het Open Podium in café-bar d'Overkant presen teerde fab4play haar nieuwe cd. Een enthousiaste verzameling van liefhebbers, vrienden en familie zagen de Heilooërs Brigitte Kempers (zang, percussie), Ben Kempers (gitaar, zang), en John Hoetjes (canjon, percussie, zang) met Gerard Aberkrom (gitaar, zang) de cd ten gehore brengen. Deze promo cd is in eigen beheer en in één dag opgenomen en bevat op één nummer na alleen maar eigen werk. Hun akoestische muziek, met veel samenzang is puur en persoonlijk. De cd is verkrijgbaar bij Centerdisc Heiloo. Eigen foto HEILOO - Soms wil een toneel stuk ondanks een superbezet ting, uitgekiende belichting, professionele regie en een superzaal toch niet van de grond komen. Hoe het ook anders kan bewezen een aantal cliënten van de Woonvoorziening De Stolp in Jongerencentrum Buk Buk te Heiloo. Een decor van beddelakens, een speelvloertje, wat stoelen en tafels, improvisatie, muziek erbij en het ple zier spat van het toneel af. Hetzelfde plezier sprong over op de toeschou wers, die de harde bankjes en de (noodgedwongen) luide soufleusse graag voor lief namen. Wederom heb ben ze het weer geflikt, die bewoners. Ook nu weer een verhaal waarbij van alles mis gaat en toch ook weer alles gelukkig weer op z,n pootjes terecht komt. Dit keer was een cafeetje plaats van handeling waarin een dronke man, vervelende gasten, wei gerachtige apparaten en personeel het met elkaar moesten zien te rooi en. Dat zoiets niet vanzelf gaat laat zich raden en met leuke wendingen in het plot werd het publiek koste lijk vermaakt. De mix van plezier en gestommel op de vloer maakte het echt helemaal af. De cliënten van De Stolp brachten een voorstelling, waarbij het speelplezier van de bühne afspatte. Foto: Mario Sacksioni Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo fmÊB naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11